Na Coruscante sa bývalí stúpenci Impéria dočkajú amnestie od Novej republiky. (Disney+)

Martrix

Že se rozvíjí další linie, by mi nevadilo. Ani to, že zatím má s dosavadním děním tak málo společného, že je to vlastně nový seriál uvnitř Mandaloriana. Zprvu to vypadalo docela dobře, viděli jsme život na Coruscantu, doplnily se další dílky do mozaiky. Dozvěděli jsme se co se stalo s těmi, kteří pracovali pro Impérium, sledovali jak vypadá život v Nové republice po válce... . Jenže tento příběh se tak podivně zvrhnul a navíc zabral 80% stopáže epizody. A to zrovna po tom, co jsem příběhu o Mandalorianovi a jeho pidijoudovi začal přicházet na chuť, kdy se do příběhu vrátila Bo-Katan a začalo to slušně fungovat. Kdyby byla linie s doktorem a jeho divnou společnicí dynamičtější a dávkována rovnoměrně s příběhem o Mandalorianech, nejspíš bych hodnotil o dost lépe. 70% ()

Algernons

Části s Mandalorianem skvělé, ale nečekaný prostředek mě trochu zviklal. Jako takový mini film to bylo peckovně odvedené, ale divně to napasovali do epizody a nedali člověku ani pojítko se zbytkem dění. Což je škoda, protože samo o sobě to fungovalo skvěle, jen to je tak násilně vnuceno divákovi, až to působí jako úplně jiný seriál, takže nadšení z hodinové epizody brzy opadlo... přesto kvalitní epizoda. ()

-bad-mad-wolf-

Coruscant epizoda je poněkud papundeklová ve všech ohledech (zejména scenáristicky); její význam bude ale evidentně zúročen dějem budoucím. Zbytek se dal od minule čekat. Jen má člověk pocit, že je těch příslibů něčeho velkého už až moc na to, že zbývá pět epizod. ()

sepp

Andor vibes. EDIT 5/2023 - Aha, takže tohle byla epizoda, která měla být (samozřejmě původně s jinými postavami atp.) v dnes již legendárně zrušených Rangers of the New Republic. Tím se vše vysvětluje. ()

filmfanouch

Režie 19. epizody seriálu Mandalorian se chopil Lee Isaac Chung, držitel dvou nominací na Oscara za režii a scénář svého částečně autobiografického dramatu Minari. Chung bude mít po menších dramatech brzy větší zkušenost s velkolepou produkcí, kdy by se měl chopit hraného remakeu anime Your Name. i pokračování původního Twisteru s názvem Twisters, ještě před nimi se ovšem mohl vydat do světa předaleké galaxie. A jeho epizoda zvládá vyvolat silný dojem. Jen možná úplně nepotěší ty, kteří primárně chtějí co největší možnou várku Dina Djarina a Grogua. Ti jsou sice součástí úvodu a závěru, mezi úvodem a závěrem se ovšem Mandalorian vydává zcela krapet jiným směrem. Směrem, který připomene třeba nedávný seriál ze světa Star Wars s názvem Andor.  Planeta Coruscant se (mimo speciální edici původní trilogie Star Wars) chronologicky v 19. epizodě Mandaloriana poprvé objevuje po pádu Impéria, kdy je tato metropole a nejspíš nejvíce ikonická planeta z prequelové trilogie představena ve své známé kráse. A hned je odhaleno i něco o fungování Nové republiky. Probační program, který nabízí zajímavý vhled do někoho, kdo se odvrací od své původní ideologie a snaží se žít pod Novou republikou. V čele epizody je tak většinu času známá postava doktora Penna Pershinga v podání Omida Abtahiho, která nikdy nepůsobila kdovíjak nadšeně z práce pro Impérium, 19. epizoda poté jeho spíše čisté úmysly ještě více zvýrazňuje. Bohužel ani pod novým režimem ovšem není Pershingovi dopřán ten ideální klid. Při vzpomínání na zmíněného Andora má 19. epizoda téměř až špionážní nádech, kdy dochází ke snaze se k něčemu dostat, přítomnosti postav, kterým nejde úplně věřit a částečně šetrnému budování. 19. epizoda pochopitelně nutně nezodpoví všechny otázky, minimálně ovšem naznačuje směr, kterým se děj vydá, větší spiknutí a fakt, že je nadále dost možná Grogu ve velkém nebezpečí. V nebezpečí se ostatně Grogu objeví už na samotném počátku epizody, kdy se nejdříve navazuje na setkání s jedním zdánlivě vyhynulým tvorem, hned poté dojde na setkání se známými bombadéry TIE a další skvělé letecké bitevní sekvenci, která nadále ukazuje, že jsou produkční hodnoty seriálu pořád na vysoké úrovni. A pak dochází i k dalšímu prozkoumávání frakce Děti hlídky a ukázkám, že při snaze o potencionální znovuobnovení Mandaloru bude nejdřív potřeba sjednotit lid. Povede to celé k menší občanské válce a boji o moc? Minimálně u jedné postavy se vyskytuje nevyhnutelné dilema. A i proto 3. série Mandaloriana do příštích týdnů skrývá velký potenciál.... ()

