Mys strachu. Poblíž hranice Severní a Jižní Karoliny. Na schodišti k tanečnímu sálu surově ubije Námořník Ripley černocha Boba, který jej napadl nožem. Muže najala Marietta Paceová, nenávidějící Námořníka, který chodí s její milovanou dcerou Lulou. - O 22 měsíců a 18 dnů později. Přes matčin odpor Lula čeká před vězením na Námořníka, propuštěného na podmínku. Odjedou jejím kabrioletem do motelu, kde se vášnivě milují. Lula vzpomíná, jak ji ve třinácti letech znásilnil otcův obchodní společník, který o tři měsíce později uhořel při autohavárii. Námořník si zase vybavuje svou hádku s Mariettou na toaletě. Tvrdě ji odmítl, když se mu nabízela a ona na něho poštvala Boba. - Dvojice jde večer tančit. Ripley napadne Lulina tanečníka, a pak dívce zpívá s kapelou píseň Elvise Presleyho. Milenci se rozhodnou odjet do Kalifornie, ačkoliv mladík tím poruší podmínku... (oficiálny text distribútora)

K.B.L.

Po Sloním muži druhý film od Lynche, co jsem viděla. Byla jsem upozorněna, že žádný jeho film nemám šanci pochopit-minimálně napoprvé rozhodně ne a tak bylo vcelku příjemným překvapením, že tento příběh hlavu a patu měl a dle mého názoru pochopit lze zcela jasně. Možná je to jen další výjimka a další filmy nepochopitelné budou, ale rozhodně se těším na další, protože Zběsilost v srdci se mi líbila. A to jak herecké obsazení, příběh a atmosféra protředí, tak i celekový dojem. ()

Dont

Příznivci Davida Lynche mě asi v lásce mít nebudou, ale tohle mě vážně nechytlo. Jediná pozitiva tady vidím ve výkonu Nicolase Cage, účasti Wiliama Dafoea (který tu hrál neskutečného magora) a v několika hodně slušných scénkách (např. vyloupení benzínky nebo návštěva W. Dafoea na motelu). Jinak celkový příběh mi připadal slabý, film mě vůbec nevtáhl do děje, zůstal jsem tak nějak někde mimo a to se nezměnilo až do konce filmu. Taky by se to dalo trochu sestříhat, některé scény a i postavy mi připadaly naprosto zbytečné. Jednou a dost, slabší tři hvězdy. ()

L_O_U_S

Tvůrčí šílenství Davida Lynche muselo procházet v 80. letech nějakým útlumem, jinak si nelze vysvětlit relativně normálně vyznívající díla jako Sloní muž, Modrý samet nebo právě Zběsilost v srdci. Ta mě ze všech Lynchových filmů oslovila snad nejméně, byť oceňuju tu určitou bizarnost a extrémnost. (834.) ()

radektejkal

Barry Gifford: Wild at heart. Úzkost, neklid, netrpělivost srdce. Zběsilost z toho udělal až Lynch. A Lynchovy "nadstandardy" (tedy prvky, které přidal do Giffordovy novely, která na film takových rozměrů samozřejmě nestačí) děj skutečně zhutňují a energizují, nejsou však příliš inventivní a nejsou ani zatíženy jeho pozdější poetikou tajemství... Pokračování po druhém shlédnutí: V závěru své knihy Lacrimae rerum probírá/propírá Slavoj Žižek právě tento film, který označuje jako "manipulace s fantazií". Zvláště je zaujat scénou, kdy Willem Dafoe (brutálně) svádí Lauru Dernovou, a když konečně (znechuceně) přikývne, dostane se jí navíc odmítnutí. Sám se (rovněž) domnívám, že právě toto je jádro oné "zběsilosti", jíž se (ne beztrestně) přestupují pravidla každé hry. ()

Vědma

Kupodivu první Lynchův film (tedy mimo Sloního muže), který mi připadal, že je kromě toho že je ujetý taky tak nějak upřímný a ne tak vyumělkovaně umělecký. Takže jsem přežila i Cage i tady nesympatickou Lauru Dern a dost hodně se mi to líbilo. Výborné vedlejší postavy a romantický konec s Lynchovým cynismem v pozadí. ()

