Princeznú Ellenu od narodenia sprevádza mocná kliatba, ktorú na ňu uvalila čarodejnica Murien. Kliatba sa má naplniť v deň Elleniných dvadsiatich narodením, v čase západu slnka. Avšak vo chvíli, keď zapadajú posledné slnečné lúče a všetko sa zdá byť na prvý pohľad stratené. Princezná zistí, že sa ocitá uzavretá v čase. Vždy, keď sa kliatba, naplní, Ellena sa vzbudí do dňa svojich dvadsiatich narodenín a je prinútená prežiť celý deň odznova. Aby zachránila svoje kráľovstvo i samú seba, musí v sebe nájsť odvahu a čisté srdce, s ktorým sa rozhodne kliatbu navždy prekonať. (Magic Box)

gumolit

Možno by som hodnotil aj lepšie ,ale jedno napísať môžem. Ide o najlepšiu českú rozprávku po veľmi dlhej dobe. U mňa v podstate po veľmi dlhej dobe, pretože pomaly od čias rozprávky Lotrando s Zubajda  som na nič lepšie nenatrafil,  čo si budeme hovoriť. Takže zábavná, fantasy rozprávka s veľmi skvelou hudbou a aj pekným nápadom. Určite som zvedavý aj na druhý diel. ()

maty39

Uplynulo 11 let od té doby co jsem naposledy viděl český film. Zpátky mě nalákal film slibující časovou smyčku, pro které mám ve filmech a v seriálech slabost. Nebudu tvrdit, že tento typ filmového klišé je vytěžen k mé spokojenosti. Hlavní postava se nikdy nedostane do stavu, kdy si rozestavené figurky a situace dokáže pořádně užít a zneužít ke svému prospěchu v situacích, které nesouvisí se zápletkou. Jednoduše řečeno, chybí mi ten moment totální anarchie, kdy si protagonistka řekne fuck it. I situace, kdy se protagonistka postupně snaží zjistit informaci, kterou může dále využít další dny není dostatečně prodána a působí těžkopádně. Tvůrci do tohoto typu vyprávění nedokázali dostat potřebnou lehkost a zábavnost, kterou se vyznačují konkurenční počiny. Těžkopádně působí i dialogy, včetně jejich podání. Na druhou stranu, řemeslně je to překvapivě kompetentní a hlavní zápletka je dobře vymyšlená. Ty tři hvězdičky nejsou ze soucitu, ale poctivě zasloužené. 70% ()

bozka10

V rozprávke moc nevymyslíš,tak si požičali zopár vecí zpoza veľkej američnej mláky a prierez zopár žánrami zapodol do seba ako puzzle.Za mňa veľké prekvapenie a určite najlepšia česká rozprávka za posledné roky.Nedá sa nevypichnúť perfektná hudba. ()

Blueeyes

Nakonec proč ne? Je fakt, že na časové smyčky já slyším.  A dá se říct, že snímek se smyčkou má u mě skoro úspěch zaručen. Krásní představitelé, fajn triková stránka se skvělým vizuálem, jakás takás romantika, nádherná píseň a jo a ty časové skoky. Za mě dobrý.  Po všech těch podivných Troškových pohádkách byla tohle moc příjemná podívaná. ()

Pt&k

Česká variace na Na hraně zítřka, Na Hromnice o den více či Všechno nejhorší, jen v o poznání pohádkovějším duchu. Na poměry českých pohádek posledních let silně nadprůměrná podívaná. Postavy jednají v rámci svých rolí důstojně, obvyklý show-stopper český pohádek, tedy zpívající pasáž, zde byla pojata vkusně a zdaleka mi nevadila tolik jako u jiných pohádek. Efekty byly zajímavé a zbytečně nerušily, hlavní záporačka byla příjemné zpestření typického šeredného čaroděje bez charismatu. Škoda, že princezna nakonec musela odedřít všechno sama :-) ()

