Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

Milodar

Nenapadá mě lepší film v žánru cyberpunk scifi. Jo, jasně, první a druhej Terminátor není špatnej. Blade Runner má atmosféru. Ale tohle má všechno dobré z Terminátora i Blade Runnera. A ještě je to milé k vozíčkářům. ()

Piri

Toľko sci-fi filmov a námetov, človek si už myslí, že nič "nového" už nepríde. Ale prišlo. "STEM, prevez mi to.. Čau". Film vizuálne aj hudobne podobný Blade Runnerovi 2049. Štandardný námet, pomsta, experiment, nanotechnológia, autokracia. Zameraním podobné filmu Ex Machina a im ďalším podobným, kde AI prevezme kontrolu nad ľudmi a vymkne sa im to z rúk. Komorná kvalita je tu rovnako naporciovaná ako v Ex Machina, v tom sú tieto dva filmy takmer rovnaké. Má to spád aj vtipné scénky. Dobrá kamera a nápady. Práve kamera bola zásadová, inak by scénky "so Stemom" nemali gule. Tak ako Matrix mal svoje pojatie scén, tak aj Upgrade má tie svoje. Jediné, čo mi utkvelo ako mínus, bola primitívna pripomienka na gender. Ako keby to niekoho malo zaujímať, ale postava chcela byť asi "zaujímavou". Už mi to pripadá ako povinný obsah a cenzúra, že to treba spomenúť a že herci musia byť rodovo-rasovo-nábožensky vyvážený. Takéto režimy tu už boli a niekde aj sú, voláme ich diktatúra a totalita. Nepoznám scifi, kde by sa tieto témy rozoberali, ale posledných 5 rokov sa nejak množia. To je krásne na sci-fi žánri, že vás bez rozdielu, čím ste, bude váš zamestnávateľ/boss rovnako vykorisťovať a týrať. Jemu je jedno, čím ste, či máte jedno vajce namiesto dvoch, alebo jednu ruku, či ste čierny alebo zelený alebo ste vyznávačom saturnových prstencov. Vaša existencia je závislá na poslušnosti k systému . To je tá práva ironická krása autokracie v sci-fi literatúre, na nič sa nehrá. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Pri takom hodnotení som čakal podstatne viac (hlavne, ako je to v popise, niečo hororového), ale dostal som priemer s množstvom klišé a s futuristickou víziou, ktorej chýbala fantázia. Keď sa k tomu pridá pár logických dier, nevýrazné herecké výkony (hlavná postava bola ešte ok), tak mám až výčitky, že som zaokrúhlil na 3 hviezdičky. ()

MnamBuchta

Vymazlená Sci-fi/Akční jízda, která se s nikým nemazlí a jde přesně po tom co chce převyprávět. Nechápu jak s tak nízkým rozpočtem, dokázali natočit tak skvěle vypadající film se super akcí, postavami a hlavně dějem, který není nijak složitý, ale i při tom je velice zajímavý, strhující a zábavný. Logan Marshall-Green zde předvádí super výkon a mrzí mě, že jsem se k tomuto filmu dostal až nyní, protože se jedná o dost přehlížený sci-fi bonbon, který si slupnete a vychutnáte do poslední sekundy. Vřele doporučuju 9/10 ()

Klajnik

Premisa toho celého se mi líbila už od traileru. Výsledek však není tak zábavný, jak jsem čekal. Akční scény jsou super, ale moc jich neni a né všechny člověka chytnou. Očekával jsem, že to bude hravější, když je to film z doby, kdy se lidé mohou nechat modifikovat. Konec bych ocenil, ale ten build up je slabý a mě vlastně bylo úplně fuk, jak to dopadne, protože hlavní hrdina je debil. Neni nijak zvlášť chytrej, nic vlastně neumí, to nejlepší na něm je ten upgrade a to že mu chcípla žena je mi u prdele (protože film mě nepřinutil, aby mi na vztahu těch dvou záleželo). Je to vlastně promarněný potenciál, ale nikoliv ztracený čas. Ušlo. 2,5/5 ()

Mimomisu

Jako, tohle bych od Whannella necekal. Libilo se mi to uz z traileru, ale stejne jsem k tomu mel rezervy. Nebyl duvod. Prirovnani od JASM k Dreddovi neni vubec mimo... ()

Milky.

