Všetko najhoršie 2

• Česko Všechno nejhorší 2 (viac)

Vysokoškoláčka Tree bývala strašná mrcha, dokiaľ ju osud nepotrestal tým, že ju nútil opakovane prežívať rovnaký deň, na ktorého konci ju brutálne zabije  chlap v maske maskota jej univerzity. Každodenné krvi prelievanie skončilo až vo chvíli, keď Tree odhalila identitu páchateľa (spolubývajúcej Lori, ktorá ju už nedokázala vystáť) a poslala ho na večnosť. Medzitým sa z mrchy stala priateľská bytosť verne milujúca spolužiaka Cartera, ktorý jej v boji proti vraždiacej časové slučke pomáhal. Žili by spolu asi šťastne až do smrti, keby nedošlo k sérii nešťastných príhod, končiacich tým, že sa Tree opäť prebudí v deň svojich narodenín, pár šťastných prežitých týždňov sa rozpustilo ako para nad hrncom a jedinou istotou, ktorú Tree má, je smrť, ktorá na ňu večer čaká. Ponúka sa jednoduché riešenie – skočiť za Lori, vyškrtnúť ju zo života a vrátiť ten svoj do normálu. Keď však Tree Lori nájde, je jej spolubývajúca mŕtva. Niečo sa zmenilo… V snahe vrátiť všetko do normálu príde Tree veľmi skoro na to, že existujú aj horšie veci ako každodenné umieranie. (Cinemart SK)

BOURQUE

Po úspechu „jedničky“ nikoho neprekvapí pokračovanie. Z hľadiska kvalít je však „dvojka“ je za „jedničkou“. Základný nápad („parallels“) nie je dostatočne využitý. J. Rothe opäť báječná a získa vašu pozornosť, ale teraz to „už nestačí“. Postscéna mi príde absolútne zbytočnou. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

FilmWave

Změna žánru (o hororu už nelze mluvit) se nepovedla. Asi tak do půlky se to ještě tváří, že z variace na "Back to the Future" něco bude, ale ono nic. Snaží se to tak už jen zachránit jako minule výborná Jessica Rothe. ()

helloween93

Rok 2019 v amerických kinech byl ve znamení kasovních zklamání “dvojek” a sequelů. Tuto sérii v únoru 2019 v kinech odstartovaly Lego Movie 2 a pokračování hororu Happy Death Day. Ačkoliv dvojku zmíněného hororu točil stejný režisér jako jedničku, došlo k odklonu od hororového feelingu směrem k sci-fi s time paradoxy a více dimenzemi. Naháněčky s killerem jsou upozadněny na úkor storyline s přístrojem, který mění dimenze. V jádru je to stále celkem zábavné, ale ten nový look, kterým chtěli tuhle sérii oživit úplně nefunguje. Závěr už je dost překombinovaný a náběh na trojku je vyloženě zbytečnost. Po skvělých tržbách jedničky výrazné kasovní ochlazení pro Blumhouse a Universaly. 2* ()

