Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

pepo

Serrovi sa uplne nedari predat akcnu hravost a epiku, ale to az tak nevadi..ma totiz po ruke chytlavu story (aj ked McGuffin mohol.byt efektnejsi), velky budget a hlavne super casting. Emily Blunt su s Rockom.na zozratie a rad by som si pozrel ich dalsie dobodruzstvo. Velmi dlho tu nebol takto prijemny dobrodruzny film. 7/10 ()

Xmilden

Expedice: Disney. To co mě v první polovině poměrně potěšilo (zajímavé postavy, svěží nápady a honba za dobrodružstvím) toho jsem byl v druhé polovině již dosti přejeden. Opět to musím napsat, ale další Indy a bohužel ani Mumie se nekonaly. 60% ()

darkrobyk

Pralesní dobrodružství nenabízí nic, co by už nebylo ve filmech k vidění. Mix Indiana Jonese a Pirátů z Karibiku mi ale ze všeho nejvíce připomněl Africkou královnu (1951). Samozřejmě Bluntová a Johnson se nedají ani náhodou srovnávat s Hepburnovou a Bogartem, ale ta podobnost zde je. Klasické putování za pokladem tam a zase zpátky přes četné překážky musí skončit dobře, a tak i nejkrkolomnější nebezpečí hlavní hrdinové nakonec zvládnou. Princ Joachim nebyl démonickým protivníkem, slizký byl však dosti. Jako plus vidím neustálou, byť mnohdy předvídatelnou, akci, parádní prales s Amazonkou, slušné triky a hudbu (i když občas sklouzávala do orientálních motivů). Humor nechyběl, ale jen takový pro usmání, žádná řachanda, kdy by člověk padal smíchy z křesla. Nebudu psát, že to mohlo být nápaditější, drsnější, temnější....osobně mám dobrodružné filmy jako Indiana Jones, Lara Croft ad. rád, proto jsem si film svým způsobem užil. „Přijímáme rozkazy od včely?" „ ()

cheyene

Příjemná podívaná, taková odlehčená, jak se od Disneyho očekává. Příběhově se jedná o další variaci na Indianu Jonese, Lovce pokladů a podobné dobrodružné snímky, v nichž je nějaké to nadpřirozeno. Dwayne Johnson i Emily Blunt ve svých rolích potěšili. ()

Fiftis

Môj druhý film, ktorý som si pozrel na prelome rokov na Silvestra. Najväčším plusom je tu bezpochyby hviezdne obsadenie. V jednej z hlavných rolí, ako Lily, sa tu objavuje Emily Blunt, ktorá predvádza po všetkých stránkach kvalitný výkon. Hereckou oporou je jej potom aj Dwayne Johnson. Popri hercoch je potom druhou najvýraznejšou súčasťou celého divadla aj jeho vizuálna stránka, ktorá je farebná a fantastická. Počítačové efekty sú podarené a je na nich poznať kvalita štúdia, avšak v niektorých momentoch sú až príliš okaté. To sa prejavuje predovšetkým pri detailných záberoch na najrôznejšie pralesné zvieratá a hmyz, ktoré jednoducho vyzerajú príliš umelo a neuveriteľne, čo trochu vytrháva z celkového divadla. A aj keď to je síce samo o sebe dosť magické, tak niektoré tieto vizuálne prvky sú skrátka až veľmi neprirodzené, aj na tento fantasy svet. Ten je potom tiež doplnený aj hravými a podarenými kostýmami. (1.1.2022) ()

Shakers

"Raz som chodil s jednou čo škúlia, ale nevyšlo to. Mali sme na svet rozdielny pohlaď." Jaume Collet-Serra okrem thrillerov s Neesonom zvláda aj dobrodružnú zábavu. Nie je to tak dobré ako jeho iné filmy, ale bavil som sa. Spomínam na časy, keď nám Stephnen Sommers pripravoval takéto akčné fantasy dobrodružstva. Expedícia džungľa mi ich pripomenula. Áno, hovorím o filmoch Múmia a Múmia sa vracia. S časti mi to pripomenulo Múmiu, ale našiel som tu niečo aj s Indiana Jonesa (Nemci). Je to už dávno, čo som videl nejakú dobrodružnú fantasy (ak nerátam Pirátov Karibiku), ktorá by ma bavila (mám pocit, že nejako tento žáner vymiera) a táto na čele zo sympatickým obsadením, peknou Disneyovskou výpravou (kostýmy, lokácie, efekty), zaujímavým príbehom, vtipnými scénami a dobrou hudbou od Jamesa (perfektná prerábka Mettalici) ma bavila viac ako som čakal. Obľúbený soundtrack: Nothing Else Matters (Jungle Cruise Version 2). 75% - 4* ()

