Co vše se odehrává za zdmi našich nemocnic? Jak se k nám pacientům chovají lékaři? Jak se ze zdravého dítěte může stát ležící troska? To vše odhalila skrytá kamera v dalším díle cyklu Infiltrace... Spolu se stížnostmi na léčitele přichází stejnou měrou i stížnosti na péči v nemocnicích a ústavech dlouhodobé péče. Lidé jsou naštvaní na lékaře, na nedostatek jejich času, empatie a na omezenou nabídku. To jsou nejčastější důvody, kdy se pacienti rozhodnou například pro alternativní léčbu. O tom už řeč v Infiltraci byla – v dílu Obchod se zdravím. Výsledkem je zákon o léčitelích a zrušení AKTIPu. Většina nemocných zůstává v péči klasické medicíny a věří, že jejich lékař je plně kompetentní a zařízení, ve kterém léčí, slušně vybavené. Ti, kteří posílají své podněty, jsou vyděšeni z arogance bílých plášťů a nedostatku základních a srozumitelných informací. Dva roky jsme sledovali skrytými kamerami denní realitu v mnoha nemocnicích, ústavech a léčebnách. Už na přelomu roku 2016 a 2017 jsme zaměstnali infiltrátora v jednom z takových center. Po měsíci dobrovolnické práce přišel se zjištěním, že základ problému není v nedostatku etiky, ale v katastrofálním stavu personálního obsazení a nedostatku financí. Přesto jsme další dva infiltrátory poslali do dalších ústavů. Přišli s tímtéž. Mezi tím vším se ovšem ukrývá ještě něco horšího, než prostá arogance a nesrozumitelná komunikace. Jde o fatální pochybení jednotlivců, která nemocnice a jejich zřizovatelé zametají pod koberec. Manažerské a právní krytí lékařů a situací, se kterými by obyčejný člověk se svědomím nedokázal žít. Bohužel, oběti těchto příběhů své zbytky životů žít musejí. Chybí tu kdokoliv, mimo specializovaných advokátů a několika pacientských organizací, kdo by se jich zastal. (Česká televize)

KOffi

Pro mě, jako pro rodiče, to byl velmi silný dokument. Mezi lidmi je malé procento psychopatů, kteří nemají empatii s ostatními lidmi a tvory. Vysvětluji si to tak, že neomluvitelné chování těchto "doktorů" a především arogantní "doktorky" dětského oddělení, je právě důklazem jejich společensky patologické psychycké poruchy. Myslím, že minimálně ona by měla jít do vězení na velmi dlouhou dobu, být navždy zbavená atestace a po výkonu trestu kopat v Jáchymově novou díru v zemi. Strašné... ()

Ricky_CZ

O emoce se tady postal samotný život. Provedení je potom vcelku neuchopitelné, co do hodnocení. Lze jen poděkovat za to, že se opět některé věci dostaly na světlo... Trochu z osobnějšího soudku: Jako rodiče mne to asi zasáhlo více, než je zdrávo. Tohle byla opravdu síla a všechna čest klidnému otci z hlavního příběhu. Nedokážu říct, že bych to zvládl tak racionálně, abych se mohl dál starat o rodinu.. Panáka, potřebuju panáka.. ()

Stíba

V první řadě hodnotím dokument a jeho zpracování a ne příběhy samotné, ty jsou samozřejmě otřesné. Většinový prostor tu dostává jen jeden z nich a ty další dva jsou tu skoro až zbytečné, jelikož se podle mě vše jen kouskuje a výsledný dojem to tříští. Podání je tak ve finále malinko rozpačité a nedokáže vypovědět tolik, kolik by z toho asi šlo dostat, přesto si člověk dokáže udělat celkem zajímavý obrázek, který bych ale velmi nerad paušalizoval na celé naše zdravotnictví jak bývá v oblibě. Je totiž bez debat, že můžeme být opravdu rádi za jeho neuvěřitelnou úroveň, těmto smutným příběhům navzdory. ()

kukkik

Na tohle se tak hrozně zle kouká... Kurde, tak snad doktor i ta pitomá sestra mají za sebou desítky let (údajně) náročných a komplexních studií, tak jak je možné, že v krizové situaci udělají úplné h*** a situaci musí zachraňovat parta z ambulance? To jsou jako jediní, kdo není úplný idiot v celém zdravotnictví? A ta laxe a zmatky v případě toho malého klučiny.. Fuj tohle, člověk má strach, že když se mu něco stane a pojede do nemocnice, a nevezme si s sebou pistoli nebo pár milionů v kufříku, tak se na něj každý vysere dokud sebou nesekne mrtvý o zem a neudělají si z něj předložku před kancl. Ono stačí jít k obvoďákovi a člověk získá představu.. Mrazí.. vážně z toho mrazí. ()

Oto10

Jedná se o docela děsivý dokument, kde vám v mysli utkví příběh, dítěte, které po operaci začalo krvácet a nikdo mu v té nemocnici nedokázal pomoct, kde došlo k selhání personálu v nemocnici. Svým způsobem se jedná o dokumentární horor až z toho všeho lehce mrazí a jde na vás beznaděj. Určitě to není dokument pro slabší povahy (měl jsem i já co dělat). A úplně to nejděsivější na tom je to, že se to vážně stalo a ty záběry, které jsou v tom filmu, tak jsou skutečné. Už z důvodu toho jaké pocity tento dokument vyvolává, nelze hodnotit hůř - 95 %. ()