Sala1

Druhým pokračovaním budúceho fan fenoménu sa vzdávame akejkoľvek nádeji vyťažiť z konceptu aspoň minimálne hororové prvky, aspoň jednu ozajstnú hororovú scénu. Christopher Landon sa vo veľkej miere pustil na svoju osobitú cestu v poetike, s ktorou som sa vo filme ešte nestretol a ktorá môže byť dôvodom môjho rozporuplného názoru, pretože napriek snahe obsiahnuť niekoľko žánrov v jednom filme, ani v jednom nejde naplno. Vzniká tak veľmi nesúrodá a bizarná kombinácia, ktorá určite mnohým divákom bude po chuti. Background celého príbehu je v zásade tínedžerská komédia, ktorej humor niekedy prekvapí tým, že autori parodujú žáner alebo dokonca samých seba. Niekedy ale vhupneme do momentu, kedy nám ako divákom je trápne aj za tých hercov. Novinkou v tejto časti je sci-fi prvok, ktorý je pre dej veľmi dôležitý a ktorý pre koncept podľa mňa absolútne nefungoval. Jednak je dostatočne neuveriteľný a zároveň zanedbaniahodný pri veciach, ktoré film rieši a podobnú odbočku snímka nepotrebovala. Čo ma však úprimne veľmi milo prekvapilo, je dráma, ktorú v tomto filme Tree prežíva. Jej rozhodnutie, ktoré je naozaj veľmi závažné, vnáša do filmu aspoň akú takú dôležitosť, ktorá v kontraste bola určite potrebná. Snímke sa nedá odoprieť ani vrstvenie jednotlivých prvkov, s ktorými pracuje, čím nás film drží v očakávaní a v podstate veľmi často prekvapuje a to všetko v slušnom tempe. V zásade pokiaľ by mali jasno tvorcovia, kde sú hranice znesiteľnosti klišé, paródie a trápnosti, film by bo jasným víťazom na poli súčasných hororových komédii. Viac tu: https://youtu.be/rBUI4kDmQG8 ()

Vabr

Čekal jsem to o trochu horší a to jsem taky dostal. Čekal jsem to jiný podle toho, co tu lidi píšou, ale bylo to skoro stejné. Myslel jsem, že se to opakování dne bude mezi všema třema měnit, ale nebylo to tak a to mě naštvalo. Přišlo mi, že to bylo spíš jenom o tom jejím rozhodování, které bylo příliš dlouhé. To opravování tý mašiny taky trvalo strašně dlouho. Byla zde použitá komedie více než horor, zatímco v prvním díle to bylo naopak a proto je první díl lepší. Líbí se mi, jak to bylo trochu jiné ve druhém světě, ale moc to nebylo použité. Číňan mě moc nezajímal a jeho krátká smyčka byla horší než Treeina. Byly zde i nelogičnosti (ten druhej číňan (Jak se tam dostal? Jak to s ním dopadlo? Proč tam byl?), Treeina smrt (skok s ,,padákem''), ale byla to komedie, takže se to dá brát, až na toho číňana. Zdá se mi, že je 62% málo a proto dávám místo 3 hvězd 4 hvězdy (první film, u kterého dávám o hvězdu lepší hodnocení *Jupííí*). VYHODNOCENÍ: MÁMA VS PŘÍTEL ()

emdvojka

Pokračovanie úzko naviazané na prvý diel, ponúka viac kombinácii, viac humoru i akcie. Tentoraz to však nie je o vraždách, ale skôr o láske, správnych a nesprávnych rozhodnutiach a o zaujímavo posplietaných alternatívnych realitách života jedného človeka. Celé to však pôsobilo nelogicky a nesúrodo a na konci to zo začiatočného potenciálu skončilo, ako ďalšie béčko, ktoré sa priživuje na svojom staršom bratovi a však jeho kvality už nedokáže dosiahnuť a tak ani tie nápady už nie sú nápadité a ani príbeh už nedýcha originalitou. ()

Dogfish

Opět Hromnice v tom drsnějším provedení. A přitom to tak dobře začíná. Máme tu zase vraha v masce, který si zase podá hlavní hrdinku. Zkousnul bych stroj času, ale ta romantika na konci, to je má být horor ? ()

Davidkkk

Čistokrevná komedie s absurdním dějem, z něhož se vypařila jakákoliv hororová atmosféra, svůj účel však plní vcelku dobře. Očekával jsem mnohem větší nesmyslnou zhovadilost. ()

Mouchal

Klasický příklad sequelu, který nijak neohromí, ani nijak výrazněji nezklame. Tree je zpátky, tentokrát rovnou i se svou novou šprt partou, kteří si trošku zašpásovali s multiversem a hned je o průšvih postaráno. Mimčo-killer se tedy vrátil společně s osudným narozeninovým dnem a o vynalézavé smrti tedy není nouze. Film, stejně jako jedničku, strašně táhne sympaticky šílená Tree, která je na filmu prostě to nejlepší. Nazvat toto horor je ale naprostý nesmysl a v tomto směru je i jednička děsivější (a ani ta nebyla děsivá). Kdybych to měl nějak shrnout, asi bych Všechno nejhorší 2 označil nějak ve stylu "příjemný zábavný průměr na jeden večer". Jestli ale přijdou i s trojkou, tak už by to byla pěkná otrava. Nadvakrát stačilo. 60% PS. Montáž různých smrtí byla výborná. ()