Pro mě překvapení roku. Upgrade se zničehonic vynořil s pár trailery bez nějakých super-studií typu Disney atd., bez velké podpory, velkých herců a podobně. O to víc jsem se divil jak skvělý snímek se z toho nakonec vyklubal. S násilím se nesere, gore je naprosto parádní a přitom nenucené, přesně zapadá do toho, co má film být. Herci hrají přesně a dobře, scénář sice trochu na hraně byl co se týče schopností hackera, ale jinak super. Skvělá choreografie, režie, humor....já prostě nevím co vytknout. Takhle dobře natočenou dystopickou a přitom zábavnou sci-fi jsem dlouho neviděl. A konec samotný, kdy do sebe celý film zacvakne jak hodinový strojek a vy si řeknete "a jo vlastně...dyť to bylo...jak on vlastně...no jo to....a jo" je dokonalý. Při druhém shlédnutí to díky tomu může být daleko lepší, ale už teď není moc co přidávat. Za mne jasný počet...plný počet. ()

Magika82

Zařadit či nezařadit mezi nejlepší sci-fi snímky tohoto roku? Tak tato otázka již byla zodpovězena samotným dílem a především - jeho na oko skrytým a ve skutečnosti varováním zcela zřejmým... Assimovy zákony mohou být kdykoli překonány, jakmile dáme možnost jakémukoli výtvoru možnosti dosáhnout uvědomění si sebe sama. A s tím zcela souhlasím... Ke snímku samotnému: Ač je dějově čitelný, přesto přiměje tuto linku sledovat. A to s radostí. Vynikající herecká podání de facto tří hlavních postav, z nichž jedna je umělou inteligencí. Velmi zdařilá práce kamery, navození atmosféry pomocí exteriérů a hudby na výbornou, logické dialogy, místa správně obsahující nejinteligentnější z forem humoru - Černého humoru ve správných okamžicích. Psychologie každé z postav, rozumné užití bojového umění v nepřemrštěné míře, a konečně - závěr rezonující jako úder gongu.... Nemám nad čím dále rozmýšlet. Hodnotím 100%, kterými šetřím jako šafránem. ()

filipvrbik

Začnu od konce, konec super- i když se vlastně přesně takový konec dal čekat...ale i tak se mi líbil. Upgrade (nebo raději Stem) je film, kterému zoufale chybí vysoký rozpočet na CGI triky a výbuchy celých měst nebo planet, ale prd vlastně- právě proto je to tak dobré- na nic si to nehraje, děj je jasný, přehledný a přímočarý (auta budoucnosti se mi moc líbila) - částečně to připomíná nového Robocopa, částečně Matrix (bitky)...nevím, proč je tu napsáno Horor- Horor to není! Zato nadupané sci-fi rozhodně ano, ani minuta není ve filmu zbytečná...prostě všechno sedí- roboti nás prostě brzo ovládnou uáá - možná to mysleli tím hororem...95% ()

slajsik

Dobré akční sci-fi, které mi chvílemi připomínalo Černé zrcadlo nebo Ricka s Mortym. Sice to bylo celé od začátku dost předvídatelné, ale ve výsledku to moc nevadilo a konec vlastně i potěšil. ()

Jaro_slav

Kolem Upgrade je docela slušný haló. Docela to chápu. Dal bych tomu asi taky poctivý čtyři rudý, jenže jsem nedávno viděl všecky dosavadní příběhy Black Mirror a Upgrade je jenom takovej trochu delší a trochu drsnější příběh ve stejnym stylu. Proto jenom nějakejch 60 až 70%. ()

