Cobra Kai - Série 5

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2022, 6 h 19 min (Minutáž: 31–49 min)

Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Jacob Bertrand, Peyton List, Courtney Henggeler, Luis Roberto Guzmán (viac)

Terry prosazuje v Cobra Kai nový režim. Daniel a Johnny se dají dohromady se starým spojencem a zahájí bitvu, která rozhodně neskončí na tatami. (Netflix)

mouzi

Terry Silver jede a prakticky táhne celou sérii, protože ostatní postavy zde jaksi nemají co nabídnout, krom zrecyklovaných klišé z předchozích sérií. Jediná změna je tu nástup Chozena, jinak jde pořád o to samé. Tak snad už je to opravdu konec. Jinak zábava to byla, ale tato série už byla spíš jako přídavek. ()

Dusty56

Z nějakého důvodu mě seriál baví sérii od série méně a v této zatím poslední už mě dost nudil. Chybí mi tam napětí z prvních třech sérii, nějaký Mexiko nebo Terry Silver mě moc nezajímají. Také herecké výkony mi přijdou slabší (mluvím hlavně o Macchio, Maridueña a Mouser). Jediný Zabka si zase drží slušnou úroveň. ()

zurivymlok

Mám velmi rozporuplné pocity. Prvních 9 dílů supr s vybudováním parádního démonického záporáka - a poslední desátý díl toto spláchl do hajzlu. Za mě jednoznačně nejméně uspokojivé finále nějaké řady. A je to škoda. Terry mohl být parádní záporák na tři série. ()

Sopholojong

Zhruba do stvrtej epizody je to varenie z vody predchadzajucich serii (prehlbovanie vztahu s Chozenom, "konzekvencie" veci minulych, Miguel vs. Robbie) a nad logickymi lapsusmi sa uz vobec nepozastavovat (absencia policie, "dedci v akci" - hlavne Kreese), avsak nastupom stareho znameho vo vaznici sa to piatou epizodou vrati opat do tych orgastickych "guilty pleasure" vysin, kde nechybaju suboje kazdy s kazdym a najma zaverecna epizoda ("ferovky" v Silverovom sidle, Cobra Kai dojo precitnutie, utek z...) je symbiozou reziserskeho, produkcneho, hereckeho (a neviem akeho este) entuziazmu, z ktoreho vznika opat jedna z najlepsich TV (ak nie najlepsia) zalezitosti roka. Mimochodom, hudbu ma Cobra Kai epickejsiu a lepsie skomponovanu ako amazonsky Pan prstenov a HBO House of the Dragon dokopy. 9/10 ()

DanlinDan

Upřímně jsem se trochu bál o příběh ,aby to nebylo jenom dolování peněz. Díky bohu z mého pohledu příběh byl skvělý. Jak děj se se budoval. Záběry kamery při zápasu. Skvělé! Těšil jsem se, že Mike Barnes bude vidět častěji, ale zase to zalepuje překvapení ohledně Mike. Ale záběry do minulosti? Dobrá volba. Za mě seriál neztratil na kvalitě a těším se na 6. sérii. Ale je opět otázka jaký bude děj. ()

bigmatko

tak ako aj predchádzajúce série tak aj piata má svoje nostalgické čaro. jednoduchosť príbehu, hĺbka jednotlivých postáv, akcia, humor, nostalgia, mravné a morálne ponaučenia to všetko robí z Cobra kai top seríál z netflixovej produkcie. Zaľúbenie v ňom nájdu asi aj tí, ktorí nevideli alebo si nepamätajú filmy Karate kid. je to určené aj novej generácií aj fanúšikom pôvodných filmov. ()

Knifeos

Můžeme se zde bavit o tom, že pátá série má přinejmenším nejslabší první polovinu ze všech, nejslabší soubojovou choreografii ze všech, ale to je asi tak vše, co můžeme kritizovat. Cobra Kai osobně vnímám jako nejkonzistentnější seriál, který jsem kdy sledoval. To množství akce, emocí, zvratů, humoru a neskutečné svěžesti a napětí, které jsou tvůrci schopni do každé série narvat, je fascinující a to, že v této notě dokáží držet a podle mě i zvyšovat kvalitu sérii od série, si zaslouží fakt velké uznání. Pátá série je určitě vážnější a v jistých (ne ale všech) směrech i vyspělejší. Příběh se opět posunul a dal tečku celé současné kapitole, té kterou jsem měl úplně nejradši. Osobně mám k postavám v Cobra Kai citový vztah srovnatelný asi jen s postavami Stranger Things, proto jsem hltal každou scénu mých oblíbenců, mezi které se nadobro přidal neskutečně badass sympatický zabiják Chozen, a užíval si naprostou exhibici jednoho z nejcharismatičtějších záporáků Terryho Silvera. Po této sérii si myslím, že Cobra Kai dosáhlo svého vrcholu a nedokážu si představit jak by se mohlo navázat v příští sérii tak, aby mě to opět dostalo do kolen, jako už mnohokrát. Ale možná právě protože by to nebylo u tohoto seriálu poprvé, tak tvůrcům budu dál plně věřit. 8/10 ()

