Princeznú Ellenu od narodenia sprevádza mocná kliatba, ktorú na ňu uvalila čarodejnica Murien. Kliatba sa má naplniť v deň Elleniných dvadsiatich narodením, v čase západu slnka. Avšak vo chvíli, keď zapadajú posledné slnečné lúče a všetko sa zdá byť na prvý pohľad stratené. Princezná zistí, že sa ocitá uzavretá v čase. Vždy, keď sa kliatba, naplní, Ellena sa vzbudí do dňa svojich dvadsiatich narodenín a je prinútená prežiť celý deň odznova. Aby zachránila svoje kráľovstvo i samú seba, musí v sebe nájsť odvahu a čisté srdce, s ktorým sa rozhodne kliatbu navždy prekonať. (Magic Box)

eagle-eye

Skloubit českou pohádku, fantasy žánr a namíchat do toho Na hraně zítřka...? Ono to kupodivu jde. Sice očekávaný závěr (což je u pohádek vlastně normál), ale i přes dlouhou stopáž jsem se vůbec nenudil a způsob, jak se ke konci ústřední trojice dopracovala, byl za 5*. K tomu výborná hudba, parádní titulní song, solidní triky, neokoukaná princezna, lokace Bouzova, všechno plusové body... Jen je podle mě velká škoda viditelná snaha Primy jako hlavního partnera filmu, nasadit svého koně... Prostě takhle, Lamboru fakt nemusím a neseděl mi ani tady, hrát kluk moc neumí, jeho zabouchnutí do princezny jsem mu nevěřil. Tajže překvapil nakonec max tak slušným fightem s čarodějnicí. Na druhou stranu princezna s lučištnicí se skvěle doplňovali a tam to mělo grády... Takže až na toho Lambiče a celkově i trošku rozkolísané herecké výkony, dávám velmi slušné 4*... PS: Měl film vůbec byť jen nominaci na Lvi? Určitě by si za hudbu minimálně cenu zasloužil. ()

Stromovous87

Asi nejlepší česká pohádka, kterou jsem na poslední roky viděl. Sympatické postavy, výborné herecké výkony a jsem rád za propojení s fantasy  - podle mě je tento přístup budoucnost české pohádky. Spoustu klasických pohádek mám rád, ale pořád se snažit natočit to samé dokola a napodobovat pohádky z 60, 70, 80 let nemá cenu. ()

Harapes

Od doby,kdy byla natočena pohádka Anděl páně 2 jsem stále čekal na stejně kvalitní pohádku a konečně jsem se dočkal. Výborná podívaná pro celou rodinu. ()

Darik

Viděno v rámci placené projekce zakulturouonline. Tato pohádka má něco, co jsem zatím viděl jen u zahraničních fantasy filmů - a to je dokonalý scénář, skvělé herecké výkony a hlavně (a teď mě nesežerte) efekty, které mě osobně chyběly v Harry Potterovi. Na Českou produkci je tohle naprosto excelentní film (nebudu psát, že se jedná o pohádku, pač tohle je opravdu čistokrevné fantasy). Dopadlo to celé nad očekávání, víc takovýchto filmů!!! 95% ()

York

No, konecne pohadka, ktera se zacina blizit nasi "RPG pohadce" vymyslene s kamaradem pred mnoha lety (ale teda, skoncili jsme hned na zacatku, pri vymysleni, jak si vlastne oba predstavujeme postavu paladina). Hodne silne deja vu z hrani her - znovu a znovu nacitate ulozenou hru a pokousite se zabit hlavniho padoucha... Film samozrejme neni bez chyb, Bouzov jako nas "hlavni" pohadkovy hrad uz je trochu prezity a doufam, ze se nekdy dockam pohadky, kde princezny mluvi trochu "vznesene" a nerikaji "jo". Alchymistka tu sklidila samou chvalu, ale plati pro ni to same, co pro princeznu. A carodejka byla naprosto famozni, doufam, ze prezije do dalsiho dilu :-) ()

Foxhound#1

Na Hromnice o Natálku více. Ano, do skomírajícího rybníčku české pohádky vtrhla nová naděje. Slušný casting, žádné trapné triky, dobrý a pro pohádku neokoukaný námět a ani nechybí tradiční pohádkové hodnoty. Časové hrátky byly využity naplno, jak pro zábavu, tak pro rozplétání problému alá Na hraně zítřka. A čarodějnice je přesně taková, pod čím si představuji "démonicky krásná". Děkuji, jsem spokojen. ()

