Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

vampvegetar

nevtieravý, nekomerčný atypický divadelný film, ktorý ale dosahuje k svojím cenám zaslúžene. Jednoduchá interpretácia sa po úvodnom oťukaní ( váhate či to zaujme či nie, je to taká komediálna nakukávka do dvorov anglického meštiactva a divadla ) naberá na váhe, kvalite zábavy, hereckých výkonoch a i správne načasovanej zápletke. Vnímavo a s citom vykreslený prepoj medzi divadlovým príbehom a skutočným svetom, ktorý graduje s nie síce úplným happy-endom, ale nádejou. Takou, ktorú možno porovnať s Vykúpením z väznice Shawshank, i keď trochu inou formou. Gwyneth v životnej role vo filme, čo ukázal , že i nekomerčný Hollywood vie dať svetu výborný nenáročný film. ()

Sofius

Ach jo, další z "pokrokových filmů", který má představovat život v období renesance, ale přitom zobrazuje moderní společnost konce dvacátého století v kulisách pozdního středověku. Postavám se nedá věřit vůbec nic, ani slova, ani gesta, ani činy. Nečekal jsem historický film, vzhledem k tomu, že má jít o dramaticko-romantickou komedii. Ale přece nemohou takhle míchat renesanci s postmodernismem. Scénaristé bohužel příliš nechali nezvládnutý pokrokový tvůrčí přístup cloumat svým majestátem. Kdyby děj filmu nechali odehrávat ve dvacátém století, byl by film mnohem uvěřitelnější a určitě lepší. Pokud nutně musí mít ve filmu Shakespeara a období renesance, postavy by se podle toho měly chovat a být odpovídající své době. Film byl pro mě zklamání pro svou nekompaktnost a neuvěřitelnost. ()

pekkanik

Tak takto dobre som sa necítil ani nepamätám. Paltrowová, ktorá väčšinu filmu hrá Rómea a potom s najväčšou samozrejmosťou strihne Júliu, Fiennes, o ktorom som v živote nepočul, zrazu dáva ako starý macher (no kto by to povedal, nadaný dramatik, po partoch Júlie (!) absolútne samozrejme odohrá Rómea), Rushovi fandíte od samého začiatku a Denchová ako kráľovná Alžbeta, síce je na place asi 15 minút, ale rešpekt som mal aj pod paplónom. Najprv som to videl s českým dabingom, a už vtedy tie repliky zneli ako hudba. Trošku som si doplnil vzdelanie, čo sa týka Shakespeara, dal som to v angličtine (s titulkami, na takúto úroveň anglinu nikdy nedám) a nasával tie monológy a dialógy, prakticky všetky prevzaté zo Shakespearových diel. Výborná zábava a dramaticky na jednotku. Mňam. ()

EricNor

Skvělá romantika, neustálý úsměv nebo slzy ve tváři. K tomu dvě zlatá jablíčka Gwyneth Paltrow. Jedna úžasná postava vedle druhé. Každá je zapamatovatelná a výrazná - žádné ploché typy. Navíc svižné tempo bez hlušiny. Nevím, proč mi tenhle film dvacet let unikal. ()

Sejkorka

Jen 10 oblíbených filmů můžeme označit a tenhle je jeden z nich. Spoustu herců včetně Gwyneth jsem v něm viděl poprvé. Neskutečná plejáda hvězd. To si Shakespeare určitě zaslouží. Včetně jako zmíněná GP Oskara. Na začátku kariéry podala důkaz, že je především skvělá herečka a kterou ještě krásná. ()

majlaan odpad!

Čekal jsem, že to nebude úplně šálek mé kávy, ale že mě to mine o takovýto zaoceánský parník... No, škoda.. Po dvaceti minutách znuděn, po čtyřiceti otráven, po hodině s kulkou v hlavě tento neuvěřitelný a politováníhodný nesmysl vypínám a po řádném duševním klistýru v podobě nějakého Cronenberga snad opět nabydu zdravého rozumu.. ()

kinn.society

Jsem básník, autor vlastních i cizích příběhů, který miluje milovat. Co ví, že víc než slova, je jen poezie hlazení. Ta vášeň! Děkuji pokaždé za připomenutí. ()

davidh76

Vynikající film. Romantický. O vzniku nejzajímavější hry středověku. Film o Shakespearovi, který je stejně skvělý jako jeho hry. ()

Janakin

Geniální zpracování o geniálním tvůrci. Na konci i v průběhu jsme bulela až je mi z toho trapně, ale stejně je to skvělé. Dialogy co nejsou debilní ani moc moderní a doslova se hodí do doby stanovené dějem. Prostě parádní dílo, co je sice přeslazený jak poleno, ale to doopravdy nevadí, protože jaký jiný by film o Shakespearovi měl být než přeslazený a tragický že. Musím taky vypíchnout Gwyneth Paltrow, hraje výborně a vypadá fantasticky. Ten film jsem sežrala rychleji než pes moji snídani, až tak moc mě nadchla Anglie za dob Shakespeara, Anglie divadel, zákazů a závazků. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)