Princeznú Ellenu od narodenia sprevádza mocná kliatba, ktorú na ňu uvalila čarodejnica Murien. Kliatba sa má naplniť v deň Elleniných dvadsiatich narodením, v čase západu slnka. Avšak vo chvíli, keď zapadajú posledné slnečné lúče a všetko sa zdá byť na prvý pohľad stratené. Princezná zistí, že sa ocitá uzavretá v čase. Vždy, keď sa kliatba, naplní, Ellena sa vzbudí do dňa svojich dvadsiatich narodenín a je prinútená prežiť celý deň odznova. Aby zachránila svoje kráľovstvo i samú seba, musí v sebe nájsť odvahu a čisté srdce, s ktorým sa rozhodne kliatbu navždy prekonať. (Magic Box)

lofa

Konečně po dlouhé době pěkná česká pohádka, která má spád a nedělá ostudu. Pobavili mě i Black panter v podání Piuse Okaby, Gandalf šedý jako Roman Zach nebo Doctor Strange v podání Simony Zmrzlé 😀 ()

Lenulinka

Sympatické obsazení a konečně hezká princezna. Pohádce jsem se dlouho vyhýbala, ale nakonec to bylo velice příjemné překvapení. Příběh je zajímavý, herci neokoukaní (až na Dejdara) a titulní píseň se taky povedla. ()

Maynard.

A máme to tady!!! Konečně sem se dočkal pořádně nadupaný český pohádky. Ani nevím, jestli sem v posledních 10ti letech viděl nějakou lepší, možná ani v posledních 36 :o). Tohle se neskutečně povedlo. Od začátku je to uplnej balzám na oči i na uši. Hudba dokonalá a ty obrázky naší krásný krajiny bomba! Za mě teda vedou ty lomy u Lipnice nad Sázavou. U toho ucha sem si dal výzvu ztrávit noc :o). Co se týče obsazení, tak perfektní volba, že tam nejsou žádný kdovíjak známí herci. Efekty na český poměry tak uplně někde jinde než v jinech českejch novejch trapnej pohádkách. TAdy se to všecko perfektně potkalo. Na Hromnice o den více, Na hraně zítřka a Princezna zakletá v čase, ano mezi tyhle 3 topky s časovou smyčkou tohle tímto oficiálně zařazuju :o) ()

made1

Po dlouhé době pohádka, u které jsem se nenudila ani necítila trapně. Trochu více moderní dialogy nejsou až tak na škodu a navíc, princezna je opravdová-prostě princeznovsky nafrněná. Rozhodně se těším, až ji uvidím znovu. PS: Nemám ráda předabované slovenské herce, ale tady mi to ani nepřišlo na mysl. Zvedám o jednu hvězdu a dávám plný počet. ()

psychoJoa

Tohle je skvost. Věřte mi, že jsem toho už viděla tolik, že není jednoduché mě něčím nadchnout... ale tomuhle... to šlo samo. Neuvěřitelné, pořád nechápu, že se to konečně někomu povedlo - natočit úžasnou českou pohádku, která má mezinárodní charakter a potenciál! BRAVO! ()

Soweek

Rovnou podotýkám, že hodnocení uměle převyšuji o 1,5 hvězdy, protože jestli mé recenze někdo čte a rozhoduje se na jejich základě o věnování 2 hodin svého času tomuto snímku a na základě mého hodnocení se rozhodne tento čas filmu věnovat ( nebo alespoň navýším celkový průměr filmu ), tak to za to stojí. Princezna zakletá v čase je naprostá vykrádačka Edge of Tomorrow, akční scény jsou občas trochu k smíchu a noví mladí a nadějní herci občas nezvládají své role, ale.... ALE! Tuto kritiku přirovnávám k hollywoodským vysokorozpočtovým fantasy blockbusterům. Ano, čtete dobře. FANTASY. Což je přesně to slovo, které pravděpodobně poprvé používám ve spojení s českým filmem či pohádkou. Je rok 2021, nové S čerty nejsou žerty už asi nikdo nenatočí a pokud se náš klasický pohádkový žánr má nějak vyvíjet, tak toto je ta správná cesta. Nesmírný bonus dávám za audiovizuální stránku, která u českého filmu nemá obdoby a většinu počítačových efektů bych se skutečně nebál přirovnat ke špičkové AAA produkci. Celému tvůrčímu a hereckému týmu tímto tleskám a po dlouhé době mohu přiznat, že české filmové produkci přeci jen hoří plamínek naděje. Jo a Eliška, Natálka a Simonka jsou samozřejmě kóóóči :-) ()