jirikzaboj

U předchozí série jsem měl problém s chováním některých postav a přílišnou soustředěnost na jejich nezajímavé charaktery. Místy byl děj nudný a přešlapoval na místě. U recenze jsem uvedl, že by zase výprava potřebovala nakopnout a díky vystřelení Silvera do pozice lídra dojo měli tvůrci otevřenou mysl a kreativita se projevila opravdu skvěle. Je to dospělejší, než všechny série předtím, je to napínavé a mixuje to komedii, rodinné drama a akční sekvence naprosto dokonale. Jsem rád, kam se každá z postav až dostala a je radost je vidět všechny, jak se plácají konečně po ramenech a po tolika sériích už konečně zakopali válečnou sekeru. Jako negativa bych vypíchl jistou předvídatelnost děje, ale to se dá přehlédnout, protože Cobra Kai nikdy nebyl o sofistikovaném příběhu, ale o fanouškovském ždímání do morku kostí a oddechové atmošce. Přesto cítím, že je čas postavy nechat spát a proto jsem rád, že příští série bude úplně ta poslední. I když se docela obavám, jestli bude mít ještě co nabídnout. Finální cliffhanger mě o tom vůbec nepřesvědčil. ()

Asanoth

Největší síla prvních řad byla v tom, jak to celé bylo šedé. Postavy jednaly lidsky, s nějakým smysluplným motivem, nikdo nebyl Jasoň, nikdo nebyl Drsoň (možná až na Kreese, ale u toho to alespoň bylo do hloubky propracované). Lidi řeší svoje obyčejné životní potíže jako lidi v prostředí karate. O to všechno v páte řadě přijdeme - lidské osudy se odsouvají na druhou kolej v zájmu "epického" boje proti absolutnímu zlu - které se upřímně sice nechová jako Mirek Dušín, ale rozhodně ne jako absolutní zlo , všichni ostatní prozřou a jsou hodní a ohleduplní a navíc (zejména v první polovině) zblbli až k neuvěření - Johnny je až karikaturně hloupý, LaRusso se chová čím dál víc jako nevybouřený puberťák, děti se prostě chtějí řezat bez ohledu na cokoliv. A to ani nemluvím o nesmyslech v ději (jak popsal např. NifKor). Pro mě posun od něčeho, co bylo v dnešní době výjimečné, k běžné hollywoodské produkci. To ale lidi chtějí - jak ukazuje u zdejší hodnocení. Bohužel :( . ()

Karo2220

Piata séria stále slušne drží úroveň. Stále dosť dobré, v súčasnosti asi jediná pozerateľná vec na netflixe. Hviezda dole za určité sklamanie z poslednej časti, pôsobila trochu zvláštne v takom tom americkom štýle nezničiteľných superhrdinov, a teda dosť nereálne a nelogicky. Hlavný záporák padol akosi príliš rýchlo a ľahko na to, že bol dve série prakticky nedotknuteľný, nech urobil čokoľvek. Tiež ma mrzí, že si neodpustili politickú propagandu, krátku, nepriamu, ale bola tam. ()

Geon

Cobra Kai má silné kořeny sahající do 80. let a od roku 2018 nám začíná kvést do nečekané krásy jako bonsai. Letos nám vykvetla už popáté a byla to opět nádhera s velkým N. Terry Silver je prostě badass záporák, který po vyřazení Kreese ze hry, teda tatami ;), se ujímá vedení v Cobra Kai a je jí přímo posedlý. Výlet do Mexika je zakončena typicky po Lawrencovsku a ukončení rivality Robbyho a Miguela prostě a jednoduše dává smysl. Čozen a Kim jsou příjemným, v podání Kim nepříjemným (cobrovským) okořeněním. Rozepře mezi Johnnym a Danielem se zdají být zažehnány, Johnny se postavil čelem k otcovství a vypadá to, že nám dospěl. Celá série postupně graduje na všech frontách: příběhově, karatisticky i emočně v perfektní finále. S očekáváním se těším na další plody této bonsaie. ()

BStone

Cobra Kai pokračuje, kde ve čtvrté sérii skončil. Neboli Daniel chce zničit dalšího zloducha, Johnnyho imbecilita je už mimořádná a nevěřím, že ve skutečném světě by si o něj nějaká žena opřela kolo, a děcka se furt kvůli něčemu rvou a nesnášejí, pak zase usmiřují. Finální fight je pak už na hranici slušné parodie. Za závěrečný útěk by se nemusel stydět ani Hannibal Lecter. Na velkou část fanoušků to evidentně funguje, takže tahle série bude možná lehce nekonečná. 40% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD