Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Andrew88cz

Pěkné dobrodružné drama, které jistě neurazí. Mikkelsen hraje svoji survival roli perfektně, ale tak nějak na vyšší hodnocení mi tam chybělo trochu víc akce a napětí. Něco mezi 3-4 🌟. (6/10) ()

Vidzew

Je to právě ta neakční nicota, co přidává na kvalitě. Jako v poušti nenajdete nic, než písek a vedro, v ledové pláni nenarazíte na nic, než zimu a sníh. Nekonečné nic. Ocitnout se v této situaci, zoufale bloudíte a - pokud neztrácíte naději - nekonečně doufáte. Vyčerpáni, poháněni základním lidským instinktem - přežít. Několik předvídatelných scén se dá odpustit. Pro několik scén mohlo být vyhrazeno více času a mohl jim být dopřán hlubší smysl. A že tu tato tématika již byla? Možná ano. Ale uvážíme-li ne-americkou syrovost, pak právě to je bod navíc... ()

Amberjack

Pomalu plynoucí beznaděj v realisticky pojatém dramatu. Velmi věrné a popisné. Skoro až návodně pojaté. Téměř žádné dialogy. Jen zima, ledový vichr, nehostinná krajina a snaha přežít. Moc se mi to líbilo. Zároveň ale chápu, že pět hvězdiček se takovému filmu dává těžko. Srdcovka se z toho jen tak nestane. Nicméně teď má 68 %, což mi přijde nezaslouženě málo. ()

xterri

Takový typický film survival žánru. Když tak k němu budete přistupovat, nebudete se nudit. Nebála bych se klidně ukázat více širokých pohledů, aby vynikla velikost té pustiny kolem. Mikkelsen je skvělý. A rozhodně doporučuji dívat se v originálním znění. Nemusíte se bát, moc se tu toho nenamluví :) ale ač mám Jaškowa ráda, sem jeho hlas vůbec nepasuje. ()

mistr97

Arctic je první survival film, který jsem kdy viděl, tak nemohu srovnávat v rámci žánru. Na jednu stranu to bylo působivé – sníh všude, kam oko dohlédne, daleko od civilizace a mizivá šance na záchranu. Diváka to nutí přemýšlet. Ale na druhou stranu jsem se chvílemi trochu nudil a na začátku jsem dokonce přemýšlel, jestli to raději nevypnu. To by tedy byla škoda, protože film rozhodně má co nabídnout. Obdivuji, že i když v něm zazní jen pár vět, stejně se jedná o plnohodnotný příběh. Jen pak v takovém případě vše stojí na hlavní postavě. Mads Mikkelsen naštěstí ukázal, že umí. Znovu tento film asi vidět nepotřebuji, ale ve výsledku je vcelku slušný. 65 % ()

aneken

Totální minimalismus, lehký nadprůměr, na tři hvězdy. Milovníci Madse Mikklesena si přidají jednu hvězdu. Dávám tudíž čtyři hvězdy ;) ()

F_Sanchez

Neubráním se letmému srovnání s Trosečníkem s Tomem Hanksem, kterého jsem nedávno viděl v televizi. Zatímco Trosečník je točen stylem, že bych si to s Tomem klidně v některých okamžicích vyměnil, to však u Madse ani náhodou nehrozí! Film působí značně realisticky a syrově a zatímco jsem v Trosečníkovi sledoval zoufalé snahy o záchranu, zde jsem tu zoufalost skutečně prožíval. Ale na druhou stranu tomu chybí trochu té bombastičnosti Trosečníka. Mads už tradičně skvělý, přestože hraje hlavně výrazem tváře a dialogy ve filmu v podstatě úplně chybí. Takže suma sumárum 4 hvězdy. ()

J.Crusader

Absolutně nechápu tu zvrácenost některých zdejších úchylů, kteří tvrdí, jak těch pár posledních sekund film pokazilo, jak kvůli tomu dávají hvězdu dolů apod... Ať vám kule umrznou a pták odpadne! To jako kdyby tam oba zakukali a svorně, (dle vašeho přání), umrzli, tak je ten film hned o hodně lepší, nebo co? Hovno! Ten film je celkem velmi slušná zimně mrazivá survivalovka s famózním hekajícím, funícím, znovu hekajícím a znovu funícím Mikkelsenem. Ukazuje nezlomnost lidské vůle přežít tváří v tvář jisté záhubě. Není to nic akčního (snad až na scénu s medvědem) a příliš překvapivých zvratů se také nedočkáte. Sám o sobě bych hodnotil za čtyři, pátá nahoru je za ten konec, defétistům navzdory. ()

