Legendárny hrdina John Wick je späť. Pod nátlakom bývalého spolupracovníka, ktorý má v pláne získať kontrolu nad tajným medzinárodným združením nájomných vrahov, sa v plnej sile vracia do akcie. Viazaný krvavou prísahou sa vydáva na cestu do Ríma, kde ho čaká zúčtovanie s bandou tých najnebezpečnejších zabijakov na svete. (Forum Film SK)

sigi2

Prvý John Wick ma zaskočil. Nič som o tom filme nevedel a strašne som sa zabavil. Bolo len prirodzené, že som sa na druhý diel tešil - hlavne, keď bol v TV tak skoro po kinopremiére. No a ... Tak poviem: ten vyčačkaný vizuál a dôraz na estetiku ma dlho zabíjal a ja som sa skrátka nudil. Fakt. Už som to videl na uterák, ale druhá polovica ma nakoniec predsa len dostala na svoju stranu a finále som si užíval s úsmevom na perách. Tešiac sa na tretí diel. ()

DaweForeman

Druhý díl hnedka navazuje na poslední události z prvního dílu. John po dokončení svého cyklu se vrací zpátky, jen aby zjistil, že se dostane do dalšího cyklu, ze kterého už není cesty zpátky k poklidnému životu. Poté, co dokončí svou pomstu na ruské mafii, objeví se tu prozměnu mafie italská a nejen ta. Opět se to drží svou úroveň z jedničky a je vidět, že Johnovi začíná být kvůli jeho únavě ze zločineckého světa všechno jedno a proto udělá mnoho nemoudrých rozhodnutí. Akce si drží svou úroveň a dramatičnost se postupem filmu pomaličku navyšuje až do extrémních výšek, kdy to nejlepší si asi užijeme ve třetí části. ()

Mahowny

Jonh Wick si našel hodně fanoušků, ale já se mezi ně nepřiřadím. Musím uznat, že dvojka je řemeslně opravdu kvalitně zpracovaná a má celou řadu krásných scén (muzeum, metro, Řím), které jsem si po vizuální stránce opravdu užil. Začátek má trochu pomalejší rozjezd, pak už ale následuje jen čistá akce, občas okořeněná vtípkem nebo odkazem a celé to má slušný spád. Více hvězdiček nedávám proto, že mě tenhle akční styl prostě nebaví a dlouhé sekvence zabíjení panáků mě děsně nudily.....skoro jsem z toho měl až takový videoherní feeling. Rád bych dal 4 hvězdy, ale k tomu by měla být chuť si to pustit znovu a ta tady mi chybí. ()

nicneznam

Stačí jen poslouchat a dívat se na výrazy postav nabízející wickovi zbraně a šaty a přející mu, ať si užije. Z Johna Wicka udělali postavu, který může nahradit Chucka Norrise ve vtipech o Chucku Norrisovi. John Wick wick totiž nakopal prdel chuckovi norrisovi. Zepředu. ()

G04T

Jednička mě dost bavila. Byla tam totiž akce a odsejpalo to, zatímco tady akce sice je, ale je to podáno tak špatně, že jsem se vůbec rozmýšlel, jestli to mám dokoukat. Nuda hned od prvních deseti minut a vlastně jsem to vůbec nepochopil. John Wick 3 má vyjít tento rok a pokud to bude stejně tak špatné jako toto, na JW4 se už nepodívám (pokud bude). Akorát mě zaujala hudba. ()

Mkartaylas56

Pokračování Johna Wicka nijak neriskuje, sází na jistotu, a tak jsem si stejně jako u prvního dílu mohl kochat fantastickou akcí, které nechybí výtečná choreografie a je takřka dokonale nasnímaná (potvrzuje to hlavně pasáž odehrávající se v zrcadlovém bludišti). Bohužel si ale tentokrát musím rejpnout do příběhu, od kterého jsem samozřejmě nic nečekal, ale v některých scénách (a že jich nebylo málo) je strašně cítit jeho banalita a nesmyslnost, což jsem třeba v jedničce zas až tak nevnímal. Stejně tak už mi místy vadilo to, jak John zkrátka nemůže kvůli scénáři umřít, kvůli čemuž mi byl občas docela otravný. No, teď jsem tu celkem dost kritizoval, ale i přes to Johna Wicka 2 ohodnotím kladně, protože i když bych mohl stále více hnidopišsky rejpat, tak se stejně jako v případě prvního dílu jedná o výborně řemeslně zvládnutý akčňák, který jsem si i přes ty zmiňované mínusy užil a nakonec mu dávám 75%. || Po druhém shlédnutí musím víceméně souhlasit s mým názorem, avšak oželel bych kritiku scénáře, který mi tentokrát tolik nevadil a naopak jsem si i celkem užíval budování zabijáckého světa nejen okolo Hotelu Continental. Takže finální známku zaokrouhluju na 80%. ()

celticek

Proboha! To je co? Chvílemi jsem nevěděl, jestli to není komedie, to snad nemůže nikdo myslet vážně!?! Keanu dychoce jak krmná hus, při bojových scénách bude rychleji a přesvědčivěji působit naše stařenka. Hrozné! Střílení pod DJským pódiem mezi 100 lidmi není problém, na 10 metrů při honičce v kanále ho nikdo netrefí. 77% ? Mám vážné obavy o tuto komunitu. Začínám jet filmy s hodnocením pod 50%, to bude rozumné. ()