Asmodin

Jedna z nejlepších moderních pohádek, která se nemá za co stydět. Zpočátku jsem ji podezírala za přehnaně feministickou, ale jak už název napovídá hlavní hrdinkou je princezna. Byla jsem mile překvapena, že z Na Hromnice o den více a 50x a stále poprvé se dá vytáhnout ještě něco nového. Neobsahuje trapné scény a křečovité fórky. Nejspíš není určená pro nejmenší děti, ale spíš pro starší. ()

bloodcountes

Marjajozef, vydržela jsem jen do druhý reklamy a už mě to totalně otravilo. Kupodivu ale ještě horší, než sledovat pořád dokola ubohoučkou dějovou linku, mi přišli všichni ti nezajimavý, unylý a prkenní takyherci a takyherečky. Neviděla jsem toho moc a tak nevím, jestli to nakonec nemělo nějakou hloubkovou mušlenku a mravní poselstvo,  takže  jsou to pouhý 2 hvězdy. Napřed jsem si říkala, že si to opatřím a podívám se na to bez reklam, ale ne. Život je moc krátkej. ()

mira007

Česká pohádková fantasy verze Na hromnice o den více nemá sice originální motiv časové smyčky a má dost tragický nudný začátek, kde jsem si myslel, že dialogy psal scénárista Slunečné nebo Růžové zahrady, a on vůbec styl moderního jazyka a slovních obratů mi tam moc nepasoval a taky pár těch hororových prvků mi tam přišlo rušivých, nicméně od prvního opakovaného dne se rozjede svižná, skoro i akční, vtipná zábava, kde navíc zaujala filmová hudba jak z nějakého amerického velkofilmu. Svěží ikdyž nijak originální příspěvek do české kinematografie s kráskou Natalii Germani, která tady hraje dvacítku, ale účes má jak čtyřicítka z banky. Po delší době nový český film, který pobavil. ()

suzanne1997

No já nevím, na Princeznu zakletou v čase jsem se chtěla podívat, když už ne ze zalíbení, tak ze zvědavosti, co se zase podařilo někomu vymyslet. Jasně, splňuje to parametry pohádky, snažili se ji skvěle obsadit, ale za mě má přinejmenším jednu obrovskou vadu, když už opomenu, že téměř každý herec v ní měl jenom štěk a nikdo se tam pořádně nezdržel, tak boj prohrává ne kvůli nápadu, ten si interpretuji jako obstojný, ale kvůli dialogům a především proto, že tahle pohádka neplynula, jak by měla. Tím netvrdím, že to je odpad, nebo že se nenajde skupina lidí, kterým se zalíbí - očividně je jich většina podle těch 80%, ale mě přišla strojená, všechno ubíhalo příšerně rychle, scény se střídaly jako špinavé ponožky, a jediné kolem čeho se to celé točilo byla změna z nafoukané princezny na v pohodě princeznu. Ale takhle za mě ne, za mě by to chtělo více propracovat, věnovat se dialogům, ději ... Ale to může být jen můj názor, ten pozitivní tady nikomu nevyvracím, uznávám, že na téhle pohádce něco je, ale ne tolik, abych toužila po tom, podívat se na ni znova. Jednou mi to bohatě stačilo. Takže za mě asi průměr, jak ji ohodnotíte vy je na vás. ()

tlamiczka

Velmi příjemné překvapení. Je to tak trochu kombinace klasické české pohádky a dobrodružství z Dungeons & Dragons / Dračího doupěte (včetně "class" jednotlivých hrdinů) - ale povedlo se to skloubit dohromady překvapivě funkčně. Je to pohádka o lásce, magii, přátelství, dokonce i s písničkou a trochou humoru - tak jak to má být :-) Hlavně ze začátku má trochu rozkolísané tempo a hodně mě rušily postsynchrony, kdy mluvení nesedělo úplně správně na ústa herců, ale buď se dál ve filmu zlepšily nebo jsem to přestala vnímat. Jsem zvědavá na další díl, Petr Kubík s každým filmem řemeslně rychle roste ;-) ()

filipvrbik

Ani ryba, ani rak... Totální vykrádačka všech filmů s časovou smyčkou, hlavně na Hromnice o den více a Na hraně zítřka a navíc i spousty dalších. Na druhou stranu celkem slušné efekty, je to i fantasy i pohádka, herci obstojní ( i když Natália Germani má rozhodně víc než 20 let). No každopádně super pasáže střídají zase trapné pasáže, je to zbytečně dlouhé a nevím, jestli se hodilo, že je to i komedie... Celkově lepší průměr, viděl jsem lepší pohádky...60% ()

Untentrauer

Už jednou jsem psal, že mi přijde zajímavé jakékoliv téma s cestováním v čase, zejména záseky v určité smyčce. Tohle je spíše Fantasy a až pak možná pohádka. Fakt, že je to česká provenience dodal tu 4*. ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD