Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

Tarix

Snažím se, snažím, ale to taková nuda! Jak může někdo z Tolkienovy úžasné práce udělat takovou nezáživnou patlaninu? A z Galadriel, nejmoudřejší, udělat Galadriel, nejblbější? Představu silné ženy dle třináctileté emařky... A to se snažím na to nahlížet a nevnímat všechny ty inkluzivní (marketingové) kraviny, o nichž se mluví především. Jenže nejde jen o ně, jedná se o toporné dialogy, nelogické jednání postav (Galadriel jedná jak kráva, ale stejně dostane co chce, protože scénář), a prostě celková neschopnost tvůrců udělat cokoliv originálního, nedejbože emocialního... Look jako z photoshopu, doplňovaný nezáživnou kupou klišé, hudba zrovna tak nezajímavá - a obsah nulový. Sterilní, prázdné, komerční. A přece se tomu snažím dát šanci znovu a znovu. Již počtvrté a pořád nic. ()

Warapeidza

Nejlepší epizoda. Škoda že to Amazon neuvolňuje po dvou dílech. Kdyby trojka a čtyřka byly najednou, krásně by to vyplnilo dějový oblouk v Númenoru i v příběhu lidských uprchlíků a Arondira. A popravdě mi ani moc nechyběli Harfoots... Galadriel je skvělá, ale na ty slow-motion scény by se fakt měli vykašlat, to je velká hrůza. ()

falky

Vizuální stránka. Občas. Za to ta jedna hvězda. Všechno ostatní je tu úplně špatně. Postavy, jejich debilní dialogy, zápletky. Tomuhle se nedá říkat ani dílo pro "nenáročné publikum", protože úroveň veškerého dialogu je tak zoufalá, že aby si jakoukoliv promluvu člověk užil, musel by úplně vypnout mozek. Ale nejhorší na tom všem je, že to není ani na "guilty pleasure" sledování, protože se tu primárně VŮBEC NIC NEDĚJE. 4 díly jsou venku a jsou to 4 hodiny naprosté nudy. Kdyby mi někdo v minulosti řekl, že se budu tak moc nudit u díla z Tolkienova světa, tak bych se mu musel vysmát. Prsteny moci to dokázaly... ()

Ufololog

Dvakrát jsem usnul,povedlo se až na potřetí...Amazonská Galadriel je čím dál otravnější.Ale to je prostě klasika zdegenerovaných intelechtuálů,který ,protože maj mozek vypláchlý ve stádním systému školství se k ledasčemu díky těm titulům - potvrzením o vychytralostní debilitě - k lesčemu dostanou a to okamžitě maximálně zprzní podle sebe,protože sami jsou zprznění a rádi by zprznili všechno. A tak neomarxistický zdegenerovaný intelechtuál dostane do ruky postavu Galadriel a udělá z ní totálně tupou afektovanou krávu.To je prostě ale klasika dnešní doby a v ČR tradice už od bolševika - viz podání klasických pohádek a jejich postav v podání české tele-vize, to jsou tak odporný zvratky a zmrzačení postav,že je máte chuť všechny zabít,takže to rači po pár vteřinách vypnete. .. Když už udělali tak pěkně Khazad Dum,tak tomu mohli dodat aspoň adekvátní zvuky,protože v takových podzemních prostorech,kde žijí snad deseti ne-li statisíce kutajících trpaslíků je uplně trapný ticho,žádný ruch podzemního velkoměsta,nebo říše,kde pomalu všichni mlátí majzlíky do skály a do kovových majzlíků tlučou pochopitelně kovovým kladivem.Tedy zvuky jako desetitisíce kladiv bušících do kovadliny a tam maj ticho jak na pohřbu...Asi počkám až to vyjde všechno a dám to najednou,protože mě to vůbec neumí chytnout.Prostě "show"  s mixem pěkných obrazů lokací,který by měli být z Tolkienova fantasy světa,jinak bída,ale stupňující se bída. Jestli celá první série má jako něco rozjíždět a nalákat,že se konečně začne něco dít a ono se furt nic neděje,tak to bude smutná katastrofa.Jenže to je zdegenorovancům jedno,protože maj k dispozici randál a razej tu svou poblitickou korektnost,takže jim bude jedno ,když to skončí jako totální odpad a provar,prostě naleštěný hovno... ()