Bezda22

Příběh už je trochu slabší, oproti "mafiánský" jedničce, ale za to akce je ještě víc narvaná k prasknutí a tak si v průměru drží kvalitní standard i ve druhým díle... 75% ()

fallanga

Oproti jedničce to má podstatně lépe vstřebatelný příběh (přestože Laurence Fishburn tam byl úplně na hovno) a taky mnohem svižnější akci. Přestřelka s tlumiči v davu lidí je jednoduchá, ale geniální a bitka v zrcadlovém bludišti je sice kompletně klišé, ale díky úžasné práci s kamerou se na ni opravdu pěkně dívá. A konec nasvědčuje pořádně brutálnímu finále ve stylu Wanted (což je dobře). ()

wege

Přišlo mi to už moc. Moc toho dokáže zvládnout, někdy hodně nereálně. Celý ten děj, oproti jedničce, je hodně utržený, divný, proč? ()

Kucino

Jednotka pre mňa mala šmrnc zabili psíka pome na nich... No na druhýkrát to u mňa už nefunguje John prežje hádam všetko a tí assasini sa mu do rán až hádžu. Jedine čo ma na filme stále baví je koncept sejf hausu, kde je to vždy pokojné. ()

soviczka

Nebudu nic zastírat, líbilo se mi to... Pravda, logiky film tedy moc nepobral. Kdyby John oddělal toho namachrovaného taliána s pečlivě upraveným, v této době tolik oblíbeným metro účesem na Ádu hned na začátku, výsledek v podobě mezinárodního kontraktu by byl stejný. Ale ta akce... Ach ta akce... Místy skoro jako z Matrixu, lámané kosti křupou, stříkají hektolitry krve... Nemůžu se dočkat trojky! ()

Chudák

Nelíbil se mi hlavní důvod pokračování ve stylu dluhu, ale každopádně už nemohli zabít druhého psa. Těším se, až někdo spočítá to zázračné číslo počtu zraněných a mrtvých. ()

0verseer

Pristupoval som k tomu síce opatrne, pretože všetci vieme ako väčšinou pokračovania podarenejších akčňákoch končia, John Wick 2 však regresiu rezolútne (xy headshotmi) pochoval. A to do takej miery, že prekonal aj samotnú jednotku. Lokácie sú jednoducho skvostné, akcia svižná a tempo konštantné od začiatku až do konca. Napriek tomu, že je to prehnané (ten chlap snáď nemá v nohách žiadne kosti, po všetkých tých zrážkach autami, by človek očakával aspoň maličkú fraktúru a ono furt nič, nebyť toho noža v stehne hopsal by si určite do konca John svižne ako antilopa), musím uznať, že to bolo veľmi štýlovo prehnané. Ide jednoducho o ten druh filmu, ktorý mužské (a prekvapivo podľa vysokej účasti nežnejšieho pohlavia v kine) asi aj časť ženského na vymytie mozgu po vyčerpávajúcom dni potrebuje. Takže spokojnosť a o nejaký ten rok sa teším na pokračovanie, 8/10. P.S.: Scéna po vzore šaty robia človeka a dobrá výbava zabijáka, patrí medzi naprostý žánrový skvost, napriek tomu, že v nej nemusel padnúť ani jeden výstrel, tlieskam! ()

fordhont

A to jsem se bál, že dobrý akčnáky zničí předigitalizovaný patos. John Wick 2 je plný akce, výborné a nápadité choreografie soubojů, nadsázky, humoru a úžasného vizuálu. Díky za skvělý akční film. ()

MaxForValue

John Wick je taká noirovejšia, artovejšia a formálne zaujímavajšia verzia Mission Impossible. Ale žiaľ mám pocit, že opäť sa potvrdilo, že prvý diel predčí ten druhý. Jednička predstavila úplne nový fikčný svet s vlastnými pravidlami a vlastnými zákonitosťami, dvojka sa to snaží rozvíjať, no nie je to už natoľko presvedčivé a lineárne. Netvrdím, že postava someliéra nie je dostatočne divácky atraktívna, no je až príliš na okatá na efekt a pre divácku potechu, než že by bola uveriteľná. John Wick je žiaľ typická postava videoherného sveta, nezničiteľný, nemŕtvy, za to férový a spravodlivý, schopný milovať i chladnokrvne zabíjať. Radšej by som videl prvého Wicka, ktorého motivácie bývali racionálnejšie a logickejšie. Ale cez to všetko, je to veľmi veľmi originálny film, taký neo-noir 21. storočia, ktorý nenápadne redefinuje žáner a prináša opäť niečo nové do "prevarených" a prežutých foriem a postupov. A preto 4*. ()

SAINTS

John Wick 2 zanecha v divakovi nezabudnutelny dojem.Filmu nechyba dobry strih ,kamera,hudba a herci su vo svojich ulohach presvedcivy.Jedna sa o jeden z najlepsich akcnich filmov za posledne roky ,ktory rozhodne stoji za pozornost.Koniec filmu je zvladnuty exelentne. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (viac)