Príbeh básnika Christiana, ktorý spomína na lásku jeho života. So Satine sa zoznámi dôsledkom nechcenej zámeny. Z tohto nevinného stretnutia, sa vyvíja niečo, čo si Satine ako kurtizána nemôžeme dovoliť. Premiéra divadelnej hry, ktorú spolu skúšajú, sa blíži, bohatý vojvoda je rozhodnutý urobiť všetko, aby si Satine podmanil. Je láska medzi Christianom a Satine odsúdená na zánik alebo úspech? (ASFK)

Shaqualyck

Žádná tuctová muzikálová lovestory, ale velkolepá audiovizuální smršť barev i emocí, na jejímž konci sáhne po kapesníku i ten největší cynik. A k tomu navrch fantastický soundtrack ve stylu hodně originálního mixu největších hitů světové popmusic. Bravo, tady není co řešit, plný počet. Málokterý film mě totiž pokaždé tak spolehlivě ohromí jako Moulin Rouge Baze Luhrmanna. ()

Handle

Vizuální stránka tohoto filmu je prostě neuvěřitelná. Už dlouho jsem neviděl tak skvěle natočený snímek jako je tento. Výborný střih, kamera a výprava... Ale musím říct, že to není jen o vizuální stránce a vynikající choreografii. Příběhově stejně tak krásné! A Nicole Kidman předvedla fakt mimořádně dobrý herecký výkon. Moulin Rouge má opravdu geniální místa, kde jsem mnohdy ani nedýchal. Nádhera. ()

jhrasko

Dokonalosť sama. Pan Luhrmann, Vy si s nami robíte čo chcete. Excelentná filmárina, berúca dych od začiatku do konca, totálny gýč ale v tom najlepšom slova zmysle. Priznaný, a šalamúnsky a fakt, že dokonalý. Kidman trocha nespravodlivo ukradla show, McGregor je totiž rovnako fantastický...a to, čo predvádza Jim Broadbent, tak to je ultra vtipné. Like a virgin v jeho podaní je megakúsok..vizuálne film pár posledných rokov. Gratulujem, obdivujem a ďakujem, Mr. Baz. ()

sarume

Uchvatné, barevné, strhující, dojemné. prostě film nad filmy. Na začatku to chce nádech a vydechnete asi tak 5 minut po zavěrečných titulkách. Krásná hudba, kýčovitý příběh, prostě pohádka . Vřele doporučuji ()

maseer2

ze začátku mi film přišel hodně zmatený a docela tězce jsem se orientoval.. po chvíli jsem se ale s filmem dokonale sžil a pak už jsem si jen vychutnával hudební i obrazové orgie.. prostě krásně kýčovitě romantický příběh "kurtizány a spisovatele", který jsem si zamiloval:) já chci ještě ! ! ! ... YouTube - Elephant Love Medley - nádhera:) ()

Silence

Moulin Rouge nastupuje zostra a nesmlouvavě nás vrhne do víru absurdních obrazů, tváří, barev a tanečních čísel. Člověk ja až trochu v šoku, ale představení Moulin Rouge zanechá přesně tu chuť-pachuť, kterou zanechat má - pánové bavte se, ale plaťte. Přesně v okamžiku, kdy toho bláznění začíná být už trochu moc, přehodí strojvedoucí výhybku a film přeskočí na druhou kolej. Kolej, která začíná přesně po třičtvrtě hodině stopáže extatickým hudebním vystoupením Nicole Kidman, kterou vzápětí doplní nadšený Ewan McGregor. Duet, který stanuje těsně pod špičkou hory Dokonalosti, směruje muzikál od jednoho originálního hudebního čísla k dalšímu. Nepamatuji ve filmu emotivnější hudebně obrazovou koláž, než onu instruktáž o žárlivosti. Baz Luhrmann natočil perfektní muzikál, který je muzikálem do slova a do písmene a jeden z "nejjinějších" filmů v historii kinematrografie. 9/10 ()

