Princeznú Ellenu od narodenia sprevádza mocná kliatba, ktorú na ňu uvalila čarodejnica Murien. Kliatba sa má naplniť v deň Elleniných dvadsiatich narodením, v čase západu slnka. Avšak vo chvíli, keď zapadajú posledné slnečné lúče a všetko sa zdá byť na prvý pohľad stratené. Princezná zistí, že sa ocitá uzavretá v čase. Vždy, keď sa kliatba, naplní, Ellena sa vzbudí do dňa svojich dvadsiatich narodenín a je prinútená prežiť celý deň odznova. Aby zachránila svoje kráľovstvo i samú seba, musí v sebe nájsť odvahu a čisté srdce, s ktorým sa rozhodne kliatbu navždy prekonať. (Magic Box)

Lukrecie

Já teda nevím, z čeho jste tak odvaření! Za mě tam něco zásadního nefunguje, 4* dát nemohu. Dost primitivní scénář zejména v první půli,  až se mi nechce věřit, že na něm pracovali 3 lidé..... 🤔🧐 Prostě jsem pohádce neuvěřila a docela se nudila, bohužel. Pohádka mě začala bavit až od půlky, kdy se příjemně rozjela! Jak tady někdo zmínil slovenská pipinka ..... 😁😉😅 jako protivná a nepříjemná princezna drsňačka mě prostě nebavila, navíc výrazově v obličeji nepřesvědčivá nebo naopak přehnaná. Ostatní herecké výkony byly fajn. Herecky nejvíce zaujali Veronika Freimanová, Roman Zach a Simona Zmrzlá - ta byla luxusní a záporačka jí sedla. Místy dost nepříjemná kamera především ve velmi blízkých záběrech, také je tam v záběru občas něco, co tam absolutně nemá být. ☹️ Velká chyba ve filmu, když se vynořuje po plavání pod vodou Elena a sahá pro svitek, je vidět, že je to někdo jiný - dublérka. Nesnáším, když z diváků děláte hlupáky a šidíte je!!! 🤔😥🤤 Další "záležitost" - Nemám nic proti hercům jiné pleti, ale tento vůbec nic neuměl a jeho role se tak jevila jako absolutně zbytečná!  Role byla o ničem a jaksi navíc jen proto, že je to trendy!?! Co vidím jako plus jsou pěkné triky především v boji Murien s Elenou a ostatními.  To děvče na trhu, to by byla princezna panečku! - milá, laskavá, opravdová, srdečná a velmi ženská. ()

Pierre

Námět o opakování jednoho dne už ve filmu byl (vzpomenu si na Na hromnice o den více), ale to vůbec nevadí, protože je pořád vděčný a v české kinematografii nový (notabene v pohadce.). Takže bych se na opakování jednoho dne mohl těšit a pozoruně sledovat, jak s ním princezna naloží. Jenomže tady trochu vítězí forma nad obsahem. Snímek sklidil poměrně velké nadšené ohlasy možná proto, že to zkusil v rámci české pohádky zase trochu jinak. Taková snaha se určitě cení. I když nevím, jestli nejde spíše než o pohádku o český pokus o fantasy. A jako takový taky není snímek výslověně špatný, protože se může například klidně pyšnit svými triky. Ačkoliv to neumím zcela posoudit, tak mi přišly z mého laického pohledu na zdatné úrovni. Pociťoval jsem také, že měl snímek ambice být v celkovém dojmu velkolepý, najet na zajímavou tajemnější strunu a opravdu oslovit. To všechno se určitě počítá, ale škoda, že to tvůrci lépe nedokázali skloubit s lepším vypravěním. Protože přes tu přehnanou snahu o epičnost a někdy i dost rychlý střih se nám příběh tak nějak ztací. Konstrukce vyprávění je pomalá, chaotická, trochu jsem se vtom ztrácel a emotivně zamýšlené momenty na mě taky pak tak úplně nezafungovaly. Hlavní postava princezny mi navíc nebyla od začátku moc sympatická a její chování se vysvětlilo až moc pozdě. A o postsynchronech jsem si  myslel, že jsou věcí minulosti (až na Zdeňka Trošku, ale ten byl věcí minulosti vždycky.) a tady byly fakt fujfuj.  A taky si říkam, že tohle v podstatě není ani pohádka. Ke skupině nadšených ohlasů se tedy přidat nemůžu, ale šlo to a speciální pochvala za nádhernou písničku v podání Elišky Křenkové  Tam za řekou, kterou jsem si rychle oblíbil. ()