Chundys

Na Českou republiku úplně parádní výkon! Jako než se mi to pořádně rozleží v hlavě, tak zatím nebudu říkat nejlepší česká pohádka a nebo proč ne! Nejlepší česká pohádka, protože je to svým způsobem originální (inspirace od Zloby a samozřejmě vracečky v čase jsou od zahraničních kamarádů celkem už časté), úžasná hudba, výprava a každý herec měl své kouzlo, ale vévodila tomu Eliška Křenková svými hláškami, kterých naštěstí nebylo úplně přehršel! Jen bych v tom kině zabil dvě partičky dětí, protože to co tam předváděli už bylo na vykázání z kinosálu! Takže rozhodně nejlepší česká pohádka milénia :-) ()

TheHofi

Tuhle pohádku každý vynášel do nebes, jak je úžasná a já se k nim přidám. Princezna zakletá v čase sice svou zápletkou vykrádá hodně slavných filmů, jako třeba Na hraně zítřka nebo Na Hromnice o den více, ale tak dobře, že se za to nemusí stydět. Opravdu velká pecka a jedna z nejlepší českých pohádek vůbec. Dávám 100%. ()

Extrakritik

Čekal jsem to mnohem lepší. Je to takovej průměr. Mě teda byla nesympatická princezna a ta její kámoška. Je to víc fantasy,než tradiční česká pohádka. Navíc tam zazní americká písnička,která se do české pohádky opravdu nehodí. ()

Bozvav

Přiznám se bez mučení, že na pohádku Princezna zakletá v čase jsem se moc netěšila, neb dle ukázek a filmu o filmu mi bylo jasné, že to bude děsná slátanina, nicméně jsem byla zvědavá, jak se s tím tvůrci poprali. A hle, mé očekávání bylo zcela naplněno. Je to úděsná slátanina, ale bylo tam vše, co jsem očekávala. Jedna nesympatická princezna, jeden uťáplý bukanýrek, který se nevyrovnal se smrtí matky (ze kterého jsou paf všechny konzumentky červené knihovny, ujíždějící na dalším klenotu naší kinematografie Slunečná), jedna nevýrazná a vtipem nejiskřící studentka alchymie, jeden čarodějky nepobíjecí tygr a jeho africký společník, dva zoufale tuctoví králové, pouliční hádankář, dva srdnatí strážci a jeden hlavní alchymista, co sice nic neví jistě, ale svoje neznalosti nahrazuje urputnou snahou a pílí. Sečteno a podtrženo, jediná zajímavá postava tam byla vrhařka run Murien a sova, takže nic moc. Děj se táhl v nesčíselných opakováních, kde komediální stránka byla zcela nevyužita a obrovský potenciál možností, co se mohlo všechno stát, zůstal rozmělněn v klišovitém a místy dosti nelogickém jednání ústřední dvojice. Hlavně princezna byla tak pitomá kravka, že jsem si jíž po poměrně krátké době přála, aby ji černočerná tma navždy pohltila a již nikdy nevydala. Leč bohužel k mé smůle, jezerní paní nevydala meč, ale svitek a tak stokrát jinak hurá na Moranu pokračovalo. Na zdařilejší závěr tvůrcům buď došly peníze, nebo nápady, možná obojí. Ani vcelku povedené triky nezakryly poměrně chudou výpravu, nesourodé kostýmy (první šaty princezny skoro gotické, svatební z napoleonské éry), ani chudé podhradí. Nejstrašidelnější na celé té fantasy taškařici je drsně přepálená stopáž. Jediné, co se opravdu povedlo, byla nádherná hudba. Za tu dávám jednu hvězdu a druhou asi za dvě vtipné hlášky. Za mne tedy dvě hvězdy a prosba, na dvojku se prosím vykašlete. ()

Silencia90

Výborný! :) Myslela jsem, že se v lákavém názvu opět zklamu, ale ne. Opravdu je tam princezna, princ, hrady a zámky, hrátky s časem a dokonce jako bonus i runy a čarodějnice. :) Tohle se opravdu povedlo. Nenásilně vtipné, nepřehnaně strašidelné a nezapomnělo se i na záběry prostých lidí. Navíc přeskakovali nepodstatné a jeli s příběhem až do cíle. Super. Jen bych to možná úplně neřadila mezi klasické pohádky. Je to prostě jiný. :) ()

