Posadnutosť

Stephen Fleming (Jeremy Irons), dobre situovaný muž, člen vládneho kabinetu žije naplnený rodinný a profesionálny život. Jeho manželstvo s Ingrid je vyrovnané, až do chvíle, keď sa zoznámi s Annou (Juliette Binoche), priateľkou svojho syna Martyna. Vzplanie v ňom neovládateľná vášeň a je schopný urobiť čokoľvek, aby bol s ňou. Posadnutosť Annou Stephena tak pohltí, že nie je schopný a ani ochotný ničivý vzťah ukončiť. Keď Anna Stephenovi oznámi, že ju Marty požiadal o ruku a ona súhlasila, zhubný milenecký štvoruholník sa blíži k nevyhnutnej tragédii. Anna zostáva mimo, no Stephen a jeho rodina zaplatia krutú daň. (oficiálny text distribútora)

jane1106

Zajímavý film s kvalitními hereckými výkony, kterému v podstatě nic neschází (no, možná větší ztotožnění s postavami, jelikož podobnou situaci jsem v životě zatím neměla příležitost poznat:)) ale nemohu si pomoct, erotické scény na mě měly podivně "disturbing" efekt - přišly mi přehnaně vyhrocené, stylizované a umělé. Ale kdo ví, jak bych mluvila, pokud by mě jednou také posedla taková spalující vášeň. Nějak mám ale potíž uvěřit, že opravdu existuje. ()

adriane9

Jak mi mohl tenhle film s mým oblíbencem uniknout nikdy nepochopím.. Jsem jedna z těch, která této posedlosti bohužel až moc moc rozumí, tedy jako by to bylo stvořené pro mě. Jeremy byl neskutečný,veškeré scény s ním byly úžasné a nenásilné, sexuální kousky jsem jen polykala na sucho a doufala, že to hodně brzo ukončí.. Konec fimu mi trošičku připadl jako klišé, ale ono to asi ani jinak dopadnout nemohlo..Konečný záběr na fotoplátno mě dojal..a také "že byla úplně stejná jako jiné ženy".. ()

fisikk

Rozhodně zajímavá žena tahle Anna, hned od začátku jsem si lámala hlavu s tím, kdo to je? Co chce? Proč je tak smutná a záhadná? A proto mě mrzí, že nebyla pořádně vysvětlená její temná minulost. A zbytek filmu byl jen o zvířecí vášni, což mi nestačí. ()

Zaitsev

Chtíč je svině a když už nejde ovládnout z hlediska morálky, jsou tu pravidla...a když se pravidla poruší, jde se od toho a když ne, tak je zaděláno na pořádnej průšvih... Minimalistická hudba...úzkost a hlavně skvělé herecké výkony Ironse a Binoche. ()

iNKa 1104

Distingovaný Jeremy Irons, smyslná Juliette Binoche, zažehnuté jiskry, výbušný sex, zadržované tajemství, sžíravá touha, rafinované vyčkávání, spalující vášeň, letmé mrazení v zádech, orgasmus, neovladatelná posedlost, podmanivá závislost, bušení srdce, prudké dotyky, aaaa... ch... ()

sehe

Juliette Binoche mi nesedela ako femme fatale a slovenský dabing,ktorý sa absolútne nechytal a herci pôsobili,ako bruchomluvci,tento film posunuli na 3 hviezdy. ()

josieaddms odpad!

Totální blbina! Maskovaná za spoustou "odvážných" a "tragických" scén. Docela mě to bavilo, ale ve skutečnosti to působí směšně, a obsahem je to úplně ubohé. Jako když to napsal dospívající mladík jako dramaticko-erotickou povídku aby sbalil svojí dívku. Nestačí to ani na román. A rozhodně to nepatří na plátno, ani mezi široký okruh lidí. Tváří se to jako umění, ale já jim to nebaštím, pardon. A ještě dodávám slavnou větu Kevina McCallistera: Nikdo tam není oblečenej! Trapas! ()

winstonik

Louis Malle zjavne považuje zahýbanie so synovou manželkou za natoľko rozšírený jav, že o ňom musel natočiť film. Proti gustu žiaden dišputát, ale ak k tomu pridáme Stephenovu opatrnosť na úrovni 15 ročného dieťaťa (súloženie vo vlastnom byte, ponechanie kľúča vo dverách, či neschopnosť zahrať pred rodinou základné situácie), potom je jeho výskyt v reálnom svete podobný výskytu slonov na Marse. Dosť o ničom. Vlastne - celkom o ničom. ()

