Dvanásť rozhnevaných mužov

• Česko Dvanáct rozhněvaných mužů (viac)

Dramatický príbeh zo súdnej siene, kde má dvanásť členov poroty jednomyseľne rozhodnúť o vine alebo nevine mladého chlapca, ktorý je obvinený z vraždy svojho otca. Porotcovia sú obyčajní ľudia a jedenásť z nich v priebežnom hlasovaní hlasuje za vinu. Len jeden, architekt Davis, je proti a vyslovuje vážne výhrady voči priebehu pojednávania i vyšetrovaniu celého prípadu. (STV)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 100%, Audience Score - 97% | FDb.cz - 87,9% | Nejlepší film 50. let, oprávněná klasika a jeden z nej(lze dosadit všecha slova chvály) filmů všech dob. Co se může stát za hodinu a půl v jedné soudní síni?!..... Lumet diváka drží neustále v naprosté pozornosti a my jen můžeme žasnout nad genialitou tohoto nadčasového díla s nejlepšími dialogy všech dob. Neuvěřitelný herecký koncert všech porotců (hl. Henry Fonda) a Jiři Voskovec opravdu potěšil :) Obdivuhodný film, na který již nikdy nezapomeneme .... 100% ()

DeDanu

Ač 60 let stár, stále svěží. Je to film o hledání pravdy skupinou rozdílných lidí. O rozhodování o bytí a nebytí jiné lidské bytosti. O tom, že každá nová informace může zvrátit přesvědčení o vině a nevinně. O tom, co potom s vlastním svědomím. Odehrává se v podstatě v jedné místnosti a ve formě hovorů. Ale nudný není ani na okamžik! ()

Martin.Tokos

Důkaz, že na úžasný film není potřeba mnoho. Celý film se odehrává (až na první scénu) v jedné místnosti, kde se musí 12 naprosto odlišných lidí ve zdánlivě jednoznačném případu shodnout. Postupem času, ale začínají přicházet pochyby. Perfektní herecké výkony, dobře postavená kamera, díky které působila místnost trochu klaustrofobicky a hlavně perfektně napsané dialogy....mistrovská práce ()

MartinTerran

Tak tomu říkám drama podle mého gusta. Jeden z porotců, který zpochybní "jasný" případ a postupně se snaží ostatní zviklat. Pěkně vypracované postupné zpochybňování na první pohled průkazných důkazů na to je radost pohledět. Až mě z toho mrazí, když si představím, že takhle snadno může dojít k justičnímu omylu i když u nás rozhoduje soudce. Scénáristicky pořádný kus hodně dobré práce, herecké výkony taktéž výborné. Hodnocení: 96/100. ()

george82

Tohle je klenot kinematografie. Skvělé detaily kamery, Fonda neskutečně rozebírá jednoho po druhém a úžasný průběh filmu, který se odehrává v jedné místnosti. ()

adamix

Práca s kamerou, charaktermi postáv, scenárom a zasadením príbehu do vrcholiacich päťdesiatych rokov dosť pripomína starého Hitchcocka, i keď bez pátosných zamýšľačiek o vražde. Charakterizácia postáv od zhovievavého pána po zatrpknutého hajzla jedna z najlepších vo filmovej histórii. Film sa nedá stopnúť, vtiahne vás do teplej, zafajčenej miestnosti a bez názornej scény vraždy vám ju vďaka replikám úplne objasní. Minimalistický klenot. Zaručene 100%. ()

JosefTomas

Herecký koncert, oslazen výbornou kamerou, minimalistickým střihem, perfektním scénářem a (pro Česko) skvělým dabingem. Neskutečný filmový zážitek, který i po letech (dnešním dnem 60 let), je stále svěží a modernímu publiku připomíná, že za málo peněz, lze udělat film s velkým poslestvím. ()

PlysovyMacko

Rozoberanie dokazov je zaujimave aj ked viete ako to asi skonci. Cele je to postavene na dialogoch a Henry Fonda velka charizma. A Jiri Voskovec sa dostal do takehoto filmu? Smekam. ()

0verseer

"Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English." "He *doesn't* speak good English." Brilantne natočená a zahraná komorná dráma. A aj keď to trochu zvádza asociovať si film predovšetkým s Henry Fondom, ktorý bol v rámci obsadenia najväčšou hviezdou a stvárnil víťaza celého sporu, myslím, že skutočnú výnimočnosť filmu dodávali práve jeho nesympatickí odporcovia vyvolávajúci v divákovi odpor. Či už nenávistný porotca číslo 3 v podaní Lee J. Cobb-a, alebo ignorantsky znudená 7 Jacka Wardena... V pestrej zmeske charakterov sa odzrkadlili takmer všetky pozitívne aj negatívne ľudské vlastnosti, s ktorými sa človek v bežnom živote stretáva na dennom poriadku. Akurát sa tým zodpovedným, na rozdiel od filmu, nie vždy podarí v boji s aroganciou, pokrytectvom, nerozhodnosťou a zaslepenosťou uspieť... ()

