Mandalorián - Season 2 (2020) (séria)

Kapitola 10: Pasažier (S02E02)

(epizóda)
  • Česko Kapitola 10: Pasažérka (viac)

Mandalorián musí previezť pasažiera s cenným nákladom na riskantnej ceste. (Disney+)

Daniel2003

Super, nicméně s velkým ALE! Vizuál pecka, hudba taky, jenže příběh kulhá. Téměř nic se v tomhle dílu nestalo, vlastně se jen přidal týpek k Mandalorianovi, což asi možná ovlivní budoucnost, ale to je na 40 minutovou stopáž šíleně málo. Pavouci úžasní, sněžná planeta jakbysmet. X-Wings fajn, ale využity málo a v příběhu dost nemastné neslané. Vždyť by se s nimi dalo tak dobře pracovat, ale ne. Dozvíme se toho relativně dost o situaci v galaxii a o postavení Mandaloriana, jenže to prostě nestačí. Škoda, kouká se na to dobře, nijak nás to ale neposouvá. *EDIT - Ne, sorry, unáhlil jsem se, stačí to. Po druhém zhlédnutí uznávám, že bych si to mohl pustit potřetí a bavilo by mě to stejně. ()

IZFNP

Chápem tých, čo chcú silný príbeh a nie tieto malé dobrodružstvá, no ja musím povedať, že presne tieto retro mini dobrodružstvá sú to, čo od Mandaloriana čakám a čo na ňom milujem. Sme ešte len na druhom diele a jedná sa o prvotriednu sci-fi western adventure, takže to, že si na tie zásadné momenty počkám, mi vôbec nevadí. Myslím, že celý tento projekt je hlavne o ceste, nie o cieli, a že je na fanúšikoch si vybrať, či si ho užijú alebo nie. ()

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Po ambiciózním úvodu přichází opět trochu mírná studená sprcha a návrat k subquestovým epizodám. Dost jsem se ztrácel o co Mandovi a jeho pasažérce jde a kam je vůbec má tento úkol zavést. Místo toho, abychom jeli rovnou za naším úkolem, si odskočíme někam na pavoučí planetu, kde sledujeme, jak Baby Yoda postupně pojídá utopence. Buď je to mnou, že se nedokážu stále naladit na epizodní vyprávění, kdy je každý díl o něčem jiném nebo tvůrcům znovu dochází nápady a natahují třídílný příběh na 8 epizod. Stejně tak i na cameo z předešlého dílu budeme čekat bůh ví, jestli ne až k závěru série. I Yoda je tu čím dál víc do počtu. Tak snad se to příště rozjede. 70%. ()

papuchalk

Po dvou dílech druhé řady.. koukám na to s dětma, líbí se mi to vizuálně i zvukově, je to takové učesanější než první řada zdá se mi. Souboj s drakem i s pavoukama napínavej, že jsem fakt čuměl. Ale to podstatný, děj, příběh, kam to celý směřuje, to je opravdu otázka jak tohle hodnotit. Mě vlastně nevadí, když není film přímočarý, nebo popisuje nějakou epizodní zápletku, která je vpodstatě bezvýznamná. Takový Pulp fiction je prostě soubor bezvýznamných historek, a jak to přitom funguje že? V řadě westernových filmů se taky vleče bezvýznamný příběh a podstatná je nějaká atmosféra pomalu ubíhajícího času. To by mi teda nevadilo, a tu atmosféru si náležitě vychutnávám. Problém je však v tom, že náš hrdina má pořád v baťohu toho baby jodu, má cíl hlavní mise přímo před ksichtem, ale pořád se vrhá do brutálně nebezpečných misí, který mu nejsou vůbec k ničemu, a kde toho jodíka může uplně s klidem zabít, a pořád ho tahá s sebou i na souboj s drakem (wtf). Prostě normálně by se s nějkým šerifem, když už zjistil že to není mandalorian, vůbec nebavil a jel si dál po svým. To samý s nějakou pasažérkou s vajíčkama. Takže najednu stranu mi to nevadí, je to prostě zobrazení běžného života bounty huntera, nadruhou stranu by to s tímhle nalezencem nikdy nepodstupoval, pokud má aspoň trochu zbylýho mozku po tom co o něj málem přišel na konci první řady. Místy chybí trochu ucelenější logika, například jsem nepochopil proč ty dva x-wingy, kteří Manda honili a chtěli ho zajmout, se vrátí a pomůžou mu postřílet pavouky, a nějak přiblble mu vysvětlí, že ho zatýkat nebudou, když jim ale Mando řekne ať mu pomůžou s rozflákanou lodí, tak to se jim najednou už nechce a odletěj pryč. Tak proč se tam vraceli??? Bylo jasný, že bez pomoci se odtamtud s rozbitou lodí nedostanou, takže to, že x-wingy odletěli, tím je prakticky odepsali na smrt a s pavoukama jim vůbec pomáhat nemuseli a neprodlužovali by jim utrpení pomalé smrti v mrazu bez zásob a  bez funkční lodi. No najednou loď nastartovali i když byla děravá jak titanik po havárce a odletěli sami... hm tak to mohli asi odletět ihned né? Chybí nějaký vtipný droid... ()