Bordoshut

6/10 – Zatím ze 3. řady Mandaloriana nejsem nikterak nadšený. Především mi přijde mi dosti nasílu nucené, jak se do děje pořád snaží vecpat Bo-Katan. Vnímal jsem její příběh jako zcela uzavřený a oni se teď její epilog snaží našroubovat do nové série s Mandou. Zrovna tak hloupatě působil i Mandův výlet za Greefem Kargou, který tam byl prostě jen proto, aby nám divákům ukázali, že ještě pořád existuje a vlastně vede i docela spokojený život. Ještě horší byl pokus o reinkarnaci milovaného robota, který rovněž nikam dál nepokračoval (ještě že tak). To, že Baby Yoda najednou začal mluvit, i když se má vyvíjet strááášne pomalu, jsem schopen překousnout. Že Mandalorian nutně potřebuje znovu se stát "členem Kréda", asi dává smysl, i když se nám tu jeho motivaci taky kdovíjak nesnažili prodat. Co mě ale už opravdu zvedá ze židle, je to, že se zbůhdarma začne uprostřed epizody odvíjet cca 30 minutový minipříběh, který není vůbec vysvětlený, nevypadá kdovíjak důležitě a ani není napojený na hlavní dějovou linku (která dosud vlastně neexistuje???), a ten se pak zase najednou utne a pokračuje příběh s Mandou. Nechápu. Navíc se to děje až ve 3. epizodě. Zatím více vaty, než uceleného příběhu. Také se vytrácí kovbojovský nádech původních sérií, tohle už daleko více působí jako typické sterilní SW, které já moc nemusím. Navíc zmíněný minipříběh po vizuální stránce až bil do očí. Vypadalo to jako některé epizody z LD&R, kdy se animátoři snaží animovat tak, aby produkt vypadal jako hraný film, s tím rozdílem, že tento minipříběh skutečně byl hraný film. Možná to bylo nasvícením, kostými, make-upem, ... nevím, ale působilo to značně uměle, jako by někdo veškeré lidské nedokonalosti (vrásky, pihy, skvrny na oblečení apod.) prohnal skrz mašinu na zahlazení výrazných odlišností a maximální robo-unylost. Ve zkratce: „Nejsem z toho vůbec nadšený a přijde mi, že nám zatím nemá 3. řada Mandaloriana moc co nabídnout, sdělit, co odvyprávět. Cítím z toho jakési fádní přísliby, ale zejm. co se tohoto seriálu týče, už jich bylo až moc, chce to taky něco předvést nebo alespoň nastínit, jakým směrem se bude příběh ubírat, protože po 3 vatových epizodách nemám žádné tušení a dosavadní děj by se dal shrnout ve 2 strohých větách.“ ()

William_

Epizoda která rozděluje fanoušky do 2 táborů. Jednomu se líbila dějová linka na Coruscantu a oceňují nový prvek v seriálu lehce připomínající Andor, ta druhá se nudila a považuje za peak této kapitoly dějové linky s Mandem a spol. Já jsem zatím někde mezi. Jsem zvědav jak se to bude dále vyvíjet. ()

Cheeter

Část na Coruscantu byla dost zdlouhavá a přemýšlím, k čemu bude Rozhodně mi ale přijde, že šla zvládnout lépe. Celkově se tak nemohu zbavit dojmu, že tvůrci seriálu děj spíše natahují. ()

BROKEN_

Úvodní pasáž neměla chybu. Pak v 80% sledujeme dění na Coruscantu a Mando s Bo-Katan jdou bokem. Je to pomalejší, řeší se zde Nová Republika a připomene to Andora. Je zajímavý, jak se Favreau a Filoni nebojí řešit jiné věci, jako například u Boba Fetta, kde dostal prostor ve dvou epizodách Mando. Je to zvláštní, ale moc mi to nevadí. Protože mi přijde, že se zde skrývá potenciál do budoucna. Jo a kde je sakra Moff Gideon? Už bych rád viděl Giancarla Esposita. :-) ()

drackula

Nezvykle dlhá epizóda v sebe skrýva minimum Mandaloriana a skôr samostatný príbeh ex-imperiálnych vojakov a ich zmeny/ne-zmeny. Tento odklon po kvalitatívnej stránke vôbec nebol zlý, ale trochu ma vyrušil.  Ako už býva zvykom, počítam, že aj na prvý pohľad vata tejto epizódy má v širších súvislostiach význam. Čo sa týka Manda a Bo-Katan sa to vyvíja naozaj zaujímavým smerom. This is the way! 80% Disney plus ()

LachtanShows

Možná půjdu trochu proti proudu nebo možná budu vlastně ovce, ale mě většina času vůbec nejdelší epky Manda absolutně neoslovila. Chce se mi to hodit na tvůrce a absenci snahy nás jakkoli ukotvit do najednou zcela nové linky, snad se vše vysvětlí v dílech následujících. ()

molcan2

Nemyslím si, že ide o silnú epizódu, ale má dobré momenty a je príjemnou prestávkou od neustáleho vysvetľovania Manda. Myslím, že zameranie sa na niektoré menšie vedľajšie postavy a zistenie, kde sa v galaxii nachádzajú, je presne to, čo pokračovanie prvej sezóny Mandaloriana potrebuje, pretože Mandalorian je o interakcii menších postáv s väčším príbehom. Myslím si, že seriál upadol, keď sa príliš snažil byť ako filmy, a nie tým, čím by mal byť. Mando by mal mať určitú vážnosť, ale nemal by sa zameriavať na snahu byť rovnako epický, ako sa o to snažia filmy. Myslím, že najlepšie mandalorianské epizódy sú tie, ktoré spomalia a sústredia sa na skúmanie predstavených postáv, a nie na neustále cameá a laserové meče. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version) ()