Parožie

• Česko Paroží (viac)

Príbeh filmu Parožie sleduje učiteľku základnej školy v malom banskom mestečku v americkom štáte Oregon, ktorá spolu so svojím bratom policajtom sa snažia zachrániť malého chlapca, svojho žiaka, ktorého správanie sa stáva zrazu veľmi zvláštnym a zdá sa, že disponuje nadprirodzenými schopnosťami. Chlapec je prenasledovaný a ovládaný mýtickou kreatúrou, ktorá sa skrýva v opustených banských komplexoch s tiesnivou, mysterióznou atmosférou. (Cinemart SK)

JimWalker007

Pochmúrna jeseň kdesi v oregonských lazoch, do ktorej krásne zapadla neošúchaná parohatá príšerka.  Predvídateľný dej, ale kvalitné spracovanie, adekvátne nechutné a nový typ bubáka na záver potešilo. U mňa spokojnosť. ()

redsparrow

Nedělá mi samozřejmě problém přistoupit na hru s báchorkami o hrůzostrašných mýtických stvořeních a kouzlech kolem nich. Co mi ale problém dělá, je povinná dávka stupidního chování postav a obligátně hloupý a doslova odlfáknutý scénář. Tenhle film měl atmosférou, zpracováním a slušnými herci skvěle našlápnuto, ale výše zmiňované ho opět dokonale pohřbilo. Konec už byl pak vyloženě směšný. Pokud někomu k podobnosti s The Ritual (2017) stačí jen fakt, že má příšera na hlavě paroží a hodně se to odehrává ve tmě, pak jsou oba filmy opravdu až neuvěřitelně podobné. ()

J.CTORN

Nevim no, Wendigo mě zajímá už nějakou dobu a tenhle film mě vůbec neuspokojil. Wendigo má být monstrum podle báje které upozorňuje svými činy na chamtivost, to tady úplně vypršelo. Zároveň ta tajemnost obrovského chodícího jelena byla vždycky prezentována jinak a tady mě to neuchvátilo. Když se řekne Wendigo tak si představíte to monstrum někde v lese v mlze jak se na vás dlouze dívá a sleduje vás, to je to co je děsivé, tady nic, tady můžete jen čekat Gorr, násilí, jumpscéry a podobné věci. Ano, tvůrci tohohle filmu mohli udělat víc a nebylo to těžké ale oni šli tou zbytečnou a náročnou cestou kde šli doslova přes mrtvoly a i když děj se snaží být komorní tak to tady vypadá jinak a přijde mi že z ničeho nic je naráz všechno a takhle to nefunguje. Pokud jste lidi co si libují v násilí a Gorru či nesmyslu scénáře, což tu někdy je tak by se vám to mohlo líbit ()

Catr854

Na filmu jsem byl v kině a nelituji toho. Skvělá depresivní atmosféra a herecké výkony. Pokud bude časem možnost znovu film shlédnout, ať už na Netflixu nebo iTunes, klidně se na něj podívám znovu. Doporučuji. ()

Morb

Opravdu hodně doufám, že jsem jen hloupej a hlavní zápletku jsem nepochopil, stejně jako u Babadooka, protože jinak si velmi vysoce nadprůměrný hodnocení absolutně nedokážu vysvětlit. Nebo ne, vážně, je tam nějaká linka kterou jsem přehlídl? Je onen zabijáckej jelen vlastně jen abstraktní zobrazení násilnýho rodiče nebo něco podobnýho? Nebo je ten závěr myšlenej vážně? ()

Dalajlada

Temná, ponurá a stísněná atmosféra tohoto filmu by se dala krájet. Pomalé tempo krásně vystihuje život v odlehlých místech, navíc opředených temnými pověstmi. Trošku mě mrzí, že myšlenku se zneužíváním a problémy odlehlých míst nedokázali tvůrci lépe zpracovat. Hudba se k rozvážnému tempu perfektně hodila a udělala půlku atmosféry. Netvor se vydařil nadmíru dobře. Takhle nějak jsem si jej vždycky představoval. Vynikající horror, který opravdu stojí za to vidět. ()

BStone

Po výborném zářezu Hostiles nám Scott Cooper servíruje vydařený horor, který disponuje parádní mytologií a je napínavý i strašidelný tam, kde má být. Klučina v hlavní roli je prostě skvělý. Závěr pak lehce ztrácí dech, ale celkově super. 70% ()

Fibonacci

S prižmurenou šošovkou 3, ale mnoho logickych nezrovnalostí sa tam objavilo a dost mi to kazilo dojem. Taky márnejši pokus o horor s dierami jak na starych ponožkach. a tym myslim faking stare ponožky s veľa dierami. a aj špinave su a zasmradené. sa neoplati ani šiť 🧦🪡❌ ()

lineker

Ať žijí zlatá hororová a každý filmový navrat k nim. Antlers jsou filmem, který vás nechá zavzpomínat na kvalitní filmařský kumšt, který si nedal za úkol šokovat či objevovat. Prostě vám nachystá standard, který když je dobře natočený nemůže urazit. ()

