Posadnutosť

Stephen Fleming (Jeremy Irons), dobre situovaný muž, člen vládneho kabinetu žije naplnený rodinný a profesionálny život. Jeho manželstvo s Ingrid je vyrovnané, až do chvíle, keď sa zoznámi s Annou (Juliette Binoche), priateľkou svojho syna Martyna. Vzplanie v ňom neovládateľná vášeň a je schopný urobiť čokoľvek, aby bol s ňou. Posadnutosť Annou Stephena tak pohltí, že nie je schopný a ani ochotný ničivý vzťah ukončiť. Keď Anna Stephenovi oznámi, že ju Marty požiadal o ruku a ona súhlasila, zhubný milenecký štvoruholník sa blíži k nevyhnutnej tragédii. Anna zostáva mimo, no Stephen a jeho rodina zaplatia krutú daň. (oficiálny text distribútora)

bobby_jean

Čo všetko môže spôsobiť vášeň. Dráma založená na komornej atmosfére, napriek tomu dosť silnej na to, aby ste z toho mali hlavne k záveru skutočne úzko. V mnohých scénach chýbali dialógy, čo ich robilo ešte intenzívnejšími a som rada, že práve v tých sekvenciách nechali vyniknúť emócie. Mam trochu problém s J. Binoche (ktoru mám však inak vysoko v rebríčku a je mojou obľúbenkyňou) ako Femme Fatale, ale to je skor subjektivne vnimanie. ()

Master19

Tenhle náboj mě nezasáhl. Se zájmem jsem sice Posedlost shlédl, to ano, ale ani herci, ani atmosféra mě nedokázala pohltit tak, abych byl nadšen. Pro mě průměrné psycho o náklonosti staršího muže k mladičké ženě. ()

dANo

Ďalší film, ktorý mi príde ako šitý na mieru pre Jeremy Ironsa... :o)) Je evidentné, že sa do tejto roly hodil viac, ako ktokoľvek iný a tiež to, že to zvládol parádne. Iskra medzi ním a Juliette preskočí bez toho, aby o tom divák čo len na chvíľu zapochyboval a ďalej sa to odvíja podľa dobrého scenára s očakávaným tragickým koncom. Ako som spomenul, herecké výkony viacerých postáv (dokonca aj cameo Petra Stormarea:) sú to najkvalitnejšie na tomto smutnom príbehu o vášni a láske. ()

sochy.zirafka

S touhou a vášní jdou ruku v ruce zkáza a zmar. Tedy zrovna v tomto případě. Výkon Ironse a Binoche asi nemá cenu pomilionté vynášet do nebes, pochválím tedy alespoň hudbu a scénář. ()

Autogram

Film sa nás snaží presvedčiť, že vášeň môže byť taká veľká a vzniknúť z ničoho nič celkom náhodne, že dospelý muž s mozgom zahodí celý svoj život a nakoniec aj svoju rodinu pre nevýraznú mladú ženu, s ktorou sa počas filmu skoro ani nerozpráva. Sexuálne scény sú nesexuálne, možno je to staromódnosťou ich natočenia, množstvo času sa venuje hĺbavému pozeraniu doblba a zvyšok sú spoločenské stretnutia. Tragický záver je nutný, no obeť som očakával inú. ()

Pedross800

Herecké výkony excelentní, ale to je asi tak vše, nějak to pro mě postrádalo opravdové a uvěřitelné emoce, tak nějak jsem jim to neuvěřil a hlavně chování hlavní hrdinky bylo nepochopitelné, neuchopitelné....nic za celý film nenaznačilo proč..... ()

Almásy

jeremy irons, juliette binoche, miranda richardson, vsetci patria medzi mojich oblubenych hercov. nezachrania vsak NESKUTOCNE nudny film, abslutne nefungujuca chemia medzi ironsom a binoche to cele let podtrhuje. a korunujte to prisernym slovenskym dabingom a mate fakt dobru uspavanku. aj ked vsetky oci prizmurim, STRASNE nudny film. ()

Autenticita

Další do sbírky mých filmových psychopatů, tentokrát v ženském vydání. Komplexy z minulosti přebíjí sexem, nezaváhá pokusit se svést i otce svého partnera. Vysoký státní úředník se dlouho nerozmýšlí. Ve výsledku nejvyšší cenu zaplatí ti nejnevinnější, a psychopatka, jak je u nich zvykem, odchází středem. ()

Devadesát Dva

"She was no different from anyone else." Jeremy Irons, muž s hlasem a Juliette Binoche, femme fatale - opět casting jak vyšitý, pro oba herce. Pamatuju si je oba ze spousty rolí, co mi připadají víceméně jako variace na tutéž postavu. A to je asi tak vše: co od tohohle filmu očekáváte, to i dostanete. Sex... drama. Z dnešního pohledu možná už trochu očekávatelný, klišoidní konec, na druhou stranu, i zápletka nebo film nehrají na nějakou "novou" vlnu, spíše dělají variaci na starý známý motiv. ()

cab

Odvazne drama o neudrzitelne vasni otce (Jeremy Irons) smerem k synove pritelkyni Anne. Nevyhnutelne tragicky konec neni prekvapivy, ale je rozhodne zrucne zvladnuty. Herci exceluji. 65% ()

