Jaký by byl Romeo, kdyby se narodil v dnešní přetechnizované době? A co na to panensky čistá láska Julie ve světě neřestí a násilí? Mohl by jejich vztah vůbec přečkat věky, jak o tom vypráví William Shakespeare? Podívejte se na dávný příběh, který scénárista posunul o pár set let blíže atomovému věku. Nenechte se zaskočit, že místo romantických altánů, majestátných rób a ušlechtilých kordů jsou kulisami benzínové pumpy, kožené bundy a plné zásobníky pistolí. Skvělé výkony herců, nádherná hudba a ohňostroj světel vás přimrazí ke křeslu a zanechá tam někde uvnitř nesmazatelnou stopu. (oficiálny text distribútora)

Retimo

Jedno z nejlepších filmových zpracování Shaekspeara a to ještě přenesené do přítomnosti-a to už chce opravdu velkou dávku talentu. ()

MaxQ69

Uboze groteskní a nevkusné. Patrně ale jediný způsob, jak uměleckým ignorantům naservírovat skvost skvostů - největší příběh lásky všech dob. Shakespeare by se sice obracel, nebo spíš dělal salta, v hrobě, ale byla by velká škoda nepředat jeho odkaz dalším generacím. Nejspíš to nebylo úplně původní podání, leč urážlivý způsob stále lepší jest, než klasiku nechati rukám hluboké nicoty. :-) 60% ()

Dana1926

Vzpomínám si jak jsme jednou ve škole tohle probírali a naše učitelka říkala, že se jí tahle moderní verze nelíbí. Já mám opačný názor skvělí herci DiCaprio už tehdy dokazuje nesporný herecký talent, taktéž jeho kolegyně Danes. Navíc líbivé Sheakespearovské texty a hlavně zajímavé posazení do moderní doby. Tohle je opravdu filmová krása. ()

TeaMorrison

"...Kde jsi? Ty rvavá lásko, zášti milostné. Ty, cokoli, jež z ničeho se rodíš, tragická hříčko, těžkopádný vánku, obludná změti krásných přeludů..." Ano, přesně tady je. A ať si každý říká co chce, i když je to chvilkami lehce trapné, stejně ten film mám ráda. ()

Aristocrate odpad!

Předem přiznávám, ač mi silná vůle nechybí, že příběh z „Verona beach“ jsem nedokázala shlédnout celý (snad proto, že mám ráda Shakespeara a Zeffirelliho mistrovské dílo). I když díky zachování dialogů vznikly docela vtipné scény („Schovejte meče“ zvolal růžovovlasý Montek držící pistoli). Kromě pobavení nacházím ještě jeden účel téhle frašky, a to možnost používání jí, coby názorné ukázky zla způsobeného modernizací. ()

Dino13

Vsunutí Romea a Julie do dnešní doby je hodně zvláštní, až tak, že to zřejmě nemůže fungovat... Nekritizuju zde tedy například herecké výkony, či úroveň kamery, ale samotný fakt, že Romeo s Julií se s moderní dobou neztotožnili.Třetí hvězdičku zachránila scéna setkání, tu jedinou považuju z celého filmu za velmi vydařenou.. 60% ()

MFJD

Môj oblúbený Luhrmann v načasovom, svojskom, uletenom podaní najznámejšej drámy sveta aká kedy bola napísaná. Keď som film videl po prvýkrát mal som zmiešané pocity, ako po dávke s LSD v roztočenom mixéry. Pojatosť príbehu si sama vyžaduje ruku kvalitného režiséra a hercov. Zvlásť keď ide o jedno najcitlivejších diel svetovej literatúry. Vo filme je veľa scén, ktoré hraničia na báze braku ale zachraňuje to Leo a Claire, ktorá miestami akoby zaspala, myslím metaforicky. Čo tomu dáva patričnú chuť je práve to že človek vie o čom to je ako to skončí a práve o vtom to je! To čo by človek nečakal ani v tom najbláznovejšom sne nie to ešte pri tejto téme, je práve drzosť a odvaha režiséra a tvorcov vytvorenia niečoho nového. Nemám na mysli remake a podobné p.čoviny ale práve originálnosť. A to sa práve podarilo tu. Preniesť klasickú stredovekú hru a vytvoriť znej niečo také ako je práve tento film sa nemusí vždy podariť, ale to nieje taký príklad. ()

mima33

Milujem Shakespeara, ale toto... prišlo mi to plytké, miestami komické a občas to hraničilo s trápnosťou. Toto bola žiaľ naozaj riadne veľká tragédia. ()

