John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

m.a.t.o.

„Bol si dobrý otec. Hneď potom ako si prestal predstierať, že si môj strýko.“ Príbeh stojí za hovno a akcia – pár zlámaných prstov a tri nedobre natočené prestrelky – vlastne tiež. ALE, čo ma naozaj bavilo bol Samuel L. Jackson, ktorý tu hrá v podstate takého čierneho, ozbrojeného Charlieho Sheena, jeho hlášky a jeho večné uťahovanie si z Juniora. Čiže vo výsledku je tento remake (alebo pokračovanie alebo čo to vlastne je) mizerný akčný film, ale zato dobrá komédia. Minimálne na to jedno pozretie určite. 45 % ()

Hollohlaway

Naprosto kouzelnej Samuel Jackson v akční komedii jako ze starých časů. Prostě nigga motherfucker hláškující drsňák. Je to vtipný, herecky dobrý, i když ten hipsterskej chcípák mě dost štval, a hlavně po delší době film co má koule. Padlo mi to do nálady a bezvadně zabavilo. Tři generace Shaft family? To chcete. ()

spikey1

jááá jako nevíím jestli má být největší legenda černošského filmu přetavená ve family reunion komedii. Nevím. Teda tuším, nehledě na to že vtipy jsou fajn, je to taková varianta na třicetkrát ohrané. ()

Melios

Predstavte si najviac otrepanú akčnú komédiu s každým klišé ktoré kedy vyšlo a napadnú vás akčňáky z konca 70. / 80. rokov. No a o prerobenie tohto špecifického druhu filmov sa očividne sa snaží tento kúsok. A na prekvapenie aj celkom podarene. Ak chcete pri nejakom filme proste vypnúť ,nič neriešiť a užiť si debiliny ,čo sa vo filme dejú ,potom asi ani lepšie spraviť nemôžete. A ak ste človek ,ktorý zažil ešte starú éru filmov ,kde sa tieto stereotypy ukazovali na dennej báze s radosťou si pripomeniete staré dobré časy. Ja sám som človek ,ktorý vyžaduje aby mi film niečo aj predal ,ale ani ja raz za čas neodolám nejakej blbosti pre jednoduchých a užijem si ju. 65% Nič nového ,nič revolučného ani nič čo by vyčnievalo z davu. Lepšie ako 90 percent televíznej produkcie a filmy Stevena Seagala. Film bol vytvorený za účelom aspoň na chvíľu zabaviť a to robí skvelo. ()

sedm.1

Sakra příjemné překvapení. Po těch dvou kokotinách Ride Along jsem totiž ani trochu nečekal, že právě Tim Story natočí takhle zábavný a cool filmeček. Samozřejmě mu hodně ulehčil práci skvostný Samuel L. Jackson, který v roli Shafta naprosto exceluje, a krade si ho výhradě pro sebe, hláškuje a fuckuje neskutečným způsobem, všechny a všechno má dokonale na háku a přesto z něj jde respekt, nicméně i tak Story zasluhuje upřímnou pochvalu za celkovou záživnost, vtipnost a odvázanost celé té podívané, která má zároveň i styl a koule, podařila se mu zde navíc zachytit i velice slušná atmosféra, akce je pak sice minimum a je nenásilná a nekrvavá, ale nevyznívá ani nikterak trapně, a samotná zápletka, respektive ústřední případ, je v rámci možností a s jistou dávkou tolerantnosti nenudící, nicméně v tomto ohledu je určitě nutné zmínit, že je zde daleko větší, a v podstatě i zajímavější, prostor věnován spíše postavám a vývoji jejich vzájemných vztahů a charakterů, než právě samotnému ději, což jsem sice nečekal, nicméně to funguje vážně dobře a zábavně, takže sledovat postupné sbližování Shafta s Juniorem bylo zkrátka vážně fajn, a to nemluvě, když se k nim ke konci přidá ještě třetí generace. Shaft 2019 je zkrátka výborný odvaz, velice vtipná a svižná podívaná, která se ani trochu nebere vážně, a já se u toho luxusně bavil. ()

vitekpe

Nejlepsi byla muzika, coz je smutne. Shaft je dost velka a zabavna legenda, ale tohle nove pojeti se podle me  nepovedlo. Je to takovy pejskokocickovy dort, neco mezi blaxploitationem, teenagerskou komedii, rodinnym filmem, cele je to prilis ciste. I spinave drogove ghetto je prilis ciste...tudiz to cele pusobi falesne. SLJ se tam snazil, ale spis to vypadalo jakoby to nekomu slibil a pak toho litoval. Nejak to odehral, ale na Oscara to rozhodne nebylo... ()

Lukoboss

Je to celkem taková one-man show, protože nebýt hláškujícího S. L. Jacksona, tak nevím, co by z toho filmu zbylo. A i přes to tomu dám mírnej (nad)průměr, protože vyloženě níž by to asi spadnout nemělo. Navíc se snímek dost nevybíravě a zároveň s vtipem naváží do dnešní oblíbené gender, girl power podoby světa, která je dnes tak moderní a oblíbená. No jo, je to spíš takovej "chlapskej" snímek, někomu to sedne, někomu ne, ale to už se nedá nic dělat. ()

iXtr3m3

Omnoho lepšie ako predposledný Shaft. Do klasickej Jacksonovej One Man Show sa nakoniec podľa nemastných neslaných traileroch Jessie T. Usher hodil, nebola to čistá komédia, skôr krimi s komediálnymi prvkami na úrovni. Jackson bol fantastický a zo synáčika sa nakoniec vykľul tiež celkom zaujímavá moderná (Capuera) varianta Shaft. Malý film, ktorý ani nenudil, skôr potešil a na Netflix jeden z tých lepších počinov. ()

klukluka

Najít v USA střední školu, na které se ještě nestřílelo, je čím dál těžší disciplína. Přesto tady budou dál vznikat filmy, jako je tento- bezduchý hovadiny, kde je střelná zbraň základní výbavou muže každého věku. Chvíli si od té americké kultůry odpočnu, začíná mě nebetyčně srát. ()

Hanys_

Jackson hláškuje jako vždycky, ale tentokrát mu podráží nohy jednak to, že hraje druhé housle (ty první dostal dost nevýrazný mlaďas) a hlavně slabý rutinér Tim Story. ()

Strandmon

Shaft z roku 2000 je fajn, není to sice nějaká pecka, ale přesto si ho pustím rád a rozhodně zabaví. Nový Shaft je trochu o něčem jiném a podle mě zdvihl laťku zase o něco víš. Je vtipný(jakože dost), má charismatického bad ass Samuela a dokonce i slušnou akci. Rozhodně bych byl rád kdyby se nám nových Shaftů vyrojilo do budoucna jěště více. ()

MiaMahoney

Damn maaan, that motherfuckin' nigga still knows how to do this shit! Zkrátka si Samík opět výborně badassuje, hláškuje a cvičí svůj geekovský přestřik, aby z něj byl zdařilý pokračovatel klanu ploskonosých bojovníků za spravedlnost. Víceméně předvídatelné, ale svěží a zábavné negření si zaslouží pěkné tři hvězdy. Doufám, že ten náš milý nouplísák někde zveřejní, kam kurva chodí sosat ten elixír mládí, neboť i Mia by v jedenasedmdesáti chtěla vypadat tak xvětu. Teda, samozřejmě minus ten přehnaný pigment, parkoviště pro tanker mezi jedničkami, nos, od jehož pravé dírky k levé jezdí Uber za dvacet dolarů a místo třiceticentimetrového shaftu hrdě ukazovat svoje roztomilé a pevné dvoječky... ()

petikacka

Dá se na to dívat...Měla jsem obavy ať se z toho nevyklube do sebe zahleděná blbost...Naštěstí se, tak nestalo...Příjemná, oddechovková krimošková komedie...Mladej tam skvěle zapadl... Za mě 75% ()

warrenur

Velmi chaby pokus o nejaky revival z 80tych. Samotny L. Jackson si z tych hlasok, co mu scenar vkladal do ust, a ktore pozname od Pulp Fiction hadam, z kazdeho jeho filmu, uz asi ani nemusel citat. Cely "coolovy" a radoby "vtipny" hav stoji za deravy gros a neskutocne ma nudil. Neuveritelny cajicek, ktory by chutil pred 20timi rokmi. Nie teraz, ked je x-krat vyluhovany. Slabe dvojhviezdie. Neodporucam. ()

Bozvav

Jako akční komedie naprostá pecka. Jako bych se vrátila do starých dobrých časů, kdy hlášky byly politicky nekorektní, akce brutální a krvavá, hlavní hrdinové lehce nezničitelní, trošku vagabundi, nicméně srdce měli na pravém místě. Zcela ve stylu "Posledního skauta". Prostě klasika. Jako jediné negativum vidím poněkud neslaného-nemastného záporáka. Jinak trio děda, otec a syn naprosto skvělé, přičemž ženské osazenstvo se také nedá zahanbit. Za mne zcela spokojených 90%. ()