Nori pochybuje o svých instinktech, Elrond se snaží dodržet svůj slib, Halbrand zvažuje svůj osud, Jižané se připravují na útok. (Prime Video)

Matt_D_

Tenhle díl bohužel nenásledoval kvalitu minulého, ale propadl se o úroveň níž. Nori opět hrozná. Její linka vypadá jako parodie na putování kolonizátorů v Americe. O kýčovité písni nemluvě.  Arondir se zase trochu sekl. Galadriel a Númenor se naopak konečně hnuli, ale ty neustále se opakující zpomalené scény s ní mě už otravují. Elrond a Dúrin vcelku ujdou, jen mi pořád nesedí Gil-Galad a zejména Celebrimbor, jehož herec by se hodil spíš na hobita než na elfa... Snad to příště bude lepší. ()

Gwyynbleidd

Opat hnoj. Linka s hobbitmi je otras, vzdy ked su na scene mam chut ich porubat. Rovnako linka s isildurom je meh. Galadriel vyzera ze ju konecne po starociach opusta puberta a trucuje menej. Opat jedine postavy s charizmou si Elendil, Durin a Adar. Zvysok totalne bez sympatii a su mi uprdele. Ahh a ano najvacsi problem, 5 dielov a dej sa nikam neposunul, zasa :). ()

CreepyJoe odpad!

Uff tak skoro jsem dokoukal celý pátý díl! Moc se těším na technickou analýzu W.Dow souboje Elfky proti pěti lidem, jak moc ji to přišlo reálný, když nebyla ve full plátech no a dal jsem to do 50 minuty! Každopádně Galadreil, ta herečka fuj, hnus odpor, neumí hrát prkené hraní, odporný jezevčí ksicht. Odpad. Moje oblíbená postava(černý elf) dostal v celém dílu prostor na dvě minuty, fakt mizerný. ()

PavolJay

Po minulej perfektnej casti trochu sklamanie. Dej sa hybe dopredu len velmi pomaly. Po druhom zhliadnuti je to troska lepsie. Diel sa mi vcelku pacil. Skoda zbytocneho casu pre hobitov a slabeho castingu v niektorych pripadoch. ()

Miky191

Kvalita tak náramne klesá, že nabudúce možno dám už aj "odpad". Nepozerajte to, strata času. Prvé dve časti mali akú-takú kvalitu, zverejnili ich naraz, pretože to bolo to najlepšie, čo mali. Táto časť bola úbohá. Otrasná. Frustrujúca dekadencia pre intelektuálne zaostalé publikum. ()

kubimike

Tato epizoda byla přesně tou, kvůli které se člověk těší pak na následující díl! Nabídla spousty zajímavých dialogů a postavy se konečně rozhoupali pohnout se z místa k snad už vážnějším střetům. ()

SalvorHardin odpad!

Numenorska matematika: mame 5 lodi, 1 vybuchla, cize nam zostali 3. Genialne. Ale tak "the sea is always right". Prva seria za 3 epizody skonci a absolutne nic sa nestalo. Akurat vsetci muzi su nekompetentni a Guyladriel ma vzdy pravdu, ale nikto ju nepocuva okrem Saurona, pardon Halbranda. Som rad, ze v tejto epizode sme sa vratili naspat k bezdomovcom Harfootom, ktori z nejakeho dovodu nie su hobiti a otrhany bezdomovec Gandalf/not Gandalf sa pomaly uci rozpravat. Mal som slzy dojatia v ociach. ()

tonysawer

Tak tohle byl hodně slabý díl... PS: Nejsem hejtr, předchozí díly jsem hodnotil 4* nebo 5*, ale tady opravdu ty pochvaly nechápu. S většinou věcí, které jsou tu vytýkány, tak musím souhlasit. ()

OsahuKimina

Rozhodně se nepovažuji za jednoho z dnešních rozmrzelých diváků, kteří vše zkritizují poněvadž není každý díl napěchovaný monumentální bitvou, monstry nebo nečekanou smrtí. Postupný a i takto pomalý vývoj děje a představení postav mi nevadí a vlastně i vyhovuje. Ale zatím z toho nemám vůbec naději, že by seriál směřoval správným směrem. Pět dílů už musí navnadit diváka na příběh a hlavní hrdiny, to se tady vůbec neděje. Žádná postava nevyčnívá a není dostatečně zajímavá, sympatická a postačujíc charakterní, aby utáhla takhle velký seriál. To je neskutečně špatně odvedená práce tvůrců. Dialogy jsou strašně povrchní nebo naopak strnulé a až příliš tlačené na sílu předlohy, kdy dokáží navodit nezájem a nepozornost. Zatím to z části zachraňuje aspoň perfektní vizuál světa a prostředí, který je na špičkové úrovni a na seriálovém poli jedinečný. I když často moc uhlazený, barevný až pohádkový, než by se slušelo. Takže tohle stačit nebude. Určitě ne pro fanoušky předlohy nebo původní trilogie. ()

Steparu

Tak tahle epizody po minulé poněkod výplňové, byla zase tím pravým. Ale hobitci mne tentokrát nudili.. Zatím však nejvíce působila tolkienovsky.. Respektive Jacksnovky. :D Věřím, že hodnocení se po čase vytáhne celému seriálu. Teď je tu ještě plno zarputilích odpůrců. Čím tato epizoda však opravdu vynikla je práce s hudbou. Jestli bych mohl vytknout tak je to archetyp Galadriel. Je škoda že se drží učebnicové šablony. Doufal jsem že ji  prokreslý, jako v podstatě citlivou, empatickou postavu. Která však umí být děsivá. Jasně chtějí jí dát nějakž přerod, ale řekl bych že je to škoda. Asi má jediná výtka i po pěti epizodách. Kdo však válí a krade si celý seriál je elrond s Durinem. Klidně by mohl být jenom o nich. Opravdu. Ta linka mne hrozně baví. Působí dynamicky a velmi přirozeně. Dokonce je krásně vykresleno jejich přátelství a oba jsou určitě highlightem seriálu a už jen kvůli nim se ten seriál vyplatí sledovat. Zároveň je tam nejvíce cítit Tolkien  a už kvůli tomu nemůže fanda dát pod tři hvězdy. Protože za tuhle linku by se nestyděl ani mistr. ()

Alterpsyche

Půlka sezóny je za námi. Na to, že se nacházíme v šesté hodině příběhu se děj určitě neposouvá tak rychle, jak bych si přál. Věřím proto, že v druhé polovině se konečně dočkáme zásadnějších událostí a propojení několika dějových linek v jednu, či dvě. Spolu s někdy dřevěnými dialogy, ze kterých je patrná až příliš velká snaha napodobit Tolkienův osobitý styl, se však jedná o mé jediné výtky směrem k seriálu._______Výprava, efekty, střih, kamera i režie jsou na top úrovni. Snoubení s předlohou je navzdory zdejším odborníkům skvělé. Scénáristé si hrají s jednotlivými tématy, umně je kombinují a naznačují vzájemné souvislosti a velmi dobře chápou o čem Tolkienova tvorba je. Ano, sem tam dochází k odklonům od legendária, ale až na jednu, či dvě výjimky vždy jen citlivým způsobem. Vzhledem k rozpočtu každý asi čekal skvělý vizuál, co však zcela předčilo má očekávání je hudba a soundtrack obecně. McCreary nikdy nepatřil mezi mé nejoblíbenější skladatele, avšak Tolkienův svět mu neskutečně sedí. Stále nesrovnatelné s geniálním Shorem, ale asi jsem ani nečekal, že se někdo dostane tak blízko. ()

Thercukial20

Má to své světlé momenty (hobití písnička, Adar), ale jinak je to stále hrozivě slabé. Pátý díl a děj se za 72 minut stopáže opět prakticky nikam neposunul, což už opravdu bolí a poukazuje na bezradnost tvůrců popasovat se s vydatnou seriálovou stopáží. Chluponozi v minulém díle začali putovat a putují stále. Podivnosti okolo Meteor mana sílí, ale stále to k ničemu nesměřuje. Númenorejci se v předchozím díle začali chystat na plavbu do Středozemě, ale nakonec s třemi ubohými loděmi vyplují až na konci tohoto dílu. To přehnané teasování na závěrečnou bitvu se skřety už je vážně natahované a neskutečně ubíjející. Veškerý děj stále obrovská nuda. Nelogické chování hrdinů, scénaristická klišé a předvídatelnost je skutečně na pováženou. Halbrand s Galadriel se hádají, kdo koho využil víc, chluponozi se z mírumilovných hobitů, jimž záleží na přátelství a sounáležitosti čím dál tím více proměňují v bezcitná individua, jež by bez mrknutí oka neváhali obětovat své přátele místo toho, aby jim pomohli a vše krásně uzavřou jedním večerním posezením, kdy si připomenou jména těch, které nechali bez špetky smilování zemřít. Galadriel opět musí dokazovat, jak je strašně silná, samostatná nebojácná hrdinka, která si ví se vším rady a opět nám to musí připomenout další totálně za vlasy přitaženou scénou, kde sama porazí númenorejské bojovníky. Jako vážně? Arogantnost její postavy už vážně nezná mezí a opravdu mě štve, jak tvůrci s jejím charakterem zacházejí. Stále je to jen umanutá, drzá, nesympatická postava, která kdykoliv promluví mě jen utvrzuje v tom, jak špatně byla její povaha vystihnutá. Kemen, Isildurova sestra jsou zatím absolutně zbytečné postavy, které jen zdržují děj, Gil-galad má stále nulové charisma, vznik mitrilu je jedno velké WTF a trochu to zachraňuje akorát Durin. Bronwyn se pasuje do role vůdce, jenž najednou zcela obrátí a dojde jí, že její snaha stejně spěje jenom k nevyhnutelné smrti – vážně? Vrrci opět otřesné CGI, ale pořád lepší než v 3. díle. Jediné, co jde chválit je opět kolosální výprava, masky, kostýmy, z větší části triky. Peníze na tom zkrátka vidět jsou jenže jsou utopené v unylém ději s nesympatickými nebo zbytečnými postavy, nelogičnostmi a WTF scénami. Tolkien z toho zkrátka vůbec není cítit, takže ve výsledku dostáváme jen další díl ultradrahé, ale naprosto zaměnitelné a průměrné fantasy, která nemá moc čím zaujmout. ()

Qoupe

Pokud bychom to měli brat od Tolkiena, tak dle jmen postav už skoro 2000 let tu měli být vytvořené prsteny moci a mělo být po zničení Eriadoru plus spousta postav mrtvých, zalozena Roklinka atd.. Takže to je až nečekaně moc veliká směsice hovadin, při které chudák Tolkien musí nehorázně rotovat v hrobě. Je to až smutné čtení, když si člověk koukne na skutečný vývoj dle kanonu a to, co natočili. Musím konstatovat, ze to je fakt škoda, potenciál to mělo... ()