Anglie

Další Lynchův skvělý film. Úvodní scéna je nezapomenutelná(ale na můj vkus moc brutální a tak hvězdička dolů) a kýčovitá hudba Chrise Isaaka skvěle pasuje k filmu. Laura Dernová opět nezklame a Cage podává jeden z mála solidních výkonů ve své kariéře. Fakt se na svou roli hodí. Drobek a Námořník vás dostanou!! ()

kagemush

Řekl bych,že se tu Lynch ještě dost držel při zemi. Jenže Lynch se drží při zemi tak,jak se drtivá většina ostatních režisérů ani ve snu nepovznese. ()

honajz2

Není náhoda, že film odkazuje (i přímo v tom filmu) na Čaroděje ze země Oz - v některých věcech je mu dosti podobný, včetně "zabití" zlé čarodějnice - matka Luly, která jim brání ve vztahu. On vlastně celý film je vlastně taková lynchovská pohádka pro dospělé o tom, jak dobro lásky Sailora a Luly přemůže všechno zlo světa. Vlastně to má i takový ten pohádkový konec, kdy se Sailorovi zjeví dobrá víla, kterou hraje Sheryl Lee, kterou všichni známe z Twin Peaks. Zběsilost v srdci má skvělou kameru, dobr herecké výkony, včetně Nicolase Cage, kterého osobně vůbec nemusím, některé scény jsou brilantní a nezapomenutelné, konec to má taky suprový. Jenže celý ten film mi připadá utahaný až běda a některé scény tam podle mě jsou úplně zbytečně. A hlavně, mě samotného ten film moc nechytl. Na víc jak silné 3* ten film prostě nevidím. Ale aspoň jsem si řádně užil Laury Dern. ()

M.i.k.e

vyjma Příběhu Alvina Straighta moje první setkání s opravdovým Lynchem a upřímně nevím jak Zběsilost v srdci zhodnotit.Už dlouho sem neviděl film,který by na mě zapůsobil takovýmto způsobem.Momentálně si nejsem schopen utřídit,jestli se mi Zběsilost líbila na 4,nebo na 5 hvězd a neustále mě nutí si některé scény přehrávat v hlavě...buď jak buď,velmi příjemný film,lehce ujetý s výbornými herci,ze kterých vyčníva Nicholas Cage (člověk si až řiká,jak se mohl posunout odtud ke zběsilostem typu Bangkok Dangerous) a úžasný Willem Dafoe.Bobby Perua si budu pamatovat dlouho...85% ()

Martin741

Zbesilost v srdci je vyborny Lynchov film. Pozrel som si film parkrat za sebou a musim povedat, ze je to prepracovane psycho a Lynch je skvely reziser. 100 % ()

Figu

Nemůžu si pomoct, Cage byl prostě borec! Příběh je pro mě jedinečný, má úžasné prolínání přítomného děje minulostí... To je vedle Nicolase taktéž veliká přednost filmu. Laura se asi ani nemusela moc přizpůsobit její roli, uplně ji takovou vidím tenkrát v jejím reálném osobním životě. A když k tomu David přidá bonbonek v podání zhnilého úsměvu a slizkého pohledu, který při spojení tvoří Willema Dafoea, není pak už nic geniálnějšího, než tento Dafoe celek rozspojit a rozprsknout o zem jako čerstvý meloun. To byla opravdu lahůdka! 75% ()

deepend

Powermaaaaaaaaaaaad!!!!!!!!!!!!! :-) Další šílená Lynchovina, jestliže Modrý samet je pro mě film č.1 tak Zběsilost je těsně za ním. Lynch zase do svého filmu napěchoval trochu temnoty, kýče, černého humoru, romantiky, Elvise, Čaroděje ze země Oz a ono to kupodivu drží při sobě, jestliže v sametu byl za úchyla Dennis Hopper tak tady jasně vede Willem Dafoe (jmenuju se Bobby Peru jako ta země:-) Taky mi to vždycky připomene dobu kdy jěště Cage nehrál v takových srágorách typu Next, Ghost Rider... ()

xjane

Moje první setkání s Davidem Lynchem mi opravdu sedlo, je to skvěle ujeté, zábavné, brutální, romantické... Cage asi v jedné ze svých nejlepších rolí, co jsem viděla, Laura Dern je fakt sexy a Willem Dafoe je tak nechutně slizkej:) Těším se, až si film pustím znova, zatím dávám "jen" 85%. ()

