Mandalorián - Season 3

(séria)
USA, 2023, 6 h (Minutáž: 33–59 min)

Feinobi

Nikdy jsem nečekal, že mě může nudit finále sezóny mandaloriana. Za mě velké zklamání, po dvou skvělých sezónách. Seriál působí spíš jako kdyby byl již někde v sezóně sedmé a lapal po dechu, což je velká škoda. ()

smarkus

Bohužial je cítiť únavu materiálu... je to najslabšia z troch sérií ale stále lepšie ako dojebaný Obi wan a Boba Fett. Latka nie je vysoko povedzme si. Viackrát som mal pocit, že Din nie je ani hlavná postava, skôr to bola Bo Katan. Trápne mi prišli cameá postáv Jack Black a Lizzo the Hutt. Strašne nevývážené diely a z troch hviezd to vytiahli až posledné dve časti, ktoré vyzerali výborne. O deji sa moc rozprávať nedá ale občas by sa mohol ukázať. This is the halfway. ()

TR4XY_CZ

Beru zpátky to, co jsem řekl u páté epizody. Mandalorian klesá ke dnu a je bolest se na to dívat. To, co nádherně vybudovaly první dvě série se tady spláchlo do záchodu. Z Moffa Gideona udělali slabého kokota. Bo-Katan má větší screen-time než si zaslouží a její charakter mě fakt začíná srát. Co se stalo s tou drsnou a rozumnou Bo z klonových válek? Grogu se vrátil pouze a jenom na úkor vydělání peněz pro Disney a celý finále druhé série Mandaloriana a vlastně všechny předešlé epizody tu tímhle rozhodnutím třetí sérka spolu s Bobkem Feťákem pohřbila. Teď už je v seriálu jen proto, aby se z jeho roztomilosti mohli fanoušci radovat. I jeho vztah s Dinem se vlastně nikam neposunul a jejich dynamika víceméně zmizela. Celá série hlavně postrádá nějaké emoční jádro a ke konci je vám všechno vlastně úplně jedno. I ten fan servis nezabral tak jako dřív. To i Bobík to zvládl lépe. Aspoň, že můžu ocenit tu akci, vcelku rychlé tempo a pár zajímavých nápadů, abych tomu nedával dvě hvězdy jako Obiwanovi. 5,5/10 ()

HanzoBureshi

Mandalorian je seriál, který se vždy zabývá vedlejšími questy a zároveň dává postupně dohromady jeden příběh, ale v této sérii to už byl EXTRÉM, protože prvních 6 dílů bylo totálně bez scénáře a nic zásadního se vůbec nestalo. Ano, poznávali jsme zajímavé lokace, zajímavé legendy, luxusní válku s piráty a byla to super zábava, jenomže se to zároveň někam neposunulo a tohle mě opravdu dost mrzí. Předchozí série byla nejvyšším vrcholem seriálu a pro mě i SW univerza, ale nejvyšší vrchol může být jen jeden. Tato třetí série se stává tou nejhorší, ale stále je to zábavné a dobře se na to kouká. Ty poslední dvě epizody byly úplný skvost a bylo to božííííííí. Pokud se ale ve čtvrté sérii bude odehrávat to samé, tak budu nucen bohužel dát i 3 hvězdy a to by mě dost mrzelo, protože nechci dalšího Obi-Wana... Mé hodnocení: 7/10 ()

muti

Iniciácia, spolupatričnosť, odovzdávanie ohňa, vyhňa, spoločné napredovanie aj napriek nezhodám vs sebadeštrukcia, Creed, osobné presvedčenie a hodnoty ktoré sa oplatí nasledovať aj keby to malo stáť život, preberanie štafety, učenie sa o tradíciách a kultúre, umenie boja a navigácie. Tretia séria nám ponúka mnoho ideí ktoré sú hlbšie než len strielačka a rozvinutý lore hviezdnych vojen ()

Kebabkony

Ze třetí série jsem spokojen a druhou stranu docela i zklamaný. Začátek má krásný rozjezd a připomene nám, co tenhle seriál umí nejlíp, ale po tomhle to spadne do totálně nudných a až nezajímavých kolejí. Zde mi přišlo, že to potřebují jenom natáhnout, aby jsme se dostali na finále a řeknu vám, že poslední dva díly mi zase vrátily úsměv, protože jsou top. I když je to dle mého nejslabší série, tak si furt drží nádherný vizuál a hlavně zábavnost. No uvidíme, co nám přinese 4. série pro kterou je už scénář hotov. THIS IS THE WAY! 7,5/10 ()

