Mazacia hlava

• Česko Mazací hlava (viac)

Mishqo

Už v prvých minútach som vedel, že Lynch si pre mňa pripravil zase niečo nad čím budem predlho premýšľať a bolo tomu tak. Neviem či ten film ma nejaký ucelený príbeh alebo pozostáva len zo série sugestívnych a často depresívnych scén. Čaro filmov tohto typu (väčšinou Lynchových) spočíva v tom, že si sami môžete vysvetliť pointu filmu a nebudete sa mýliť, pretože tých interpretácií môže byť niekoľko. Lynchov debutový celovečerák je presne taký aký by som od neho očakával. Kto má rád filmy s príbehom smerujúce z bodu A do bodu B nech tento film radšej nepozerá. ()

Yoda sama

Extrémne autorský film (ako keby si ho Lynch spravil pre seba a nič iné ho nezaujímalo, a ešte po tridsiatich rokoch sa smeje, že to nikto nepochopil) s pár zaujímavými temnými výjavmi a skvelou réžiou. Lenže mám s ním osobný problém, a to to, že som sa ho roky bál pustiť a keď som sa konečne odhodlal, ostal som sklamaný. Samozrejme, že je to depresívne a temné, no že by ma zaplavila hrôza, z ktorej by som týždne nespal... to nie. ()

Musak

No tak ikdyž zde nejde o děj, ale o pocity, tak stejně hodnotím takto. Většinu času sem se nudil a doufal ať už to skončí. Sice jsou lidi kteří na to koukají stále dokola a pak tvrdí, že tam něco našli nebo že se jim to líbí, ale já ne, viděl sem to jednou, je to ujetý, smysl sem v tom nenašel a ať je Lynch sebevětší filmový génius, tak tenhle snímek já prostě neberu. ()

Jacob23

Uplne vymazana industrialni hlava.Opravdu extra-netradicni zazitekk-kultovni kureci seance a vyrobna tuzek!a pak je to od Lynche jen lepsi a lepsi ()

Pupidyk

"David Lynch se nikdy nevyjádřil veřejně k pravé podstatě filmu, chtěl, aby si diváci vytvářeli vlastní vysvětlení děje. Při komentáři k DVD z roku 2000 se vyjádřil, že nikdo zatím pravou podstatu filmu neodhalil a ani je jí nepřiblížil." Tak to se asi neptal mě. ()

jitrnic

Řádná úchylárna, silná káva i pro Lynchovo otrlého fanouška. Čili rozhodně nedoporučuji postupovat při zkoumání Mistrova díla chronologicky. Tenhle dryják si dejte naopak až úplně na konec. ()

FunDinDung

Příběh už na první pohled šíleně vypadajícího muže, jehož přítelkyni se narodí znetvořené dítě, a on se o něj musí postarat.O příběh tady ale nejde, na filmu si člověk "užije" autorovu (David Lynch) neobyčejně fantazírující nechutnost, která sála z každého záběru tohoto černobílého díla. ()

klima777

Davide, některé věci se do světa nevytrubují. All in the family... Mazací hlava, koňská noha – všechno jedno... Ale jinak dobrý. ()

horacko

Počas filmu ma som sa snažil v tom nájsť nejakú pointu, nejaký základ o čom film rozpráva...po dopozeraní poslednej scény som na všetko čo mi behalo v hlave počas filmu, zabudol. Prečo sa mi teda film páčil? Ja neviem. Mazacia hlava môže mať aj tisíc rôznych vysvetlení, každý si to vysvetlí o svojom, ale film aj tak nepochopí nikto. Tento film si stačí prežiť, pochopenie nie je dôležité a podľa mňa aj nemožné... ()

PollyJean

film s atmosférou těžkou jak náhrobní kámen a naprosto originální obrazovou stránkou vystřelí vaši hlavu mimo oběžnou dráhu týhle planety. A ať je jakkoliv nepochopitelný nebo nerozklíčovatelný, tohle dokážou jen geniální režiséři (a to nejsem žádnej Lynchův fanda a nikdy jsem si nemyslela, že tohle slovo o něm použiju). ()

zigíš

Ještě pořád víc dílo malíře a sochaře, než filmaře. Industriální pocitovka všeuměla a technického hračičky (líbí se mi všechny ty rozpohybované věcičky). Skvělé formální cvičení před mistrovým zásadním filmem. ()

Autogram

Tak neviem... či sa mi to malo páčiť alebo bol cieľ opačný... Experimentálny je presne ten žáner, ktorý mal byť uvedený, a sú tu aj chemické experimenty, zvukové experimenty, až mi z toho hučí v hlave. Dať odpad takému slávnemu filmu nechcem, aj keď mal blízko, teraz ide len o to, rýchlo film vymazať z hlavy. –––– Nebude ti vadit, Henry, když si mě vezmeš? ()

kitushka

Dívat se na tento film při nemoci asi nebyl nejlepší nápad. Akorát se mi přitížilo. Větou :"už víckrát ne!", to Lavran vystihl přesně. ()

HomeAlone

David lynch dodnes tvrdi ze jeho ERASERHEAD nikto nepochopil a ani sa necudujem . Ledva sa da pri tom filme vydrzat do konca a stravit ho . Videl som uz nespocetne mnozstvo filmov , ale tak nestravitelne tazky film ako je tento som este veru nevidel ()

standsiller

Najabstraktnejší vizuálny autoportrét ktorý som kedy videl. Jednoduché situácie v rúšku pomäteného sveta . Všetko uniká spod rúk a realita je len veľmi zlým vedľajším hercom. Vadil mi kamerový zoom a niektoré zbytočné keci. Tento film by si snáď zaslúžil byť nemým. ()