Jo, Meg, Amy a Beth sú štyri dospievajúce sestry, ktoré snáď ani nemôžu byť viac odlišné. Ich otec bojuje vo vojne, preto žijú len s matkou a napriek tomu, že ich život je ťažký, tieto „malé ženy“ nestrácajú nádej ani chuť žiť najlepšie, ako vedia, no hlavne – po svojom. (Itafilm)

bonovox

Veľmi kvalitná adaptácia slávneho románu ale v netradičnom prevedení. Príbeh z dvoch období je totiž podaný veľmi nelineárne keď dej a dokonca nejaká scénka preskakuje bez upozornenia z jedného obdobia do druhého. Je to síce miestami mätúce ale vo výsledku je to k dobru. Výborné herecké výkonu sú už len čerešničkou na torte...80% ()

jjjerry

Vzhledme k hodnocení jsem měl malá očekávání. Byl jsem příjemně překvapen. Herecky perfektně zvládnutelné. Krásné exteriéry i interiéry Ameriky devatenáctého století. Hudba je perfektní, celý snímek táhne a přidává mu další rozměr. Ani mně tam nevadili ty "feministické tendence", přišlo mně to reálné. Byla to přeci jen doba sufražetek. Společensky to reflektuje dobu, tak jak si ji představuji. Možná někomu méně vnímavemů nemusí sedět prolínání časových linií. Mě to přišlo zajímavé a právě to bych ocenil jako největší plus. ()

Fjera

Takhle nudnou věc už jsem dlouho neviděla. Museli se držet předlohy, to chápu, ale takhle zkostnatělé a naivní to přece být nemuselo. Ztracený čas. ()

Veber

Filmů, kde nenajdete negativní postavu mnoho není. A Timotheé navíc jako bonus (za mě velmi nadějný herec, který umí zahrát cokoliv, těším se na jeho další role). ()

ariari

zaujímvavé , ako prvý femino román tej doby - a podla reality bol často zakazovaný pre jeho údajnú divokosť, tu hodnotia páni ako POMO, Verbal a kdekto trpiaci pocitom, aký je jeho názor exaktne dôležitý pre "ovce", skrátka prvých desať úúúžasných odborníkov na históriu a zákutia ženskej mysle sa na účet dievčat riadne rozšuplo a trčia nám tu pre ich nesporné zásluhy top hodntičov na prvých 10miestach :-)  Autorka polobiografie sa samozrejme nikdy nevydala, bola jednou z prvých zaregistrovaných voličiek v Amerike a samozrejme život tých čias v mestách Británie a Ameriky  nebol taký nádherný a uprataný, Londýn  a iné mestá bol vtedy obrovské páchnuce , plné splodín, blata a kobylincov, a celkovo doba bola rozorvávaná mnohými vojnami, ktoré Briti  aj Amíci viedli, žiadna idylka. Napriek tomu bol román úplnou bombou pre vtedajšie puritánske obdobie plné zošnurovaných pravidiel a biedy. Takže z tohto uhla pohľadu sa podarilo majstrovsky zachytiť ducha knihy. bodka. ()

Anife

Jasných pět, výborná adaptace. Aby ne, když výborná Greta Gerwig sehnala tak parádní obsazení. Vedle legend jako je Meryl Streep a Laura Dern filmu vévodí mládí, troufám si říct nejlepší herci nové generace. Vyzdvihnout musím hlavně Gerwigové dvorní dvojici Saoirse Ronan a Timothého Chalameta, kteří se pro svoje role vyloženě narodili - mrzí mě, že ani jeden si neodnesl zlatou sošku. Minimálně Saoirse by si to už konečně zasloužila. Zdatně jim sekunduje pro mě příjemný objev Florence Pugh, Emma Watson je v porovnání s ostatními trochu slabší, ale i tak si tam nedokážu představit nikoho lepšího. Krásu celého snímku podtrhuje příjemná atmosféra a kamera, jako by točili během zlaté hodinky. Střídání dvou linek není matoucí, Gerwig si chytře vyhrála i s alternativním koncem, aby byli všichni spokojeni. Tvůrci si vyhráli s každým detailem, nemůžu být spokojenější. ()