sirien

Jakože - na "pohádku" dobrý (na fantasy ne). Je to takovej funkční mišmaš kdečeho odjinud (takže pro někoho kdo nezná fantasy ale jen pohádky to možná zapůsobí "originálně") a Dračího doupěte k tomu (druhá půlka vypadá jak hráčskej fan-film; což ok, je fun...) a snaží se to tvářit moderně - ale bohužel to nemá odvahu překročit stín českejch pohádek a jejich ohranejch a nudnejch klišé a stereotypů. Pár momentů je dobrejch, pár nápadů tam je, narozdíl od jinejch českejch pohádek to neni nesledovatelnej dětskej mozek degenerující shit, ale na solidní film to bohužel nestačí. Řemeslně se to snaží, efekty jsou na cz tvorbu dost nadprůměrný, ale má to klasické neduhy - místy to je rozvleklý, scénář je v některých pasážích spíš slabej, autorský záměr ne vždy funguje, herecké výkony... ujdou je asi nejlepší souhrn (některé lepší, některé ne). Dabovaná slovenská princezna je úsměvná, fakt, že herečka neumí jezdit na koni a záběry ty stunt-jezdce maskujou fakt špatně. TLDR: neurazí, nenadchne, sledování s dětma nebo rodinou bych přežil bez jakékoliv duševní újmy, zkouknutí nelituju, ale asi bych to nedoporučil. ()

Narciska

Civilní herectví pohádkám nesluší, mluvený projev hodný předabování, a prosím změňte rovnou i slova a celé věty, takhle se mluví možná tak v 21. století a i tak to není zrovna hold češtině! Princ, který nedostal skoro žádný prostor, proměna princezny se jí zračila ve tváři, aspoň to, nápad byl dobrý, scénář mizerný, ještě že tam byli dva herci, co hrát umí. ()

Saur.us

Jedno je jisté, P. Kubík je velikým fanouškem fantazy. A jisté je také to, že umí vařit eintopf asi jako pejsek a kočička. Princezna zakletá v času je totiž jakýsi fan fiction megamix, který se nějakým záhadným způsobem dokázal dostat do kin. Neherci v levných kostýmech podpoření špatně vedenými profesionály (E. Křenková mluvila jako tatar a stejně tak ji bylo rozumět), až tristně nevyužitý potenciál hromnické zápletky, nefungující humor (jednou jsem se skoro zasmál), zpackaná snaha o mladý, cool přístup jednou scénou s naprosto nepatřičným hudebním podkresem. Kdyby se P. Kubík nesnažil naplácat všechny možné popkulturní narážky a motivy na sebe a radši si z oblíbených děl vzal příklad, třeba by z toho byla nakonec i vcelku originál a hlavně zábavná pohádka. ()

zdeny99

„Chtěli jsme udělat pohádku, která se bude opírat o tradiční české pohádky, ale zároveň bude jiná. Proto diváci uvidí prvky, které známe spíše ze zahraničních fantasy příběhů. Zářící runu na ruce princezny nebo magii při střetu čarodějnice s alchymisty. Samozřejmě nechybí ani vtipné scény, ale prioritou je pro nás kvalitní příběh,“ řekl režisér filmu Petr Kubík. A to se skutečně ruku v ruce povedlo. Princezna zakletá v čase je moderní fantazy pohádkou světového formátu. Je kombinací klasické pohádky o Šípkové Růžence, slavného filmu NA HROMNICE O HODINU VÍCE a v samotném závěru i legendárního filmu SOUBOJE TITÁNŮ. Sází především na vizuální efekty a působivou kameru, která se hlavně opírá o majestátní Bouzov. Co se týče samotného obsazení, tak tady to nemohlo dopadnout lépe. Révay se do role krále hodí, Freimanová jako kuchařka či chůva sloužící v kuchyni jakbysmet. A především hlavní role, tak ty se povedly. Natalia Germani sice nevypadá vůbec jako dvacetiletá princezna, naopak na princeznu je už podle mě hodně stará a díky tomu i mnohem vyvinutější a krásnější než princezny z jiných pohádek. Spíše taková femme fatale než klasický prototyp českých křehkých, nesmělých princezen. Jenže v roli princezny bojovnice to vůbec nevadí, naopak je to zapotřebí a právě díky tomu se na Natalii coby takovou českou Xenu z Nitry krásně dívá. Hraje i úplně jinou charakteristiku princezny, než co známe. Z počátku je namyšlená, nafoukaná, vůbec se neusměje a pak v průběhu filmu se to mění, až sama podlehne princi Janovi. Toho hraje nesmělý Lambora a jeho nesmělost kontrastuje s vysokým sebevědomím princezny Eleny. To Eliška Křenková, která naopak vedle Germani vypadá hodně křehce je takovou druhou českou Gabrielou ze seriálu Xena. Mě se v té roli také líbila, i když jako ženská mi tedy nic neříká. Tahle ústřední trojice je právě tím prototypem hlavních hrdinů současných pohádek, kterou nynější společnost chce vidět a už několik let chtěla něco takového vidět. Je skvěle doplňuje potetovaný Zach v roli alchymisty Archivalda, který by mohl hrát v ledajakém světovém fantazy snímku. Podle mě je Princezna zakletá v čase nejlepší pohádkou od dob PRINCEZNY ZE MLEJNA a svým neobvyklým pojetím něčím úplně novým, originálním mezi českými pohádkami. [5170. hodnocení, 374. komentář, 72%] ()

