Píše se rok 1939. Italský číšník Guido Orefice, překypující energií a hýřící bláznivými nápady, přijíždí z venkova do velkého města. Na první pohled se tu zamiluje do půvabné učitelky Dory. Ta už sice nápadníka má, on však udělá vše, aby ji zachránil od sňatku s nemilovaným byrokratem. Získá její lásku a vezmou se. Narodí se jim syn Giosué. Po pěti letech šťastného manželství je Guido kvůli svému židovskému původu odvlečen spolu se synem do koncentračního tábora. Aby před malým chlapcem zatajil šokující okolnosti a uchránil ho před hrůzami nacismu, předstírá, že všechno kolem je pouhá hra, připravená k synovým narozeninám. Hra, na jejímž konci na oba čeká velká odměna... (oficiálny text distribútora)

salokin

Skutečně nádherný film s mimořádně silným tématem a pozoruhodným vyzněním. Místy je to vyloženě komedie, takové okamžiky pak ale střídají ty, které realisticky zobrazují zrůdnost a absurdní šílenost války. V tom spočívá kouzlo snímku. Kontrast mezi láskou otce a peklem koncenračního tábora je něco, na co se nezapomíná. I tak to ale pro mě nebylo za pět, těžko říct proč přesně. Snad proto, že je to na mě až moc "oscarový" film, jestli víte, co myslím. ()

fanda_filmu

Úasné dílo! Skloubit velmi smutné téma s komedií znamená buď absolutní skvost nebo něco nechutného... (ted nemám na mysli černý humor) Musím říci (na úkor filmu nebo naštěstí?) nejednalo se o komedii u které by se člověk dusil smíchy ani o nějaký vyhlazovací tábor, to jen dokazuje že Bengini měl sice hodně odvahy ale ne dost nato aby to svůj nápad dotáhl do konce... Myslím si totiž že by to šlo!! Opravdu tady nemluvím o černém humoru, ale jen o strašlivě zajímavém nápadu namixovat smích se slzami... To bylo je něco k zamyšlení, ale poslední věc kterou tomuhle filmu vytknu je, že těžko se bude děj odehrávat v koncentračním táboře, ve fašistické itálii, jelikož ta transporty odmítla!! ()

Poga

Krásný, milý, rozprávkový, pestrý, farebný a pritom aj bolestivý, krutý, tvrdý a smutný film. Na druhej strane je tam aj patos, hra na city a manipulacia s divakom. No pozitiva spolu s pribehom vas dostanu a ospravedlnia iste scenaristicke chyby, ktore by pri inom obsadeni, nalade filmu, velmi prekazali. 80% ()

Bristolka

Herec Roberto Benigni se začátku se mi nelíbil jeho věčný a vtíravý humor. Ovšem minuty běžely a tento film se mi zapsal do paměti. Skutečně se to povedlo Italům. Ke konci jsem to obrečela a doporučuji svým kamarádkám dál. Tleskám za vynikající film emocionálně, silný zážitek během shlédnutí celého filmu. ()

xxSkilledxx

Jeden snímků z druhé světové války, který nenahlíží na válku pouze jako na bezmeznou tragédii, ale dokáže zachytit krásné okamžiky života i v jednom z nejstrašnějších období světových dějin. ()

1892

Dokonale scénaristicky prepracovaný kúsok, od dokonalého komika! Všetko zapadlo dokonale do seba, až na poslednú hádanku. Veľmi silný zážitok, bol to smiech cez slzy. ()

HarryB

I can see how some people might not experience the same kind of uplift or joy that most of us lived through when seeing the movie. But that some viewers felt insulted and betrayed because the movie did not depict "reality" as it really was or is, is not fair but It provided me with something that everyone in one or another shape or form needs -- Hope. The movie showed the cruelty of life and yet managed to shed some light and insight into the beauty of love and life in general. If we all take with us just little bit of that hope and love that this movie is trying to convey; this world would be a much better place. ()

dauby

Zajímavá a zvláštní směs komedie, grotesky a tragédie, úplně ojedinělá záležitost. Ne všechny vtípky mě madchly, ale jako celek je to moc hezký film. A úplně nejhezčí postava je malý Giosué. ()

kuri-noha

Roberta žeru všema třiceti (nevyrostly mi 2 zuby). Ten film je tak naivní jak jen to jde, ale to je prostě Roberto. Jeho neutuchající elán a energie mě omračuje pokaždé, když ho vidím a klidně si od něj nechám naservírovat tuhle pohádku, po které si i zapláču. Film Život je krásný je jednoduše krásný - to je ten nejvýstižnější popis. Slzudojnosti přispívá i krásná Piovaniho hudba, kterou jsem se musel naučit na piano. "Buongiorno, principessa!" ()

navel

To, jakým způsobem dokázal Benigni zlomit téměř grotesku v dojemné válečné drama, dělá z Život je krásný nesmrtelný film. ()

Zrzka82

Ačkoli se jedná o typická oscarovsky prvoplánový film, citlivá Begniniho autorská ruka se zde prostě nezapře. Film je možná naivním, možná trošku kýčovitým vykreslením velmi silného vztahu otce a syna, podkreslený ještě krutostí a událostmi války. Je velice zvláštní pocit, dívat se na tento velice hořký film a přitom v něm najít prvku skvěle vypracovaného dramatu i komedie současně. Film Život je krásný patří mezi ty, na které si čas od času najdete rádi chvíli opakovaně. ()

Claire27

Překrásný, kouzelný film, který nemá obdoby. Originální příběh, který je svým způsobem komický, i přes to, že končí tragicky a pojednává o nejhorší události 20. století, a sice o druhé světové válce. Fašistická Itálie nepůsobí až tak děsivě jako nacistická Třetí říše, ale i zde probíhají děsivé hony na Židy. Jedním z těchto židů je i Guido, který nás stále přesvědčuje o tom, že život opravdu JE krásný. I přes veškeré okolnosti záleží pouze na nás samotných, jaký si život uděláme a jak ho budeme vnímat. Silný, dojemný, tragický (a přesto plný optimismu) komický a mohla bych pokračovat donekonečna. Film Život je krásný má prakticky všechno. Tím nejlepším je také krásná hudba od Nicoly Piovaniho. K tomuto filmu se vždy moc ráda vrátím, neboť mi připomene, že život krásný je!! ()

Macik1982

Jeden z mala filmu ktere PROSTE MUSITE VIDET. A musite jej videt v puvodnim zneni!!!! Vypráví o velké otcovské lásce.... příběh otce, který zachrání život sveho syna internovaneho s ním v koncentračním táboře. Vymysli příběh kterym transformje nemilosrdný systém koncentračních táborů do soutěže ve ktere je potreba překonat výzvy, získávat body, eliminovat konkurenci a na toho kdo závod vyhraje čeká jako vyhra tank. Ale film sám o sobě není ani pohádka ani hra. Je to příběh o tragédii, která obklopuje pohádku, jako protipól k absurdite samotné tragédie. FiLM ktery vas primeje smat se a plakat najednou. Film o tom, že život prostě JE krásný, i když zrovna není. BUONGIORNO PRINCIPESSA :) ()

terinka04

Krásný film, který zpočátku začíná jako dosti trhlá italská komedie s pár dobrými vtipy ( Adolfe, Benito !) ale po tom se to mění v drama. Tatínek se poté, co jsou odvezeni do koncentračního tábora snaží uchránit synka před hrůzami a krutostí nacismu a proto předvádí , že je to jakási hra, kde vojáci hrají ty zlé co strašně křičí a oni musí získat 1000 bodů aby vyhráli první cenu- tank . Je to velice silný a místy i vtipný film a proto dávám 89% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů