Posedlost, láska a závist

• Veľká Británia Obsession (viac)

Uznávaný chirurg z Londýna se úplně zblázní do synovy snoubenky a tahle vášnivá aférka jim může změnit život jednou provždy. (Netflix)

JB001

Nalákalo mne herecké obsazení. Armitage a Indira Varma, kterou si pamatuji z HBO seriálu Rome, kde spáchala sebevraždu. Tam byla ale o 15 let mladší... Jinak po dvou dílech se těším na zbývající dva díly i když vím, že to nebude mít happy end. Jo, vidět se to dalo, ale já bych se do Anny nezamiloval. Není to můj typ ()

Vajonek

Tohle je za mě takové nic (moc) zabalené do něčeho rádoby velkého a uměleckého. Námět možná vcelku zajímavý, herecké výkony jsou asi v pořádku, občas na vás zapůsobí trochu tajemna, napětí, občas to "zaprovokuje", nějaké extra odvážné scény, o kterých se v souvislosti s Obsession někdy mluví či píše, ale zase jako nečekejte... Z mého pohledu je to celé dost nerealistické, místy až přiblblé (touha, chtíč dokáže asi hodně, co pan chirurg ale vyvádí, k tomu by ho snad musela ponouknout nějaká nadpozemská femme fatale, na kterou tedy Anna moc nevypadá). To, co se odehraje, by se dalo nacpat do kratšího celovečerního filmu (a pak by se to možná dalo lépe strávit). Velkým problémem jsou extrémně nesympatické postavy, zejména ústřední milenecká dvojice. Richard Armitage je sexy, jinak ale na pěst. Chuť ho zavěsit někam do průvanu jsem měla vlastně celou dobu, když ale na konci poté, co se stane to, co se stane, řekne, že stejně svých činů nelituje, to  jako vážně?!? Postavy sympatičtější nemají tolik prostoru nebo s nimi scenárista nehezky zatočí. Na konci vše v troskách a stejně se nezdá, že by to celé k něčemu vedlo. Takže proč to sledovat? Nejsilnější emoce, kterou po zhlédnutí mám, je pocit naštvání na tvůrce, že se diváka snažili nalákat na líbivý háv, pod kterým toho pak bylo hrozně málo, a sama na sebe, že jsem na to skočila/ač to odhalila, stejně dodívala. 40 %. ()

Skeksis odpad!

Tak som si to teda pustila, keďže som strááášne "romantická" osoba. Už takú kokotinu nikdy neurobím. Armitage hral síce lekára, ale celý čas sa tváril ako pacient v kóme, dokonca aj keď šukal vankúš. Neviem, čo toto malo znamenať, vraj mal byť posadnutý touto ženou, ktorú predstavovala najtuctovejšia a maximálne nevýrazná herečka. A aj keď nie som prudérna, celý tento celkom jednoduchý vzťahový vzorec bol maximálne nechutný. Hlavne nechápem český preklad - Posedlost + láska (Ku komu? Nijakú lásku som tam nevidela), závist (Ku komu? K vlastnému synovi?). Celý zlý nonsens bullshit telenovela stlačená do štyroch častí. Aj keď... možno aj kdejaká telenovela má vyššiu úroveň. ()

M.i.k.e

jádro příběhu, kdy se Richard Armitage zblázní a začne souložit se snoubenkou svého syna je ok a mělo potenciál být slušným dramatem s fatálními následky. Jenže to by nesmělo být Obsession natočeno tak divně nezáživně. Armitage je tady úplně mimo a těžko říct, zda je to proto že prakticky nemá co hrát a nebo ho to prostě jen nebavilo. Charlie Murphy jako jeho osobní femme fatale na tom není o moc lépe.  Nejen díky nim pak celá ta rádoby intenzivní osudovost působí spíš směšně a i na relativně malém prostoru se to chvílemi dost vleče. Když už nic, tak tohle měl být devadesátiminutový film. Výsledek by asi nebyl zásadně lepší, ale rozhodně by to bylo snesitelnější...40% ()

quokam

Miniserie obdobneho vyzneni jako Lolita. Mravne nepripustny vztah nakonec znici vsechny okolo. Vedle inspirujici instruktaze muzeme sledovat taktez jakousi psychickou sondu vyrovnavani se traumaty z detstvi. Jo herec chirurg byl mimon, to souhlasim, ale hlavni hrdinka byla osudova zena se vsim vsudy. 6/10. ()