Nech žijú duchovia!

• Československo Ať žijí duchové! (viac)
Z nakrúcania  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komédia / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Réžia:

Oldřich Lipský

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (viac)

Rodinná komédia plná pesničiek Jaroslava Uhlířa a a Zdeňka Svěráka je plná strašidiel a rozprávkových kúziel. Hrdinami sú deti, ktoré sa pustia do boja proti dospelým obyvateľom ich dediny, keď chcú premeniť starý hrad na poľnohospodársky objekt. Skupina detí však presvedčí hradných duchov a mestských úradníkov , že potrebujú prestavať miestnu zrúcaninu na klubovňu. S výdatnou pomocou duchov, rytiera Viléma Brtníka a jeho dcéry Leontýnky, obývajúcich schátralý objekt, ale aj trpaslíkov, ktorých rytier privolal, sa im podarí dosiahnuť svoj cieľ - hrad je opravený a odovzdaný do starostlivosti detí. A z Leontýnky, ktorá si sťažuje na osud nesmrteľných bytostí, sa vďaka byline darovanej z lásky, stane normálne dievča. Tak prečo neveriť na duchov? (TV JOJ)

Ynés

Asi nemám ten správný vkus na pohádky, ale zrovna tuhle jsem nenáviděla už jako malá hlavně kvůli těm písničkám, který musim pořád i dodnes poslouchat v rádiu. A Pribiňáček taky nesnášim..Brrrr ()

Prochy38

Český filmový klenot. Kvalitní obsazení a příjemné písničky. Jsou filmy, které ani přibývající věk nevymaže a hlavně jim neubere na kráse! ()

Xavi6

Pohádka mého mládí. No ono je výraz pohádka špatný protože se spíše jedná o muzikál, ale já to beru jako další českou pěknou pohádku, hlavně s pěknou hudbou a dětským nádechem. ()

Hanes88

Nádherný československý film s nádhernými písničkami a parádními hereckými výkony. Zaručeně jeden z těch lepších filmů u nás. 80%. ()

Rozjimatel

[4,5*]     "Volal jsi mně, hochu?" "Fujtajbl!" "Fujtajbl vespolek."     Roztomilá fantazijná muzikálová komédia, smerovaná hlavne na detské publikum, ku ktorej ma viaže silná nostalgia. Veď Leontýnka (Dana Vávrová) bola detská platonická láska hádam väčšiny mojich rovesníkov. Dielo plné hravosti, nápaditosti, ktoré je zároveň vtipné i ľudsky dojímavé (najmä v závere pri dvojnásobnej rozlúčke Leontýnky). Pri viacerých pokusoch geniálneho scenáristu Zdeňka Svěráka o rozprávkovú tematiku je toto z môjho pohľadu jeho jediný čistý zásah do čierneho (pritom ani jeden z jeho ostatných pokusov nebol celkom márny). Samozrejme, že nemôže chýbať jeho typický láskavý humor, pričom ten film je priam nabitý vtipnými hláškami, napr. krásnymi dvojzmyslami ("Ale tím se má člověk namazat... Teda namazat koleno."). Keď k tomu prirátame to, že na režisérskej stoličke sedel skvelý Oldřich Lipský v jeho vrcholnom období (70. roky) a ešte to, že tu naplno zabodoval i Jaroslav Uhlíř so svojou výbornou hudbou (lepšiu hudbu zložil snáď už len pre film Vrchní, prchni! (1980)), tak ide v takmer všetkých ohľadoch o nadmieru vydarené dielo. To sa určite týka aj mimoriadne vydareného obsadenia detskými hercami a tiež veľmi presvedčivých trikov (pri tých trpaslíkoch sa človek neprestáva diviť nad tým, ako to v tej dobe tí tvorcovia dokázali).     "Ty jsi živá?" "Javor." ()

Yardie

Jedna z nejlepších českých pohádek!!! Nevím, proč už se dnes takové netočí, to bych se snad i díval. Opravdu paráda! Malé děti se u toho vyřádí a i já jsem se docela zasmál, některým "frkům", které nevím, jestli děti zaznamenají. Každopádně je to film pro celou rodinu a ukazuje, jak se dělaly krásné a vtipné filmy a ne ty dnešní katastrofání nesmysly. Howgh! ()

janistr

Vzpomínky na dětství, nestárnoucí komedie, u které se zaručeně pobaví diváci všech věkových kategorií. A navíc vynikající "soundtrack" :o) ()

Cement73

Roztomilá rodinná komédia o aktívnych pionieroch a iskričkách :) ktorí za pomocou duchov a trpaslíkov zmenia plány KSČ na zvýšenie výkonnosti 8mej pětiletky a miesto poľnohospodárskeho objektu uchránia miestny hrad aby ním aj mohol zostať. ()

spiritus

Pramen zdraví s posázaví. Tuhle pohádku pro větší děti a vlastně i pro dospělé, mám rád. Nejenom z důvodu obsazení velikánama tehdejšího filmového nebe, ale zkrátka i pro tu jednoduchou ale přece jen hřejivou zábavu. ()

Mikeel

Jedna z dalších pohádek, kterou jsem jako malý miloval. Vždyť je tak pozitivní, krásná, plná energie, lásky a pěkných písniček. Je to pohádka, která patří bezesporu k těm nejlepším, českým pohádkám vůbec. ()

cuchillo

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Plná vtipu, hlášek a skvělých písniček, který si vždycky ráda pustím na jukeboxu :). ()

GreatestFan odpad!

Netuším, co na tom kdo vidí, chtěl jsem se na to podívat několikrát, ale vždycky jsem to vypl, vždycky jsem se roznudil. nuda nuda nuda... ()

Garch

Když mi bylo jedenáct a poprvé jsem na tom byl v kině, bylo to jako zjevení. A je to pořád stejně báječný. Nemá chybu :-) ()

Oxymoron

Písničky z Ať žijí duchové si zpívám dodnes. Na jeden film je tu hitů jako hub po dešti. K tomu zábavný příběh, dřívější herecká špička a krásná malá bílá pání, do které jsem se zamiloval (teda v dětství, ať mě nikdo neosočuje:) ()

neneka

Je to moje dětství a nostalgické kouzlo pořád trvá. Písničky znám dodnes a pořád se mi líbí :-) Jen Leontýnka (Dana Vávrová) už na nás kouká z výšky... ()

Greg25

Už jako dítě jsem tenhle film neměla ráda a s věkem se to nějak násobí. Přes filmařské kvality mě snímek Ať žijí duchové! minul několika mílovou vzdáleností. 50% ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)