herr_carter

Pokud by člověk jednoduše rozdělil filmy na pohádkovou a nepohádkovou kategorii, tak v té první tenhle film hodnotím jasně za 4*. Jsem rád, že po všech těch Troškách a nepovedených nových pohádkách, uváděných většinou o Vánocích, jsem mohl vidět moderní pohádku, která je vtipná, a navíc akční. Především na začátku ten styl "na hromnice o den více" je vážně k popukání.......................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Melios

Pýtali ste sa akoby to vyzeralo keby sa film Na Hromnice o deň viac previedol do prostredia českých a slovenských rozprávok? Ja teda nie. Netušil som, ale ako nutne to potrebujem vedieť, dokým som nenarazil na projekt Princezná zakliata v čase. V jadre sa jedná o tradičnú rozprávku, ktorá si prechádza jasným obdobím dospievania pričom svojim rebelským spôsobom sa nebojí experimentovať a jasne to dať všetkým najavo. Vizuálne podmanivá výprava, ktorá mi v mnohých aspektoch pripomína Zaklínača (toho herného, samozrejme). Petr Kubík a spol odviedli neskutočnú prácu a tlieskam im za to, že dokázali nájsť zrnko originality aj v už tak zahltenom tuzemskom žánri. A že sa v dnešnej dobe dobré tuzemské filmy už netočia..  ()

Kienast

Princezna zakletá (Na hraně zítřka na Hromnice v Palm Springs) v čase je vlastně variace na Pyšnou princeznu s prvky fantasy se sci-fi zápletkou. Neskutečné plus má pohádka v obsazení hlavních hereček, jelikož Simona Zmrzlá (miluji od Hastrmana), Eliška Křenková (miluji od Rafťáků) a Natalia Germani (miluji od teď) jsou opravdu krásné :) Prostě solidní česká pohádka, která sice Anďěla Páně nedorovná, vyrovná se Norským Cestám za králem Trollů či živou vodou, ale pohádky typu Řachanda, Když draka bolí hlava či Kouzelník Žito si s přehledem namaže na chleba. 7/10 ()

Wally

Moderní, svěží, zábavná pohádka! Pánové Troška, Janák nebo Zelenka se snad taky podívali, aby se přiučili tomu, jak se pohádka má dělat a neutráceli tak zbytečně naše peníze z fondů ČT na ty jejich slátaniny... Vyzvednul bych neokoukanou princeznu a pak hlavně E. Křenkovou, která svými hláškami dokázala odlehčit. Zápletka originální není...Na Hromnice o den více nebo Na hraně zítřka...kdo chce, tak si tam najde podobu se Zlobou...ale za mne super! ()

Zagros

Princezna zakletá v čase je v našem českém pohádkovém prostředí jako svěží vítr. Najdou se jistě si věci k vytýkání, ale to dělat moc nechci. Naopak budu spíše chválit. Zápletka s opakování jednoho dne už sice byla ve filmech použita vícekrát, ale u nás v pohádce je to příjemné oživení. Sedli mi poměrně neznámí a hlavně ne tak provaření herci, líbila se mi dramatická hudba, povedla se celková výprava, neuškodily ani časté letecké (dronové?) záběry. Pohádkový příběh sice nevybočil z klasického rámce, ale uvítal jsem, že tvůrci to netlačili na sílu do humoru. Možná jim došlo, že pohádka nemusí být vždy za každou cenu vtipná (klidně bych oželel i snižování stavů), někdy by si mohla vystačit s akcí a s napětím. Výtky jsem nerozebíral, ale nějaké jsou. Proto nakonec nechám jen dobré tři hvězdy a doporučení k tomu. Na připravovaný druhý díl se ovšem rád mrknu. ()

DavidS.