Trunks

Po čtyřech dílech se nic nemění, tempo se vleče jak sopel z nosu a jenom divaká nudí. Galadriel se stále chová jak rozmazlený spratek, působí potíže kdekoliv se ukáže a stejně je jí vše naservírováno díky pitomoučkému scénáři... Tohle dílo je bída a utrpení. Už jenom fakt, že autoři mají po ruce práva na skutečného Pána Prstenů, mají i rozpočet a stejně se rozhodli servírovat tuhle nudnou fan-fikci je čistá stupidita. Ale díky bohu za jejich tupost. Jelikož už si dovedu velmi reálně představit, jak by jejich adaptace knižní předlohy nakonec dopadla. ()

Matt_D_

Docela se nabízí otázka, zda ten seriál trochu nekazí příběh Chluponohů, protože tady nebyli a vcelku se mi to i líbilo... Dokonce jsem začal věřit i v Galadriel, jejíž linka se konečně po čtyřech dílech někam posunula. Arondir se od minula trošku vyhoupl a Elrond (ač to říkám nerad) je fajn. Snad to tak bude i nadále. ()

BR23

Po predchádzajúcej velmi dobrej časti kde som si okrem Galadriel oblúbil každého - áno už aj toho čierneho elfa (neviem jak sa volá) aj skřetov, no najviac linku s Nori, prichádza toto hovno. :/ Ja neviem ako sa to mohlo stať ale tu sa to obrátilo o 180 °. Takmer každá scéna je umelo narafičená a takmer každý dialóg je trápny. Uvediem 3 príklady: skrývanie sa toho malého hajzlíka-neviem ako sa volá ale viem že našiel rukoväť- pred skřetami jak v nejakej PC hernej cutscéne, nasleduje ex machina záchrana v pravý čas čiernym elfom, ktorého Adar pustil s nejakou úlohou, aby ho banda nepriateľov zase skoro zabila (typická chyba scenárov podobných záležitostí), a nemožnosť skřetov  ich šípmi zasiahnuť, a... A prosím pozor: Galadriel vs. vezenská stráž. to mala byť paródia, či? ...  "Epický" náboj, ktorý asi mala vyvolať posledná scéna, mi napovedá, že táto 4. epizóda nebude posledná svojho druhu. :( ()

Máraˇ5ˇ

Začíná to být těžká nuda... Od čtvrtého dílu osmidílné řady bych už očekával nějakou pořádnou zápletku, ale vlastně vůbec nic se nestalo. Obávám se, že pořádná zápletka bude až ve druhé sérii :/ Bohužel stopáže jsou u tohohle seriálu opravdu přepálené... Jo, výprava hezká, ale mnohdy je to až přehnané – proč například používat speciální efekt i u odhození blbé dřevěné krabice? Vypadalo to pak hrozně. SPOILERY Scéna s honičkou v lese za mě úplně bez emocí, přitom to stačilo neudělat ve slow-motion, ale v reálném čase. Závěr, kdy najednou Numenorci zničehonic změní názor a místo nenávisti k elfům, která byla znát v prvních 50 minutách, se najednou všichni dobrovolně přihlásí do války po boků Galadriel... No zkrátka po výborném prvním dílu a ucházejícím druhém bohužel přišly dva nepovedené díly za sebou. Bohužel v tomhle díle ani nebyli Chluponozí, kteří to dosud táhli aspoň trochu nahoru. ()

Lukinsons-

Debilní postavy, je to plný klišé a cringe scén (zpomalovačky), ale hlavně je to naprosto o HOVNĚ. Trpaslík tam několik dílů brečí o přátelství, starej dědek se snaží na něco vzpomenout a nikam se jeho linka neposouvá (v tomhle díle ani nebyla a přitom v prvním díle bylo jeho objevení se jako vrchol). Elfové vypadaj jak kdyby dostali po držce lopatou a jsou naprosto nesympatičtí, někteří herci dle mě strašně přehrávaj a fakt si u nějakých scén vzpomenu na "oh hi mark" (král Elfů). Akce byla v tomhle dílu naprosto přéšerná. Skřeti míří ještě hůř než stormtroopeři a přemožení stráží už působilo fakt komicky. Hudba ta je též naprosto tuctová a nezajímavá. Ani jedna chytlavé melodie. Fakt hrůza. Na závěr dodám, že Tolkiena jsem nečetl a znám jen filmy. ()