Dale

Úchvatný, veľkolepý a originálny muzikál. Výborná kamera, strih, kostýmy a výprava robia z tohto filmu fascinujúci zážitok pre oči, vďaka čomu kľudne prehliadnete aj slabšie stránky v scenári. A všetko to dopĺňa skvelá hudba, čím sa z toho stáva jeden z najlepších (ak nie najlepší) muzikál všetkých čias. Nicole Kidman nielen úžasne vyzerá, ale podáva jeden zo svojich najlepších hereckých výkonov a Ewan McGregor zase jeden z najlepších speváckych výkonov, aké som kedy počul. A pravdepodobne to je ten najväčší príbeh lásky, aký bol kedy sfilmovaný (ani Titanic naň nemá). Naozaj úžasný zážitok a Baz Luhrmann je skvelý a veľmi originálny režisér a už sa veľmi teším na jeho ďalší film. ()

Agatha

Tak tomuhle říkám pestrá a výrazná kamera. Celý film hýří barvami a někdy až moc. Snímek je tak ulítlý a kýčovitý až je krásný. Jiný takový není. Nicole Kidman je prostě bohyně a elegance sama. Taky ukázala jak to svoje křehké tělíčko dokáže pořádně rozpohybovat. A co teprve ten její hlas tak nádherně si ladící s E. McGregorovým. Kouzelné kostýmy i výprava si Oscarovou trofej určitě zasloužily. Ale na celém snímku asi nejvíce okouzlí vynikající hudba. Prostě jediněčné... ()

murakamigirl

"Can´t fall in love? A life without love? That´s terrible!" "Being on the street is terrible." "No! Love is like oxygen. Love is a many-splendored thing. Love lifts us up where we belong. All you need is love." "Don´t start that again." "All you need is love." "A girl has got to eat." "All you need is love." "Or she´ll end up on the streets." "All you need is love." "Love is just a game." "I was made for loving you, baby, you were made for loving me." "The only way of loving me, baby, is to pay a lovely fee." "Just one night. Give me just one night." "There´s no way, ´cause you can´t pay." "In the name of love. One night in the name of love." "You crazy fool, I won´t give in to you." "Don´t leave me this way. I can´t survive without your sweet love, don´t leave me this way." "You´d think that people would have had enough of silly love songs." "I look around me and I see it isn´t so." "Some people want to fill the world with silly love songs." "Well, what´s wrong with that? I´d like to know..... Love lifts us up where we belong. Where eagles fly on a mountain high." "Love makes us act like we are fools. Throw our lives away for one happy day." "We could be heroes just for one day..... We should be lovers." "We can´t do that." "We should be lovers and that´s a fact." "Though nothing will keep us together." "We could steal time just for one day. We could be heroes for ever and ever." "We could be heroes for ever and ever....." 3. vzhliadnutie vyriešilo dilemu 4/5*. Kopa filmov obsahuje už pri 2. stretnutí mizivý účinok. A potom sú filmy ako M. R., ktoré v sebe ten účinok držia, je v nich zakonzervovaný, bez časového dosahu, a prežívame ho v závislosti na momentálnom rozpoložení buď menej alebo viac intenzívne. Mňa skrátka nadchýna, že mi M. R. pri 1. raze nevyrazil dych do takej miery ako na tretíkrát...... How wonderful life is when Baz Luhrmanns are in the world! ()

Hwaelos

Ne nadarmo se představení, které McGregorova umělecká skupina připravuje, jmenuje "Spektakulární spektákl". Moulin Rouge je úchvatná, dechberoucí podívaná ve stylu vaudeville, která byla ještě působivější v době vzniku. Luhrmannův opus byl jedním z prvních filmů točených kompletně před zeleným plátnem. Díky tomu ožívá na plátně Paříž v atmosféře fin de siécle, jak ji nikdo nikdy neviděl, protože neexistovala. Je to ryzí "hra na povrchu", jak ji pojmenoval teoretik digitální kultury Andrew Darley. Nové přináší jen technické možnosti. Jinak vykrádá a aktualizuje vše staré v novém hávu: patetickou nesmrtelnou lásku, nejlepší fláky uplynulého století v nových aranžmá, kankánové tance, jejichž snímání upomíná k prvnímu modernímu muzikálu 42. ulice. Nikdy nejde do hloubky, nikdy nechce být ničím víc, než čím se zdá. Toto jsou důvody, proč ten film milovat nebo nenávidět. Vyberte si. ()

