Obchod so zdravím

(TV film)
  • Česko Infiltrace: Obchod se zdravím (viac)
všetky plagáty
TV spot

Mnohí ľudia sú nahnevaní na stav zdravotníctva a komunikáciu s lekármi. Hľadajú alternatívu. Ako môže vyzerať takáto - alternatívna - liečba v praxi? Tvorcovia oceneného českého dokumentu sa vybrali do jedného centra alternatívnej liečby so skrytou kamerou a odhalili tam priam šokujúce skutočnosti.... Film bol ocenený aj na prehliadke tvorby regionálnych televízií CIRCOM v roku 2019. (RTVS)

maxXxic

Podtitul tohoto dílu by měl znít spíše: "Z 50% obchod s blbostí zdravých lidí a z 50% obchod s falešnou nadějí těch skutečně nemocných." ()

Shredo

Palec hore všetkým, ktorí nejakým spôsobom priložili k tomuto dielu ruku. Ich pričinením sa odhaľujú nekalé praktiky nezdravotníckeho zariadenia, kde by zdravý človek sa otočil na päte. Zneužívajú bezradnosť a bezmocnosť chorých ľudí, ktorí často pri limite terapie ich ochorenia západnou medicínou, navštívia týchto šarlatánov. Nech sa na mňa nik nehnevá, ale toto podvod proste je. Ohrozujú ich na živote klamlivými, neoverenými a nefunkčnými praktikami, berú si za to nehorázne peniaze a mali by za to niesť zodpovednosť. "Pani Magistra" Krutilová by aspoň postih za falošné používanie titulu dostať mohla. Všetci, ktorí v AKTIPE pracovali nemajú svedomie a pre mňa ostanú medicínskymi šmejdami na večné veky. ()

anitae

Chápu, že nevyléčitelně nemocný se chytá jakékoliv naděje na zlepšení stavu, ale stačí zapojit selský rozum. Ale tohle mi přišlo už trochu moc, nejrůznější vyšetření, konzultace s odborníky = šarlatány, kterým to jde docela dobře a to, že to dělají jen pro peníže jim je vidět i na očích. A hlášky o baterkách, vyhazování opravdových léků a vykaděné rakovině - z toho mrazí, po prodejcích dek důchodcům tu máme další šmejdy. ()

Psycho.R

Kdybych měl hodnotit obsah dokumentu, pak bych šel výše, protože si myslím, že dobře ukáže způsoby fungování šarlatánských společností. Je mi také jasné, že z kamer v brýlích apod. se nedalo udělat nic zajímavějšího. Ale ocenil bych nějakou konfrontaci skutečných odborníků právě s paní Klímovou a jejím prohnaným týmem. Na každý pád doporučuji. ()

gemi

Takovou přehlídku psychopatů v podobě "terapeutů" člověk nevidí každý den. Psychopati jsou proto, že do zoufalých lidí (kterým konvenční medicína často už nedokáže pomoci) bez uzardění hustí naprosté bludy, vědomě lžou a účtují si za to nehorázné peníze. (A protože někteří z nich jsou vystudovaní lékaři, tak si musejí být vědomi toho, že to jsou naprosté bludy.) Je s podivem, že tento obchod s lidským neštěstím není ilegální. Vrcholným příkladem takového odporného byznysu s lidskou zoufalostí a hloupostí jsou homeopatika, která jsou k dostání dokonce v běžných lékárnách! To už tam můžou rovnou prodávat tarotové karty... ()

niska98

Ačkoliv mi psychosomatika dává smysl, o farmaceutickém průmyslu si myslím své a chápu, že nemocný člověk chce mít naději ve vyléčení a že víra je důležitá. I když chápu, že ne každý člověk do sebe chce cpát chemii a nechce chemoterapii.....tak takhle to nefunguje a ty lidi bych poslala tam, odkud podle terapeutky z aktipu vychází rakovina. na jednu stranu se ve mě pere respekt k lidem, který se nechce léčit v chemicky vonícím lékařském prostředí, na druhou stranu nemám ráda když někdo z lidí dělá blbce a tahá z nich peníze tímto způsobem. Psychika a víra je v léčbě důležitá, můžeme diskutovat o účinku placeba ale tohle je jeden velký hnusný byznys. Jinak dokument jako takový je natočený podle mě skvěle. Lidé, kteří hodnotí natočené záběry jsou vybrání vhodně (psychosomatik pan Honzák a onkoložka) a herečka infiltraci zvládla na jedničku. ()