Juraxin

Máme tu najviac očakávaný seriál tohto roka. Musím sa priznať že som sa na pokračovanie mandaloriana veľmi tešil, počítal som dni kedy príde ten deň D, kedy si budem môcť pozrieť toto nové pokračovanie. A musím priznať že 3 séria mandaloriana je iná ako ostatne. A povedal by som že zatiaľ najhoršia séria zo všetkých troch. Jej kvalita výrazne kolísa oproti ostatným konzistentným sériám. Tretia séria Mandaloriana je scenáristicky a príbehovo obrovským sklamaním. Príbeh seriálu len krúži dookola, pričom postavy nezažívajú nič prevratné, takže seriálu chýbajú určité dramatické zložky. A teraz si musím položiť otázku kde sa vlastne stala chyba? Povedal by som že tvorcom dochádzajú nápady, rozvíjajú tu bezcieľne linky, preto je často príbeh určitých dieloch nelogicky napr. tretí diel ako aj zbytočný baby Yoda alebo Bo katan, ktorá tu dostáva veľa priestoru a zatieňuje Dina. A povedal by som že scenár ju doslova glorifikuje. Hlavnou chybou týchto nerovnosti je zrušenie seriálu rangers of the new republic. O deji ani nehovorím, ten tu prakticky nie je žiadny a topiacu sa loď podľa mňa zachraňujú posledné tri epizódy a veľkolepe finále, ktoré stoji za to. Po vizuálnej stránke je tato séria pastvou pre oči. Seriál nám poskytuje užasnú akciu, zápletky tu majú viac vrstiev, perfektné vizuálne digitálne efekty, ktoré tu pôsobia dobre a nie ako lacný polotovar ako je u Disney zvykom. Tretia séria nám poskytuje ešte viac kvalitnú hudbu ako minule je omnoho emočne silnejšia, určitých scénach doslova manipuluje s divákom. A som naozaj zvedavý, kam to budú tvorcovia ďalej smerovať. Dúfam že príde lucasfilm spolu s Disney s lepším, údernejším príbehom, ale napriek tomu je mandalorian moja veľká srdcovka ktorú by som nikdy neopomenul a preto mu udeľujem 7/10. ()

koza3

Krása střídá nádheru. Po oddechovce The Book of Boba Fett se vracíme k původnímu příběhu a uzavřeme jednu kapitolu. Nic menšího než návrat na Mandalore a tedy ke kořenům. Výpravné bitvy jsou doplněny vedlejšáky, kde Jack Black drtí obtloustlou královnu, příběhy které trošku vytrhnou z kontextu, ale nijak nevadí. Vypadá to, že jsme příběh Din Djarina uzavřeli. Nebo ne? ()

Kvajet

Třetí séria je z poloviny reklama na další seriál. Ve zbytku se řeší to, co už jsme dvakrát viděli, akorát už to není tak zábavné. Grogu je pořád tahák, Mandaloriané jsou neschopní a tupí primitivové a impérium ukazuje, že se dostalo k moci jen díky tomu, že existoval Palpatine a Darth Vader, protože to, co tady předvádí, je jen smutná vzpomínka na epizody IV-VI. Akce podprůměrná, občasně průměrná, vesmírné přestřelky nezábavné a ošklivé, Pedro Pascal hraje Pedro Pascala tak, že mluví potichu a hodně pomalu. Čtvrtá série asi vznikne a bude stejně zbytečná pro celý Star Wars vesmír, jako tohle. Paradoxně nejzajímavější část třetí řady je již zmíněná upoutávka na jiný seriál, bohužel. ()

bonovox

Kvalitatívne je 3 sezóna dobrodružstiev Manda a jeho baby Yodu Grogu je o niečo horšia ako predchádzajúce série. Síce pribudlo akcie ale zároveň tvorcovia ubrali na stránke humoru a aj samotný príbeh sa už dosť vyčerpáva. Výrazne zlepšuje kvalitu série akčný záver o prinavrátenie domovskej plánety pre Mandalorianov. Stále je to však skvelý Fan service pre milovníkov SW. 80% ()

david141474

No jako bylo to opět skvělý! I když jsou nějaký díly slabší, tak jsou pořád kvalitní. Určitě půjdu proti davu, když řeknu, že je to prostě skvělý. Většina lidí zavrhla tuto sérii do sedmi pekel, ale já k nim nepatřím, já jsem s tímto velice spokojen. Některý díly jsou slabý, ale některý jsou opravdu kulervoucí a skvělý svou atmosférou. Děj je božskej, v každý epizodě. Postavy jsou božský. Herci jsou božští. Soundtrack je dechberoucí a hned si ho zamilujete. CGI je opravdu pěkný. Grogu je opravdu roztomilej a jeho role v posledním díle je skvělá a božská. No a dokonce se zde objeví i Praetorian guards a následně se s něma Grogu a následně Mando utkají. Tohle jsem vždycky potřeboval vidět, jak si Grogu pohrává s Praetorian guards. Prostě to byla prdel. Pár cameí se zde objeví a je to fan-service jako kráva. Takovej Christopher Lloyd o kterým se často hovořilo, že by se v Mandalorianovi mohl objevit, tak se tak stalo a já jsem za to neskutečně rád, i když jeho role byla menší, ale pořád skvělá. Nejvtipnější díl je určitě šestej u scény kdy Mando kope do droidů, to jsem se málem udusil. Atmosféra byla v některých dílech jak už jsem říkal božská, hlavně na konci pátého dílu, který ve mě vzbuzoval napětí a neskutečný očekávání na díl šestý. Doufám, že tady ta čtvrtá série bude co nejdřív, protože už se opravdu nemohu dočkat. 9,5/10 Finální souboj je prostě božskej! ()

