Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

Aleee89

Tak tenhle film asi nepoužijete v hodinách ve škole, nic nového ohledně znalostí nepřinesl a pokud si třeba náhodou myslíte, že se vám bude hodit a použijete z něj něco, pak rychle od toho. Pokud se ale pouze chcete pobavit u romantické komedie, pak směle do toho! Gwyneth je ve své roli skvělá, ale tomuto filmu bych Oscara nepřiřkla. Tohle je takový Shakespeare, jak jste ho ještě neviděli, pobavíte se, na to, že je to americká romantická komedie je výsledek překvapivě dobrý... Ale asi jsem čekala více, proto pouze tři hvězdy. ()

Huntelaar

Klasická variace na stokrát viděnou kombinaci, ale pěkná. Mezi Fiennesem a Paltrow to jiskří od prvního záběru, Wilkinson a hlavně Rush to odlehčí ve spravnou dobu a Firth je až překvapivě odpornej. Prostě ***** ()

Parlay

Čím jenom začít? :-) ÚŽASNÁ HUDBA Stephena Warbecka, která mi vykouzlila nefalšovaný úsměv na tváři, kdykoliv se ozvaly dle jeho génia řízené nádherné tahy smyčců. Bezchybné HERECKÉ OBSAZENÍ - snad opravdu každá replika Geoffreyho Rushe je skutečnou perlou (vážně jsem se nasmál, a to řádně hlasitě - ,,Je to záhada..." :-)), Gwyneth mě okouzlila po všech stránkách (i té herecké :-)) a Joseph svoji postavu obdařil řádnou dávkou charismatu, vášně a energie. Všichni ostatní herci zaslouží pochvalu též, výrazně napomohli skvělému dojmu z celého filmu. A ta ATMOSFÉRA... Notně idealizovaná, avšak milá, i v dramatičtější rovině plně ,,funkční", plná vtipných okamžiků a v závěru dojemná a strhující. ()

Lauri

Bezpochyby nejlepší romantický film (a to na romanťárny moc nejsem), který nemá konkurenci a vždy si jej s chutí pustím. Film ( v čele s úžasnou Gwyneth) si všech těch 7 Oscarů zaslouží. ()

jezurka42

Tomuhle filmu jsem se velmi dlouho vyhejbala. Ale když jsem zjistila, že tam hraje Judi a ještě k tomu můj milovaný Colin, nakonec má ruka sáhla po ovladači a dala PLAY. Tenhle skvost jsem si vychutnala do posledního kousíčku. Gwyneth a Joseph (čili Julie a Romeo) mě překvapili, Judi potěšila a Colin stihl obojí. I přes to, že Williama Shakespeara nemám moc v lásce, toho Zamilovaného si dám klidně znova. A ráda. :)) ()

roorybacky

Zas jednou jsem se neshodl se zbytkem světa. Klasická klišé romantických komedií zabalená do historicko-uměleckého hávu se spoustou úryvků z Shakespearových her, tvářících se neuvěřitelně cool... Nesnesitelnou patetičností prolezlý film s několika málo úsměvnými momenty, za které je právě ta jedna hvězdička. Upřímně - koho tohle sakra baví? ()

lekr

Skrz na skrz hloupá a nechutně kýčovitá parafráza na Shakespearovu klasiku, která svým pojetím připomíná spíš tuctovou parodii než sedmioscarový velkofilm. Já osobně jsem racionalista a proto mě ústřední dvojce iritovala už od samého začátku svými tupými dialogy a naivními ideály a nezachránila to ani velkolepá výprava a skvělý casting ( škoda, že Affleck nedostal víc prostoru ). Děj snímku je navíc zbytečně dlouhý, předvídatelný a díky špatnému scénáři není vůbec atraktivní. A přitom tahle látka měla potencionálu na rozdávání, jen kdyby tvůrci věděli, jaký směrem se mají vydat. ()

vydumnica

Shakespeare in Love. Podľa mňa dosť preceňovaný film. Má svoje kvality, to áno, oceňujem na ňom predovšetkým krásnu hudbu a tiež kostýmy a výpravu. Gwyneth Paltrow hrala presvedčivo, ale žeby až oskarovo, no nepovedala by som. Prekvapilo ma, že zvíťazila nad herečkami ako Meryl Streep a Cate Blanchett. A ešte viac ma prekvapilo, že Shakespeare in Love získal Oscara aj za najlepší film, keď tam boli podľa mňa lepšie filmy či už Life is Beautiful alebo Saving Private Ryan. Už len to je divné, že tam mali dve Alžbety (film Elizabeth). Naspäť k filmu. No neokúzlil ma dostatočne. Gwyneth mi nikdy nebola sympatická (dôvod nemám), tak aj preto som sa tomuto filmu dlho vyhýbala. Ja neviem, mne tam všetci pripadali ako takí šašovia. Príbeh ma nechytil za srdce, bolo mi jedno, čo sa stane s postavami. Ani raz som sa nezasmiala, ani raz ma to nedojalo. Od filmu s toľkými oceneniami by som čakala viac. Colin Firth by mal hrať len kladné postavy, viac sa na to hodí. Ben Affleck mi tu vôbec nezapadol, nedokázala som ho vnímať ako postavu, ktorú hral, celý čas to bol pre mňa Ben Affleck (možno mal príliš moderný strih). Jedno pozretie mi stačí. 65%. ()

dezorz

Pavel Branko v Stratoch a nalezoch casto pise, ze vacsinovy divak nie je proti umeniu ako takemu, umenie mu nevadi, vadi mu nedostatok zabavy. Ze aj zo Shakespeara si dokaze zobrat povedzme prvy plan, to vacsinove, iba z vsoko umeleckymi dielami, ktore zabavu nemaju, si nevie poradit. Zamilovany Shakespeare nie je umelecky film, ale aj formou (film sam o sebe) aj obsahom (zivot Shakespeara) ukazuje, ze ano, ludom nevadia presahy do vysieho umenia, ak dostanu aj to, co apriori dostat chcu. Lasku a city.... ()

Nautila

Jsem hrozně neobjektivní vůči filmu, ale hrozně mě to nebavilo. Romanické zkrátka nejsou pro mne. Pouštěla jsem si to nadvakrát. ()

joker.george

Jsem rád, že nejsem jediný, koho Zamilovaný Shakespeare tolik okouzlil, ale stejně mě opravdu překvapilo, kolik cen dokázal získat. Nicméně díky své bezsprostřednosti, přístupu k látce a hercům, kteří skvěle zapadli do svých rolí i rolí herců si to bezpochyby zasloužil. A lepší konec bych stěží dokázal vymyslet. ()

Streeper

Nádherný zamilovaný film, u kterého moje srdce několikrát zaplesalo. Navíc se to odehrává ve staré Anglii za doby královny Alžběty a jsem obrovská fanynka této doby. Navíc William Shakespeare je moje velká srdcová záležitost, i když je mi jasné, že příběh je hodně vymyšlený a není úplně založený na realitě. Ale je to hezká domněnka, jak to mohlo vypadat a Viola by mohla být skvělou inspirací pro Romea a Julii. Gwyneth Paltrow nemám ráda, vlastně je to jedna z mála hereček, které nesnesu na filmovém plátně, bližší důvod to nemá, ale v roli Violy mi tolik nevadila, i když bych raději viděla někoho jiného. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)