MCZ

Lynchova "tarantinovka před Tarantinem" (už je mi jasné, kde se vzala inspirace pro True Romance a Natural Born Killers). Že byl film natáčen v období Twin Peaks, by se dalo poznat i nebýt tolika známých tváří v drobných úlohách, protože i ta na pohled nejobyčejnější scéna se dříve nebo později nějakým způsobem zvrátí. Nálada se mění prakticky s každou další scénou, přesto si film drží úžasné tempo jako ten svištící kabriolet. S označením komedie bych sice trochu váhal, ale upřímně jsem nečekal, že se kdy u Lynchova filmu tolik nasměju (pasáž s Willemem Dafoe černým humorem rozhodně nešetří, a to až do samého konce), vždyť i ten závěr je úžasně švihlý. Tenhle film každopádně zachrání Nicolase Cage před peklem pro herce a to nejen díky tomu saku z hadí kůže. 9/10 ()

Trainspotter

Jak pravila učitelka českého jazyka a literatury ve čtvrtém ročníku střední školy při probírání postmoderních režisérů: "David Lynch se vždy dokázal obratně pohybovat na hraně mezi uměním a kýčem." Tento film je toho příkladem. AR: 2,39:1 - Panavision ()

tomtomtoma

Velmi zajímavý film, který s nadhledem, ironií a černým humorem ukazuje vztah dvou mladých lidí, kterým není přáno mít klidný vztah. Sailor Ripley (výborný Nicolas Cage) se miluje S Lulou Fortune (Laura Dern). Ale spíše jde o tělesnou přitažlivost, protože rozhodně nemají čas se nikdy pořádně intelektuálně vypovídat, ale pokaždé musejí souložit, když mají na sebe tak málo času. Nebo tancovat, protože divoké mládí se musí vyřádit. Jejich vztahu nepřeje Lulina matka Marietta (Diane Ladd), která se bojí, že Sailor ví, že nechala zabít svého muže. Pošle na něj zabijáka Boba Ray Lemona (Gregg Dandridge), kterého ale Sailor divoce holýma rukama umlátí. Po odpikání trestu, zase za ním a jehou dcerou, kteří spolu uprchli pryč, posílá svého miláčka, detektiva Johnnieho Farraguta (Harry Dean Stanton). Ale protože je to stále nespokojená žena, posílá i bývalého milence a mafiána Marcellese Santose (J. E. Freeman), který pošle své lidi jak na Sailora, tak na Farraguta. A na scéně se objeví pozoruhodní zabijáci: o Farraguta se postará nemohoucí Juana (Grace Zabriskie) a Sailora dostal na starost Bobby Peru (Wiliem Dafoe), muž se sladkým úsměvem. Ale opět se z toho dostane. Výborně ironické je scéna, kdy Sailor zpívá Lulu v tanečním klubu píseň Elvise a všechny dívky piští vzrušením a pak, kdy na konci dostává lekci, aby si uvědomil, že Lulu je ta pravá jeho láska, i když většinu času strávil ve vězení. Vynikající lovestory plná ironie a černého humoru, kde většina přítomných si libuje v násilí a kde jde hlavně o život. ()

TomikZlesa

Klasický příběh o lásce, ale to by nebyl Lynch aby si nepřidal krapet tajemna, výjevů, znaků atd.chvílema mi to až lehce připomínalo Twin Peaks, ale možná dost kvůli pár stejným hercum. Film je vlastně o ničem, ale líbil se mi styl a ten Lynch prostě má. V celku lepší než Modrý Samet, ale na bejkárny jako M. Drive a L. Highway to zdaleka nemá. Jo a na zabijáckej úsměv Dafoa prostě nikdo nemá. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

TOP hosté 49. MFF Karlovy Vary

25.06.2014

Možná si ještě pamatujete, jaké kontroverze mezi českými novináři loni vzduzovaly politické názory Olivera Stona. Letošní ročník nejznámějšího českého filmového festivalu by mohl být podobně… (viac)