Heywood

Mě Gina Carano nechybí a jsem rád, že Grogu zůstal. Jistěže cítíme v tom filmu vedle soubojů i to národního uvědomění, že i řád je nezbytný, pro někoho i víra, že to, co je správné musí být správné, nikoliv vylhané, že to, co je špatné musí být odstraňováno a pak je komu, a pro co fandit Tady se spíše nechat vtáhnout do děje a být součástí. Doslova tisíce jmen v konci titulků prozradí, kdo všechno vyjma těch před našima očima to musel odpravovat, ale výsledek je skvělý. Po třech posledních SW, které byly zklamáním (Daisy Jazz Isobel Ridley mě ale nezklamala), tak Mandalorian série je osvěžením oka i ducha a spokojenost z filmovým zážitkem je tou odměnou tvůrcům (tady vyjma honorářů, jistěže). Série nepochybně nekončí, máme tam tajnou radu Impéria (tak úžasně připomínající nacisty), špionku v Nové demokracii, máme tam ještě hodně nedořešeného a my diváci chceme konce a vysvětlení. 5 hvězdiček zasloužených. A že je to jen pohádka? A kdo je nemá rád? ()

jemiplano

Buď bol budget seriálu zosekaný na polovicu, alebo si z diváka tvorcovia robia dobrý deň. Obsahovo prázdny seriál v tejto sérii už len múti vody šedého priemeru. V polovici si človek musí rozmyslieť, či má vôbec zmysel to dopozerať. Extrémne odfláknuté... ()

SamGee

Posledné roky si seriály Star Wars užívajú popularitu na Disney+. Hoci niektoré projekty kolísajú na kvalite (The Book of Boba Fett, Obi-Wan Kenobi), zvyšok sa snaží prinášať osviežujúce príbehy z praďalekej galaxie. Ako je to v prípade tretej sezóny Mandaloriana?   Hrdinovia Din Djarin (Pedro Pascal) a Grogu sa pridávajújú ku panovníčke Bo-Katan (Katee Sackhoff), ktorá chce obnoviť bývalú slávu planéty Mandalore. Na tejto vznešenej výprave musia protagonisti zjednotiť mandalorianské kmene a čeliť nástraham zo strany Impéria.    Synopsa o znovuobnovení planéty znie zaujímavo a nebojí sa pritlačiť na epické merítko.  Súčasne, príbeh skúma do hĺbky nielen kultúru a zvyklosti Mandalorianov, ale aj byrokratickú vládu Novej republiky aj život bývalych členov Impéria. Avšak, najväčším kameňom úrazom seriálu vidím vo vedľajších dejových linkách. Sú kvalitne spracované a produkujú zábavné momenty, ale niekedy sa divák pýta, či majú byť súčasťou hlavného naratívu alebo nie.    Našťastie, seriál sa opiera o Djarina, Groguho a Bo. Aj keď po celý čas nosí Pascal helmu, znázorňuje solídne postavu bojovníka. Malý Grogu sa prezentuje ako studňa humorných i emotívnych scén a herečka Sackhoff presvedčivo charakterizuje pochybujúcu vladárku. Na strane Impéria, Moff Gideon (Giancarlo Esposito) je rovnako diabolský ako šarmatný a postavy Pershing (Omid Abtahi) a Ellia (Katy O’Brian) reflektujú tých, ktorí si postupne zvykajú na nový život v Novej republike.    Hudba Ludwiga Goranssona a Josepha Shirleyho vierohodne vystihuje živočíšnosť a náladovosť daných sekvencií, kamera zachytáva pôsobivé zábery a akčné scény blízkych bojov a stíhačiek dodávajú tejto šou dramatickosť. Samozrejme, počítačová mágia, masky, kostýmy, rekvizity, kulisy a vizuál oživujú svet Star Wars.   Mandalorian s treťou sezónou má slabší slabší rozbeh, ale v polovici sa to našťastie zlomí a predstavuje publiku epizódy so známymi postavami, dobrodružnou aurou, exotickými technologickými výkvetmi a osudovým príbehom. Ak ste dlhodobým fanúšikom Star Wars a sledujete jeho obsah nonstop, Mandalorian bude pre vás správnou voľbou.    Hlavná dejová línia: 9/10, Vedľajšie dejové odbočky: 6/10, Herci/Postavy: 7/10, Hudba, kamera, počítačové efekty: 8/10, Akcia, masky, kostýmy, rekvizity, kulisy, vizuál: 9/10, Celkovo: 8/10. ()