unclejack

Rómeo a Júlia nie je zlý film, ale určité čiastkové prešľapy robia z diela Baza Luhrmanna ťažko stráviteľný oriešok. Shakespeare versus súčasnosť? No fajn, ale to sa musí vedieť podať. Keby sa snímka viezla na odľahčenej atmosfére bola by možno ľahšie stráviteľná. Režisér si samozrejme mohol básnický jazyk odpustiť, scenár ho totiž v tomto prípade odsudzuje do kategórie archaických podivností. A ešte niečo - Lea mám rád, ale po Titanicu sa mi imidž mladého fešného rebelka hnusí, pretože všetci vieme, že on má na viac. Takže čo urobiť? Prekopať scenár, obsadiť neznáme tváre a nebáť sa pritlačiť na pilu. Nevadí, príhodne umiestnený stlpček Související mi napovedá, že toto rozhodne nebola posledná adaptácia preslávenej tragédie o milencoch z Verony. ()

Repulsion

Za mě naprosto v pořádku. „Modernizace“ mi zde vůbec nevadí, právě naopak. Nezapomínejme, ze i Shakespeare vlastně vzal stokrát přežvýkané téma a převedl ho do „moderní podoby“. Libí se mi různé detaily jako např. použití televizních zpráv místo vypravěče nebo značka pistolí „Sword“, aby se nemusel měnit původní text. ()

pold odpad!

Ano, převést Shakespeara do filmu lze pěkně . A taky se to dá strašně posrat. Tohle je ten druhý příklad. Proč musí Luhrman být za každou cenu "originální" - což u něj znamená do každého svého filmu nacpat naprosto nesourodé a nevhodné vstupy - to mi tedy fakt uniká. FUJ! P.S: Romeo a Julie ze 60´ s Michaelem Yorkem je stejně nepřekonatelná filmová verze. ()

Radek273

Převedení Romea a Julie do moderní doby samo o sobě nemusí být špatné, ba právě naopak. Avšak tohle zpracování je úúúplně příšerné. A to obrovsky zamrzí obzvláště tehdy, když se tvůrcům podařilo vybrat opravdu perfektní hlavní duo DiCaprio-Danesová, mimochodem i hlavní tahák celého snímku. No, a nakonec se ukázalo, že bohužel i jediná věc, která zde byla "normální".a vyjímečná. Gangy, zbraň na každém kroku, zrychlené záběry, transvestiti, drogy,.. a do toho všeho nelogické (alespoň na tuto dobu) shakespearovské rýmovačky. Tak tohle fakt nefunguje! ()

RNDr.Strom

Líbil se mi nápad, celková režie i vizuální stránka, k patetické a vyprazdněné předloze (chci říct geniálnímu dílu o lidské společnosti) se postmoderní styl hodil perfektně a za pomocí vtipu a parodie z textu vykřesal, co se dalo. Bohužel, navzdory tomu je ten čůrák Shakespear stále k nesnesení, takže film si ode mě nakonec odnáší tři hvězdičky zejména za to, že kdejakému prosťáčkovi zamezil připadat si kultivovaně. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. Nejvíce oceňuji dodržení Shakespearova jazyka, ačkoli jde o modernější zpracování této divadelní hry. ()

Váša

Dva rody stejně staroslavné oba ... k tomuhle není co dodat. Tak perfektně zasadit hru do Verona Beach, a jak všichni ti lidé mluví v básních mezi mrakodrapy. Taky Šejkspírova myšlenka filmu hodně prospěla. ()

jjituska

Vůbec nemám nic proti. Scény, ve kterých jsou spolu Leo a Claire fungují výborně a určitě bych neměla ve chvále opomenout výkony Johna Leguizama a Harolda Perrineaua. Tohle se povedlo. A proti modernizaci taky nic nemám. Ale určitá kýčovitost a strojenost, která mi vůbec nevadila ve skvělém Moulin Rouge, mi tady občas byla silně proti srsti. I přesto, že se tomuto filmu nikdy nedostane podobného uznání jako (pro mne nepřekonatelnému) Zeffirelliho zpracování Romea a Julie, nebyl to zas až takový průših, jak by se mohlo leckomu zdát. Při některých scénách jde člověku až mráz po zádech... ()

Zemřel herec Paul Sorvino

Zemřel herec Paul Sorvino

26.07.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Včera totiž zemřel také druhý slavný charakterní Paul Sorvino. 83letý veterán, známý pro hraní silných urostlých typů mužů, zemřel přirozenou smrtí ve svém domě… (viac)

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

Pete Postlethwaite: 1946 – 2011

03.01.2011

Výrazný britský herec s neobvyklým jménem v neděli prohrál svůj zápas s rakovinou. Byl králem vedlejších rolí, přesto jsme jej všichni dobře znali, což je vlastně důkaz, jak výjimečný to byl herec.… (viac)