Posadnutosť

Stephen Fleming (Jeremy Irons), dobre situovaný muž, člen vládneho kabinetu žije naplnený rodinný a profesionálny život. Jeho manželstvo s Ingrid je vyrovnané, až do chvíle, keď sa zoznámi s Annou (Juliette Binoche), priateľkou svojho syna Martyna. Vzplanie v ňom neovládateľná vášeň a je schopný urobiť čokoľvek, aby bol s ňou. Posadnutosť Annou Stephena tak pohltí, že nie je schopný a ani ochotný ničivý vzťah ukončiť. Keď Anna Stephenovi oznámi, že ju Marty požiadal o ruku a ona súhlasila, zhubný milenecký štvoruholník sa blíži k nevyhnutnej tragédii. Anna zostáva mimo, no Stephen a jeho rodina zaplatia krutú daň. (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

Stejně jako román Josephine Hart spíše bez hlubších existencionalistických podtónů a zcela zaměřeno na neovladatelnou a ve svém působení neodhadnutelnou sílu vášně. Atmosféry je dosahováno skutečně brilantními milostnými scénami, které zastupují (či zastiňují) většinu ostatních emocionálních pochodů. Výborní Irons i Binoche, jejichž postavy si skutečně hrají do noty. ()

Sarkastic

Zvláštní kus. Oba hlavní představitele jako herce uznávám, ale jejich postavy byly napsány tak divně (hlavně Anna), a to i ty vedlejší, že jsem k nikomu z nich nedokázal cítit žádné větší sympatie. A taky tento film postrádal emoce; objevil jsem je až ve scéně s podvedenou manželkou (v zakázaném vztahu byl cítit snad jen sexuální chtíč; btw, přítomnost vášně, o které se zde někteří zmiňují, mi příjde dost diskutabilní). Erotické scény docela ušly, konec byl nevyhnutelný (ovšem to co mu předcházelo nebylo zrovna moc realisticky podané). Podivné, chladné drama, které si nezaslouží víc než slabší 3*. "Poničení lidé jsou nebezpeční. Oni vědí, že přežijí." ()

radektejkal

Mallovy filmy jsou charakteristické svojí nevyrovnaností; některé jsou vysoce nad průměrem, jiné pod ním. Mezi ty druhé patří i tento film. (Podobně např. - a pro mě je to trpčí, protože ke Queanauově knize mám určitý vztah - Zazie v metru). Nepříliš zajímavý ani nápaditý film nepřináší ani něco nového - pořád ty samé Shiny, Shiny, Shiny Boots of Leather. Jediným skutečně dramatickým prvkem je nutkavost opakovat určité životní situace - ale to také známe lépe třeba od Polanského (Nájemník). Samotné prostředí vyšších vrstev sugeruje pohled, že femmes fatales jsou luxusem. Nejspíš se to však může stát každému muži, pokud je stejně bezzásadový jako pan ministr, a Binoška je stejná divoška. A tak tuto nudnou recenzi raději odlehčeme parafrází výkřiku Milo Štibicha (Kam zmizel pan profesor / je ho plný kompresor): "Kam zmizel pan ministr / je ho plný kanystr.: ... A do toho ještě ta viola... ()

akisha

Drsné erotické drama řešící nezvladatelnou posedlost mezi manželem od rodiny a přítelkyní jeho syna stojí a padá hereckými výkony Ironse a Binoche kdy první jmenovaný odvácí svůj obvyklý prvoligový výkon a Binoche je svou křehkostí a potažmo nevinností prostě neodolatelná. Ve filmu se toho vlastně moc neděje, i tak ale udrží pozornost a navíc mě dost překvapila otevřenost a odvážnost některých erotických scén mezi hlavní dvojicí. Tak trochu v jejich stínu je potom Miranda Richardson, která je ale v roli podváděné manželky a matky také velice autentická. Jedna * navíc za drsný závěr. Žádný happyend se tentokrát nekoná. ()

swamp

Někdy se prostě věci dějí tak, aniž bychom je ovládali. Přesně to je případ ústřední dvojice tohoto dramatu. Jeremy Irons se navýsost dobře zhostil role plné sexu (a to ještě nevěděl, že bude hrát ve filmu Lolita:). A Juliette Binoche? Jestli Irons jiskřil, tak ona hořela! Celému snímku dodala nádech erotična ("All through dinner, I had one thought, one desire. To touch you. To hold you."), se kterým není radno si zahrávat..oba to ví, ale nedokáží s tím nic dělat. A závěr..krutý, velmi krutý. ()

• Natáčelo se v Paříži (Francie) a Londýně (Anglie, Velká Británie). (BMW12)