slord

Aj keď sa nevyvaruje klišé a diálogy občas pokrivkávajú, tak na poli českých rozprávok ide o dosť dobrý počin. Časová šmyčka je tu použitá dosť fajn, postavy sú celkom sympatické a nasnímané to je tiež fajn. Proste celé to bolo také pohodové a celkom som sa bavil. 7/10 ()

blackrain

Velké překvapení v našich pohádkových končinách. Nevím, proč jsem nad tímhle filmem ohrnovala nos. Je to moc příjemná česká fantasy. Konečně něco dospělejšího. Je to sice vykrádačka a ten nápad není taky zrovna dvakrát originální, ale mě to bavilo. Triků mohlo být víc. Hudební doprovod taky stojí za to. No, a ten hrad si taky mohli vybrat jiný. Ale zřejmě je z těch našich nejfotogeničtější. Jsem zvědavá na pokračování. ()

movieband

Viděno v rámci placené projekce zakulturouonline. Princezna je velice povedený experiment české kinematografie, kde se tvůrčí tým velice solidně vypořádal se zeleným plátnem a po dlouhé době je tu dost podařená pohádka, který zahrabává Troškoviny do země. 85% ()

Remedy

Princezna zakletá v čase je zářným příkladem, že i notoricky známý motiv časové smyčky lze využít k velmi příjemnému vyprávění, které (světe, div se!) ve výsledku vlastně dává perfektní smysl. Nebojím se říct, že hudební doprovod není o mnoho horší než soundtracky k jiným fantasy snímkům a především je na místě zdůraznit tu megasympatickou tvůrčí odvahu o posun české pohádky do plnohodnotného fantasy žánru. Sarkasmus obou hlavních protagonistek překvapí i pobaví, více než překvapující jsou zcela seriózně působící vizuální triky a (ne)směšná čarodějnice. Sedmero krkavců bylo taky moc fajn, ale tohle je ještě o fous dál – konečně to začíná vypadat světově, kurva! [80%] ()

slunicko2

Zápletka postavená na časové smyčce se už probojovala i do české pohádky. 1)  33letý scenárista a režisér Petr Kubík se věnuje všemu možnému a odtud možná pramení jeho snaha dělat věci trochu jinak. Začal castingem, kdy role přiděloval podle mně nepochopitelného klíče. A tak 46letý bouřlivák, tvrdý chlap Jan Révai hraje krále Roberta, princeznina otce, pěkně namaskovaný 47letý nevýrazný Roman Zach dostal alchymistu Archivalda, 27letá Slovenka "všechno, jen ne princezna" Natalia Germani hraje, jaké překvapení, princeznu, 30letá lesbicky vystupující Eliška Křenková její společnici a 65letá matka rodu Veronika Freimanová jako kuchařka rozdává princezně dobré rady. Její přítomnost u královské tabule jako hosta si už vůbec neumím vysvětlit. _____ 2)  A ty dialogy!_____ 3)  Děj je natahovaný, jakoby tvůrci byli placeni za každou vyprodukovanou minutu. Možná byli, co já vím._____ 4)  Pseudorunový background působí neobyčejně falešně._____ 5)  Abych jen nekritizoval - zaujal mě docela zajímavý přerod princezny a 25letý Marek Lambora (princ Jan), ten ovšem ne pro předvedené herecké umění, ale prostě proto, že je sexy. ()

dom156

Konečně česká produkce se kopla mezi noha a poslala do distribuce něco solidního. Pohádka jak pro děti, tak i pro dospělé, dobré kostýmy, super lokace hradu Bouzov. Primární je scénář, který chytne za srdce nepustí tě nikdy v průběhu děje a dialogy jsou pro všechny věkové kategorie. Zkrátka každý si zde něco svého najde. Ještě bych zmínil dobré ozvučení a písničku, která je dost chytlavá. Mohu vřele doporučit. ()

