Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiálny text distribútora)

liberator

We were a family. How'd it break up and come apart, so that now we're turned against each other? Each standing in the other's light. How'd we lose that good that was given us? Let it slip away. Scattered it, careless. What's keepin' us from reaching out, touching the glory? ***** Everyone lookin' for salvation by himself. Each like a coal thrown from the fire. ***** Maybe all men got one big soul everybody's a part of, all faces are the same man. (PRIVATE WITT) ()

porky93

Krásný válečný a dost filozoficky laděný velkofilm podpořený úžasnou hudbou od Hanse Zimmera, který dělá z každého filmu, na němž se podílí o třídu lepší zážitek, a skvělými hereckými výkony. Bohužel mně v některých chvílích překážely až moc časté a zdlouhavé filozoficko-básnické vložky, které byly ze začátku velmi zajímavé, ale postupem času film zbytečně roztahaly. A právě přílišnou zdlouhavost vnímám jako jedinou slabou stránku tohoto jinak velmi pěkného snímku. Škoda, že mu tehdy stály v cestě za sbíráním Oskarů další brilantní filmy jako Zamilovaný Shakespeare nebo Zachraňte vojína Ryana, protože nějakou sošku by si určitě zasloužil. ()

Ceberus

Skvělý herecký ansámbl, který sice nevyužívá plně přítomnosti některých hvězd (Cusack, Clooney, Travolta), ale na ně jsem stejně rychle zapomněl ve stínu skvěle zahraného neurotického velitele v podání Nicka Nolteho. Kromě něj měly co říct i další vyprofilované postavy, ale je třeba podotknout, že občas se ony filozofické monology docela táhnou, přičemž podle mého neříkají nic zvlášť světoborného. Akční stránka filmu se samozřejmě nemůže měřit třeba s takovým vojínem Ryanem, na druhou stranu však divák dostává plně dostačující a kvalitní dávku. ()

sehe

Malickov vojnový film ma silne zasiahol.Akoby cez báseň podal výpoveď o nezmyselnosti vojny.Úžasná kamera,úžasná hudba,úžasní,, hollywoodski "vojaci,bojujúci tisíce kilometrov od vlasti na neznámom,avšak raj pripomínajúcom ostrove Guadalcanal.I japonskí vojaci bojujú mimo svojej vlasti,vidíme ich zdecimovaných,chudých,šialených.Malick nerobí žiadne rýchle strihy,necháva nás nahliadnuť do duše amerických vojakov a pomocou vnútorného hlasu aj o myšlienkach o slobode,bohu,láske,strachu,rozčarovaní.Najväčší dojem urobil na mňa James Caviezel,tie jeho oči v závere lúčiace sa zo životom,mám stále pred očami.Sean Penn,Woody Harrelson,Adrien Brody,Ben Chaplin,Elias Kotaes,Jared Leto,Nick Nolte,John Cusack.Má ešte nejaký film pohromade takéto hviezdne mená?Travolta mi akosi nesedel a Cloonney ani nemusel byť(i keď,hovorí sa,že neexistujú malé role,existujú iba malí herci).Poetický,lyrický,realistický, vojnový, úchvatný film,ktorý mal premeniť všetkých 7 nominácií na Oscara. ()

danny_21

Příliš mnoho prázdného užvaněného filozofování, snaha o rýpání se v psychologii každé postavy mi přinesly 3 hodiny utrpení s vizuálně pěknými obrázky. Bylo to nutné, Mallicku ? Srovnávání s Ryanem nemá smysl, protože je to nejen jiný film, ale úplně jiná liga - u mě 35 % ()

Franc1s

Dlouhý a utahaně poamylý film, ale o to víc emotivní. Kontrast války a obyčejného života, otázky bez odpovědí, obracení se k bohu, šílení z války a všech těch zvěrstev. To vše je v tomto filmu, kde ani nechybí velice povedené přestřelky a útoky. Hudba a kvalita kamery na tu dobu opravdu vynikající. A tolik známých tváří, kolik se tam objevilo, paráda. Být to o kousek kratší, dal bych všechny hvězdy. Takhle 8/10 ()

degster

Ak ste Malicka nemali predtým radi, nezmení to ani tento film. Ak ste ho predtým milovali, nezmení to ani tento film. "I've seen another world." A teraz sme ho už videli všetci. ()

darjeeling

Můj nejoblíbenější válečný film. Dominuje zde zejména dokonalá kamera, která zachycuje nejen válečné hrůzy, které kontrastují s nezkrocenou ale krásnou přírodou, ale také melancholické ponory do lidských duší. Navíc jsou tyto obrazy podkresleny velmi procítěným soundtrackem Hanse Zimmera,  jedním slovem krása. ()

bono22vox

Vic nez skvely valecny film. Umelecke dilo, s durazem na vyznam slova umelecke a fylozoficke. Myslenky a obrazy, ktere jsou zde podavany presahuji vse, co dosud bylo natoceno o 2. svetove respektive o jakemkoliv jinem valecnem konfliktu. Valka, Matka priroda, pratelstvi a opravdove podani lidske stranky (v obou jejich verzich). Malick je reziser, ktery si jede sve a dokaze pro svou praci nadchnout desitky hercu svetove tridy. Uzasna kamera, herci a v neposledni rade nezapomenutelny soundtrack Hanse Zimmera. I po letech se na tento skvost vzdy rad podivam. Rozhodne doporucuji. Nechapu, proc jsem otalel s recenzi tolik let od vydani... ()

Hellknight12

Dnes po rokoch pozreté druhý krát. Musím uznať, že aj po toľkých rokoch je to veľmi dobrý film. Skvelé herecké výkony. Výborné herecké obsadenie. Skvelá hudba H. Zimmer nesklamal. Výborná kamera. Film so svojou dĺžkou 170 min je natiahnutý. Rozmýšľal som čo by sa dalo vyhodiť ale jej to tak spravené, že vyhodiť sa nedá nič. Teda aspoň za mňa. Je tu niekoľko hluchých miest ale je ich málo. To sa občas stane ak má film skoro tri hodiny. Veľmi dobre sú vykreslené charaktery postáv. Tiež je kvalitné spracované to čo si myslia a hlavne celkom reálne zobrazenie vojny a správania sa chlapov na fronte. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Film môžem jedine odporučiť. ()

Davidos305

Wow! Jsem ohromen a beze slov. Malickův styl , kterým prezentuje válku mě dostal. Bylo to vyobrazeno, tak jak to bylo a na nic si to nehrálo, bylo to drsné a kruté. Skvěle fungoval kontrast mezi krásnou přírodou a šileným fyzickým i psychickým bojem, který se ve filmu odehrával. Taky se mi líbilo, jak se film zaobíral pocity jednotlivích vojáků a to velmi zajímavou formou. Film krásně poukazuje na to, co válka dělala s vojáky a jak je válka zbytečná.  Mám velkou chuť dát plný počet hvězd, ale i přesto všechno mě ve filmu něco chybělo. ()

aik

Tento snímek patří mezi mé oblíbené válečné fillmy. A jedná se podle mě o film zachycující válku ve své podstatě ještě líp než Vojín Ryane i když (nebo právě proto) že nemá tolik velkolepých, efektních scén. Nádherně zachycuje psychické rozpoložení bojujících vojáků a to na obou válčicích stranách. Taky herecké výkony jsou kvalitnější než v Ryanovi. ()

elCroCo

No abych pravdu řekl tenhle film vlastně nemá zaujmout ničím jiným než bohatou hereckou ekypou netradičně zakonzervovanou ve špenátě. V podstatě je to naprosto průměrný válečný film s nulovou dávkou jakékoliv ( zdařilé ) inovace, který se liší pouze rozpočtem, jenž byl z valné části vyplněn honoráři hvězd ( i když mnohdy ještě stále v pozici neznámého herce ). Ale to úplně nejubožejší je rádoby srdcervoucí filozofická poezie servírovaná spolu s výmluvně strhanými obličeji hlavních protagonistů, které se nám v neúnavné křeči snaží něco naprosto nevídaného sdělit. Jediná odpověd je pro mě otázka:"Proč tam teda kurva lezli?" ()

papri

Pro mne zatím nejlepší válečný film co jsem kdy viděl,nejedná se tu o bombastický triky a bojové scenérie (i když pár jich tu je,a jsou skvěle zvládnuté) ale spíš o duševní hloubku vojáka-bojovníka,jeho rozmlouvání sama se sebou,s bohem atd.Film je podtržen nádhernou hudbou Hanse Zimmera,výpravou,kamerou a hereckými výkony,hlavně Seana Penna,Jima Caviezela,Nicka Nolteho a mohl bych jmenovat i dál. A je mi hodně líto že ho rozdupal Ryan. ()

keane

9/10 Tenhle film mě dostal! Nacpat do válečného filmu spoustu morálních otázek stejně ve stejné míře jako fasicnaci přírodou (ta kamera je úžasná) je hodně neobvyklá kombinace, ale vše drží pevně při sobě a člověk jen zírá. Nezpomínám si na žádný lepší válečný film. ()

Erian

Komorní film…tenhle film se nedá tak úplně chápat jako válečný film, tahleta nálepka mu dle mého názoru škodí a mnoho lidí tím pádem svým tempem i kladením otázek spíš odradí, znechutí, znudí. Ne tak člověka, kterému myšlenky plynou trochu jiným směrem než klasickému blockbusterovému diváku. Zatímco jeden očekává akci, násilí, krev (jen houšť a větší kapky), druhému stačí kochat se přírodou, průhledným vlněním kouře, pohledem do laních očí Vincenta Witta:) Jak krutá je válka, a jak poetickou podívanou z ní dokázal udělat Terence Mallick…příroda se stává akterém zhutnělého děje, násilí zde není oslavováno, ale bráno jako nutné zlo, hluboké prokreslení postav, přičemž je těžké si v té změti excelentních výkonů vybrat svého favorita, každý je svým způsobem hrdina, leč v tomhle filmu to nepůsobí afektovaně a s americky hrdinskou pompou, tady je vše uvěřitelné, opravdové a smutné. Tenhle film chytí za srdce. ()

sulek

Bohužel, Tenká červená linie šla do kin přibližně ve stejnou dobu jako Ryan, který ho nezaslouženě převálcoval. V kině jsem si asi taky víc užila napínavějšího Ryana, ale už po pár dnech ho nahradily působivé obrazy z Linie, která se mi časem opravdu vryla pod kůži. ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (viac)