Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

Tek_cZ

Film se mi líbí hlavně z důvodu herecké schopnosti Joaquin Phoenix. Soundtrack je také perfektní. Je vidět, že si s filmem dali záležet. Avšak fakt, který mě na tomto filmu zaráží je to, že se ve filmu nic neděje. Člověk čeká 2 hodiny než se film nějak rozjede, bohužel marně. Za mě lepší průměr, ale jen díky Joaquinu Pheonixovi a temnému soundtracku. Proto dávám *** ()

Bogrant

Don’t smile. Existenciálny rozbor vnútra jedného zmäteného a duševne labilného človeka, ktorý sa schválne inšpiruje prvkami z minulosti s podobnou tematikou, no zároveň účelne pracuje so svojím vlastným posolstvom. Joker síce nie je dokonalý film, a rozhodne nie je pre toho, kto čaká typický akčno-batmanovský feeling, ale dokonale využíva svoju temnú stránku a geniálne obsadeného Phoenixa, ktorý tu podáva najprepracovanejší výkon kariéry, či už mimikou, nekontrolovateľným smiechom alebo prerodom z poľutovania hodného týpka na bez emocionálneho a na systém útočiaceho sociopata, ktorý bez masky vyzerá ešte hrozivejšie než s ňou, čo je paradox a obrovská výhoda v jednom. Raz za čas ma nejaký film dokáže odrovnať na maximum kvôli istej odlišnosti a nasadeniu a v tomto prípade je to vďaka, samozrejme okrem Joaquina a skľučujúcemu soundtracku, odvahe režiséra, že sa v dnešnej dobe nezľakol možnosti natočiť poburujúci snímok, ktorý nevyhovie každému, ale toho, kto pozná vývoj ústrednej postavy, jej prepojenie s komiksovou históriou (stále sme v Gothame) a vidí v tom tú hĺbku, to na konci a aj samotným záverom nečakane pohltí a rovno aj odrovná. ()

chosan

Krutá šaškárna, která mě nepřesvědčila. Ano Joker má být brutální blázen, ale toto? Dle mého se na filmu nepovedlo takřka nic. Zatím ve filmech s Joker má úroveň jen ten s Temného rytíře. Za tento film dávám 40%. A to jsem ještě hodně přející! ()

Nataniel73

Dosť drsný a depresívny film, ktorý neviem, či chcem pozerať opakovane a ak áno tak potrebujem na to špecifickú náladu. Výkon Joaquina Phoenixa je vskutku brilantný tak pokiaľ to budú časom dávať v TV jeho herecké majstrovstvo je najväčším lákadlom. Oceňujem, že film nie je prehnane dlhý (na dnešné pomery) aj keď niektoré hluché pasáže sa tam nájdu. Za najsilnejšie momenty považujem úvod (stretnutie s chuligánmi) a záver filmu. Vydarila sa aj scénka v metre a dôraz na osobnostný profil hlavného protagonistu. Neviem, či som niekedy videl film, ktorý by bol tak výrazne zameraný na hlavnú postavu a predovšetkým tak precízne vyjadrený jej vývoj. Verím, že na svete je obrovské množstvo podobných prípadov kedy šialenca dohnala k jeho stavu spoločnosť. Na mňa Joker rozhodne zapôsobil či už v negatívnom alebo pozitívnom smere a slabším povahám ho rozhodne neodporúčam. U mňa nechýbali momenty prekvapenia ani stavy úzkosti. Zvláštny a zároveň smutný film počas ktorého som cítil s hlavným hrdinom. Už len to depresívne prostredie by zanechalo stopy aj na mne. "Až do teď jsem myslel, že múj život je tragedie. A on je skurvená komedie." ()

Jiriiik04

Když jsem viděl ty nadšené ohlasy na Jokera, očekával jsem nejsilnější film posledních několika let. Po projekci ale musím říct, že těch 85% zde mi připadá malinko přestřelených. Joker je rozhodně jedna z těch lepších věcí, co se najde v současné kinematografii, to je bez debat. Opravdu hodně tomu napomáhá fantastická vizuální stránka, která je nádherně špinavá a dostatečně temná. Práce s kamerou je skvělá, záběry jsou velmi dobře zakomponované a za zmínku stojí především úžasná scéna z metra, během které se s vizuálem a kamerou pracuje opravdu výborně. Hodně povedená je také naprosto fantastická hudební stránka, která je neuvěřitelně úderná, pracuje se tu s ní famózně a filmu to dodává napětí a atmosféru. Joaquin Phoenix v roli Jokera je jedním slovem neskutečný – všechny ty gesta, pohyby očima, ten přepálenej smích a ostatní emoce – to všechno je opravdu neuvěřitelně libově zahraný a toho Oscara má naprosto oprávněně. Velmi dobrý je také Robert De Niro, ale trošku mě štve fakt, že zde měl poměrně vedlejší roli. Scénář je napsán velmi dobře, ale přiznám se, že jsem očekával vetší počet vražd, ale na druhou stranu, na tu krvavou scénu s nůžkami asi fakt jen tak nezapomenu, to mě docela sejmulo… Celkově je Joker velmi dobrý film v rámci moderní kinematografie, ale já nevím, mně k těm 5* něco prostě chybělo. Že by více šokující závěr? Více, a hlavně zajímavější zvraty? To už říct nedokážu… 80% ()