filmfanouch

V roce 2003 do kin dorazili první Piráti z Karibiku. Disney tehdy vzal jednu atrakci z Disneylandu a zpracoval dle ní velkolepý dobrodružný film, který odstartoval úspěšnou franšízu, která se již brzy dočká 6. filmu. O něco podobného se v roce 2015 Disney pokusil se snímkem Tomorrowland, nová franšíza z toho ovšem nebyla. Nově ovšem Disney zkusil zpracovat další atrakci z Disneylandu, tentokráte Jungle Cruise. Tahle atrakce je součásti Disneylandu již od roku 1955 a Disney zpracování téhle atrakce do filmu nepodcenil. Což dokazuje i angažování Dwayna Johnsona a Emily Blunt do hlavních rolí a též vysoký rozpočet ve výši 200 milionů dolarů. Stačilo toto vše ovšem k tomu, aby filmové Jungle Cruise AKA Expedice: Džungle skutečně fungovalo? Povedlo se to. Rozhodně ne tím způsobem, že by z Expedice: Džungle byla nová dobrodružná klasická pecka kráčejících ve stopách Indiana Jonese, Mumie z roku 1999 či právě Pirátů z Karibiku. Přesto je na tom filmu jednoduše mnoho dobrého. Je to ideální dobrodružná podívaná pro celou rodinu, která dostatečně zabaví dětské diváky i jejich rodiče. Hlavní herecká dvojice Dwayne Johnson a Emily Blunt je naprosto skvělá a mají naprosto výtečnou chemii. Je na tom vidět výrazný rozpočet, triky a výprava rozhodně neurazí. Je to ideální zábavný blockbuster, kde Dwayne Johnson nadále hraje v poloze, která mu vyhovuje a především za ním stojí velmi šikovný režisér Jaume Collet- Serra. Opravdu nejde o rovného soupeře libovolnému Indianu Jonesovi či právě Mumii Stephena Sommerse, přesto alespoň částečně se v pár momentech ten feeling dokáže objevit. V Expedici: Džungle se dokáže kombinovat akce, romance i humor. Johnson a Blunt vedle jsou sebe jsou skvěle sehraná dvojka, Jack Whitehall je fajn humorným odlehčením do party a Jesse Plemons si roli záporného německého aristokrata Joachima očividně užívá a mnoho momentů si krade pro sebe. V menší roličce je velmi zábavný i Paul Giamatti, zas tak výrazný prostor ovšem ve finále nemá. Pořád se tam něco děje, scénář trojice Glenn Ficarra, John Requa a Michael Green dokáže přijít nejen s povedenými dialogovými výměnami, ale též skutečně solidním dobrodružstvím. Ve finiši je ovšem u Expedice: Džungle nejspíš zábavnější první a přízemnější polovina. Ve druhé polovině začne přibývat překážek džungle a v mnoha momentech se ukazuje, že ty triky chvílemi nejsou nejlepší. Film navíc trvá lehce přes 2 hodiny, ve finále je to ovšem možná až příliš dlouho. Pár momentů mohlo s klidným srdcem skončit na podlaze střižny. Přesto se tam alespoň pořád něco děje, špičkování dvou hlavních hrdinů funguje a hraje do toho velmi povedený soundtrack Jamese Newtona Howarda. Takže ve finále pořád velmi fajn. Je to rozhodně fajn podívaná, jen si osobně nejsem jistý, zda je tu jako u Pirátů z Karibiku potenciál na nějaké bohaté univerzum s dalšími díly. Samo o sobě to ovšem obstojí jako povedená dobrodružná podívaná s bravurní dvojkou Johnson/Blunt, solidní dobrodružnou zápletkou a velkolepou a pěknou výpravou. Mohlo to být o trochu kratší a střih akčních scén není úplně nejideálnější, přesto jednoduše fajn podívaná. Serra navíc působí jako skutečně šikovný tvůrce a na nedávno dotočeného Black Adama s Johnsonem v hlavní roli tak nejspíš bude důvod se těšit....... () (menej) (viac)