jpacuta

Pro někoho to sice může být příliš kýčovité, ale já jsem si film po počátečním 20-minutovém zmatení dokonale zamiloval. Mohou za to výborné herecké výkony, atmosféra, hudba i výborné kostýmy a stylizace. Je to místy velice smutný film, ale místy také velmi hřejivý a příjemný. Vřele doporučuji všem milovníkům romantických dramat. ()

chozze008

Řemeslně dobře zpracované, ženám se omlouvám ze jednu hvězdičku, todle je fakt jen film pro ženy, já jsem k tomu přišel jak slepej k houslým, neustále chodil na cigáro a měl výtlem z toho, že tak přeslazenej film, jsem v životě neviděl. Nebo případně pro někoho kdo je v nějakym těžkym rauši a rozhdli se vidět všech 50 zfilmování této klasiky. Pro dámy ovšem věc jak dělaná, užijí si kostýmky, plesy a trochu si zapláčou, no a chlapy vi si nalejte sklenku něčeho ostřejšího a hlavně se nešklebte a myslete na to co může přijít až ten film skončí. ()

Proso

V mnoha směrech překrásná ukázka sesterské lásky. Film má díky své chytré nelineárnosti, příjemné atmosféře a parádním hereckým výkonům dlouho našlápnuto ke hvezdám, dokud nepřijde posledních 15 minut, které jsou opravdu jen kousíček od toho, aby poslaly celý zážitek do kytek. Naštěstí se tak nestalo úplně. A nebo jsem možná ochoten odpustit příliš, když ty 2 hodiny předtím byly tak super. ()

Bagimanek

Pěkný, milý film se skvělým obsazením, krásným prostředím a kulisami. Jediné co bych filmu vytkl je, že ze začátku jsem měl mírný problém se v časových rovinách zorientovat, což se ovšem postupně vyjasnilo. ()

PTuranyi

Príjemný príbeh s vynikajúcou produkciou a výbornými hereckými výkonmi. Na rozdiel od 25 rokov starej verzie Malých žien však nie je príbehom podľa knihy, ale ako sa v závere dozviem, skôr príbehom samotnej knihy. To zároveň vysvetľuje prečo nie je knižný príbeh rozprávaný chronologicky ale sú to akoby len lineárne poprehadzované útržky spomienok autorky. Ako som už spomenul, herecké obsadenie je výborné ale predsa len vyvoláva potrebu porovnávať. V ženskej časti nemám takmer žiadne výhrady Laura Dern nahradila Susan Sarandon so cťou a Saoirse Ronan je v úlohe Jo možno ešte lepšia ako Winona Ryder, Žiaľ v mužskom obsadení sa mi zdá, že voľba mladších hercov nerobí dobrý dojem, Christian Bale pôsobí predsa len viac mužne ako subtílny Timothée Chalamet hoci nehrá zle. Tak isto Gabriel Byrne je v úlohe Friedricha presvedčivejší ako mladučký Louis Garrel. 70% ()

Yalka

Nápad s dvojím koncem mi vyrazil dech. Četla jsem knihu a viděla některé starší adaptace. Tohle jsem opravdu nečekala. Brilantní! ()

petra8619

Jo nasmála jsem se, pobrečala si, ale bylo to moc dlouhé na jeden film. Přijde mi, že si příběh zasloužil minimálně 2 díly. Nechápala jsem postavu Teddyho, který byl zamilovaný snad do všech a přitom ani pořádně do jedné. ()