Kraken777

Už od prvého teaseru som sa na tento film veľmi tešil. Ja tento film mám tak rád, že si ho dokážem púštať dokola a dokola. Síce najlepšie to bolo v kine na velkom plátne ale aj tak. Príbeh psychicky chorého človeka menom Arthur Fleck, ku ktorému sa ľudia chovajú ako psy. Joaquin Phoenix túto úlohu zvládol excelentne, aj ked je to úplne iný štýl Jokera, ako ktorého zahral Heath Ledger. ()

biteme

Prvy  krat som  ho nedopozerala, lebo to bolo  na mna a moj citlivy zaludok prislis. Musela som to spracovat. Scenu stairs dance  si pustam  vecer  na dobru  noc. ()

Updated_Cake

DC filmy je jako mít třísku v genitáliích, jejich spuštění a pozorování je jako nahrazení třísky nožem a jeho postupné zabodávání niž a níž. DC seriály a filmy vesměs moc kvalitní nejsou, až na pár výjimek. To neplatí o Jokerovi. Tenhle film nepřejímá příběhy z již vytvořeného DC universa ale vypráví jednoduše Arthurův příběh tak, jak je, z jeho pohledu. To je na tom ta skvělá věc - vidíme tunu příběhů klaďasů, dobrých příběhů záporáků ale moc není. Pro mě už navždy zůstane nejlepším Jokerem Heath Ledger, který pro tu roli i zemřel a vnesl do ní veškerou dravost, co měl. Joaquin Phoenix ale s kvalitou příliš dolů nejde, vlastně se to ani moc porovnávat nedá, protože on vypráví příběh Arthura právě z pohledu Jokera, kdežto Heath hrál Jokera jakožto záporáka Batmana. Joaquin vnesl do té postavy hodně "života" a chaosu, že se mi až nechce věřit, že kladně hodnotím film z DC universa. ()

Hombre8

Zvláštní. Nebudu předstírat, že jsem si udělal názor. Ale třeba to bude tím, že jsem nikdy žádného "Jokera" neviděl a nejspíš ani neuvidím. ()

Sopholojong

Antihrdinsky blockbuster. Moderna verzia Taxikara pre 21. storocie s este posahanejsim psychopatom nez Bickle, ktoreho poslanim nie je krvava forma spravodlivosti, ale pomsta na ludskych "zrudach", ktore vytvorili tuto "zrudu". Joaquinovo zivotne solo a odusevnena scena na schodoch do zlateho fondu. ()

Holly_Molly

Vyčerpávající Choakínův výkon, režie a postupná gradace děje, dělá z tohohle filmu něco extra..co se týká tohohle ikonickýho psychouše, vždycky radši hrábnu po Temnym rytíři, ale i přes to je tohle skvělej a dost zásadní komiksovej film. ()

Simex_

Psycho drama ze kterého jde částmi až husí kůže je výborné drama v hlavní roli s Joaquinem Phoenixem, který excelentně sehrál roli nemocného člověka. Nejvíce se mi líbilo jak herec Joaquin Pheonix ztvárnil tuto hlavní roli, např. jeho smích byl velice velké psycho. Na to že moc nemusím filmy od Marvelu a DC, tak tenhle se mi fakt líbil. ()

darkchipmunk

Kritické reflexe Jokera jsou tou zkušeností, kterou potřebuju, abych si uvědomila, že hodnocení filmů je -i v odborných kruzích- ryze subjektivní. Pokud se teda nenecháte ovlivnit. S filmem totiž sympatizují i ti lidé, kteří nejvíc opovrhují díly, která blafují hloubku. To je ale podle mě přesně to, co Joker dělá.  Sice je záslužné, že popularizuje téma nevyhnutelných psychóz  a zprostředkovává ho masám jako zdroj k  pochopení antihrdiny, nikoli jeho jednoznačnému odsouzení. Ale dělá to tak povrchním způsobem, že mě tím irituje, navíc mi i to Phoenixovo jakože metodické herectví připadá moc očividný až parodický, a to je teď vlastně i jeho seriózně předváděná podoba  podrobovaná kritice, tak co teprve... Já nemám problém s tím, když někdo vnese hlubší motivy do žánrů, kde je člověk v prvním plánu nečeká, naopak, ale chtělo by to buď upřímnější a citlivější přístup a nebo naopak tíseň a temnotu prostě demonstrovat prostřednictvím symboliky a mizanscény, jako to uměly třeba filmy Tima Burtona. Nezastírám, že je hlavní hrdina znepokojivý, a že po filmu zůstane nepříjemné mrazení a pachuť, protože Phoenix není úplně špatný, ale... Jestli je ten film dobrý, je otázkou perspektivy. Je sociologicky i finančně přínosný a z hlavního hrdiny v tomto podání udělal ikonu a stvořil nový typ. Já jsem tomu hypu ale nepropadla, a doteď je pro mě nejupřímnějším, nejenigmatičtějším a nejlépe ztvárněným Jokerem ten Ledgerův, jakkoli nebyl napsaný jako postava s hlubším osobnostním záběrem. ()

Destoroyah

Úžasný snímok ktorý mňa nadchol až príliš. Emócie ktoré sú naozaj silné a viem za vžiť do role postavy, nečakaný zvrat ktorý zmení smutného človeka na psychopata bol fakt dobrý. Aj keď som nedávno začal s DC a Marvel filmami tak tento film prelomil hranicu dobrého a úžasného. Určite jeden z najlepších DC filmov. HODNOTENIE: 9/10 ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)