Vědma

V rámci žánru pohádek (českých) úplné zjevení. Od Sedmera krkavců - což je ovšem výborné, ale přeci jen zpracování klasické pohádky je to první pohádka, která má šmrnc a není trapná a nudná. Ovšem není to úplně pohádka pro malé děti - (malá holčička za námi "Mami, já se jí bojím ":-)). ()

kajas

Přiznávám bez mučení, že tenhle snímek byl pro mě asi nejočekávanějším českým filmem roku. Proč? Pohádky patří dlouhodobě mezi moje oblíbené žánry a poctivě se snažím sledovat všechny nové celovečerní i televizní příspěvky. Projekt mi byl od začátku natáčení sympatický svým neokoukaným obsazením hlavních rolí (a na Marka Lamboru se moc ráda dívám už minimálně rok) a samozřejmě svým námětem. Časové smyčky a paradoxy patří k vyhledávaným tématům filmových tvůrců, ale v českém prostředí se jedná v podstatě o originální nápad. Přidejte si velice povedené triky, hravou hudební složku (a velice příjemnou doprovodnou píseň nazpívanou herci v hlavních rolích), několik povedených vtípků a nula procent afektovaných nanynek/skřítků/čertů a dostanete možná opravdu nejlepší celovečerní českou pohádku desetiletí. ()

hygienik

Natalia Germani nepôsobí zrovna princeznovsky, viac jej to svedčí v bikinách. To už do hlavnej úlohy mohli radšej obsadiť Elišku Křenkovú. Pri tunajších 85% som čakal zaujímavejší dej a viac vtipov. Do týždňa asi na túto rozprávku zabudnem, ale som rád, že som ju videl v kine. ()

corona

Keď vykradneš jeden film si plagiátor, keď desať filmov, si umelec. Tu ich je vykradnutých minimálne tých desať a do bohatého portfólia filmov spomenutých u kolegov v komentároch a ktoré tu nechcem opakovať musím prihodiť aj Xenu, nakoľko mi vzťah princeznej a jej kamošky pripomenul vzťah Xeny a Gabriely a po prvých 15 minútach som nadobudla dojem, že na konci nebude svadba ale registrované partnerstvo.  Princezná s princom vytvorili asi najhoršiu "zamilovanú" dvojicu v rozprávke akú som doteraz videla.  Príliš veľa krúženia dronu nad krajinou a príliš málo zaujímavého deja, ktorému by svedčala maximálne 70 minútová stopáž. ()

LND

Na hraně zítřka meets Rebelka feat. World of Warcraft & Life is Strange. Už jsem přestal věřit, že se nějaký český film dokáže takhle vyšvihnout. A co je onou kvintesencí, která z toho dělá tak super dílo? Možná nápad, že těžkopádná orchestrální hudba a bouře sluší českým hradům a krajině víc než kytara, slaďácký zpěv a sluníčko. Možná to, že princezna může být sama cool místo toho, aby to byla jen slečinka na líbání a zachraňování. Možná hlavní záporačka, která má mozek(!) a nenechá se sebou jen tak zametat. Nebo snad absence pohádkových klišé, která když už zazní, tak se jim samotné postavy vysmějí. Nejspíš všechno dohromady. Jedním slovem - vynikající. ()

jezurka42

Elleno, čas je teď tvým služebníkem. Využij ho moudře. Slova chvály nejsou u této princezny zbytečná. Příběhově originální, technicky propracované, hudebně skvěle dokreslené, realistickými postavami prostoupené. Všichni zúčastnění dávají do toho vše, co v duši nejen profesionála ve svém oboru, ale především rozumného, do věci zapáleného člověka je. Ať tento film doprovází smích i pláč, nadšení i zděšení, ale především pak spokojení diváci, ti nejmladší či ti věkem i zkušenostmi a zážitky vyspělejší. ()