Royaldell

Naprosto úžasný film, který se mě dotkl. Greta Gerwig je mistryně v ženských hrdinkách, ať už je zasadí do moderní (Lady Bird) nebo austenovské doby. Saoirse je pro mě ta nejzajímavější a nejkrásnější herečka současnosti, takže vyprávění o jejím dospívání bylo natolik reálné, že jsem začala sama cítit nostalgii a nevěřila jsem, že film má pouze dvě hodiny. Děj vás absolutně vtáhne a vy brečíte, smějete se a prožíváte každý jednotlivý moment na 101%.Třešnička na dortu už pak byly jenom ostatní ženské i mužské (Timothée, oh gosh i melted) výkony. Kdyby se dali Saoirse s tím Timothéem konečně dohromady už bych snad neměla ani co vytknout.. ()

mircxxx

Prvních 40 minut je hrozně uskákaných, chaotických, těžko se v nich dá chytit něčeho, co by vzbuzovalo emoce. Na to, aby byly představovány postavy mi to přijde hrozně dlouhá doba. Ale současně mám z toho pocit, že by děj v první části mohl plynout pomaleji. Celková stopáž ve výsledku není přehnaná. Od poloviny dále je děj příjemhý a směrem ke konci i chlap jihne. Být ženská, tak asi bulím. Skvělá Florence Pugh, moc se mi líbila i Saoirse Ronan. Emma Watson pro mě bude navždy ta z Harryho Pottera a nebere mě. Chalamet zraje, Laura Dern má dobrý rok (Manželská Historie), epizodní pěkná role Tracyho Lettse (Henry Ford II. z Le Mans '66). Celkově s přimhouřením oka 4* ()

Awer

Lidi, já nevím... Na jména cool herecký obsazení. Ale i tím a konkrétním výběrem jmen (e.g. Laura Dern) takový tlačený. Hudba totéž. Dialogy místy toporný, zbytečně nevěrohodný, na stopáži 135 minut je dost času sdělit věci silněji a míň explicitně. Scénář jako by to nemělo, ale to vychází z tématu / předlohy a je to asi autentický. Nakonec dobře, že ty skoky časem tam jsou (epizodičnost je aspoň nějak strukturována a "zábavná", byť prostě nedomrle) + že nejsou podané mnohem víc "pro nepozorné", což by rušilo. Kamera je dobrá. Kompozice "Amy falls in love" a "Jo says no to Laurie" famózní a přesně takhle bych býval chtěl vyladěnej celej ten film. Jenže on je celej spíš takhle inkonzistentní, snad úplně ve všem. Něco jsem od toho čekal a tím se to stalo spíš zklamáním, čímž neříkám, že to nestálo za vidění.... ()

Capri2016

Mám rada ženské romány z 19. storočia napísané ženami spisovateľkami. Žena spisovateľka pozná ženskú dušu. A román Malé ženy a jeho filmové spracovanie si vždy rada pozriem. Toto spracovanie pani režisérkou Gretou Gerwig je vydarené. A to tak, že by som ho nenazvala Malé ženy, ale chcela by som ho nazvať Veľké ženy. Od začiatku sa pred nami rozvíjajú osudy 4 dcér Marchových a ich rodiny a priateľov. Keďže je film rozprávaný retrospektívne, na začiatku sa ocitáme skoro na konci príbehu. A tak sa jednotlivé dejové línie pred nami odvíjajú najprv opatrne a len postupne lepšie spoznávame hlavné predstaviteľky, ich životné príbehy a postoje. To čím toto spracovanie vyhráva je okrem skvelého scenára a výborne zvládnutej réžie je jednoznačne výber herečiek v hlavných úlohách a výber hercov a herečiek vo vedľajších roliach. Tu Greta Gerwig mala skutočne šťastnú ruku. Mňa bavila hlavne Saoirse Ronan v úlohe Jo, ale aj herecký výkon ostatných herečiek a hercov vykúzlil pred nami krásu ale aj náročnosť a útrapy života v 19. storočí, keď nebolo samozrejmosťou, aby žena žila, konala a myslela samostatne. Toto filmové spracovanie Malých žien samozrejme nádherne dopĺňali dobové kostýmy a reálie a nádherná hudba Alexandra Desplata, ktorá dotvárala tú pravú atmosféru. Mňa osobne tento film pohladil na duši a znova som si uvedomila aká je výhra žiť v 21. storočí. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (viac)

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

Vyhlášení nominací 92. Oscarů

13.01.2020

Předkrm v podání Zlatých glóbů máme za sebou, a tak přišel čas na hlavní chod. Tím budou stejně jako každý rok Oscaři, jejichž 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v Dolby Theatre v Los… (viac)