Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

markotter

Něco tak úžasnýho se jen tak nevidí. Vedle Pulp Fiction film, ale i muzika, který si pouštím opakovaně. Barvotisková nádhera. Před měsícem jsem stál v Paříži před Moulin Rouge a díky tomuhle filmu jsem se tam chtěl podívat. Nebyl čas, ale příště vemu těch 130 a jdu :-) ()

Trixi

Příběh nic moc, ale dál už budu pět jen chvalozpěvy. Tvůrci vsadili na velkolepou výpravu, herecké obsazení a netradiční hudební zpracování. A tahle sázka se jim opravdu vyplatila. Film je tak neuvěřitelně barevný, až to bere dech. O hudbě se vlastně dá říct to samé. Poznáváte různé hudební motivy, ale přesto to není jen laciné kopírování. No a herecké ztvárnění postav to je další veliké plus. Nicol je tu fakt kočka a to mě překvapilo, protože jsem jí nikdy před tím za hezkou nepovažovala. A už vůbec jsem nečekala, že jí to takhle zpívá. Stejně tak mě překvapil i Ewan McGregor. Je tu fakt okouzlující. ()

Tamten

Muzikál, ze kterého máte tak smíšené pocity, že než vám dojde jeho půvab, projdete si celou škálu emocí - nejprve budete chtít odejít kvůli šílené digitální kameře, v okamžiku, kdy si na ni zvyknete a začne se vám naopak zamlouvat budete uvažovat, jestli to vážně má být takový slaďák, jak se to tváří. A když zjistíte, že je to ještě víc romantické než původně vypadalo, budete již uchváceni geniální hudbou, podáním, střihem a vším možným dalším a na film budete chtít koukat znovu a znovu. ()

depp

Takto má vypadat moderní muzikál - žádné srdcebolné žalozpěvy a romantickej doják, ale nadhled a humor. Koho by napadlo, že se na Nirvánu dá tancovat kankán? ()

Luckyman

Neprekypujem nadšením k takýmto filmom, ale tento film je výnimka. Hneď na začiatku si ma získal. Neopakovateľný herecký výkon oboch hlavných hereckých postav Nicole Kidman a Ewana McGregora je neopisateľný. Hudba je excelentná, príbeh dojme a strhne hneď od začiatku priamo do deja. Čo viac dodať.... neostáva nič iné, len doporučiť. ()

Esles

U tohohle filmu jsem trpěl od první minuty. Ač mám hrozně rád grafickou stylizaci...Burtonovský svět především...tak v moulin rouge je to něco neskutečně nepřijemného, zběsilého a nepopsatelně nechutného. Všichni herci mi připadají jak tisíckrát umocněná - malá ale šikovná - Blanarovičová. ()

smack

Muzikály můžu a tenhle nemá rozhodně chybu. Koukal sem jak blázen když začal zpívat Ewan. Velkej pěveckej talent, ten rozsah. Ani ten Absinth tam nechyběl. No bomba. Hmmm..všim si někdo Ozzyho? ()

Tyna31

Absolutně zbožňuju Moulin Rouge! Můj nejoblíbenější filmový kýč, nádherný film o lásce, kterému nemám co vytknout a vzbuzuje ve mně opravdové emoce, kdy se mi chce smát nebo brečet. Vždycky jsem si myslela, že muzikál je můj neoblíbený žánr, ale když nad tím přemýšlím, nevím proč. Provedení všech písní úžasně, z Tanga na Roxanne mě ještě dlouho mrazilo v zádech a mezi Satine a Christianem to jiskří přesně tak, jak to mám ráda:) ()

D.Paulus

Snažil jsem se. Ale prostě ne. Nezaujalo. Na můj vkus příliš bizarní a divoké ve chvílích, kdy by mi sedlo střízlivější pojetí. Písničky jsou povedené, ale pouze ty ne-rockové. Jakmile se ozvou bicí a kytary a začnou prznit mé oblíbené "Show Must Go On" a "I was made for loving you, baby", jako bych dostal kopanec do hlavy a atmosféra jde do háje. ()

marusaj

Srdeční záležitost. Uhrančující Nicole a charizmatický Ewan. Oba se pouštějí do spektakulární cirkusové lovestory, překypující barvami, ideály, vtipem a hlavně úžasnou muzikou. Baz Luhrmann vykreslil nádhernou kinematografickou šou, která se neomrzí. Nikdy. Come What May.. ()