Terva

CITÁT - Žil jsem bez halíře. Psal jsem o pravdě, kráse, svobodě. A o tom, v co jsem věřil nejvíc. O lásce. Byl tu však problém. Nikdy jsem nebyl zamilovaný!.......... Je to nevkusný přeplácaný kýč, ale je to bomba. ( : "Pravda*krása*láska*svoboda" :) Ocenění: Oscar 2001 - výprava, kostýmy; nominace: hlavní herečka (N. Kidman), kamera, střih, masky, film, zvuk Zlaté glóby - film (muzikál/komedie), hudba, herečka v muzikálu/komedii (N. Kidman); nominace: režie, píseň (Come What May), herec v muzikálu/komedii (E. McGregor) BAFTA - cena Anthonyho Asquitha za hudbu, vedlejší herec (J. Broadbent), zvuk; nominace: vizuální efekty, kamera, kostýmy, střih, film, masky, výprava, původní scénář, cena Davida Leana za režii FF Cannes - nominace na Zlatou palmu César - nominace: zahraniční film Australian Film Institute - kamera, kostýmy, střih, výprava, zvuk Broadcast Film Critics Association Awards - režie (společně s R. Howardem za film Čistá duše) Empire Awards - herečka (N. Kidman), britský herec (E. McGregor), režie FF Hollywood - Hollywoodksý film roku London Critics Circle Film Awards - herečka (N. Kidman také za film Ti druzí), britský herec (E. McGregor), film Los Angeles Film Critics Association Awards - výprava, vedlejší herec (J. broadbent také za film Iris) MTV Movie Awards - ženský výkon (N. Kidman), muzikálová sekvence (N. Kidman a E. McGregor) National Board of Review - film, vedlejší herec (J. Broadbent také za film Iris) San Diego Film Critics Society Awards - výprava Satellite Awards - výprava, kostýmy, režie, film (komedie/muzikál), hudba, herec v komedii/muzikálu (E. McGregor), vedlejší herec v komedii/muzikálu (J. Broadbent), herečka v komedii/muzikálu (N. Kidman), vizuální efekty Vancouver Film Critics Circle - režie...... CITÁT - Pravdou je, že jsem hinduistická kurtizána a vybrala jsem si maharádžu. Takhle to někdy končí............. HUDBA - Skladatel: Craig Armstrong Dirigenti: Ch. Gordon, C. Weston, Ch. Elliot Orchestrace: Craig Armstrong a Matt Dunkey. Ocenění 2002 - AFI Awards, USA - vítěz (Orig. hudba) 2002 - ALMA Awards - vítěz (Píseň "Lady Marmelade") 2002 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz (Píseň "Lady Marmelade") 2002 - BAFTA Awards - vítěz (Originální hudba) 2002 - Golden Globes, USA - vítěz (Originální hudba) 2002 - Golden Globes, USA - nominace (Píseň "Come What May") 2002 - Golden Trailer Awards - nominace (Originální hudba) 2002 - Grammy Awards - nominace (Originální soundtrack) 2001 - IF Awards - vítěz (Originální hudba) 2002 - Online Film Critics Society Awards - nominace (Originální hudba) 2002 - Phoenix Film Critics Society Awards - nominace (Originální hudba) 2002 - Phoenix Film Critics Society Awards - nominace (Píseň "Come What May") 2002 - Satellite Awards - vítěz (Originální hudba) 2002 - Satellite Awards - nominace (Píseň "Come What May") 2001 - World Soundtrack Awards - vítěz (Píseň "Come What May") 2001 - World Soundtrack Awards - nominace (Originální hudba) 2001 - World Soundtrack Award - nominace (Originální soundtrack) Ve filmu mimo jiné zazní - David Bowie - Nature Boy http://www.youtube.com/watch?v=u0_hX7UCHJQ nebo Nicole Kidman - One Day I'll Fly Away http://www.youtube.com/watch?v=6DZcBXinWZg CHYBA VE FILMU - Když Satine poprvé omdlí při vystoupení na "houpačce", odnesou ji do zákulisí, kde ji Marie probudí. Na rukou má bílé rukavice. Ale při bližším záběru na ruku a kapesník potříšněný krví, rukavice nemá. CITÁT - To nejhezčí, co můžeš v životě poznat, je milovat a lásku přijímat........... () (menej) (viac)