Helljoen93

Rings of Power jsou skvěle vystavěný seriál plný Tolkienovské mytologie, která dává smysl. Nechápu ta špatná hodnocení a zběsile negativní recenze (asi konkurence?). Kdo má opravdu rád Tolkiena a jeho zájem sahá dál než na každoroční rituální sledování prstenový trilogie na TV Nova, musí si to zamilovat. ()

CreepyJoe

Pár poznámek: Asi největší problém vidím Galadriel, nejen že je odporná, ale to herectví...jako fakt dost mimo, všichni hrajou mnohem lépe než tahle hlavní hvězda, která má ještě tak protivný dialogy, že ji upřímně nenávidím. Což je hlavní fail tvůrcu jako hlavní postavu vytvořili, nepříjemnou toxickou blondýnu, která když nekňourá, tak hysterčí nebo vyhrožuje a ještě to její "herectví" je fakt ubohost, nevím mohli dát prostor asi mladším herečkám i krásnějším, které umí hrát a ne toporně dělat tři ksichty. To je prostě strašně nebezpečnej mix, odporné neumětelské herectví + špatné dialogy a prudkost postavy(toxicita) je prsotě fakt síla a ještě je fakt strašně hloupá. ()

Miky191

Presne takto nejako bude vyzerať diel seriálu, ktorý v roku 2040 vygeneruje umelá inteligencia. Je to nesmierne nezáživné, prázdne, rozťahané. Táto časť je ako vzduch v čipsoch s pekným obalom. Nepotrebná, vyložene ponižujúca Tolkienovo dielo. 3/10. Je to čím ďalej horšie. ()

Steparu

Popravdě asi nejpomalejší začátek. Který je dosti utahaný. Linka s Arondirem alidmi je stále nejslabší. Hodně to táhne Elrond s Durinem. To je taky highlight celé epizody. Númenor mne stále nějak plně neoslovuje. Podobnost s Atlantidou je na mne až moc veliká a byť jsou kulisy dechberoucí, jakoby do celého seríálu nějak nezapadaly. Stále se však jedná o nadprůměrné fantasy ()

Nellaron

Pozor, ževraj Númenor je digitálny! No pfuj, odpad tam treba hneď dať! Asi mali Númenor naozaj postaviť a vytesať rovno do skaly, aby boli podaktorí diváci uspokojení :) Proste ma hrozne baví sledovať hodnotenie seriálu Prstene Moci. Najmä odpad-líkov. Dajú odpad, zhejtujú celý seriál po prvej časti, ale zase si pozrú ďalší diel. A aj ten ďalší. A ďalší. Hoši, veď keď je to odpad, tak to nepozerajte, nie? Tie argumenty o digitálnom Númenore, a pomalom deji a čiernych elfoch…. Veď dobre, Númenor je digitálny, rovnako tak bol Gondor. Dej sa pomaly rozbieha, rovnako ako v Spoločenstve Prsteňa, aby sme spoznali postavy, vytvorili si k nim vzťah. Počkajte si a určite to vyeskaluje do poriadnej vojny. No a tí čierni elfi, na to si asi budeme musieť v dnešnej dobe zvyknúť. Aj morská panna bude hnedá. ()

Birokrat

No co k tomu napsat? Nenávidím tu sestavu postav a herců. Třeba se to ještě rozjede, ale moc tomu nevěřím. Nejvíc ze všeho bych si přál, aby je všechny někdo pozabíjel a nastoupila nová sestava, protože tohle je opravdu peklo. Každý normalní člověk v tomhle fandí Sauronovi, aby to všechno zlikvidoval. Jo a ti elfové :-))) to je kurva co? ()