Everyone

Na Hromnice o den vice prevedene do pohadkove formy. Sobecke a ironicke princezne trva roky nez prestane byt chladnym otravnym egomaniakem, dospeje, zacne vnimat svet kolem sebe a dostane se ze sparu casovych smycek, jimiz jako jedina dokaze prochazet (resp. jeji vedomi, nikoliv telesna schranka) a mentalne se vyvijet spolu s dejem :-). Jak symbolicke a nadcasove. Na konci divak musi uznat, ze to byl A Hard Day's Night. __ Pohadka, jez protezuje tzv. dobro tim, ze clovek potlacuje svou identitu pro druheho. Nevim, kdo by mel v zaverecne vypjate scene vetsi radost, zda prvoplanove Jezis, druhoplanove Jung, nebo obecne spise Darwin. Zda osobni obet je spise symbolem krestanstvi, psychologie, nebo zda je univerzalneji platnejsi interpretace evolucni coby spastny leitmotiv. __ Pohadka, jez zivym jazykem hlaskuje jako Van Damme ci Arnold Schwarzenegger ve sve vrcholne forme, je osvezujicim pocinem a po dlouhe dobe ume vystupuje ze stinu relativne dlouhe rady zanrovych narodnich pokusu už jen tím, že se nebojí experimentovat byt eklekticky. __ Trosku me rozcilovalo to architektonicke ignoranctvi, kde promitnute realie filmu, zdaji se, ze jsou zaklete ve svem vlastním casovem algoritmu. Pokud je to latentni scenaristicka alegorie mirena na historiky umeni, tak se omlouvam ;-). Podobne bych to videl v uchopeni pojeti mystiky, ale i odevu. Vysledkem je druidsko-goticko-barokni-alchymisticky-stroanglicko-starocesko-potterovsky paskvil. __ Pohadka je i "moderni" z toho pohledu, ze si zde zahraje i bijec tmave pleti a trpaslik, tedy korektne - maly clovek. __ Funkcni, ackoliv vykradeny svet - ale, kdo to dnes nedela, ze? __ Pozn. pro vygradovani deje je vzdycky dobre, kdyz se leze bez lana a neni zajisteno jisteni pro dalsi pokus a je to takrikajic bud a nebo, na coz jsem cekal a stalo se tak i proto Spolecenstvo. Hodnotim 3 hvezdami. ()

Katie88

Moderní pohádka, kde se silně emancipovaná princezna snaží zachránit sama sebe. No... Sice nejsem "stará škola", ale přesto dávám přednost tradičním pohádkám s romantickým koncem. Příběh není úplně špatný, i když sci-fi námět stále se opakujícího dne, byl použit už snad všude a dost se táhne, ale celý to bylo zabitý silně nesympatickými postavami. Nelíbila se mi ani princezna, ani princ a ten by možná udělal dobře, kdyby se zamiloval do její kamarádky. Aspoň tam by ta romantika zůstala zachovaná a princezna ať si klidně chodí třeba na feministický srazy... ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD