Obchod so zdravím

(TV film)
  • Česko Infiltrace: Obchod se zdravím (viac)
všetky plagáty
TV spot

Mnohí ľudia sú nahnevaní na stav zdravotníctva a komunikáciu s lekármi. Hľadajú alternatívu. Ako môže vyzerať takáto - alternatívna - liečba v praxi? Tvorcovia oceneného českého dokumentu sa vybrali do jedného centra alternatívnej liečby so skrytou kamerou a odhalili tam priam šokujúce skutočnosti.... Film bol ocenený aj na prehliadke tvorby regionálnych televízií CIRCOM v roku 2019. (RTVS)

Anubiska

Až se mi obracel žaludek nad nestoudností těch "terapeutů". Ano, když člověku diagnostikují vážnou nemoc a medicína selhává, nedivím se, že pacient hledá pomoc, kde se dá a upíná se i k té sebenesmyslnější naději. Ale přece jen by mě asi zarazilo, že pan terapeut má na stole vedle sebe hezky úhledně položenou peněženku. Nehledě na ty bláboly, které se jim všem hrnuly z úst. Nevěřícný výraz paní onkoložky, které reportáž autorka pustila, ostatně mluví za vše. Je moc dobře, že podobné pořady vznikají. Kdybych to na vlastní oči neviděla, neuvěřím. Musím ty lidi až obdivovat. Chce to skutečně silný žaludek, vědomě ubližovat nemocným, zoufalým s cílem vytřískat z nich co nejvíce peněz. Ty lékaře, kteří tam pracují, by měli co nejdříve zbavit diplomu. Těm totiž Hippokratova přísaha neříká absolutně nic. ()

eplunie

5. * především za to, že dokument vůbec vznikl, podává téma autenticky, vzbudil širokou diskusi a hlavně - za formát, ve kterém se k němu vyjadřují jednotliví odborníci. Zvlášť komentáře pana doktora Honzáka byly úžasnou změnou oproti celé té trapnosti. ()