sunshine29

Byt to kniha, tak dam plny pocet bodu. V knizce by byly popisovany vsechny ty pocity, co clovek zaziva, kdyz zustane nekde na konci sveta sam, s minimalnim vybavenim a chce prezit. Protoze nejhorsi protivnik jsme my sami, musime se vyporadat se svou hlavou, a to je vzdycky nejtezsi. Tady to bohuzel  bylo zpracovano jen castecne, mohla jsem si jen domyslet ty pocity a ten boj sam se sebou, protoze ackoliv asi tvurci absencí monologu ci dialogu zamysleli zvysit napeti a soustredit se jen na proziti obrazu, na me to melo opacny efekt, postradala jsem to proziti napeti vevnitr v hlave, bezvychodnosti a marnosti veskere jeho snahy, tyhle veci na me pusobily trochu plytce, skoro jak kdyby si na jednu stranu z nekterych zazitku nic nedelal, a jine zase strasne prozival. Konec to jen potvrdil, uz jsem vedela, ze se pro ne vrati, a neprozivala jsem tu nejistotu,coz by spravne divak prozivat mel... ()

roabe

Kolikrát asi hrdina během cesty na vzdálenou základnu pomyslel na to, jakou blbostí bylo opustit relativně bezpečný vrak letadla. Navzdory jednomu ze základních pravidel pro přežití (ale to by pak nebylo o čem točit, že). Jeho počínání pak připomínalo Meresjevovu anabázi.. Od chvíle, co se snažil dostat sáně se zraněnou přes nejvyšší skálu v okolí (aniž by se třeba porozhlédl jestli nenajde v blízkosti snazší přechod nebo alespoň nevyužil k zajištění lana okolní balvany) a vydal se pak několikanásobně delší cestou, mě to přestalo bavit. K tomu další nesmysly (první vrtulník šel k zemi téměř kolmo na čumák s výbuchem po dopadu, načež kabina byla kupodivu vcelku a po nějakém výbuchu ani stopy; po sněhové vánici zůstal nápis SOS nezavátý sněhem; plýtvání cenným plynem; medvěd měl evidentně dlouhé digitální vedení, když jeho reakce na zapálenou světlici trvala nereálně dlouho; když hrdina uviděl druhý vrtulník, proč se zdlouhavě vracel pro zraněnou, místo aby hned na sebe upozorňoval?). Jinak zahrané skvěle, ale ostatní odfláknuté. ()

bighead

Pěkně natočené,těžko uvěřitelné.Ta zraněná diva byla totální ležák,pokud přijímala tekutiny,což asi musela,když to trvalo řadu dní,tak by musela mít leda cévku,nebo by jí musel pravidelně měnit pleny,což by šlo těžko i v tom vymrzlým vraku,na té cestě v žádném případě,kdyby to šel sám,tak by se tomu dalo snad i věřit,s tou Asiatkou fakt ne. ()

sthetinker

Survival film přesně tak jak má být. Uprostřed mrazivé krásy s pár věcmi a vybaven jen svou myslí a  vůlí k životu dokazuje Mads jaký je to herec. Pokud bych měl zmínit jen jednu věc, která mne na filmu upoutala, tak by to byl zvuk. I když za celý film zazní jen pár slov, tak ticho v něm rozhodně není. Je zvláštní sledovat, jak rutina dokáže dodat pocit kontroly i v situaci, kdy probíhá tak nevyrovnaný boj člověka s přírodou. A stojí za to sledovat všechno; člověka, rutinu, boj i přírodu. ()

hovnocuc

Mně se to líbilo. Syrová survival one man show s výbornym Mikkelsenem, kterej celej film mlčí, takže je to asi spíš pro trochu specifický publikum. Ale kdo má tyhle typy filmů rád, ten litovat nebude. ()

Fujin

Atmosferické drama plné chladu a zoufalství. Luxusně surově a realisticky natočeno! Dějově ale prázdnější a ne příliš uspokojivé. Trochu mě zklamalo jak se to na konci vyvinulo. Slabší 4* ()

1234Horymir

Usekneme začátek, usekneme konec a zbyde jeden a půl hodiny pomalého pachtění - tím se tento film liší od desítek jiných survivalů. Jasně, intelektuál si vychutná mimiku a dřinu hrdiny. Já jsem naprosto přízemní a spíše mi celou dobu vrtalo hlavou, jakou by musel mít ten člověk neuvěřitelnou sílu, když s tou nepohyblivou ženou manipuloval lehce, jak s peřinou. A druhá věc, to ji vycévkoval nebo to byl funkční spacák, co propouští ven, ale ne dovnitř? To bych rád, kdyby mi někdo vysvětlil ... ()