easaque

2* Tahle "pohádka" měla ještě nedávno hodně přes 80 procent, což se u českých filmů jen tak nevidí. Proto zvědavost byla silná a když už ji lze vidět i online, tak jsem neodolal. Za těch pár dnů než jsem se dostal k recenzi, už celková známka o nějaký ten stupínek klesla a nebudu se divit, když to půjde dál a ani já jí moc nepomůžu, Na české poměry jde určitě o netradiční téma i moderní pojetí, ale to je všechno, co na ni dokážu pochválit. Filmů v časových smyčkách jsem už taky pár viděl a tahle fantasy určitě nevyčnívá. Spíš mě připomíná počítačovou hru, kdy se od uložené pozice snažíš dostal dál různými způsoby. Cíl je jasný od začátku a vzpurná princezna vlastně ani jinou možnost nemá, jen hráč by to pochopil dřív ;-) Proto zůstanu u své běžné dvojhězdičky, kdy ani nemám chuť přihodit plusko. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Já ta vysoká hodnocení asi i chápu. Jsou většinou nejspíš ze zoufalé touhy po pořádné české pohádce - a jakmile se objeví nějaká jen o trošku povedenější, hodně uživatelů bude nadhodnocovat nejvíc co to půjde. A nutno uznat, po filmařské stránce - až na ty divné střihy - to je vskutku povedené, vizuál je taky slušný a na Česko fakt nadprůměrný. I ten nápad by mohl být fajn, ačkoli to je další klon Na Hromnice o den více/Na hraně zítřka/Všechno nejhorší/hromada dalších podobných film s časovou smyčkou. Blbý ale je, že přes všechny klady tomu strašně chybí pořádný scénář, ve kterém by se vše neodehrávalo jen tak a ve kterém budou do děje víc zapojené i vedlejší postavy (třeba Dejdar). Taky je to celé dost mdlé, chybí tomu nějaké tempo, nějaká šťáva, prostě něco, co by ten film oživilo, protože v tomhle podání na dvě hodiny nevystačí ani náhodou. Natahováním scén nejvíc co to jde a vatou prostě pořádnou atmosféru nevytvoříš, ani pořádný příběh ne, ale hlavně že si z toho Kubík chtěl udělat velkofilm...Herecky je to taky strašně slabé, většina herců je zde nevýrazná a hlavně miss kamenný ksicht Křenková opět ukázala, že její herecký repertoár opravdu zahrnuje jen jeden a ten samý výraz, ale jinak umí kulový. A i postavy jsou slabě představené, i na pohádku. Nejvíc se mi na tom líbilo asi posledních 20 minut, kde to konečně jakž takž fungovalo, ale zbytek je nuda a šeď, dokazující, že můžete mít sebelepší filmařskou stránku, ale když prostě nedokážete zaujmout, bude to stát za prd. Vědomě nadhodnocuji, protože v rámci českých pohádek se to aspoň snaží o něco (v našich končinách) "nového", ale objektivně bych dal o hvězdičku míň. Na pořádný český film tak musím opět stále čekat - a kdoví, kdy a jestli se vůbec dočkám... Slabé 3* ()

Kosmik

Až na různé rockové vsuvky, které tam nemusely být, velice dobře moderním způsobem pojatá pohádka. Tradice české filmové pohádky konečně postoupila na světový level. Rovněž mě bavila výprava, na které nebyl vůbec patrný limitovaný rozpočet. Doufejme, že máme nástupce Václava Vorlíčka. Jmenuje se Petr Kubík. ()

Vyhy

Na českou tvorbu skutečně dobré až nadprůměrné. Skvělá hudba, ucházející efetky, dobré herecké výkony. Už musí být, abych šel na český film do kina a zde se to fakt vyplatilo. Má to své mouchy, ale dokážu je neřešit, protože chci tomu filmu přát úspěch. Má to sympatické herce, krásnou lokaci, celkem zajímavý příběh. Sice jsem dle hodnocení zde na webu čekal mnohem víc, přesto jsem spokojen. Na naše staré pohádky to nemá ani za mák, ale z těch novodobých to rozhodně mohu doporučit. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD