Odobrať z priateľov 2

• Česko Odebrat z přátel: Dark web (viac)

Keď si Matias (Colin Woodell) prinesie domov cudzí notebook nájdený v počítačovej kaviarni, študuje dáta jeho predchádzajúceho majiteľa. A nie sú to hocijaké dáta. Tučný bitcoinový účet a prístup do hlbín Dark Webu sú len začiatok. Už čoskoro spoznáva prepletenú sieť hackerov, ktorí obchodujú s bielym mäsom. Zábava sa skončí, keď Matiasa odhalí pôvodný majiteľ notebooku, desivý počítačový zločinec Charon IV. (Douglas Tait) a rozhodne sa získať svoje cenné dáta späť. Hra sa začína, keď večer Matias skypuje s priateľmi. Charon IV. naďalej požaduje späť svoj laptop, inak zabije Matiasovu nepočujúcu priateľku Amayu (Stephanie Noguerasová). No nielen ju, v ohrození sú všetci Matiasovi priatelia pripojení na Skype - Damon (Andrew Lees), A.J. (Connor Del Rio), Lexx (Savira Windyaniová), Serena (Rebecca Rittenhouseová) aj Nari (Betty Gabrielová). Ich nočné rozhovory a zábava cez počítače budú mať ďalekosiahlejšie dôsledky, než si Matias a jeho priatelia dokážu predstaviť. Matias netuší, do akej nebezpečnej hry všetkých kamarátov nechtiac zapojil. (TV JOJ)

Mangano

Z prvního dílu si to nic pozitivního nebere, naopak. Unfriended: Dark Web je pouhé zhmotnění špatné hororové filmařiny a dokonce přikládá ke všemu tomu odpadu, který trčel z jedničky, další a další iracionální trash. Takže je tu mnohem víc bláta a tak to od začátku nudí jako prase. Možná jen jednotlivé vyvražďovačky celkem ušly a zapůsobily na mě. Ale to je sakra málo. Na závěr bych jen chtěl připojit svůj podpis pod komentář od Allien.9 - k čemuž už pak dál není co dodat. ()

DvoRSTA

Od začátku hovadina. Skupina mladých najde laptop a nenapadne je nic lepšího, než ho celý prozkoumat. Po zkoumání počítače najdou nějaký "program", který je dostane na dark web. Celou dobu z toho mají srandu, než se na Skypu objeví uživatel, který jim řekne, že pokud mu nevrátí jeho laptop tak je zabije. Posléze celý film jsou jednotliví aktéři soustavně zabíjeni. Celkově jsem si přál, aby už byl konec, protože tento počin je opravdu katastrofa, která určitě není horor, ale spíše komedie. ()

Lilith03

Brutálně dobré! Než se to rozjede, tak to trvá, ale to je taky má jediná výhrada. Je to o dost strašidelnejší a napínavější než první díl. Ten byl suprovej, ale nezanechal ve mně takové emoce. Jednička je oproti dvojce pro malé děti. U mě má určitě velký vliv to, že jednička je zaměřena na nadpřirozeno a jakožto někdo, kdo se o tyto věci zajímá, tak mám tendenci horory na toto téma analyzovat. Bojím se o dost méně když vím, že to co se tam děje, je nereálné. Tohle pro mě bylo tedy strašidelnejší. Opět všechny palce nahoru za herce, kteří to peckově zahráli. Dát to na jeden zátah muselo být velmi náročné a tady prostě funguje všechno, tak jako v jedničce. Zvrat na konci překvapil, bavil a Slováci potěšili s top dabingem. ()

exe.

