Skvělí herci v hlavních rolích – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte a Woody Harrelson – se pouští do nebezpečné akce ve filmu, který přináší drásavě realistický pohled na válečný i morální chaos v Tichomoří během 2. světové války. Film byl v roce 1998 nominován na sedm cen Akademie, včetně ceny za nejlepší film a nejlepší režii (Terrence Malick). Tenká červená linie je filmové mistrovské dílo, které nemá srovnání. Gene Siskel ho označil za “brilantní... hrůzu nahánějící... nejlepší současný válečný film!” (oficiálny text distribútora)

Knor

Vynikající válečný film, který má obrovskou hloubku. Vojín Ryan byl velice drsnou a syrovou ukázkou toho co válka znamená a jak vypadá. TČL vypráví o vojácích samotných a rozebírá je jako jednotlivce. Přišel jsem tomu na chuť až po druhém shlédnutí a chápu, že to není zrovna pro každého. Místo akce převládá zamýšlení a přemítání vojáku o jejich úkolech ve válce, proč bojují, o snaze přežít a vyrovnánání se sama se sebou. Mylsím, že to jde spíš o psychologické drama než o klasický válečný film, ale mě to sedlo. ()

Izz

Krásné,ale příšerně zdlouhavé.Sestříhat to klidně o hodinku zbytečných krásných záběrů a mohlo to být opravdu úžasné filmové dílo,takhle je to okrasná nuda. ()

lebik

Obrazove skvostne dilo....i ty dlouhe zabery maji neco do sebe a ve spojeni s Zimmerovou hudbou fakt pusobive...ale co se rozdychava tezko, je banda filozofujicich lopat...i to nejvetsi mongoloidni hovado tam ma myslenkove pochody filozofa, intelektuala, Richarda Krajca... ()

vZeč

Nejlepší film o válce všech dob. Myslim, že o tom filmu dost vypovídá srovnání hudby Hanse Zimmera k tomuto filmu a k seriálu The Pacific. Ten rozdíl je snad jasnej. Tady neni co slavit. Tohle je svinstvo. Kamera neskutečná. ()

iKosser

Strašně těžko se takovéhle filmy hodnotí, protože nejde jen o jejich celkovou komplexnost, ale i o to, o čem se básník snažil mluvit. Ryan byl v tomhle ohledu slabší, ovšem naopak akci měl o hodně lepší, jak do režie, tak do množství. Oba jsou však mistrovská díla a měly by se pouštět všem AKA vojákům po celém světě... ()

Maniik88

Tento film ma zabil. V prvom rade neskutočnou nudou, bolo to rozťahané, ako 10 ročné gate. Zabil ma ale aj skvelými zábermi, prírodou, skvelými výkonmi hercov, skvelou domorodou hudbou. Mne však film nesadol, išiel moc na psychiku, snažil sa ísť na city a zavalil nás kopcom filozofických žvástov. Zobrazil nám hrôzy vojny, mŕtvy kamaráti, nepriatelia, zúfalstvo, zlý veliteľ posadnutý víťazstvami... Niektorí písali, že je to lepšie ako vojak Ryan, ja musím povedať, že diametrálne odlišné a nedá sa to porovnať, vojaka Ryana si pozriem aj 20x a budem sa baviť, tento film mi stačil raz. ()

karlee

Zaměření na psychologii postav je OK, ostatně to je snad standard ve všech válečných filmech, nevím, proč se to tady o tohoto vypichuje. Co má Tenká červená linie navíc (kromě standardnách klišé) jsou otravné vnitřní monology hrdinů, které mě dost iiritují. Když k tomu připočteme nesnesitelnou stopáž, hodnocení je na světě. ()

satanjel

Že vraj psychologický vojnový film. Pfff. Z tej vojnovej časti tam toho veľa nebolo a tá psychologická bola čistá trápnosť a nuda. Hádzali tam slovíčka a hlášky akoby hrali karty. “Ja vykladám lásku.” “Ja kontrujem priateľstvom a prihadzujem iskru života.” No proste úplne chabý pokus pána “umelca” vniesť niečo umelecké do vojnového filmu. Keby sa z toho vystrihli všetky zbytočné scény, mohol byť z toho dobrý 30minútový filmík. ()

papadoce

Toto je jeden z najhorších a najnudnejších vojnových filmov aký bol kedy natočený. Ak je mi z niečoho pri filmoch zle tak je to z toho keď sa zbytočný prázdny brak tvári ako umelecké dielo a všeobecne sa očakáva, že ho budú všetci obdivovať, pritom sa to celé dá zhrnúť do jediného slova. Pičovina. ()

hekla

Dlouhé, ale velmi zajímavé, až umělecké zpracování válečného filmu. Žádné velké akční scény, spíše otázky a myšlenky. Ale proč ne. Herci (Penn, Caviezel, Brody) padnou do svých rolí a dlouhé záběry na ně je nutí hrát přesvědčivě. Čekání na George bylo ještě delší, a když už se konečně objevil a pronesl pár vět, film končil - jako hlavní roli bych jeho účinkování rozhodně nenazvala ;). ()

playboy_05

Velmi rozporuplny film, ktery strida podivne nudne pasaze s temi strhujicimi. 170 minut je ale vazne brutalita...film, dobrou polovinu stopaze, nema moc co nabidnout a silene nudi ()

Stanix

Tohle je opravdu na palici. Audiovizuálně výborně zpracované, trochu loudavé, ale hlavním problémem je vyprávění na pozadí, které vtlouká do hlavy divákovi jak a co si má přesně myslet. Tohle mi lezlo neskutečně na nervy a v podstatě to zkazilo jinak výborný dramatický náboj filmu. Veliká škoda ()

Shitonit

Co si vzpomínám, v tý době jsem viděl dva "podobný" filmy. Četa, a todleto. Četa mě za ty roky tisíckrát napadla a pustil jsem si ji znovu. Prostě to je Film. Todleto jsem viděl tenkrát a víc si na to nevzpoměl. Až jsem se k tomu teď nějak dohrabal. Ale, asi to vidět znova nechci. Takže takový je dojem po letech. ()

Disney zahazuje značku Fox

Disney zahazuje značku Fox

19.01.2020

Malick workoholikem

Malick workoholikem

25.11.2016

Legendární filmař Terrence Malick nikdy netočil závratným tempem. Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií třeba nechal díru 20 let, od roku 2011 se ale podivuhodně rozjel. Po šestileté pauze… (viac)