WayDott

Tak ten konec mě dostal. Pro hrdinu to dopadlo blbě a zároveň dobře... Podle ukázek jsem čekala větší nechuťárny a víc krve, dalo se to. ()

Zombi

Parádní revenge scifi thriller s občasnými brutálními fatalitami. Hlavně od filmu nečekejte akční nářez, protože to jsem po ohlasech čekal já a byl jsem trochu zklamán. Akce je sice parádní, ale moc jí není. Hlavní hrdina je fajn, svoje si odehrál jak v dramatické, tak v akční rovině. Velká spokojenost. ()

Renfield

Už téměř obyčejné hacknuté auto nadělá v úvodu solidní porci problémů, co potom takový upgradovaný hacknutý automechanik, kterému se do úplných extrémů vlastně ani nechce, jenže vnitřní hlas je proti a tak se stává ninjou. Roboticky pojaté akci a s ní spojeným prvním krůčkům se Stemem rozhodně vtip nechybí. Své k nim řekne i kamera, která občas dokáže doslova zamotat hlavu, čímž pocity hlavního hrdiny přiblíží... to když končí scéna vraždy a následuje probuzení. Nakonec lokace natáčení a řádně špinavý vizuál si o silné kompozice přímo říká a Stefan Duscio obzvlášť ve spojení s hudbou Jeda Palmera atmosféru tvoří. Barevně nasvícený převážně noční hnus je dokonale využit, výborná není jen vizuální stránka filmu, ale například i typový výběr herců, komparsistů. A především ten kontrast k rádoby dokonalé čistotě snad budoucnosti, která díky velmi solidní závěrečné pointě nepřijde? Možná. 80% ()

Sygauras

Nevím přesně co si o tomhle myslet. Bylo to zajímavé, a určitě se mi líbilo využití technologií, jako je zbraň v ruce a skenery v očích, stejně jako se mi líbilo využívání dronů. Bylo to takové zvláštně zajímavé a chtěla bych toho vidět víc. Vadila mi kamera. Kdo to viděl, tak okamžitě pochopí v jakých scénách a do to teprve uvidí, pochopí hodně rychle. Je to opět jakési experimentování se záběrováním a pokus o to být nějak odlišní od jiných filmů. Na mě to moc nefungovalo. Neumím přesně popsat co mi na tom úplně nesedělo. Je to taková ta myšlenka, kterou už máte na jazyku a najednou zmizí, taková ta myšlenka která je hlubuko v hlavě ale neumíte ji přesně popsat. Takže se o to ani nebudu snažit a až mi to třeba docvakne a najdu ji tak upravím komentář. Konec mě překvapil ale zase na druhou stranu se vlastně dal čekat. První bitka v baráku byla fajn a bylo zajímavé sledovat jak je Grej zmatený a neví co má dělat, stejně jako druhá bitka na záchodech, ale pořád tam bylo něco co mě úplně nezarazilo do křesla. 3 hvězdy za nápady a kvalitně vykreslený svět blízké budoucnosti. Už mě ani nepřekvapilo neklišoidnější klišé mezi všemi klišémi v amerických filmech, a to že každej chlap si opravuje nějakou starou "nadupanou" káru. Mám pocit že v americe snad mimo mustangů, corvet, dodgů a nebo něčeho podobného už ani nic jiného nejezdí. No jako vážně, vždyť je to v každém filmu. ()

bobstock

Další z hi-tech žánrovek dnes již tak častých až začínám mít obavy jestli náhodou už nyní nekomunikujeme s umělou bytostí v našem okolí aniž bychom to tušili, nebo jsme už sami přetvářeni aniž bychom něco tušili? Upgrade s výborně hrajícím Marshallem-Greenem nemá sice tak chytré a sexy vyústění jako třeba Ex Machina, avšak nabízí další z mnoha hloubavých otázek k rychlému vývoji technologíí, které nás jistojistě pohlcují ve víře jiné úrovně svobody či nesmrtelnosti. 80% ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz