Na Coruscante sa bývalí stúpenci Impéria dočkajú amnestie od Novej republiky. (Disney+)

Fuksinka

Já teda doufám, že ještě zjistíme, proč si tvůrci myslí, že by nás měl zajímat nějaký imperiální vědec a od začátku podezřelá nesympatická Moffova podržtaška. Protože mě to vůbec nezajímalo. ()

Pilgrim6

Část epizody na Coruscantu dokresluje pozadí Nové Republiky, které minimálně audiovizuálně doposud chyběla. Pomalejší tempo mi v rámci jinak obvyklého "fetch quest" of the week vůbec nevadilo a skoro hodinový film je příjemná změna oproti na mne příliš krátkým cca 30 min epizodám. Obecně mi přijde, že Mandalorian v rámci season 3 začíná vyprávět větší a rozsáhlejší příběh, což je jen a jen dobře. Vlastně mi ten díl v dost věcech připomínal Andora, což je vzhledem k jeho kvalitě rozhodně kompliment. Mandalorian se asi o sledovanost bát nemusí a Favreau to pořád prokládá dostatkem akce v každém dílu. Třeba seriál i vyroste z klasické SW popcornovky do něčeho dějově zajímavějšího. PS: New Republic teda taky vypadá lehce dystopicky. ()

Bender0101

Třetí epizoda s podtitulem "Napojujeme na sequely s Jonem a Davem". Nejdelší díl (51 minut), v němž dostáváme minimum mandí linky. Letecký souboj na začátku by byl fajn, nebýt neexistující přesnosti Imperiálů, AI dialogu typu "Byli jsme zasaženi", "Interceptory jsou odolnější než stíhačky TIE" a drobného faktu: nikdo neřeší, že tady tahle velká letka kvalitnějších stíhaček vůbec operuje a odkud se vzala, když nemají hyperpohon. Najednou následuje vložka s (velmi naivním) dr. Pershingem a Eliou Kane, která nebyla zahrnuta v prvních dvou dílech, není zvlášť záživná a zápletka na konci je předvídatelná. Čeho se nám dostane přehršel, je totální neschopnost, idiocie a byrokracie Nové republiky prakticky v každém ohledu. Zbavování se všeho Imperiálního (od souborů přes techniku po Destruktory, ovšem krom zařízení na vymývání mozků); Reintegrační centrum pro bývalé Imperiály (nyní humánně označovaní písmenem a dvojčíslem), kam se nikdo za žádnou cenu nechce vrátit; učinění dr. Pershinga třetiřadým úředníkem po představení veřejnosti jako génia v oboru genetiky a v neposlední řadě "léčba" elektrošoky. Celá závěrečná scéna na Coruscantu je nesnesitelně debilní. ("Spoiler": Ještě v epizodě 5 nevíme, jak skončil doktor a proč nebyla Elia zadržena jakožto jediná podezřelá) ()

Plutarchos

Úvodní akční děj Mandaloriana překvapivě přetne zcela nová dějová linka, která nás přenese k dřívějším vedlejším postavám, staronovému místu a jenž nabídne odpovědi na některé roky nezodpovězené otázky, kam se mimo jiné po pádu císaře Palpatina mohli podít imperiální důstojníci, stormtroopeři a další síly poraženého Galaktického impéria. Jak jinak než do probačního programu vlády Nové republiky, z něhož opravdu každý bývalý "imp" vyjde jako znovuzrozený republikán? Přinejmenším někomu z nich se snad podaří vyrovnat s obávaným "Stormtrooper syndromem" (pomocí již dříve osvědčených elektrošoků a krasohledu). ()

Zoistrea

Konečně zas zajímavá epizoda, kde se dočkáme i trochu propracovanějšího děje a Mando nepotřebuje každých 5 minut zachraňovat. Intermezzo o rehabilitaci imperiálních pracovníků podalo zajímavý náhled do dalšího z problémů postimperiálního světa a na chvíli mi připomělo stylem Andora. Co tomu vytknout je výrazná vytrženost z kontextu. Působilo by líp, když bychom vývoj těchto postav sledovali postupně napříč více epizodami, např. už od začátku 3. řady, což by i vyvážilo tu nečekanou délku tomuto věnovanou.  Ovšem jestli tímto stylem budou pokračovat, mohli bychom se ještě dočkat pěkného propojení několika dějových linií. ()

zborja

TIE Interceptory vs. Mandaloriánské letouny + TIE Bombery ničící Mandaloriánskou pevnost + odbočka na Corusant za Dr. Pershingem s náhledem do praktik Nové Republiky ve stylu Andora + návrat vyvržence. Někdo se Obrátit chce, ale Nový řád mu nedává prostor, jiný se Obrací jen na oko, další se Obrátí nechtěně. Po prvních dvou epizodách se Mando Obrací do těch kolejí, které mám rád. Jen tak dál. ()

BR23

Koho do pr... zaujíma nejaké duo bývalých pešiakov impéria, vedca a mužatky? Klišé, nuda a klišé, nič viac. Ešte aj tie látkové sivé šilty na čiapkách priam kričia... unudíme vás k smrti. :/ Za mna to stiahlo pútavosť dolu rýchlejšie než bájny mytosaurus Mandaloriana :D A to som si už začínal na odlahčený rozprávkový štýl dobrodružstiev Manda s Grogom zvykať. čo musím ale vyzdvihnúť ako pozitívum: ten vizuál je pekný. ()

Hansolo35

Já chápu, že nám chtěli předvést novou EU, tedy vlastně republiku, ale tohle byla fakt děsná nuda. Příběh o ničem, k tomu ta podivná hermafroditka. Chvílemi jsem měl pocit, že je animace úplně všechno...i ty lidi. Nebavilo mě to. ()