1mArc0

Synak, hádam ti nevadí, že spím s tvojou snúbenicou? Príliš veľa sexu? Prd, jen ukazujú divákovi, prostredníctvom toho psychologickú úchylku daných postáv. Nie je to len film o sexe. Absolútne psychologické lano, ktoré sa uťahuje minútou po minúte. K tomu máme skladateľa, ktorý presne vie kam má pridať svoje noty a dodáva filmu určité napätia. Len nech to nikto nezačne prirovnávať s Posledným tangom v Paríži, prosím. Ďalší malý krôčik pre Juliette Binoche k filmu Tri farby: Modrá. Mimochodom pôvodne chcela hrať v Jurskom parku od S. Spielberga. Dobrý príklad toho, že kam môže zájsť posadnutosť. /80 %/ ()

silak_xup

Zatím nejlepší film na toto téma, co jsem viděl. Postupem děje z filmu více a více čiší úchylnost Fleminga posedlím přítelkyní svého syna. Velmi syrové a realistické, žádný hepy énd. ()

djcremo

Skvelá dráma zameraná na neovládateľnú silu vášne až posadnutosť tým druhým. A práve na vášni a posadnutosti je postavený film a tieto scény prevyšujú to ostatné v tomto filme. Film nám ukazuje, čo všetko môže taká posadnutosť druhým napáchať, hlavne ak je to priateľka syna a nech si dávate v takomto vzťahu aj ten najväčší pozor. Skvelý výkon Jeremy Ironsa. Skvelo zahral zmyslov zbaveného muža, milujúceho manžela a otca a ešte aj úspešného politika. Juliette Binoche je zasa očarujúca, tiež podáva krásne herecké výkony a s Ironsom sa skvele dopĺňajú. A čo je veľké plus pre tento film, že aj skoro po dvadsiatich rokoch dokáže zaujať. ()

kokofek

Někdo se vyřádí v mládí a to je ta lepší varianta a ten kdo to potlačuje či nemá příležitost,toho to potká ve zralém věku.No a tady se nabízí příměr, že nejlíp hoří stará stodola ()

Tanulin

Musím říct, že Posedlost mě překvapila.Námět je nepochybně chytlavý, J.Irons dokonalý a perfektně surový, ale Binochet nemám ráda ani málo, a co víc, tu "vášeň a posedlost" jsem jim zkrátka nevěřila. První milostná scéna byla prostě fakt divná...ty další o nic méně :o( Jestliže to mělo působit, jako že "tichá voda břehy mele", pak J.Binochet, ač nevinně vypadající, mě o tom nepřesvědčila. Někdy život tropí hlouposti s lidskými osudy a tohle je pohled na úzkou smyčku jedné rodiny. Pravda, J.Irons je pro tyto dramatické role vysloveně stavěný a jen a jen díky němu, jsem ochotná dát si za čas repete. ()

Pollini

Přestože dávám čtyři hvězdičky, musím tento počin hodně pochválit. Jednak mě to celou dobu bavilo, bylo to poutavé a zajímavé, trochu démonské a co je nejdůležitější, podařilo se dokonce i u mě vyvolat realistické napětí. Úchvatný výkon hlavních představitelů ukazoval skryté scény ze skutečného soukromí i obyčejně vypadajících párů. A velký dík za scény narovinu - bylo vidět úplně všechno. A nechyběla maličká alegorie, což tomu dodalo na klasickém "s čím kdo zachází, s tím také schází". Doporučuji. ()

lenka26

Že by otec byl schopný takhle podvádět syna, budiž. Velmi zajímavý film, ale se vší úctou paní Binoche vidím stále před sebou jako tu laskavou sestřičku v Anglickém pacientovi. Tam se mi líbila daleko víc. Nevím jak muži, ale mě tady moc nepřesvědčila. Je moc chladná. Prostě diváka nepřesvědčí. Opravdu jako stroj. Taková Monica Belluci nebo Sophia Marceau.... ()

kory9

Velmi tichy, pudovy, vasnivy, mrazivy film. Uzasne zahrana (?) chemie mezi Ironsem a Binoche. Krasne zasazena mysteriozni a hluboka hudba. ()

peproch

Brisko-Francouzskost filmu je průvodním charakterem. Práce s sexuální vášní je v britském pojetí morálním soubojem, který když prohrajete, ztratíte to nejcennější - syna, ve francouzském pojetí je odpovědí na bio-sociální předpoklady, jichž neodmyslitelnou nositelkou jste. ()