Hanys_

Když už Irons a láska do mladé buchty, tak jedině Lolita. Tahle aférka se synovou přítelkyní, která se na konci tragicky zvrhne (ne, na trojku boužel nedošlo), mě moc nechytla. Binoche byla taková prkenná (doslova) a nějaká chemie mezi herci (což je alfa omega takových filmů) se taky zrovna nekonala. 4.5/10 ()

bila.tecka

Fascinuje mě zkoumat motivy a potřeby člověka, který dá všanc své zázemí a závazky a odváží se podlehnout ohni. Přitom od počátku ví, že to bude oheň spalující a nevratný. Na Posedlosti mě zajímá taktéž postava osudové ženy Anny. Propadnout vášni vyžaduje účast obou, naprosto rozumím důvodům, proč Stephen klesá před Annou na kolena a nemůže se jí nabažit. Čeho se ale vzdává ona? V současném vztahu hledá odpovědi na otázky ze své bolestné minulosti. Imponuje jí Stephenův zájem, je pohlcená divokým sexem, který nejspíš oba zatím nezažili. Finále ale rozjetý vlak vykolejí a všichni se vydají pro ně naprosto nečekanými cestami. Otázky zůstanou nezodpovězeny. Jeremy Irons a Juliette Binoche jsou ideálními představiteli svých postav, hudba Zbigniewa Preisnera je pomyslným pojítkem s Třemi barvami, kde osud svedl Krzysztofa Kieslowského a Juliette k dalšímu kouzelnému snímku. ()

F.W.Colqhoun

Yes? / It's [your son's girlfriend] Anna / Give me your adress. I'll be there in an hour. Toužíte-li po výtahu na popraviště, prznění synovy snoubenky je asi jeden z příjemnějších způsobů, jak na něm stanout. Posedlost je na první pohled erotické drama, s jakými se v devadesátých letech [leckomu] roztrhl pytel. Zakázané styky byly skrze nebezpečí AIDS cool víc než dřív. Co platilo do osmdesátých let za denní chléb, nabylo na osudovosti a hromadící se kolektivní pud ještě neměl k dispozici virtuální vagínu. Jeremymu Ironsovi sice chybělo do Humberta Humberta dobrých pět let, ale svůj pohled špatně utajovaného chlíváka osvědčil už několikrát, mimo jiné ve Swannově lásce či Francouzově milence. Koncentraci smilstva zahušťují menší role Petera Stormara a Davida Thewlise, do tvárné tváře Juliette Binoche si lze promítnout stejně dobře bazénově modrou barvu polského smutku, i bukkake: She was no different from anyone else. Právě angažmá Binoche, Zbigniewa Preisnera a klasika francouzské kinematografie ale strhávají Posedlost do lepší společnosti Kieślowskiho filosofických dramat. Zprávě o nevyhnutelnosti, tak špatně srozumitelné od chvíle, kdy jsme se stali volnými jako ptáci (!), porozumí na příběhu postaršího ministra Jejího Veličenstva, vzplanuvšího jako stodola, každý, kdo má oči k dívání. Navozený dojem osudovosti je srovnatelný snad jen s hospodskými eskapádami Dareka Vrány, které pro mne od útlého dětství představují hranicí, za níž se v sebe-destrukci nedá jít. Malle dociluje svých cílů bez stopy kýče a vulgárnosti; bradavku zahlédneme poprvé v "klátící" scéně na koberci (53. minuta), které jsem nerozuměl jako jinoch a nerozumím jí doposud. There are some things you can not control. ()

Prochy38

Jak bych to řekl co možná nejstručněji. Fatale je opravdu výjimečný film. Ale především po stránce herecké. J. Irons exceluje jako snad ve všech jeho filmech a J. Binoche je fakt moc krásná a sexy a ve své roli opravdu dobrá. Mně prostě jen nějak nedochází o co jí šlo. Proč tohle dělala? To mi asi hlava nevezme... Jinak supr příběh, který se může stát každému z nás. ()

Schuldiner

Ano, znám tuhle posedlost :-) Ale k filmu.. Dobrý námět, dobří herci. Jen sakra nechápu proč erotické scény vypadaly, jak kdyby kopulovali dva mentálně postižení (nic proti mentálně postiženým, to jen pro upřesnění toho, jak jsem zmíněné scény viděl..) s prazvláštní pohybovou vadou. Chvílemi to bylo opravdu srandovní a prostě mě to rušilo v tom, abych se do děje mohl lépe dostat. A trochu jsem nevěřil tomu začátku. Tomu, jak ta posedlost vlastně vznikla. To chtělo trochu víc propracovat. Takhle jen průměr, kde druhá polovina je rozhodně (!!!) lepší. Tam je Irons opravdu skvělý. ()

Pedro

Pozoruhodný snímek o tom, že v každém z nás dříme zvíře, které může být jednoho dne probuzeno a které se určitě nebude řídit rozumem, ale pouze a jenom pudy. A Juliette Binoche je jako femme fatale naprosto dokonalá. ()

crozet

Trochu prvoplánovité a drastické, protože po celou dobu se jistotě, že věci směřují postupně do nevyhnutelného brutalkopru, nevyhnete. Prostě taková scénáristická továrnička na bolest, což nepovažuju za kdovíjaký filmový benefit. Dějová konstrukce je nicméně soustružena konzistentně, veškeré perverzní výstřelky (mezi něž na prvním místě počítám podvádění vlastního syna) tak autoři ve scénáři vypodložkovali důkladnými berlemi např. v podobě pohnutého původu té které hrdinky nebo jednoho všeobecně deprivovovaného úspěšného pána. Celé divadlo pak zrežírováno a sešito zdařile, bez řemeslných chyb. No a samozřejmě výtečný Jeremy. Hlavním tahákem je však rozhodně bájná witch Juilette Binoche.. ()