Black-star

Ikdyž nemám ráda Nicole Kidmanovou tak tady (možná vhledem k jejímu konci) mi nějak nevadila. Přesto ale mi přijde tento muzikál lehce přeplácaný. Vyzdvihla bych skvělý pěvecký výkon Ewana. Jinak pro je tanto muzikál spíše průměrný 55% ()

Acrobat

Muzikály nemám rád. Tento si pozriem kedykoľvek, kdekoľvek, akokoľvek. Jednoducho robte na mne nemravnosti, spievajte si pritom V mene lásky, stlčte ma do nemoty, prevedťe ma Parížom, nájdite mi lásku cez množstvo zvrátenosti, chcem ju pobozkať, ale zároveň mi ju vyrvite z mojich rúk a odhodťe vonku psom, kde bude plač a škripanie zubov. Buzy, nechaj, pusť ma tam, chcem ist do mlynu, chcem mlieť a mliet kopu takýchto nápadov, chcem vykríknúť ako Lautrec, lenže ja by som bol Dalí: WE GOT IT!! Ano mam to aj ja. Geniálny film v rozmachu umierania a výzvy k zdvojenej osobnosti. ()

Gardenboy

Ak mám hodnotiť film, podľa toho či ma zaujal, upútal a vtiahol do deja, tak je to odpad ako vyšitý. Ale za technické kvality, ktoré nemôžem opomenúť si to dve zaslúži. ()

BačaXXX

Film jsem si opravdu užil, dvojice Kidman x McGregor se mi taky zamlouvala, ale přesto mi v tomto romantickém muzikálu něco chybělo. 4,5* ()

Martin79

První polovina filmu byla přes trošičku pomalý rozjezd úchvatná a to doslova. Za první polovinu šest hvězd. Ovšem jak se blížil konec, ztrácel film na tempu a konec byl takový, no mi moc neseděl. Ale jinak velice pěkný film, muzikál. ()

radeckator

Já prostě muzikály nemám rád. Fakt ne. Kdyby to byl film tak bez váhání 5 hvězd, ale mě ty zpívaný dialogy opravdu ničí. Za celý dvě hodiny mě pobavila snad jen variace na Nirvanu. ()

Oonika

Ani nevím, proč dávám jednu hvězdu dolů, možná jsem jen neměla tu správnou náladu na tenhle film... Příběh nepochybně krásný, herecké výkony dokonalé, režie skvělá... Ale někde u mě něco zkrachovalo, trochu mi vadilo, že jsem už od začátku veděla, jak to vlastně skončí. ()

FireTight

Když jsem se na muzikál Moulin Rouge díval vůbec poprvé, až do konce písničky Spectacular Spectacular ("And in the end should someone die?", z téhle hlášky jsem nemohl celý den) jsem si říkal, na jakej festival barev a úleťárnu se to dívám, skoro jsem nemohl uvěřit vlastním očím. Jen mě trochu mrzí, že ten klipový střih, svižné tempo, spousta barev a ta všeobecná bohémskost nevydržela až do konce, jakmile se ke slovu dostává hlavní porce příběhu, kterou není nic jiného než nešťastná láska kurtizány a chudého... vlastně se dá doplnit cokoliv (v tomto případě spisovatele), je to slabší. Tím pádem se na scénu prodírají ta nejzažitější klišé ze všech, která fungují již od doby Dumasovy "Dámy s kaméliemi" a muzikál ztrácí na svém lesku a kvalitách. Ale co, písničky jsou stále super (zvláště svérázná verze The Show Must Go On nebo tangově laděné Roxanne), výprava je super, výkony herců jsou super a i když je vám od prvního selhání Satine jasné, že na konci umře, stejně vás ta scéna dojme... Nádhera! :) ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)