Terez.S

Moulin Rouge jsem viděla až na několikátý pokus. Když přišel do kin, bylo mi necelých 12.let a nechtěli mě na něj pustit. Po nějaké době jsem se k němu ale vrátila a od té doby je to jeden z mých úplně nejoblíbenějších filmů. Má strhující příběh, dokonale vybranou a nazpívanou hudbu, nenahraditelné herecké obsazení a výbornou scénu. Od začátku až do konce je pro mě Moulin Rouge zajímavý a stále se k němu ráda vracím. ()

vurhor

Naposledy jsem to viděl tak před 10 lety. A ještě před tím jsem už uměl nazpaměť celej soundtrack. A byť jsem jako malý vůbec nerozuměl slovům, uměl jsem je skvěle napodobit. Po včerejším opětovném zhlédnutí se můj názor nemění... je to vyložená pochoutka jak pro ucho, tak i pro zrak. Nicole Kidman snad nikde nebyla tak vznešeně sexy, plus při poslouchání hlasu Ewana McGregora člověk dumá nad tím, proč se sakra nevydal taky po cestě zpěváka. Je prostě božskej. Rejža Luhrmann je tím svým stylem takovým muzikálovým Tarantinem. Těšim se na ten jeho Bronxovej seriál! Průměrných 5* ()

Blofeld

Není o čem diskutovat - ale Chicago mám pořád ještě radši. Možná proto, že v něm neumírají kladní hrdinové. Závěr mi přišel zbytečně melodramatický. Malá poznámka to cyborg : zdaleka ne jen pro dospělé. Mně je čtrnáct. ()

svik

Sem unešen, naprostá dokonalost, viděl sem tento skvost, diamant poprvé a již se nemohu dočkat až ho seženu jen a jen pro sebe. Topil sem se v lázni lásky, která neusínal a dýchala i pod vodou. Diamant je můj nejlepší kamarád, skvělá Nicole Kidmanová nemohl sem se jejích úst a vůbec celé nabažit. Skvělý začátek filmů mě donutil vydržet až do konce i přes velikou nutnost jít na WC. Zařadil bych tento klenot mazi nenahraditelné filmy v kinematografii. Scénář naprosto špičkový, režie úplně senzační a hravost škoda mluvit. Do hodnocení Houdiniho bych doplnil Oscak - nej. režie. Režie trochu připomínajíci Sin City námět. Sexem provázené scény, žárlivost a vroucí marmeláda v žilách, ke konci . Píseň začínající slovy: Děj se co děj... mizní v uších neustále. Konnec sice trochu pohádkový, ale výborně zapadající do kontextu . MOC VÝDORNÉ. Výc takových a byl by svět krásnější, zaplať pánbůh za něj. ()

villon17

Viděla jsem to už hodně dávno, ale zanechalo to ve mně dojem dodnes. Obdivuji jak výkony, tak zpracování, kterému nechyběla zajímavost, poutavost a přitažlivost, která vždycky dokáže vtáhnout do děje. Ale to pouze v případě lehké dávky nadhledu a obliby v muzikálech. ()

joehot

Vizuálně naprosto strhující snímek, definující slovo kýč. Všechno je skvělé, herci výborní, hudba perfektní, slzy na konci, Kylie Minogue, Baz Luhrmann.. Opravdu, nevím, co takovému snímku vytknout, některé písničky a scénky si s přítelkyní přezpíváváme dodnes. P.S. Film je celou dobu skvělý, ale jak jen ten Ewan otevře hubu - poprvé tedy v Your Songu - nabírá úplně jiné úrovně, stejně jako význam sousloví husí kůže. Nechápu, že někdo, kdo hraje Obi-wana, může tak překrásně zpívat a doufám, že si jej v nějakém tom muzikálu ještě poslechneme. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

V Moulin Rouge byla neodolatelná a ukázala kromě podvazků a hereckého talentu i to, že je docela nadanou zpěvačkou, takže režisér Rob Marshall neváhal ani chvilku a obsadil Nicole Kidman do jedné z… (viac)

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (viac)

Na návštěvě u protinožců

Na návštěvě u protinožců

14.12.2006

Baz Luhrmann, režisér rozpačitě přijaté adaptace světoznámé Shakesperovy hry Moulin Rouge, se připravuje na svůj další projekt, ve kterém se nezahraje nikdo jiný, než dvě herecká esa největší… (viac)