Maximilianus

Je super, že pokračovanie vzniklo ako priame pokračovanie a nie rovnaká zápletka s inou hlavnou hrdinkou. Zostali známe tváre z jednotky, len sa trochu zmenili okolnosti. Chválim tvorcov, že sa snažili vymyslieť niečo iné, vysvetliť fungovanie slučky a že experimentovali ale zároveň zachovali trochu aj z toho, čo bolo dobré na jednotke. Chyba je, že už to nefunguje tak, ako pred dvoma rokmi. Je to málo experimentálne a hlavne už ani nejde o to uniknúť zo slučky resp. vrahovi, ale vrátiť sa do svojej dimenzie. Škoda, že sa trochu viac nepohrali so všetkými nápadmi, čo mali. Jedná sa o priemer a o horor určite nejde. 6,2/10. ()

Likan7

Oba filmy padají a stoupají s Jessicou Rothe. Její krása, nasranost a zhnusení situací z tohohle filmu mě prostě baví. Hororová část je tady značně v pozadí, tady se více jede na komedii a trochu sci-fi, to ale naopak kvituju. Minimálně v první polovině je to svěží, právě díky Rothe to funguje a já se dobře bavil. Pak do toho začali motat jakoby vážnější vědu a mě to přestalo totálně bavit. Landon totiž není režisér, který by dokázal natočit dobrý film. V jednom případě mu dobrý film udělala herečka, ve druhém mu ten film vytáhla z průseru na podprůměr. ()

Pavel82

Ano, horor to není. Obsahuje pouze zlomky slasheru a ultrazlomky jakékoliv hororové atmosféry. Jednička mě moc nebavila, právě protože se snažila být hororem, ale neměla na to. Dvojka slasherovou linku upozadí a jde jiným směrem. Více komedie, dramatu, sci-fi... Uspokojí hlavně všechny, kteří mají rádi hrátky s časem a prolínání obou dílů s neuvěřitelnou přesností, jako by to byly vystřižené scény. Ano přesně jako v Back to the future II. :) Věřím, že HDD2U muselo nasrat spoustu lidí, kteří šli na horor a nedostali ho... Já za to děkuji. ()

Kingjiri

Cenim snahu udělat dvojku trošku jinak a nerecyklovat jen původní díl. Nicméně nejlíp funguje námět "znovuzrození" po zabití, kterej tentokrát prim nehrál a ani se pořádně nepátralo po vrahovi. Nejvíc prostoru se věnovalo nerdům v laborce s jejich strojem času a hledání ideální rovnice pro jeho zprovoznění, čimž se ze dvojky stala předevšim teen komedie se stopovym množství scifi a hororu. Párkrát jsem se zasmál a nápady s paralelnim vesmírem, ve kterym jsou charaktery postav jinak rozehraný než minule nebo dilema Tree v jaký dimenzi zustat, nebyly špatný. Taky nemůžu říct, že bych se nudil a je třeba uznat, že i dvojka patří k tomu lepšímu, co lze v danym žánru najít. Jen mi hodně scházelo nějaký větší napětí (naháněčky s vrahem a vraždy). Třetí jistá hvězda za filmařinu, soundtrack a pár vtípků. ()

Alexandre

Nemohu si pomoct, ale pro mě to byla naprosto srovnatelná porce zábavy jako v prvním díle, přestože nám dvojka nic nového/převratného nepřináší. ()

