Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

machopoltar

film v svojej dobe som videl viac ako 10x a to tak,, ze som sa mu vzdy oddane venoval,,,,,,,,bol to zlom v mojom zivote co sa vnimania filmov tyka,,,,,,pocit ktory som mal, ked caprio otvril dvere chramu, kde lezela julia obklopena oceanom sviec neviem opisat, ten pohlad s tou hudbou mi trhal srdce,,,,pre mna tá najemotivnejsia vec aka bola vo filme natocena,,,,,,,,,zaverecna skladba liebestod i ked trva len par sekund je ta najdokonalejsia a najkrajsia skladba aka bola na tejto planete zlozena,,,,,,,,nic krajsie nieje,,,,,,,nic krajsie nieje,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,neskonale,,,,, ()

charlotteros

Jeden z prvních významnějších počinů tehdy mladičkého Leonarda DiCapria a téměř neznámé Claire Danesové. Tvůrce se rozhodl zasadit 400 let starý příběh do moderní doby, ovšem bez jakékoliv změny ve scénáři. Otázkou je, jestli udělal dobře. Přiznávám se, že jsem se na celý film dokázala dodívat až na několikátý pokus, a až na několikátý pokus jsem v něm našla nějaké to významnější pozitivum. Ne každému prostě takové zpracování sedne. Mě osobně odradila počáteční naivita (v některých chvílích až trapnost) a fakt, že jsem si některé scény musela několikrát vracet, abych se ve scénáři vůbec vyznala. Na druhou stranu některé momenty stály za to – alespoň maškarní bál. Tři hvězdy dávám za celkový dojem z filmu (který sice nebyl nějak bravurní,ale budiž), herecké výkony Leonarda a Claire, a za soundtrack. ()

Hhelenka

Určitě to není pro každýho, ale já to miluju. Když se nenecháte odradit počáteční scénou u benzínky, která je možná až trochu moc, je to skvělý devadesátkový pojetí klasiky. ()

Emil69

Neskutečný blábol...nedokoukatelné ..Američaní dokáží zprasit jakoukoli klasiku tak jako dovedou udělat v souboji Titánů černého Pegase, který byl odjakživa bílý, tak toto je podobná zhovadilost. Shakespeare se musel obracet v hrobě ()

DavidAAAA

Bohužel pro mne naprosto nestravitelné, vypnul jsem to po půl hodině. Prostě mi nejde překousnout stylisticky shakespearovský text zasazený do současnějších reálií. Režisér předvedl, co se v něm skrývá za poklad, na filmu je ale příliš vidět malý rozpočet a pozdější díla, na která už Luhrmann měl výrazně více peněz jsou úžasná, toto z úcty k němu hvězdičkovat nebudu. ()

ReeseB

Jo to možná trochu zvláštní forma Romea a Julie, už kvůli těm zbraním, které nahradily dýky. Nicméně se mi na to dívalo jen zdánlivě špatně a určitě mě to bavilo víc, než jakákoliv ze zbylých zfilmovaných verzí. ()

Stevewalker odpad!

Unudit někoho k smrti, to se podaří málo komu, i když má za pomocníka takového trápitele, jaký byl Shakespeare. Tohle bylo o to horší, protože nám to pouštěli ve škole, takže dvojnásobné utrpení. ()

MatoPalkes

Prvá hviezda za Lea, druhá za Claire, tretia za hudbu. Samotný príbeh a spracovanie ma neoslovilo, ale kvôli vyššie spomenutým trom veciam som dopozeral. ()

holeys

Naprosto skvělá adaptace Romea a Julie pro 20. a 21. století. Filmu se daří zůstat věrný originálu a přesto vše zasadit do dnešního kontextu a zpřístupnit tak krásu Shakespearova díla dnešním generacím - nejen, ale rozhodně včetně té teenagerské. Je to opravdu skvělý zážitek, který stojí za shlédnutí :) ()

drkaldj

Starý, jeden z nejznámějších příběhů, zasazený o několik let dopředu (oproti předloze), ale stejně všichni mluví jak z dob minulých. Styl mi ze začátku nějak nesednul, alespoň do prvního setkání Romea s Julií. Potom už je styl poněkud mírnější a více se soustředí na vypravování než na vzhled. Rozhodně se nejedná o špatný film ale zpracování, styl nebo zasazení nesedne každému. ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)