Na rozdiel od väčšiny užívateľov dávajúcich priemerné a podpriemerné hodnotenia musím tomuto snímku vyhovieť vyšším hodnotením, ale v žiadnom prípade nie kvôli tomu, aby som tomu umelo nadvihol percentá, ale od prvého zhliadnutia som sa u Unfriended dosť bavil a konečne sa mi podarilo nájsť niečo, čo mi dokázalo naservírovať celkom slušnú atmosféru napätia, teda hlavne, keď to pozeráte prvý krát a v úplnej tme, kde sa mu budovanie atmosféry darí, takéto prevedenie mi prišlo o dosť dôveryhodnejšie, presvedčivejšie a ako fanúšika Found Footage ma to príjemne potešilo. Cením aj to, že dvojka nezachádzala až tak do sci-fi ako v jednotke, kde partiu terorizovala neznáma (pravdepodobne mŕtva) užívateľka, ktorá stíhala nejako byť na viacerých miestach naraz a popritom ešte tvoriť memes. Tu aspoň tvorcovia vsadili na situáciu s hackermi, vydieraním a s orientáciou na Dark Web, ktorá sa nesie v realistickejšom tóne ako jej predchodca. Celé je to dosť zaujímavo a netradične spracované a takýto štýl ma baví a má u mňa svoje miesto, čo potrvdzujú podobne ladené snímky ako The Den, Megan is Missing alebo Host a v neposlednej rade aj Profile, aj keď ten bol dejovo trochu o inej téme. Cením aj spracovanie psychologického nátlaku, budovania neistoty a strachu na postavy, kde nechýbajú aj zaujímavé dejové zvraty, treba však rátať s tým, že rozbeh trvá trochu dlhšie a niektorých to môže odradiť, mne sa však u takýchto filmov páči postupné budovanie atmosféry - od bežnej priateľskej komunikácie (ktorú musíte pretrpieť) až po boj o život so stupňujúcim sa napätím. A okrem toho má Unfriended: Dark Web aj morálne posolstvo - neberte, čo vám nepatrí. Môže vás to stáť život. ()

Easykill

Tak jsem si doplnil mezeru a sjel tohle dílko. A musím říct, že i když je to jiné a vlastně absolutně nehororové, tak to nějakým způsobem dost dobře funguje! Ono to je creepy, ale v úplně jiném slova smyslu a ne tak jak by se očekávalo. Název samozřejmě dost napovídá a přesně tahle temná strana internetu dokáže vyděsit až až. Mě osobně tyhle věci ze "sítě" dost baví. Už od začátku se rozjede velice "příjemná" hra, která jen tak neskončí. Tyhle filmy, točený víceméně jen přes "webky" působí kolikrát autentičtěji, než jiné znatelně vice snažící se věci. Za mě parádička! ()

Sebule

Nebýt toho nudného začátku a nelogičností, dám tomu 4*. Protože některé prvky, které nedávaly smysl, mi opravdu kazily ten zážitek. Taky se z toho dalo vydolovat něco více. Jinak ale fajn tempo, až na ten začátek. Potom už mě to i začalo bavit, ale bylo mi tak nějak jedno, kdo přežije a kdo ne. Hodnocení: 6,5/10 ()

Mesmeric

Nasrat, tohle je prostě dobrý. Osobně jsem tomuhle low cost žánru přišel na chuť. No a co, že to je technická píčovina, to nikoho nezajímá. Já se osobně taky nedomnívám, že banda uhrovitých IT hackeru zvedne svojí tlustou prdel od PC a půjdou někoho pověsit za koule na dveře, ale rozhodně si tím nenechám znechutit fajnový pocit z filmu. Jo a změňte popis filmu...tohle s hororem nemá nic společného. ()

Cigalone

Pri uvážení, že sa podobný scenár v dnešnom technologicky vyspelom a hackermi nijak nevyprázdnenom svete môže pokojne odohrať, niet divu, že psychiatrické ambulancie sa napĺňajú rýchlejšie paranoikmi a ľuďmi so stihomamom, než väznice kyberzločincami. Zatiaľ je, našťastie, vyplývajúc zo štatistík, v kyberpriestore výrazná väčšina "len" šikany a majetkovej kriminality, no zapnúť kameru s freewarom je už lahšie, ako ju udržať vypnutú (a neprelepenú). ()