Hashirama

Jednička byla jednoduchá povrchní variace na slasher s time loop motivem, který obecně neselhává. A sama o sobě nepřinášela kromě atraktivní hrdinky téměř nic osobitého, takže to byla ve výsledku docela nuda. Ale rozhazovačný strejda Jason, co posílá do kin osm filmů týdně, se chytil za nos, nechal původní koncept na zemi a ohulil volume směrem ke srandě. Už u úvodního recapu dává film jasně na srozuměnou, že tady se na hororovou strunu hrát nebude a celou stopáží se nese uvolněná vlna komedie, která je v mnoha příběhových intencích úplně dementní a povrchní, ale rozhodně ne nudná a navíc se film evidentně nebere vůbec vážně, což je vždycky osvěžující. Ideální letní komedie. ()

gemi

Určitě horší než jednička, ale pořád koukatelné a vysloveně mě to neuráželo, takže dvě hvězdy by nebyly fér. ()

Psycho.R

U dvojky jsem měl opět obavy jako u jedničky, tentokrát, aby nešlo o pouhé mletí stejného zrna, které pak vyjde naprázdno. V prvních dvaceti minutách jsem byl překvapen, že je tu jiný hlavní hrdina. Ale scénář se povedl a nakonec to dávalo větší smysl, než jsem očekával. Jediné minus vidím v tom, že v poslední třetině se režisérovi nedaří vyrovnávat komedii s dramatem. Ale přežil jsem to. Vlastně se dost těším na případné třetí pokračování. ()

Tirkus

Všechno dobré z předchozího dílu je v tomto pokračování zmasakrováno. Postavy se chovají jako absolutní kreténi, od hororu se kompletně odstoupilo (ten teda nebyl ani moc v jedničce), takže scény s vrahem v masce byly nahrazeny vztahovým a rodinným dramatem, které mi připomínalo něco z produkce studia Barrandov. Důvod vzniku časové smyčky byl vysvětlen asi nejméně originálním způsobem vůbec, film porušuje sebou dané pravidla a samotný konec lze předpovědět od poloviny filmu. Je zde pár scén, které mě pobavily, ale ty neměly nic společného s hlavním příběhem a trapný zbytek filmu fakt nezachraňují. PS: Jessica Rothe z některých úhlů vypadá až moc jako hlavní herec Interstellaru Matthew McConaughey, takže s tímhle na vědomí to byla celkem prdel. ()

ForGump

Ani se nesnažím zamýšlet nad tím, co jsem viděl, protože bych pravděpodobně došel k názoru, že to bylo hodně děravé. Jenže myslím, že stejně jako jednička to bude hlavně k pobavení. A to bylo, rozhodně to není ztráta času, naopak. Opět je tu skvělá Jessica Rothe, parta okolo ní je slušně nacastovaná a některé scénky jsou velice nápadité a vtipné. Nicméně v konečném důsledku nemlich to samé a o vlásek horší, stále ale solidní. 50% ()

FIAT 500

Je tam všechno - bizarní dialogy, podivná hudba, wtf momenty, hláškující Ryan, tupě se dívající Carter, "nečekaný" plot twist, zabijácké mimino, ubrečená Tree, divní spolužáci, dojemná scéna, Tree smilnící s Carterem, Carter smilnící s Danielle, Tree odpouštějící Lori a kulervoucí doktor. Tohle je zkrátka dokonalá definice guilty pleasure filmu, kam se hrabě Sparks, béčkové akčňáky, Paul chodítko nebo přehrávající Liam Neeson ve druhém a třetím Taken. I want more! Snad bude trojka, pak čtyřka, pětka atd... Tohle je frančíza, která musí uspět. Protože nic zábavnějšího a bizarnějšího v kině neuvidíte. Tak pozor na pondělí 18., jestli máte narozeniny, očekávejte probuzení v pokoji s naprostým dementem, co vám poskládá oblečení, a wild hunt s dospělákem v masce mimina. Proč? Ale ono je to jedno, hlavně, že tam je. Jasnejch pět orionů, jasnějších než u Černé labutě nebo Drive. ()