Bizár, kde je většina známějších tváří na drogách nebo se nepokrytě stydí a ty neznámé, v čele s princem, zase krutě nesympatické a bez talentu...Jako obyčejná pohádka s trikovou bouří  a rozmazlenou samolibou princeznou by to možná bylo za tři hvězdy, ale jako pokus o jakýkoliv fantasy rozměr, je to pouze úsměvné...Ale trendy světovost se nedá upřít v tom, že jeden z lovců čarodějnic je černoch :) ()

klukluka

Čtyři pecky za dojem a pátá za originální přístup k žánru, za životné, uvěřitelné postavy zasazené do pohádkového světa. Velmi příjemné překvapení. ()

Vajonek

Princeznu zakletou v čase jsem nějak pořád odkládala, příliš mě nelákala jednak proto, že moc nemusím fantasy a asi jsem se i trochu obávala, jak dopadne český pokus udělat v tomto žánru něco kloudného. Když jsem si film (moc to vlastně, navzdory názvu a některým dějovým linkám, nepovažuji vzhledem k celkové atmosféře a pojetí za pohádku) konečně pustila, byla jsem opravdu mile překvapena. Zajímavý příběh, vesměs velmi dobré uvěřitelné herecké výkony do značné míry neokoukaných herců (snad jen představitelka princezny mi svým projevem byla trochu protivná a zlepšilo se to vlastně až ke konci filmu). Na řadu hrajících se čistě jen z vizuální stránky (odhlédnu-li od jejich dobré herecké práce) opravdu dobře dívá (konečně jako člověk, co nejede na Slunečné, začínám chápat popularitu Marka Lambory a zároveň nevím proč z Romana Zacha pořád dělali takového kmeta, když tu vypadá tak dobře :D). Má to spád, je to tak akorát napínavé, romantické i vtipné. Vyzdvihnout lze určitě působivé efekty, které vůbec nebyly trapné, laciné. Ani třeba hudba nebyla marná. Nejsem v žánru fantasy sice znalec, ale skoro bych si troufla říct, že tohle klidně obstojí v mezinárodním srovnání. I když z filmů s takto pojatou časovou smyčkou u mě stále na prvním místě zůstává Groundhog Day, docela se těším, že se podívám na již avizované pokračování Princezny. A to jsem před zhlédnutím vážně nečekala. 75 %. ()

TommyZR

Konečně povedená pohádka asi po 5 letech, kdy mě potěšila nová verze Sedmero krkavců. Tady se mi líbila časová smyčka, taky prostředí kde se pohádka točila a to především na hradě Bouzov, hlavní postavy jsou taky fajn. Petr Kubík jako režisér pohádek by byl určitě dobrou volbou do budoucna. 5* ()

aquiver

Cool pohádka s fantasy prvky, bohužel scénář nedosahuje kvalit, jaké současné ohodnocení snímku slibuje. Především průhledná a předvídatelná šablona a množství vaty neumožní zapsat se do zlatého fondu československých pohádek. 60 % ()

Hanys_

Časová smyčka po padesáté. Lehká fantasy pohádka, ve které mě zaujal hlavně soundtrack, který by se možná neztratil ani ve velkolepější produkci...ale jinak vlastně nic, co by čouhlalo nad průměr (krom akčnějšího závěru) tady není. 6/10 ()

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle ČSFD