jjjerry

Přestává mě to bohužel bavit. Líbí se mně navazující děj. Graficky perfektní. Bohužel ten děj a logika je největší problém. To nezachrání ani babyyoda. SPOILERS (prostoduché scény, někdo vymyslí, že mandalorian půjde pěšky obtěžkán zavazadli, ale jak se dostali "banditi" k léčce nikdo neřeší? jak by někdo byl schopen bez droitů sám opravit destruovanou lod? a jak x-wingy najdou díru v ledu ? je tam hrozně hluchýchc míst) ENDSPOILER ()

SmajdalfCZ1

Inu ... start druhé série leckomu může připadat příběhově nudný a jen efekty se všem líbí dle toho co čtu. Těm lidem bych přál zkouknout všech zatím 950 epizod One piece nebo 720 epizod Naruta o tom jak může být pomalý posun v charakterech hlavních aktérů. Anyway ... podávaná je to stále luxusní. Příběh se prostě pomalu posouvá k nalezení dalších Mandalorianů nebo alespoň toho jednoho .... Každopádně pavoučci jsou super a do toho hopsající žába s roztomilým babyYodou ... za mě furt super ... ()

Skyw4lker7

Hneď ma napadol Ant-Man od Marvelu ,keď som zbadal veľkého mravca hrať karty... a oprávnene pretože v tom má prsty práve Peyton Reed režisér Ant-Man 1 a 2 :) Easter Eggov tu bolo určite neúrekom ,ale ja som si hlavne všimol ten na Aliena :) ()

Malyszs

Tyyvole druhá série ZATÍM fakt pecka. Narozdíl od vnucených sidequestů z první série, který byly ještě ke všemu cringe a ubohý, tady ty vedlejší dobrodružství dávají smysl, a hlavně jsou zpracovány kvalitně a jsou zajímavý. A i taková ta 'výplň' je tady zajímavá a nenudíme se u ní. Step up od první série skoro ve všech směrech. Jen tak dál. A taky respekt za to, že mcguffin a plyšák merch Baby Yoda je prostě dobrej, není jak ostatní věci ze SW, který tam jsou jen proto, aby se pak prodávaly jejich hračky. Baby Yoda je prostě lepší vole. ALE v příští epizodě chci vidět něco relevantního pro příběh. Chci vidět Mandaloriany, Guse Fringa, Ahsoku Tano a rytíře Jedi. Jinak se z toho stane klasická natahovačka jako 1. série. ()

Whyyess

Moc dobře si pamatuju jak si spousta z vás u prvních dílů první serie stěžovala, že některé díly jsou vlastně o ničem a že to nikam neposouvá děj, a po shlédnutí posledního dílu jste všichni souhlasili že ten pomalejší rozjezd dával smysl a že to jako celek perfektně funguje. Takže hlavu vzhůru kucí, jsem si jistý že u druhé série tomu bude stejně ;-) Já osobně se skvěle bavím u každého dílu, ať už se to týká hlavní dějové linky nebo side questu. A tento díl nebyl vyjímkou !! 4,5/5 ()

oxiddusny

Tak druhej díl druhý série byl tak strašně infantilní, až mě to vyloženě s*alo. Jestli to takhle půjde dál, tak na konci série bude Mando ohřejvat mlíko, který si díl předítm odstříkal do lahviček. Totální paskvil, mimo hlavní dějovou linii, trapný pokusy o pobavení diváka, znova ty samý trapný pokusy o pobavení diváka (kdybyste se náhodou poprvé nesmáli) a dotřetice ještě horší pokusy o pobaveni diváka... v podstatě žádná akce, jen vesmírnej babysitting a marná snaha o vtipné momenty. Doufám, že to byl ojedinělý omyl, protože jinak je seriál vážně fajn... ()