Aceboris

To , že je to postavené na jednom malom 12 ročnom chlapcovi, ktorý sa stará o svojho zdegenerovaného tatka zombíka, ktorému nosí surové mäso, to, že sa stará o svojho brata, ktorý je spolu s otcom zavretý v tmavej kutici uverí len málokto. Pre mňa neuveriteľné až "bláhové" . Skúste sa zamyslieť čo ten chlapec je, kde sa umýva, kto mu perie veci, ako vlastne funguje, na to ako sa film vážne tvári , neskutočne nedomyslené. Atmosfére veľmi slabá, snaží sa stavať na pocitoch, ktoré majú ľudia k svojím deťom, ako by reagovali a čo by spravili, či by tie Vaše deti dokazali to, čo ten 12 ročný chalan, na mňa to žiaľ neučinkovalo. Atmosféru nezachráni ani učiteľka so svojím podozrením a bratom policajtom, ktorý pôsobí neskutočne pripečene. Prvá dobrá scéna až 51 minúte, keď sa svetielkujúci takto ukáže v plnej paráde. Za mna 4/10 za pozretie stojí. ()

Zaks

Až po prerod pani učiteľky na najstatočnejšiu učiteľku na svete to bolo ešte celkom pozerateľné. Potom už len ťukanie si na čelo a wtf. ()

Mykie

Nakonec trochu zklamani. Podle ohlasu jsem cekal nabuseny zaver s wendigem, desivym a utrzenym ze retezu, ale nic takoveho se nedostavilo. Montrum vypada jako krizenec lesije a chorta ze Zaklinace 3, takže nic moc. Na horor to ma prijemny socialni presah, ale to uz je u Coopera standard. ()

caesar_sauce

Perfektně disfunkční rodinka ze samoty u lesa. Pančelka taky gut. Zbytek městečka trochu retardovanej, ale ok, ´Murica. Tohle je přesně ten druh hororu, kterej by mi 100% seděl. Leccos bych tomu sice vytknul, ale nadšeně odpustil. Teda až do cca 3/4 stopáže. Poslední 1/4 to srazila do mizernýho braku, samotný finále do vykastrovaný Riplejový vs. zhoubovanej ejlijen a v koutě transgender Newt a já se ptám, proč kurva. ()

Meraxes

Veľmi komorný horor vsádzajúci hlavne na atmosféru. Tá je vcelku dobrá, vytvorená hlavne fantastickým vizuálom temných oregonských lesov a spustnutých industriálnych zón. Parádne spravené sú aj zábery na nie moc kompletné ostatky ľudských tiel a niekoľko dobrých lakačiek, ktoré prichádzajú v naozaj nečakaných momentoch. Počítačovú príšeru našťastie neukazujú moc, ale záverečnú scénu, kde si to s ňou hlavná hrdinka rozdá, si mohli odpustiť. Vo viacerých chvíľach je scenár trochu pritiahnutý za vlasy, napríklad ako mohol ten chlapec prežiť sám alebo prečo má jeho učiteľka takú strašnú potrebu sa oňho postarať, že riskuje život? Tentokrát mi však tieto drobnosti vôbec nevadia a herci sú dobrý, ale ako celok Antlers nijako nenadchnú. Ide o pomalý komorný film, ktorý zanechá len mierne znepokojenie a napriek tomu, že mu nemám moc čo vytknúť, nemôžem povedať, že by som bol spokojný. 4* 71% ()

Trios

Já nevím no. Když jsem se dozvěděl že hlavní havěť tohoto filmu má být můj oblíbený lesní hnusák Wendigo, byl jsem nadšen. Ale sakra! Proč to zas není ono??? Nezajímavé postavy, né dost vyvinutý příběh a naprosoto nelogické myšlení naprosto postradatelných postav. Přitom atmosféru to má. Ta stránka co se zabláceného a zalesněného městečka v Severní Americe týče je skvělá. Ale krom ještě fajn kamery je to tak všechno z plusů. POZOR! DOST MOŽNÁ SPOILERY! Jinak největší bait je že celý film vám ukazuje jak je hlavní příšera krvelačná a agresivní, a nakonec ho buchta na konci umlátí klackem nebo co to vlastně bylo. A ani ten finální souboj s Wendigem je dost slabý protože se se vše děje ve tmě s pouhým světlem ze světlice. Zkrátka zklamání a promarněný potenciál. Vypadá to že na fajn film s Wendigem si budem muset ještě počkat. ()

Belphegor

Film bez pořádného nápadu, pomalý a temný, ovšem bez napětí. Windiga monstra si moc neužijeme, některé nápady by mohly mít potenciál, využít je... a to by asi na to film musel jít úplně jinak, aby víc fungoval. ()

pagbed_II

Znepokojive. Toto slovo dokonale vystihuje vse. Znepokojive je, jak dlouho se film vlece, nez se neco stane. Znepokojive je chovani vsech postav, ktere delaji a rikaji veci presne naopak, oproti alespon zdanlive “realnemu” filmovemu svetu. Znepokojiva je absence jakekoliv logiky. Znepokojive jsou chabe dialogy. Znepokojiva je zapletka i jeji rozuzleni. Znepokojive je, kde svet bere penize na takovato dila. A znepojivy je otevreny konec na jeste vice znepokojivou dvojku. Slovo “znepokojivy” nabylo dalsiho rozmeru. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (viac)

Christian Bale v historické detektivce

Christian Bale v historické detektivce

28.02.2021

Režisér Scott Cooper (Nepřátelé, Pryč od pece) a Christian Bale (Temný rytíř) se dohodli na své již třetí spolupráci. Jejich nový snímek bude tentokrát adaptací historické detektivky The Pale Blue… (viac)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (viac)

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

Margaret Qualley bude mít hlavou plnou duchů

18.02.2020

Herečka Margaret Qualley (Pozůstalí, Tenkrát v Hollywoodu) se upsala novému projektu od režiséra Scotta Coopera A Head Full of Ghosts. Film bude adaptací stejnojmenné knížky od Paula Tremblaye,… (viac)