Big Bear

I přijeli takhle za mnou přátelé z jižního koutu naší vlasti s drobotinou. A krom jiných krás co naše hlavní město nabízí, že půjdou na 4D film do kina. Přiznávám, že ještě ve chvilce kdy jsem usedal na Smíchově do křesla a hledal kurtovací pásy ani netušil na co jdu. Něco o džungli dozvěděl jsem se. Hmm dokument ve 4D jsem ještě neviděl. Ale nebyl to dokument. Začínalo to slibným úvodem, který končil v roce 1916. Začátek předminulého století byl dobou expedic do všech možných koutů světa. Hlavně Brity doslova vytáčela bílá místa na mapách a tak pořádali odvážné výpravy do mrazivých pustin či do vyhřáté Afriky, kde nejednou posloužili místním lidožroutům jako chutný chod, který přišel po svých sám až k chýším a ohništi. A pak to byla i neprobádaná Střední a Jižní Amerika. Cestopisy z těch dob mne baví a tak jsem zavětřil, obzvláště když se na plátně objevila fešná Emily v expedičním outfitu té doby. Bohužel pak se objevil i pan Johnson. Tohohle pána nepovažuji ani za sympaťáka, ani za herce... Chápu, že jeho roli nemohl hrát vedle anglické blonďaté modrooké Emily v rámci vyváženosti zase  běloch, ale proč proboha vybrali jeho? On se zjevem spíše podobá potomkovi nějakého domorodého kmene, ale španělský conquistador ? To už tam mohli dát Will Smithe, ten by alespoň hrál o něco lépe. Jak to skončilo krom toho, že dobře vlastně ani moc nevíme, protože jsme konec nějak nepochopili. Na 4D jsem nebyl poprvé a musím uznat, že kdyby to někdo vyladil, mohlo by to být i zajímavé. Třeba ty průlety kamery nad lodí a to všelijaké stoupání a klesání bylo super. Ale když někdo zabouchne dveře a dostanu kopanec sedačkou do zad...eh.. To jsem moc nedával. Stejně tak to foukání do obličeje a ty ,,vůně"... Nevím. Nejsem cílovka, byl jsem jen eskorta... Ale připadalo mi to jako vybrakovanej Avatar s Piráty z Karibiku obohacenej o Johnsonovu wrestlingovou gorilí postavu... Dávám jen za dva květy, bohužel uschlé! * * ()

HAL

Problémy s gradací a rozvíjením příběhu má Jungle Cruise nemalé, ale pořád platí že od prvních Pirátů tu nebyl film který by tak věrně replikoval jejich uvolněnou atmosféru exotického dobrodružství se sympatickými hrdiny a lehce fantasy settingem. Dokonce i pokračování Pirátů jsou ve svém epičtějším záběru odkazu jedničky o dost vzdálenější. Potěší obsazení sympatické Emily Blunt místo nějaké mladé herečky (Emily je víc než dvakrát starší než tehdy v Pirátech byla Keira), nepotěší docela hnusné triky. Bavil jsem se slušně. 7/10 ()

misterz

Dwayne Johnson má síce väčšinou iba také jednohubaté filmy na jedno použitie, no v drvivých prípadoch to ani tak moc nevadí. Aj Expedícia je taká - kus dobrodružstva, honba za legendou, džungľa, pekná spoločníčka a akože vraj prekvapivý záver a romantika. Misia je splnená. Lepší priemer. 65/100 ()

mzss1

[37%] Štěstí, že jsem na toto nešel do kina. Tyhle dobrodružné filmy s Rockem nemám rád. On se prostě hodí do akčních filmů a ne do těhle blbostí. Rozhodně tím nechci říci, že nemám rád dobrodružné filmy. Ani nevím k čemu bych měl tento film porovnat. Vzdáleně to připomíná mix filmových sérií Indiana Jones, Mumie a Piráty z karibiku - ale opravdu jen na okraj. Ještě tak z úvodu si to drží docela obstojnou úroveň. Jenže k čemu to je, když mě zde postavy absolutně nebavily. Rock, jak už jsem psal se zde nehodí, takže mě nebral a ani Emily Blunt to zrovna moc nevytrhla, ale ta se aspoň snažila. První půlka ušla, technická stránka filmu je docela dobrá, scény jsou pěkně natočené. Ty se zvířaty jsou samozřejmě digi (u některých to bije až do očí), ale co už. Takže nějaké to pouto mezi postavami zde nenajdeme. A v tom případě ta cca druhá půle filmu mě už vůbec nebavila, tam jsem nudou málem umíral. Pak nějaká ta akční sekvence v závěr. 20 minutách a tím to hasne. Příběh zde snad ani není, nezaujal mě, nebavil. Nechci to posílat úplně ke dnu, holt tyhle typy filmů mě v dnešní době nebaví. Takže až na režijně zdařilou stránku snímku tu není nic, co by mi utkvělo v paměti. Bída. ()

