Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

Bo

Ďalšia humorno-romanticko-tragická pocta ľudskej kreativite (a láske, dobre, aj láske). Vlastne tak nechutne romantická, že sa nedá vyhnať zo snov. Krásny film, ktorý pre mňa navždy zmenil ideu, ktorá sa mi vybaví, keď sa povie Shakespeare (podobne ako pri Amadeovi). ()

1mArc0

Aj keď to nie je najlepší životopisný film, tak neváhal by som nad spustením filmu znova. Presvedčivé historické usporiadanie, v tom, že v Shakespearovom divadle nemala žena, čo hľadať, vtedy to bolo pre ženu ponižujúce. Historické predmety zvyky, ktoré sa v tej dobe tradovali, tú tradujú.. pre ešte lepšie porozumenie, predmety odpovedajú dobe, z tohto aspektu mi spadol kameň zo srdca. Hravá atmosféra, herecké obsadenie celkom slušné, Ben Effelck so svojím americkým prízvukom tam nemá, čo pohľadávať, nie že by nesedel ako herec, keďže je to anglikánsky film, tak s anglickými hercami s prirodzeným anglickým prízvukom + neodporúčam pozrieť film v dabingu (aj keď celkom podaril) u Shakespeara si treba dávať pozor, pretože stará Angličtina, a tá nová, sú diametrálne odlišné jazyky, a k tomu následný preklad... hupps. Joseph Fiennes je v poriadku, ako Shakespeare, prežehnávam sa, že Angličan hral hlavnú úlohu. Judi Dench spolu s Cate Blanchett sú najlepšie filmové predstaviteľky Alžbety I. Je to hravé... len ak by som sito mal porovnať viem že sú to dva diametrálne odlišne osobnosti, píšem o spracovaní scenára. Je to dobré, nie vynikajúce... to neznamená, že by ste si ho nemali pustiť. Až toľko ocenení by som nedal, budiš... /55 %/ ()

movemat

Historické kostýmy, primerane humoru, shakespearovské úchvatné citáty a love story, ktorej osud nepraje. Niekto by mal z tohto koktejlu sladko až za ušami a možno by ho ani nedopil. Ale ja si ho namiešavam často a vždy mi neskutočne chutí. Zamilovaný Shakespeare je jedným z tých očistných filmov, pri ktorých zistíte, že život je krajší, než ste si mysleli. ()

valkil

Tak svěží a chytrou romantickou komedii aby jeden pohledal. Na atmosféře se podepsali všichni skvělí herci - G. Rush, T. Wilkinson, M. Clunes, krásně "záporácký" C. Firth a samozřejmě G. Paltrow, J. Dench a romanticky laděný Shakespeare J. Fiennes. ()

Kenneth

Nedávno jsem byl v katedrále ve Stratfordu nad Avonou a před oltářem u nápisu "Good frend for Jesus sake forebeare, to digg the dust encloased heare, Bleste be ye man yt spares thes stones, And curst be he yt moves my bones." se nadzvedávala dlažba. Teď už vím proč. Chudák Shakespeare a taky královna Alžběta. Ani oni neunikli pozornosti Hollywoodu a vznikla tak další romantická fraška, jakých už jsme viděli desítky, někteří možná stovky. Co film ztrácí na nápadu, to mu chybí na originalitě a klišé je tu snad všudypřítomné. No ale ještě to není tak hrozné. Klidně totiž mohlo dojít na druhou možnou variantu hollywoodského trháku. Shakespeare mohl být krutě až nelidsky linčován, na konci by vyšlo krásné sluníčko a nejeden divák by odcházel nadšen. Zkrátka, něco je shnilého ve studiu hollywoodském. ()

Junkienka

Už jsem to viděla asi 10krát a nevím, jak se k tomu vyjádřit. Všichni ten film zbožňují.... Ale moje 4* značí jenom něco, co nedokážu popsat. Moc se mi líbila G. Paltrow, ale na druhou stranu Shakespeare mě nějak zklamal. Pokaždé když na to koukám, čekám od něj nějak víc. A ono se to nikdy nezlepší. No..jenom můj názor, pocit...to všechno dohromady :-D. ()

tereza.s

Abych řekla pravdu, bylo to docela děsivé. Stále se opakující scénky, hrůzná melancholie. A nevěřím tomu, že je to podle skutečné události. Zkrátka mě tento film opravdu nenadchl. ()

Lennie

Viděl jsem to mockrát dabované a milovala jsem to. Jednou jsem se na to podíval v originále a byla jsem uchvácená. Pro mě to je rozhodně jeden z nejmagičtejších a nejromantičtejších filmů, který má naprosto boží hudbu, skvělé obsazení (Joseph Finnes má dokonalé oči, přesně jak říká chůva - jako šarlatán). Co dodat...snad jen to, že Oscary, minimálně ty za kostýmy a roli Judi Dench, jsou skutečně zasloužené. ()

HarlanWade

Paráda. Přesně takhle si představuju Amadea v romanticky odlehčeném pojetí. Umělecké, vtipné, optimisticky naladěné. Pro Maddena mluví i fakt, že mě celou dobu bavil a na konci dojal i přesto, že se mu zrovna dvakrát nepovedl casting (Gwyneth Paltrow je mi odjakživa krajně nesympatická). ()

HChinaski

Pohádkově vykreslená doba Williama Shakespeara a všechno tak krásně nastrojené že jsem si měl chuť kousnout. No a když jsme u toho kousání, kousnul bych si i do Gwyneth Paltrow ooooowwwww. Moc jí to tady sluší. ()

elleyne

Tenhle film jsem poprvý viděla ještě jako náctiletá,takže na mě v té době dost emocionálně zapůsobil.Je pravda,že s odstupem času ho vidím taky trošku jinak,scénář vystavěný na příběhu Romea a Julie opravdu moc originální není,ale stejně je to celkem dobře vymyšlený,a ještě dneska mě to dokáže dojmout.Gwyneth to slušelo,a až nedávno jsem zjistila,že záporáka tam hraje můj oblíbenec Colin Firth.V miniroli Chritophera Marlowa jsem ocenila Ruperta Everretta,a Judi Dench jako královna Alžběta neměla chybu. ()

Wooke

Joseph Fiennes je vážne geniálny herec a pomaly ale isto sa tlačí do mojho toplistu. Shakespear mu sedí a ešte k tomu keď ho aj hrá...tak to už je aký luxus. ()

Guran

Film není špatný, ale ještě k tomu něco chybí, něco, co víc diváka pobaví a vtáhne do světa filmu. Stačí vidět jednou, víckrát už to nezamýšlím. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)