Česká filmová rozprávka pre malých i dospelých, nakrútená podľa predlohy Jana Wericha. Delostrelec Pankrác, dragún Bimbác a vojenský kuchár Servác dostali od dobrosrdečných trpaslíkov ďakovné dary, o ktoré ich pripravila zlá princezná Bosanba. Trpaslíci im opäť pomôžu, ale veteránom dlho trvá, kým pochopia, čo je pre nich najdôležitejšie... (STV)

ZeroCZ1233

Jedna z nejnápaditějších pohádek, co jsem kdy viděl. Učebnicový příklad správného užití plánované překombinovanosti, jež mezi sebou nádherně splývá v krásných absurdních vzorcích. Sympatické hlavní trio a zbytek hereckého obsazení je jen výhodou. Karavana velbloudů z 10. ()

lykan9

Tři veteráni jsou pohádkovou libovkou, která hýří jednou vtipnou scénou za druhou. Ať již ústřední trojice, tak i všichni ostatní jsou skvělí, zábavní a vtipní. Přesně ta pohádka, která nikdy nezestárne. ()

fabecc1222

Já bych to upřímně ani neoznačoval jako pohádku, protože z pohádek to má fakt málo, a mnohem víc to jde svou poetikou i vzhledem k tvůrcům třeba k Cimrmanovi. Ono je to ale ve výsledku jedno, hlavní je, že tady to prostě funguje na všech řadách. Nezapomenutlné písničky, které už dnes kompletně zlidověli, či výborně vychytralý scénář s do nejmenších detailů vypiplanými dialogy. ()

Autogram

Zažít nudu? – To vadí! –– Presne taký pocit som mal z tohto filmu napriek zaujímavým myšlienkam a skvelému tímu tvorcov. Rozprávková atmosféra tam je, ale neviem, či deti akurát takúto groteskovú rozprávku pochopia. Ja si len pamätám, že som mal traumu logiky z dlhého donekonečna rastúceho nosa. ()

Jaro.Krafcik

Není nutno, není nutno aby bylo primo veselo, už asi legendárna pesnička a úhlavná trojica hlavne Sveřak si tu urobili svoju robotu. V podstate zase nevyšiel komentár k 10.200, ale to nevadí, už s kamarátom ani nestihame dávať okrúhle čísla nejakým filmom, hodnotení je menej, snáď sa to aj rozbehne. Ale na český film vydarená komediálna rozprávka. 4* ()

Pit

Poznám pár ľudí, ktorým by sa tiež hodila tá hruštička na tie frňáky. Ale ja keď hruštičky, tak radšej v tekutom stave. ()

jefff

Není nutno, není nutno aby bylo přímo veselo...:-) klasika klasik a jedna z nejlepších pohádek všech dob. Viděl jsem ji snad stokrát a klidně stokrát ji zkouknu zas. Tři veterány kromě všeho zdobí fantastická ústřední trojce v čele s Rudolfem Hrušínským. ()

Linkyc

Hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo-hohoho. U této pohádky brečet rozhodně nebudete. Jeden z důvodů, proč občas zkusit návrat k české kinematografii let minulých. ()

zahron

Tahle pohádka je nejoriginálnější ze všech od frňákovníku až po chyták jmen "Pankrác, Servác a Bimbác" přes cedulku " Cizinec není našinec" až po naprosto parodického ministra Informací :-)) "No prosim, už je až v Rakousku !!" ()

Fox85

Milá pohádka o třech veteránech, třech trpaslících a třech kouzelných darech. I když jsem ji viděl už mnohokrát, tak se na ni příště podívám zase, a rád. ()

vincent

Tak toto môžem. Vynikajúca komédia prístupná aj deťom. Výborné herecké obsadenie. Vynikajúca pesnička. To sa dá pozerať zas a znova. ()

lskala

Jedna z nejlepších Českých pohádek! Trojice hlavních představitelů v čelem s hercem - MISTREM panem Hrušínským, je excelentní. Lokace jsou velmi originální a skvěle dotvářejí pocit diváka, který se při sledování ocitá v jiném světě. A ten přerostlý rypák co vypadá jak sloní penis? :-D 90% - 5***** ()

pávek

Pukni si, závistí. Vynikajíci pohádka, která potěší malé i velké. Dodnes si pamatuju, jak jsem stál na Karlově mostě a díval se, jak běhají po schodech s dlouhým gumovým nosem. ()

Sdoom

Tři veteráni mě opět nezklamali. Aboslutně perfektní pohádka pro děti i dospělé, které nechybí skvělý příběh, vtip, originální triky, ponaučení a možná nejzpívanější písnička v našich luzích a hájích. K tomu připočtěme tři z našich nejlepších herců v hlavních rolích a máme z toho jednoznačný 5hvězdičkový mix. (TV) ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica

19.07.2021

Ve věku 81 let včera večer zemřel slovenský herec, režisér, textař a humorista Milan Lasica. Rodák ze Zvolenu má k dnešnímu dni na svém kontě přes stovku filmových a televizních rolí. Umění se… (viac)

Zemřel herec Jiří Hálek

Zemřel herec Jiří Hálek

19.12.2020

Ve věku 90 let nás včera opustil český filmový, televizní a divadelní herec Jiří Hálek. Rodným jménem Hugo Frischmann vystudoval pražskou DAMU a ve filmu se poprvé objevil v roce 1948 v kraťasu… (viac)

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (viac)