Binne

Po dokumentaristické stránce si ani neumím představit jiný způsob, jakým něco takového natočit. Po stránce obsahové se jedná o neuvěřitelně znepokojivý dokument, který naráží na mantinely lidské morálky. Nacházíme se v jednom z pražských zařízení, které se zabývá alternativní léčbou - alternativní léčbou například rakoviny. Je pochopitelné, že lidé ve svém zoufalství a smutku vyhledávají alternativní způsob léčby jejich nemocí, pakliže selže klasická medicína. Otřesný je ale přístup těchto obchodníků s lidskou důvěrou, kteří navzdory svému přesvědčení lžou, předstírají a přetvařují se. Hlavní aktérky těchto léčebných postupů přesvědčují své pacienty o nutnosti koupi kyvadel, drahokamů, amuletů, dojíždění na jejich velmi pochybné semináře apod. Vlivem toho se pacienti ve svém zoufalství dostávají do pasti, která jim zdánlivě pomáhá zapomenout na špatný psychický stav plynoucí z jejich nemocí. Bohužel, bez značné ztráty financí se z tohoto cyklu jen těžko dostávají. Opět je jediným způsobem osvěta a zapojení zákonodárně moci. ()

Neklan006

„Se svou sedmnáctiletou dcerou jsem zašla do AKTIPu, protože jsem potřebovala poradit, jak odbourat stres ze školy… Doktorka dala dceři namalovat strom, postavu paní a pána. Z toho usoudila, že jsme dceru doma, když byla malá, sexuálně zneužívali,“ stěžuje si bývalá klientka. ()

wocicko odpad!

Jen převlečená agitka medicíny proti alternativě. To, že je Aktip banda podvodníků je přece jasné a když je někdo tak pitomý, že by tam šel opakovaně, tak mu není pomoci. Mě mnohem víc děsily ty části dokumentu, kde "kritizovali" lékaři a byli uražení, že prý je medicína o penězích. Také mě rozesmály ty zmínky o kontrole lékařů etickou komisí - zkuste si to někdy, hnát doktora k odpovědnosti a uvidíte... ()

Hingis

Tak to je opravdu síla. Jsem taky z lékařského oboru, ale k takovému balamucení nemocných lidí bych se v životě nesnížila, ani pod vidinou tučných peněz. Jsem moc ráda, že se to natočilo a začalo se o tom vědět a diskutovat...bravo tvůrcům! ()

jemine

Lidé se dopouštějí jedné obrovité chyby v úsudku: domnívají se, že mají právo na život a na zdraví. Není to pravda, ale tohle ohromné volání po vysněné spravedlnosti zvedá celý oslizlý a hnilobou páchnoucí organismus alternativní medicíny z nezasypaného společného hrobu  pověrečnosti, čar, kouzel a New Age zpět na výsluní. Tam, kde skutečnost nenabízí řešení buď vůbec, anebo žádné příjemné, snadné a optimistické, vždycky se najde stín, z něhož vykoukne mrchožrout skrývající zažloutlé zuby plné hnijícího masa za usmívající se karnevalovou škraboškou a nějaké to řešení za úplatu slíbí. Jsem rád, že tento dokument vznikl a říkám si: jen houšť a větší kapky. ()

Nugat

Je to strašné, ale umím si představit podobný film v běžné medicíně, jen člověk neplatí penězi, ale zdravím. Např. kamarádku bolela noha a doktor jí objednal na operaci křečových žil, byť žádné nemá - nakonec to byla páteř. Důležité je, aby člověk přemýšlel, protože jen on sám je za sebe a svoje zdraví zodpovědný. Každopádně je film dobrá práce. ()