Arctic: Ľadové peklo

• Slovensko Ľadové peklo (festivalový názov) (viac)

Muž z havarovaného lietadla uviazne v Arktíde, nepriaznivej a opustenej ľadovej pustatine, kde bojuje o svoje prežitie. Postupne sa ale naučil ako bojovať so zimou a víchricami, ako byť ostražitý voči ľadovým medveďom a ako si uloviť potravu.. Nečakaná udalosť ho však prinúti vyraziť na dlhú a nebezpečnú expedíciu, ktorá rozhodne o jeho prežití. (Continental film)

Blazis34

Pomalejší rozjezd vystřídá sled beznadějných situací a divák musí trnout. V podstatě celý film můžeme hlavního bojovníka jen litovat, moc dobrého se mu nestalo. Ve filmu nepadlo ani mnoho slov, ale studené prostředí Islandu mluví za vše. Mrazivá atmosféra je cítit v každé scéně, avšak že by film ukázal něco převratného se říci nedá. Hodnotím na lepší tři hvězdy - 70%. Klobouk dolů před Mads Mikkelsenem, byla to jeho One Man Show. ()

Mikecat

Survival v divočine bez zbytočných akcií a zbytočných kecov, zahrajú si dvaja herci a jeden ľadový medveď. Ušetrili aj pri havárii, ktorá nieje zfilmovaná, film začína pri vraku lietadla, mohli to trocha zdramatizovať na úvod. Celkovo slušné, nato, že v celom filme padne asi 10 viet, herečka povie jedno slovo a medveď ten zakričí do jaskyne. Pekne vykreslená bezmocnosť v zasneženej krajine plnej nástrah a ľudská súdržnosť, nemyslí len na seba ale aj na blízku osobu v nešťastí. Trochu sa mi nepáči nejasný koniec, možno to bol zámer, aby film nekončil americkým happyendom s bezpríčetnými ováciami. pokulháva tu príbeh kamera a chcelo by to trošku viac dramatičnosti. ws ()

Mamutol

Mads Mikkelsen v boji o holý život v nehostinné ledové pustině. Nevíme, jak a proč jeho letadlo ztroskotalo, nevíme, co jej potká každý nový den a co mu přichystá drsná příroda. Když už se zdá, že přilétá nová naděje, tak vzápětí je vše ztraceno a jeho boj začíná znovu. Už ale není sám, což mu ovšem přináší pouze další starosti a problémy. ()

solisoli

Typicky ponurný príbeh dvoch preživších havarovaného lietadla v neúprosnej ľadovej divočine. Celý príbeh prebieha v akejsi nezáživnej agónii svedecky prijateľnej, avšak nie až tak dejovo pútavý, nakoniec dosť nečakane prerušený a ponechaný na dômysel diváka. Maria Thelma Smáradóttir si tam ,,ale,, zahrala. ()

pafka

Nadstandartni MIkkelsenova jizda, kde nesleze z platna a hraje jen a jen sam. Napinave, mrazive a poutave vypraveni je to, co vas drzi u filmu tak, ze proste do konce neodejdete ani na zachod. To je poctiva poctivarna. Tak se toci poradne filmy. Diky a ja jdu do sauny. ()

blondboss

Severský ťažko emocionálny survival movie. Tak ako Tom Hanks má svojho tropického Stroskotanca, tak má Mikkelsen svojho artického Arctic. V obidvoch prípadoch jednoznačná one-man show a herecké majstrovstvo, kde ozaj vystačí jeden herec a o napätie je postarané. Začínam mať pocit, že Mads Mikkelsen je taký európsky Tom Hanks, a to už je teda poriadna pochvala. Jeden z tých lepších európskych snímkov, aj keď nezaškodilo by o trošinku menej toho art feelingu. 75 % ()

pollstro

Chladné a arktické dobrodružství o lidské síle a vytrvalosti, která v kulisách minimalistického ledového pekla nabízí jednoduchý, přesto uvěřitelný přímočarý survival o boji mezi člověkem a přírodou. V emocích prostořeké a jednoduché, přesto v klíčových okamžicích neuvěřitelně silné, upřímné a neúprosné, jelikož film cíleně rezignuje na veškeré žánrové klišé, proto je výsledný zážitek tak intenzivní. ()

wowylgu313

Moc nechápu hodnocení zde na csfd ale budiž, každý má jiné chutě. Můj osobní názor na tento film je víc než pozitivní. Takových 85-90% bych tam i klidně hodil. Nečekal jsem zázrak ale dostal jsem víc než to. Mads Mikkelsen je sympatický a charismatický herec, který zde splnil svůj úkol jak se patří. Cítil jsem s ním, fandil jsem mu a držel mu palce aby přežil. I přes všechny strasti a pasti, které na něj čekali jsem bojoval v myšlenkách a ním. Emočně nabitý, dramatem pokrytý film, zaslouží potlesk. ()

luciekout

Důvod proč to vidět - máte fakt rádi Mikkelsena. Mikkelsen a sníh. Mikkelsen a rybí sushi. Mikkelsen a vysílačka. Mikkelsen a saně. Mikkelsen a hory. ()

jack_scott

Ultimátní arktický survival, moje srdeční záležitost. Jasně, je to reálně o 20% méně za zbytečně dojemné scény, zvláště konec, +100 možností, kde Mads mohl a měl umřít - a nejenže neumřel, ale pořád šel dál - ale nemohu si pomoci, a dávám 100%. Příběh, celkové ztvárnění a dojem, a především neskutečný herecký výkon Madse.... To je prostě 100% a *****. ()

Gregor_Samsa

Začíná to rovnou pěkně u ledu, sněhu, horských zmrzlých plání, prostě bez expozice rovnou vidíme Madse jak si to tam štráduje pro rybu a zkušeně jede survival rutinu v pravidelném tempu opakovaných akcí. Pak se to ještě nějak zvrtne, vrtulníček to položí nearby a Mads to má rázem složitější, protože na pulku veze najednou místo zásob jednoho ležáka. Celou dobu jsem přemýšlel o tom, kde se příběh odehrává – natočený na Islandu, jasně, ale Korejci? Grónsko? Sever Kanady? Arktida? Ono totiž takhle – těch úplně nedostupných oblastí zas tolik není. A jsme v 21. století. Radary, GPSky a tak. Jen tak se někdo neztratí. Prostě, long story short, já jsem to úplně celé nesežral. A to mám sever fakt moc rád. Moc. [60%; 2019-03-30 Kino Dlabačov] ()

panki9922

Až nepríjemne realistický survival film, avšak nielen survival. Film pojednáva aj o ťažkých morálnych rozhodnutiach, o ľudskosti v kritických situáciách. Mads Mikkelsen aj vďaka svojmu hereckému výkonu pozdvihuje úrověn filmu o niečo vyššie. Videné v Prahe: Cinestar Anděl 30.3.2019. ()

rigby

Nízkorozpočtový film s jedním hercem a jednou figurínou, ve kterém navíc nejsou potřeba ani slova. I tak krátká stopáž je nakonec tak únavně dlouhá, že u toho divák usne. Ale vyložený průšvih to není, někoho to určitě zaujme. I když to nepřináší nic nového ani nečekaného. Je vlastně přesně takový, jaký má být. ()

veverysiak

Takéto kúsky nemám rád, lebo si pri nich neľútostne uvedomujem, že v podobných situáciách by som zhynul nehrdinskou smrťou po pár hodinách trápenia, a to je dôvod, prečo sa na ne dokážem kukať až do konca, toto by malo byť pre mňa obzvlášť skľučujúce, lebo vnímať Madsove vytesané črty hodinu a pol s tepovou frekvenciou ustálenou na 45 úderov za minútu, to chce odo mňa skutočne ohromnú dávku masochizmu, ale je to také, aké to má byť, Mads je úžasný, sneh je úžasný, zima je užasná, odhodlanie je úžasné, takže 65%. ()