Mazacia hlava

• Česko Mazací hlava (viac)

Lenarek

1* za to, že tenhle film měl nejspíš "vymazat hlavu" a taky se to stalo skutečností. Ano, pane Lynchi, nevěděla jsem o světě. 1* za ty tužky, které jsem ani trošku nepochopila, ale to byl nejspíš také účel. Ano, pane Lynchi, ostré tužky jsou fajn. 1* za tenhle "mazající-hlavu" nápad. Mistře Lynchi, vy jste cvok. ()

bari68

Typický David Lynch vo svojich prvopočiatkoch celovečerných filmoch. Pravdu povedať moc som to nepochopil. Podľa iných komentárov ostatných užívateľov CSFD vidím, že nie som ale jediný.Zložitosť a nepochopiteľnosť jadra príbehu je ale u mňa + . Je ukážkou prepracovanosti a racionálnej podstaty filmu. Čo viac len povedať?Charakterizovať tento film je ťažké.Pre niekoho odpad , ľahká paródia na horory 50. rokov, pre niekoho perla kinematografie. Moje pocity tiež boli zmiešané.A konečný komentár : Úchylné, surrealisticko-dekadenčno-symbolistické,tajomné a depresívne dielo tohto niekým nepochopeného režiséra.....A ešte niečo, ľudia, ktorý dajú tomuto filmu odpad a tým ho stavajú k iným debilinám typu ujetých amerických komédií, tak sú asi tak mimo ako Henry Spencer a majú rozum ako mazacia hlava.Dobre, o.k. , každému sa tento film nemusí páčiť, ale aj keď ma niečo nebaví, tak zhodnotím aspoň filmársku kvalitu ,alebo skúsim trochu pochopiť, čo tým režisér myslel.A haňať Davida Lyncha nejakým magorom to je ďaľšia vec, ktorú nepochopím.Je pravda , že je to svojrázny režisér,ale prečítal som a dozvedel som sa o ňom asi viacej, než tí , ktorí Lyncha oslovia nejakou urážkou. ()

NICOX

Můj první film od Lynche. Proč jsem se na to dívala? Protože podle nějakýho žebříčku na netu jsem našla, že je to nejstrašidelnější film všech dob, tak jsem byla prostě zvědavá. No nejstrašidelnější? Měla bych pro to mnoho jiných nej..., namátkou: nejnepochopitelnější, nejdivnější, nejšílenější. Nepochopila jsem naprosto nic. Je to šílený psycho. Máte pocit, že vám někdo vypláchl hlavu a vnitřnosti jako by vám rozežrala kyselina. A ty šílený zvuky (skřípání, tikaní, syčení, houkání, ťukání, dejchání, pláč...) ten pocit ještě zhoršujou. Docela by mě zajímalo, co by odpověděl třeba takový Jack Nance na otázku: "O čem ten film byl?". 20 % ()

Herráček

Pokud byl záměr, abych se po titulcích marně snažil zjistit kdo vlastně kurňa jsem a co dělám tam, kde zrovna jsem, tak se povedl výborně. Příběh se sice zdá krásně jednoduchý a spousta lidí se tak bude holedbat tím, že ho pochopila, leč kdyby byl opravdu tak jednoduchý, tak nevím, jestli bych opravdu pak vypadal jako kdybych po čtyři dny zapomněl jít spát... Ale uznávám, že Andaluskému psu se něco podobného nepovedlo jen kvůli tomu, že má o sedmdesát minut méně... ()

BluT

Jedna z nejšílenějších věcí, co jsem měl tu možnost vidět. Ani jsem to nedokázal dokoukat na poprvý. Jen nevím, jestli nejsou tři hvězdy málo. Je to tak ujetě geniální, že mě láká dát pět. Protože mě to zasáhlo a pamatuju si to a chci to zase někdy vidět a chci o tom diskutovat. Ale někdy jindy. ()

see_sawandrew

Sugestivní nahlédnutí do temných zákoutí lidského podvědomí. Ještě že "venku" zuří ta vichřice, jinak by se zvrácená tahanice za páky mohla projevit i v materiálním světě. 75% ()