Vavča

Velkolepá, výpravně natočená dobrodružná pohádka pro děti 12-14 let, která baví od začátku do konce, umím si představit, že tohle je rodinný typ filmu, co bude bodovat. Zasazení do jižní Ameriky, éra 1.sv., skvělá Emily Blunt v hlavní roli, její svérázný charakter Lily se umí prosadit v mužském světě bez problémů, nejen díky nošení kalhot. Dwayne Johnson má komediální roli, a ačkoliv na počátku vyvolává jeho výkon spíše rozpaky, tak čase zapluje do scénáře a je sympatický. Celé tempo snímku je dobře nastaveno na klidnější i akčnější momenty. Nechybí humor ani překvapivé a povedené momenty, zajímavá zápletka a skvělý casting pro role conquistadorů, film má nápady, solidní scénář a prostě mě tak nějak baví. Nevnucuje se, ale okouzluje čím dál tím více, je napínavý, dobrodružný, hravý, nikdy není otravný nebo trapný. Marně vzpomínám, kdy jsem viděl blockbuster co by  mohl zaujmout mladší věkové kateogorie a jejich rodiče, případně starší sourozence. Hudební doprovod J. N. Howarda vynikající, roličky Paula Giamattiho a Jesse Plemonse stojí také za to, nejvíce ale pro sebe urval film Jack Whitehall jako bratr Lilyn bratr McGregor milující svoji garderobu, zavazadla a životní styl. Potenciál reprízy to rozhodně má. Odkaz na Herzogovu klasiku můžete vnímat jako zábavný nebo neúmyslný, nad neznalost tvůrců o existenci smlouvy z Tordesillas se musíte povznést (svět byl roku 1494 papežem rozdělen mezi Španělsko a Portugalsko, Portugalcům připadla Brazílie, nikoliv Španělům). ()

kingik

Působivý a svižný návrat k dobrodružným filmům, kterým i tak hrozí vyhynutí. Píše se rok 1916. Lodní kapitán, který brázdí na svojí milované kocábce amazonský tok, a sličná doktorka botaniky, která se svým bratrem vyrazila do tamních končin za dobrodružstvím v rámci vědy, spojí síly v honbě za legendárním stromem, jehož květy dokáží vyléčit každou nemoc. Nebudou na to zdaleka sami. Chamtivý princ (Jesse Plemons), jehož rodnou řečí je němčina, má také zálusk na tento unikát. A navíc je jim v patách prokletá španělská družina dobyvatelů a hledačů téhož stromu, co 400 let čeká na svůj návrat mezi živé. Film vychází z atrakce umístěné v Disneylandu. A Pizdney si svojí atrakce cení, tudíž tomu odpovídají i vynaložené náklady na film a elitní herecké obsazení. Dwayne Johnson a Emily Blunt jsou sympatická dobrodružná dvojka, která nezkazí žádnou legraci. Komediálnost se skvěle snoubí s dramatickými sekvencemi, které jsou přesně nastaveny tak, aby se divák dobře bavil a současně se o svoje hrdiny bál, když padnou do nebezpečné situace, a uleví si, když z ní vyváznou živí. Podobný trend razily jednoduché a přímočaré dobrodružné filmy, kterým už dnes táhne na dobrých osmdesát let. A Jaume Collet-Serra vedle toho, že je to velmi zručný režisér a vizuální perfekcionista, právě vsadil na staromilské pojetí, ze kterého bude sálat duch klasických dobrodružných filmů. A to nás přibližně v polovině čeká jedno velmi zásadní odhalení stran postavy kapitána lodi. Velmi působivě jsou natočeny retrospektivní náhledy do konání dobyvatelské družiny, kterou vede Edgar Ramírez, doprovázené podmanivou hudební složkou Jamese Newtona Howarda, který geniálně předělal pár akordů od rockové party Metallica a jejich Nothing Else Matters. Pestrá (CGI) fauna i flora na standardní úrovni. Na dnešní poměry se jedná o originální svěží jízdu, co nemá v podstatě v současnosti v daném žánru konkurenci, a co má přesný poměr komediálnosti, dobrodružné akčnosti a nemá problém přijít i s nějakým naprosto nečekaným překvapením. Vivat (rodinnému) dobrodružství! 10/10 ()

Anderton

Príjemné prekvapenie, akýsi pokus o návrat do osemdesiatych rokov, ale s príchuťou aj tých nultých, kedy sme tu mali Pirátov, proste aby sa chytil každý. A chytil by som sa aj ja, keby som nemal pri cca dvojhodinovom filme dojem, že som v kine hodiny tri. Vážne neviem, prečo mal Jungle Cruise na mňa takýto efekt, pretože všetko v podstate bez problémov šľape. V prvom rade chémia medzi Johnsonom a Blunt, až ma chytali kacírske myšlienky, či to neskončí v realite podobne ako pri Mr. a Mrs. Smithovci. Stále je to ale Disney a odvážnejšie narážky, nebodaj odvážne scény, neočakávajte. ()

Dzeyna

Pokud jste vyrostli na Indiana Jonesovi, jako já, tak se vám to bude pravděpodobně líbit. Navíc hlavní aktéři jsou moji oblíbenci, vtip tam nechybí, dokonce ani malá lovestory a v dnešní době se nesmělo zapomenout ani na lgbt. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)