OJan

Tento film je králem komorních snímků, kterým k dokonalosti stačí skvělý scénář, 12 kvalitních herců a jedna místnost. Díky jedné vraždě a nesouhlasu o vině vraha jednoho z porotců se dozvídáme o všech porotcích jací ve skutečnosti jsou, jaké mají osobnosti a názory, až se dostaneme mimo jiné i k předsudkům, které, jak víme extrémně ovlivňují člověka. To a ještě mnohem více tvoří z tohoto filmu naprostý nadčasový klenot světové kinematografie, který by měl každý vidět. Mě porotce č. 8, který trval na nevině přesvědčil skoro ihned. Jeho argumenty byly pravdivé a nenechal se zviklat různými předsudky, názory ostatních a ani tím, že šel ze začátku jako jediný proti všem. Ano, je sice od začátku jasné, jak to dopadne, ale ve výsledku to nevadí. Na filmu je rovněž skvělý smysl pro detail (např. sundávání brýlí některých porotců, či čím dál tím větší zpocenost všech kvůli horku). A díky Jiřímu Voskovci je zde i česká stopa. Geniální snímek, který dnes už nikdo nenatočí. |100%| ()

Slovicko

Skvělé drama natočené v jedné místnosti, s neuvěřitelným dějovým obratem, kdy 12 porotců rozhoduje o osudu jednoho chlapce, a jak málo stačí, aby se vše nakonec možná zvrátilo. Vinen nebo nevinen? Napínavé od začátku do konce. ()

Paladin25

Po dlhej dobe som si pozrel fakt veľmi dobre rozohranú drámu. Na tento film som narazil náhodou ked som prepínal TV. A od prvého momentu až po koniec som ani nedýchal. Úžasné napätie od prvého mementu až po záver. Dokonalé. ()

Jimb021

Začátek možná trošičku slabší, ale potom se to naprosto neuvěřitelně rozjelo. Každá postava byla hodně psychologicky propracovaná a jejich dialogy byli prakticky dokonalý. Herecký výkony byli též výborný. Takový zamyšlení nad projevením a hájením vlastního názoru ()

PROTIVETRU

Vadí mi predvídateľnosť, situácie kde sa jasne vyhroťujú charaktery a momentky v interakcii medzi porotcami ktoré jasne odkazujú na nejasnosti v prípade, (Zabijem ťa! Nechcete ma ale naozaj zabiť? a je ich tam viac) ktoré pôsobia príliš nastavene. Okrem toho je všetko tak eňo ňuňo že ani spomenuté chybičky film nesťahujú pod 5*:). ()

weasel.p

Tady není co řešit, skvělí herci, scénář, režie, prostředí, psychologie postav, film jsem sledoval od začátku do konce jedním dechem, děj mě udržoval v napětí a zvědavosti, ani chvíli jsem se nenudil a toho si u filmů cením nejvíc...Napadá mě asi jen jedna scéna, která se tomuto filmu dá (trochu) vytknout a to, když Ed Begley má svojí rozčilenou řeč a po ní všichni vstávají od něj od stolu. Přišlo už mi to teatrální, ale to je opravdu jen moucha. Myslím, že tento film je natočen i ve správné době, 50. léta mu dodávají temnou zadumanou atmosféru a proto myslím, že jakýkoliv remake nemá cenu a originálu už se nevyrovná. ()

sendisis

Jak krásný může být takto "jednoduchý" film. Skvělý herci a jedna místnost. Henry Fonda je geniální představitel hlavní role a taky Jiří Voskovec se neztratil. Mám tento film strašně ráda, protože dokazuje, že když máte skvělý scénář, výtečné herce tak můžete natočil úžasný film. Člověk si uvědmí díky tomuto filmu, jak lehko je zmanipulovatelný, že život je plný předsudků, které máme o druhých a oni o nás... a pravda? kde je pravda a najdeme ji? Víc se mi líbí tato verze s Henrym Fondou, než verze s Jackem Lemmon z roku 1997. ()

Simo16

Síce sa tento film odohráva v jednej miestnosti, doležité hlavne bolo, čo sa odohrávalo v mojej mysli.12 rozhnevaných mužov nie je film určený pre diváka, ktorý obľubuje vysokorozpočtové trháky.Tento film je určený pre tých, ktorí túžia dozvedieť sa ako to chodí pri obvineniach a akú moc majú v rukách tí, ktorí odsudzujú alebo udeľujú milosť.2 hodiny napatia a hlavne skvelý koniec radia tento film k mojim TOP10 filmov a právom. ()

Daves97

K tomuto filmu jsem se stavěl zezačátku poměrně skepticky, přesto mě naprosto dostal... Soudní verdikty v Americe záleží na porotě, která je vybírána náhodně z populace. V tomto případě porota zasedne po líčení v postraní místnosti, kterou zamknou do doby než rozhodnou. 11 porotců jednoznačně vysloví svůj souhlas s verdiktem smrti, jen jeden z nich Henry Fonda jako anděl v bílém obleku hlasuje proti a časem postupně přesvědčuje ostatní o možnosti nevinny obžalovaného. Klenot filmového plátna a perfektní výkon Hehryho Fondy... ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)