ElizabethBay

Tak tento film opravdu nemusím. Už dlouho jsem nebyla tak znechucená a to jak fyzicky tak psychicky. Není to ani tak vina samotného filmu, ten byl totiž skvěle natočený, ale mám dojem, že Lynch trochu přestřelil. Připadá mi, že si tento svůj emocionální výpotek mohl nechat pro sebe. Prostě to není nic pro mě, zlatý Modrý samet, ten vedle Mazací hlavy vypadá jako rodinný film :-). ()

velkyvezir

Před dvaceti lety jsem ten film uměl ocenit. Dnes ráno jsem vstal a zjistil, že v noci na Cinemaxu dávali Mazací hlavu. Tak jsem si to zpětně pustil a zrovna to skočilo na scénu, jak rozevřel a zabije to "dítě". Dnes se mi udělalo z toho nevolno. Ne, fakt ne, sorry Davide, už nemám to alternativní cítění jako před lety. ()

Han22 odpad!

Ten pocit, že člověk ví jak film ohodnotí ještě před shlédnutím. Já proti zábavným krvavým úchylárnám jako točili třeba začínající Raimi nebo Peter Jackson nic nemám. Ale ze srdce nesnáším filmy co nedávají žádný smysl, protože se u nich k smrti nudím. Přidejte k tomu hnusný tmavý černobílý vizuál, většinu filmu laciné prostředí jediné místnosti, prakticky žádné dialogy a máte nudu k nepřežití. Navíc se tu většinu filmu nic extra nechutného neděje. Jediná fakt humusárna je rozbalení zavinovačky na konci. Smysl jsem v tom nehledal, nudil jsem se, Lynch většinou není nic pro mě. Takže si nebudu na nic hrát a prostě tam ten odpad hodím. ()

Eraserhead

Co dodat:-))))))) Jestliže "mistr" parodie Mel Brooks po shlédnutí tohoto filmu svěřil Lynchovi Sloního muže..... No uznejte, že něco na tom filmu je. ()

KmK

Lynch nás mučí děsuplnými a pekelně dlouhými obrazy plnými opravdového hnusu. Spolu se zvukem, u kterého jsem nevěděl jestli mi odchází repráky, tvoří fantastický celek, který vaši mysl vyburcuje k neuvěřitelným obrátkám. Stejně to nejde pochopit, ale jen to zkuste... ()

I.AM.NOT

Jak sám David Lynch podotkl, tento film ještě nikdy nikdo nepochopil, nepochopil ho Stanley Kubrick, Jack Nicholson a ani já ho nepochopil, možná představa nebe či pekla? I tak tento mysteriózně-depresivní snímek, který provokuje i po dlouhé době (což se nestává u starších snímků často) shledávám velmi inspirativním a fascinujícím. Nejsem si jistý jestli ho někdy pochopím, ale i tak zůstane mým nejoblíbenějším filmem. ()

Corpsegrinder

Nezaslouženě obdivovaný film. Tajemný ano, ale že by měl smysl? Možná že ta podstata filmu tkví v tom že to vlastně má bejt nesmyslně poskládaný divadlo obsahující nechutnosti a ukazující co se asi může odehrávat v hlavě nemocnýho člověka. Hudebně a vizuálně parádní, ale jako celek to prostě nefunguje. To neni nějakej film pro intelektuály, NIKDY bych se nevytahoval s tim že mě tohle baví. Musel bych se ostudou propadnout až na Mars. ()

farfalla

Zvláštní černobílý film. Divné město, divný byt a divní lidé v něm. Tatínek, maminka, její rodina a děťátko. Místo květů hlína. Nedostatek spánku je nesnesitelný, ale pak ty sny. A být v jedné místnosti s děťátkem. No, hodně zvláštní film. ()