penguin888

Co čtu komentáře, je to asi hodně individuální. Za mě osobně 80% , z důvodu toho, že mám rád témata hackerů, o dark webu jsem toho ani moc (možná nic) neviděl. Mě tento námět velmi pobavil, celou dobu se stupňuje napětí a nakonci jsem měl až husí kůži z toho, že by se plno z těch věcí mohlo stát skutečností. Ano to provedení bylo až moc rychlé, ale když se dívám na propracovanost "vražd", že to byly v podstatě sebevraždy, tak to nápad opravdu mělo dobrý. Doporučil bych člověku, který má rád napětí, IT věci, ovšem k horroru to má ještě poměrně daleko. ()

marttul

A mě to bavilo. Zajímavý námět, koukala jsem a ani nedutala. Osobně spíš dávám přednost hororům s "neviditelným nebezpečím", takže jsem se nabála. Ale napjatá jsem každopádně byla. A navíc-dobrých hororů s vymoženostmi dnešní doby je, za mě, pramálo. ()

Holly_Molly

Jeden trotl si přivlastní něco co mu nepatří, začne si zahrávat s něčim čemu nerozumí a uvrhne svojí demencí svoje kámoše, sebe i svojí girl v nezapomenutelnou noc (ehm ehm)! První díl vsadil na neokoukanej vizuál a nadpřirozeno a bylo to super. Tu zůstal už jen vizuál, u kterýho je extra náročný protrpět prvních cca 40 minut po kterých následuje pár over-the-top hackerovacích fíčurek, jedna tak trochu dojemná scénka lesbickýho párečku, kterej dodává aspoň těmhle dvěma charakterům na lidskosti a závěrečnej twist očekávatelnej vzhledem k tomu, že postavy bojujou s někym kdo s nima celou dobu vyjebává..Má to sice pár dobrejch nápadů, ale jako celek to prostě nefunguje...// ()

Feacher

A ještě půjdu o stupínek výš v případě druhého dílu. Kromě zpracování samozřejmě mezi "díly" není žádná spojitost... a to je vlastně dobře. Hezký vymyšlený základ příběhu i jeho zpracování, tento typ filmu mám moc rád. Zabaví na celou dobu, I like it! ()

Miroslav.Zac

O něco lepší a "smysluplnější" než předchozí díl. Dokázal si udržet mou pozornost, ale ten konec byl podle mě zbytečně uspěchaný a ztrácel na uvěřitelnosti. ()

pyzma84

Opäť raz škoda... Nápad ma celkom nadchol, aj dejovo bol film pozerateľný, takže za tri. Škoda trapností typu- stratil som notebook, máš ho Ty, vráť ho, ja som veľký hecker a plávam si v dark webe, ale...neviem si nájsť vlastný počítač... What the hell?... ()

Slash_Flash

Občas se u filmu stává, že každým novým dílem série jde celá série postupně do prdele. A to hlavně u amaterských filmů jako je tento. Ale u Unfriended mám pocit, že každým dílem se lepší. Na to, že první díl byl naprosto strašný, druhý už mě mile překvapil svojí atmosférou, napjatostí (jestli je to slovo), se super příběhem a s docela dobrými hereckými výkony. Dost se mi i zalíbilo, jak šlo vidět, že každá postava má něco do sebe a že každá je jiná. Jedná byla strašně ukecaná, druhá strašně skeptická a další měla všechno na háku. Do toho chytré triky hackera a jeho zápletka taky nebyla nejhorší, úmrtí byla nečekaná, zajímavá a hlavně originální. Sice je pravda, že oběsit týpečka na dveřích není nic strašně skvělého, ale i tak. Scéna kdy jednu z osob sejme policie je momentálně nejoblíbenější z celého filmu. Taky se mi hodně líbilo, když jsem projížděli ty videa v notebooku. Byla temná a vyvolávala otázky. To je něco co do thrilleru patří! Jestli bude další díl a bude ještě lepší, snad se dočká i 5* ()