Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

milford

Obrovský optimismus Guida za každých okolností, i když kolem probíhají taková zvěrstva a k tomu dojemná a vytrvalá snaha ochránit syna před krutou realitou. Vtipná první půlka, druhá už smutnější. S vědomím že jsou postavy v koncetráku a jejich osudy tedy asi nemohou dopadnout dobře střídají záblesky radosti a chvilkového štěstí. Tohle byly hodně dojemné momenty a opravdu jsem chvíli nevědel, co mám sám cítit. Hodně dlouho mě žádný film nedojal jako tento a to je už co říct. ()

Peenugirl

Obdivuhodný a zábavný chlapík získa ženu a aj pohodu v rodinnom živote. Krásny život zhasína v koncentračnom tábore, no nie pre Guida, je odhodlaný prežiť a svojho syna zachrániť... Slzy som mala na krajíčku takisto ako aj som vybuchovala v hlasný smiech a k tomu všetko tak teatrálne talianské... (Ten preklad bol fenomenálny) 90% ()

Tominko12

Tak krásny, tak smutný, tak humorný a tak silný film zároveň som nikdy nevidel. A všetko z toho na veľmi vysokej úrovni. Film, ktorý núti, aby sa človek z chuti zasmial a zároveň aj trpko zaplakal...Benigni je úplne úžasný. Toto sa oplatí vidieť a nie iba raz! ()

DirtyDozen

Na film jsem se podíval po několikatýdenním rozhodovaní, protože jsem si vždycky vybral jiný film(nějaký tuctový, s obyčejným dějem). Tohoto filmu jsem se bál, protože se obvykle nerad dívám na silné filmy. A příběh, který se z půlky odehrává v koncentráku silný je. Za film jsem 3x brečel, 4x se nahlas smál, že se na mě i mamka přišla podívat(asi jestli jsem se nezbláznil). 5 Hvězd bez debat, překrásný, těžký film... ()

Big Daddy

Originální pohled na událostí druhé světové války a jakýsi post-mortem návod jak si zachovat nenakaženou mysl událostmi té šílené doby. Škoda jen, že nás autoři nenechali více se citově vykoupat v dojemném závěru filmu a nekompromisně přišli závěrečné titulky. I tak děkuji pěkně Roberto! ()

jazzuSKA

Nádhera. ten film miluju od svého prvního shlédnutí. Roberto je prostě úžasnej. To kouzlo nadhled vše co v tom filmu ztvárňuje je zamilování hodné. Hned bych si ho taky vzala. To co ve mne po skončení filmu zůstalo, je ten důvod proč si tento film, zaslouží největší ohodnocení. Když film vidím s radostí koukám jen na první polovinu. Obecně nemohu koukat na filmy, které zobrazují hrůzy válek o to víc té druhé a hlavně z koncetráků. Druhá polovina je smutná avšak udržuje se zde optimistický nadhled Guida. Konec??? Přes potoky slz nevím, jak to dopadlo, ne vlastně nechci. Úžasné strhující. Nikdy nevypustím tu ústřední melodii z hlavy. Nádherný herecký i filmařský počin Roberta.. Netáhne Vám na zadeček princezničko?? ()

Katule80

Jeden z nejsilnějších a snad i nejsilnější filmový zážitek, který jsem kdy zažila.... Smát se a dělat si legraci až do konce...do úplného konce....to umí snad jen Benigni.... a přesto nebo snad právě proto Vás bude stát tento film víc slz, než kterýkoli jiný....Podle mého jde o jedinečný a nedocenitelný snímek! ()

enceees

Zivot a i tento film je krasny. Nicmene te krasy a humoru je tam tolik, ze to je na skodu. Samozrejme uhel pohledu, s jakym je nahlizeno na jednu z nejstrasnejsich dob lidske kultury, je fascinujici. Te detske naivity a humoru je tam tolik, ze vas to pohlti a porad cekate, ze na konci se pririti Quido v nacisticke uniforme na zaleno nabarvenem konikovi. Bohuzel, princ uz za princeznickou neprijel... ps. Znat v realnem v zivote tolik roztrzitych chorobnych optimistu, bylo by to na zblazneni :) ()

Dejna

Tak tohle si opravdu nesmíte nechat ujít. Nevzpomínám si na žádný film, při kterém jsem se tolikrát od srdce zasmála a na konci brečela jak malé dítě... Nechápu, jak někdo dokázal natočit tak krásný a optimistický film o tak deprimujícím tématu, klobouk dolů (nikdy lépe řečeno ;-). ()

MrClansman1

I keď filmy odohravajúce sa v období druhej svetovej vojny nepatria medzi moje obľúbené, tak tento film som si pre zmenu zamiloval. Dosť netypický film vzhľadom k tomu, v akom prostredí sa odohráva. No práve to ma na tomto filme najviac zaujalo. Rozhodne sa oplatí vidieť. ()

Otan

Dlouho to byl pro mne nejlepší válečný film.Nakonec jej ale porazil třeba Pianista.Nic méně film má stále co říct. ()

DrCreo

Úvodná komediálna pasáž okorenená talianskym temperamentom pomaly a plynule transformuje do pravej nefalšovanej drámy, ale stále si pod maskou ťaživých udalostí zachováva humornú tvár, ale už je to "smiech cez slzy". Umocneniu zážitku by určite pomohlo, ak by sa jednalo o príbeh založený na skutočných udalostiach, ale aj tak to stálo zato. Avšak už len samotné zasadenie príbehu do pred- a následne vojnovej doby, príznačnou likvidáciou určitých skupín obyvateľstva a vôbec popieraním ich "ľudskosti", je natoľko citlivou a boľavou ranou v dejinách ľudstva, že prítomnosť emocíí bola predom rezervovaná. Veselo-smutný príbeh o tom, že život je vždy krásny do takej miery, do akej si ho samy spravíte. ()

skepticka

Dojemná komédia,na ktorej konci som plakala.Ja neviem,ako to ten Benigni robí,ale jeho filmy so mnou vždy dokážu zamávať.Je to ako krásna jazda na emočnej horskej dráhe.Je to génius a tento film rozhodne nesklame ani náročného diváka. ()

Al90

Pustil jsem si ho,aby jak je tu nekde psano ze u tohoto filmu i muzi placi,takze jsem mel takovou naladu,aby nejaka ta slza i me ukapla,jenze se to vubec nedostavilo u me...nevim kde se stala chyba,jestli je ve me,protoze jsem da se rict ostrileny divak co se tyce takovych filmu z holocaustu,tudyz me nema co tak prekvapit nebo dojat a nebo jestli byla chybu ve filmu,kdy ten konec se dal cekat...ale i tak zabavilo me to,prvni cast kdy ,,nabaloval,, Benigni svoji princeznicku se mi libila,druha cast filmu z koncetraku byla sice dost zlehcena a tezko uveritelna,ale takovy byl zamer Benigniho :) PS: Dora se mi taky dost libila :)) ()

JohnnyN

„A jaký je váš politický názor?" „Adolfe, Benito nechte toho...promiňte co jste říkal?" Nevzpomenu si na jiný film u kterého bych se v jednu chvíli svíjel smíchy v křečích a za několik minut skoro plakal dojetím. Pokud nevěříte, že lze natočit komedie z prostředí holocaustu musíte se podívat na tento snímek. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů