Cobra Kai - Série 5

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2022, 6 h 19 min (Minutáž: 31–49 min)

Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Jacob Bertrand, Peyton List, Courtney Henggeler, Luis Roberto Guzmán (viac)

Terry prosazuje v Cobra Kai nový režim. Daniel a Johnny se dají dohromady se starým spojencem a zahájí bitvu, která rozhodně neskončí na tatami. (Netflix)

kluk z Na

Vždy jsem se nechal jen tak unášet, nevšímal si drobných nedostatků této milé série. V páté řadě se to zlomilo. Celá rodina LaRusso mi leze na nervy, manželka Amanda by se měla přejmenovat na Karen. Miguel se chová jak ubulená pinda a Robbie jako starej fotr. Jejich konfrontace nese kladný body, ale dojem uvadajícího listu to ve mně nemění. Johnny naštěstí zůstává jakž takž v mezích, takže alespoň něco při starém. Opět potěší navrátilci z původních filmů, z tohoto hlediska je seriál unikátem. No snad šestá série bude lepší. ()

inutihar

Pátá série už asi byla "too much", ale některé jednotlivé scénky (za mě vede "Top Gun" a zpěv Eye of the Tiger) byly ve své infantilní zábavnosti naprosto geniální. A Chozen by si asi zasloužil spin-off. ()

franzkfk odpad!

Tohle je příliš cheesy. Navíc to nedává smysl. Silver vyhrál a LaRusso nectí dohodu. Tahle série má docela dost slabý scénář a desátá epizoda zabíjí vše, co si tak budovali v dílech před. Ten desátý díl je jedna z nejhloupějších dramaturgických zkratek, jaké jsem kdy na obrazovce viděl. Nic se vlastně nestalo. Chozen to rozchodí, Silver se vykoupí a nahradí staré studenty novými. Na co vlastně budovat možnost mezinárodního turnaje, když to všechno můžeme zabít desátou epizodou. ()

Psycho.R

První série, která ničím moc nepřekvapila, a která obsahovala spousty nelogičností. Viz. vloupání do domu zaporaka a dojo Cobra kai se nijak neřeší, naopak jen jedna postava je potrestána za jiné činy. Stejně tak neni potrestána postava, která významně lhala tak, ze to významně ovlivnilo děj. Miyagi do a Eagle path porušili dohodu a opet otevreli dojo, pritom nemohli tušit, ze jsou vlastne v právu, takhle by se Danny dřív nezachoval. Závěr je takove deus ex machina. Velké plus je, že se podařilo vměstnat do příběhu dvě důležité postavy z filmu. Jedna má hodně logický duvod existence, to mě potěšilo. Druhá je však extrémně nevyužitá, pritom se dala použít k dobremu zvratu. Silver potvrzuje, že pro třetí film byl dobrá volba a i tady je dost dobry. Závěrečnou scenu jsem očekával, ale doufal jsem, že tam bude mnohem větší cliffganger. Od šesté série moc nečekám a dost me mrzí jak dopadla pátá, i kdyz je pořád zábavná, nikam pribeh neposunula. ()

neo93

Pátá série populárního seriálu z prostředí karate, která mě znovu výborně bavila. A to i přesto že ve své podstatě opět sází na stejné prvky, které jsme mohli vidět již v minulých řadách, ačkoli dokáže přidat i ty nové či trošku jiné. I samotný hlavní děj, jenž navazuje na minulou sérii, je znovu zaměřen na nepřátelství proti Cobra Kai, který vede nenávistný sensei Terry Silver. Tentokrát to je však především osobní boj pro Daniela LaRussa, jemuž se Silver dostává hluboko pod kůži a nedokáže už myslet na nic jiného, jen na Silvera a na jeho zlomyslné plány, které mu chce jednou pro vždy ukončit. Máme tu však i další vedlejší příběhové linie, které jsou více či méně zajímavé. V první epizodách, Miguel hledá svého otce v Mexiku, zatímco Johny Lawrence a Robbytam rovněž míří, aby ho pro změnu přivedli domů. Sledujeme dceru Daniela, Sam Larusso, které vede svůj vnitřní boj, poté, co prohrála na turnaji karate All Valley. Velmi úsměvnou linkou je drsňák Johny Lawrence a jeho nová budoucí životní kapitola, jenž ho čeká a se kterou jistě budou tvůrci seriálu vtipně pracovat i v šesté řadě. Sensei Orlího tesáku se také snaží urovnat spor mezi svým synem Robbym a Miguelem, což vede k velmi neotřelým situacím. I pátá řada přináší nové postavy. Jednou z nových tváří je Mike Barnes, dávný soupeř Daniela z dojo Cobra Kai před třiceti lety, který zasáhne do asi tří epizod. Mnohem více prostoru dostává japonský karatista Chozen Toguchi, který se objevil již ke konci čtvrté série. Jeho zkušenosti a neortodoxní metody boje jsou výraznou pomocí pro Daniela, tak později pro samotné dojo Miyagi-Do. Na druhou stranu Silver si zve do svého karate klubu sensei Kim Da-Fun a její partičku bojových poskoků, kteří taktéž přilétají z japonského ostrova. Jak už jsme si zvykli z předchozích sérií, znovu se na chvilku podíváme také do minulosti a to konkrétně do Silverovy a Kreesovy. Ačkoli této sérii možná chvilku trvá, než se pořádně rozjede, postupně nabírá na obrátkách až do závěrečného finále, kdy přijdou na řadu také surové hromadné i osobní bitky plné karate. Těším se na údajně poslední řadu, ve které můžeme čekat Sekai Taikai, nejlepší turnaj v karate na světě. ()

john.h

Pro deti osmdesatek, ktere videly Karate Kid 1, 2, 3 vice nez jednou je tento serial naprosta povinnost a pata serie zatim vrchol. Autori sikovne davkuji nostalgii postupne a s patou serii uz byly v serialu vsechny hlavni postavy hlavni trilogie (jen vybocujici ctvrty dil porad neni zakomponovan), vcetne byvalek Daniela. Serial sikovne udelal z hlavnich filmovych rivalu Daniela jeho kamarady, kteri interaguji i mezi sebou vzajemne ve skvele napsanych a vtipnych dialozich (Chozen a Johnny vzpominajici na udalosti s Danielem nebo Chozen, Johnny, Mike Barnes a jejich spontanni rozhodnuti jit dat do drzky Terry Silverovi i pres nesouhlas Daniela, cimz ukazali, ze jsou porad karate bad boys a Daniel porad ten good guy) a v dojemnych dialozich (Daniel happy ze Mike vede sporadany zivot, napravovani krivd Daniela s Chozenem a Johnnym z minulosti, Johnny, Daniel a Chozen probirajici Chozenovu lasku ke Kumiko). Ta linka s teenagerama take neni vubec spatna. Je to fakt dobre napsany a naprosto ultimatni rozsireny verse puvodniho Karate Kid, ktery naprosto dokonale navazuje ma filmy (fakt si nedovedu predstavit, aby to bylo lepsi). Tento serial ukazuje, jak se ma pracovat s nostalgii, jak se ma delat reboot neceho kultovniho (se zachovanim puvodnich postav) a jak ma vypadat propojeni postav z ruznych filmu. Serial se dost libi i lidem, kteri Karate Kid nikdy nevideli, ale pokud jste, jako ja, vyrustali v osmdesatkach/devadesatkach, Karate Kid znate, tak proste ocenite vsechny ty odkazy na Rocky, Terminatory, Kickboxery a pri nekterych scenach tam budete mit pridanou hodnotu a hrejivy pocit - napriklad kdyz Johnny, Chozen, Daniel pari a chlastaji pod neonovym osvetlenim a do toho hraje Eye of the Tiger, pripadne high tech telocvicna v neonech versus trenovani v prirode (i s primym odkazem na Rockyho, o kterem se postavi pri teto scene bavi a smeji se, jak je to stejne)  - kdyz ty postavy znate z filmu, vite cim si tam prosly a je proste skvele videt, jak se jejich vztah vyvinul do pratelstvi po tom vsem. Tesim se na dalsi serii, ale podle me uz by mela byt posledni. Krome Hillary Swank si uz autori vystrileli vsechny nostalgicke naboje a pribeh uz by mel byt nejak zavrsen - Miyagi-do bude super slavna svetova znacka, Daniel, Chozen, Johnny a Mike bohati, John Kreese si projde vyvojem a stane se z nej kladas a nazdar. Mozna nejakej spin-off by byl jeste fajn, ale hlavni serie uz by pomalu mela byt zakoncena, nez zacnou varit z vody. ()

Vanchovi

Vyzerá to akoby sa zápletka stále opakovala, čo môže byť trochu na nervy, ale napriek tomu plná paľba pretože ma to stále baví a takisto jedntolivé postavy sa vyvíjajú a posúvajú. Stále to má taký old school nádych, aj keď možno menej ako v prvých dvoch sériách. Najviac ma baví Zabka, jeho buranský Johny Lawrence je perfektný. ()

Dejvecd

Cobra Kai má niečo, čo ostatné seriály ešte stále len hľadajú. Cobra Kai má niečo čo dokáže držať diváka priklincovaného na obrazovke po celé hodiny. Cobra Kai dokáže naservírovať porciu skvelej zábavy a zároveň však vie ako správne narábať so svojimi postavami a ako nám doručiť kvalitný a emocionálny príbeh. To všetko skrz roky budovaný vzťah medzi divákom a ságou Karate Kid, vďaka čomu sa do príbehu vieme zapojiť na samotné maximum a vďaka čomu nám hlavné postavy, ich rozhodnutia a ich problémy pripadajú ako niečo veľmi blízke. Vieme sa do našich hrdinov vžiť a súcitiť s nimi. Strašne chválim tvorcov ako si dobre postrážili jednotlivé charaktery a s akou trpezlivosťou a precíznosťou ich príbehy rozvíjali, pretože je vidieť, že tomu čo robia skutočne rozumeli a pretavili do toho celé srdiečko. Cobra Kai je totižto niečo čo je robené s láskou a od srdca, a nech Diesel hovorí čo chce, ale toto je o dosť lepšia rodina, než jeho Rýchlo Zbesilo (práve som porovnal úplne odlišné veci, ale ok). Preto budem Cobru Kai milovať navždy. ()

Tomacek

Cobra kai je skvělá série, některé díly si užívám víc a některé míň, ale u této série byla většina dílů pouhým zklamáním. Proč? Například kvůli podprůměrným hereckým výkonům Xolo Maridueña. Celé to na mě působilo strašně falešně, třeba když Miguel poprvé vidí a pozná svého otce, tak mě nedokáže přesvědčit jeho emocemi, že se to skutečně děje. Naopak bych chtěl vyzdvihnout Júdži Okumoto , který tuto sérii tahal každým coulem. Jeho humor mě dokázal rozesmát a hlavně ten finální duel mezi ním a Silverem. Na duel skvěle vybrané prostředí ve formě vily a bazénu. A kamera? Za mě na netflixárnu nadprůměrné. No a konec této série by měl ukončit Cobru Kai, ale to se nestalo...Místo toho naprosto nelogicky sensei Kreese utekl z vězení a pokračuje dál za zLeM. No musel jsem dát 3 hvězdy za některé herecké výkony a za nelogické chování postav kterou tento seriál od čtvrté série nese. ()

RigorMortis

Návrat mnohých postáv z minulosti, k tomu už x sérií ako hlavný záporák sociopat Terry Silver tentokrát s plánom na expanziu Cobra Kai po celom meste a v tej piatej ešte väčší sociopat Kim Da-eun prinášajúca odkaz svojho deda (ale úprimne, tlačiť do seriálu o karate postavu s výcvikom v Tang Soo Do mi príde rovnako absurdné ako remake Karate Kid odohrávajúci sa v Číne, v ktorom hlavný hrdina cvičí kung fu). Narozdiel od riešenia pubertálnych konfliktov po 30 rokoch teraz každý z dvoch hlavných hrdinov rieši svoje problémy - Daniel otázku pokračovania v karate a manželské problémy; Johnny rodinné problémy a príchod dieťaťa. Inak sa však viacero námetov opakuje. Či už ex- Cobra Kai drsňák, ktorého osvieti a snaží sa zachrániť iných pred Silverom a jeho taktikami; zakríknutý nováčik, z ktorého sa pod vplyvom Cobry Kai stane šikanujúci magor alebo deus ex machina v podobe podpory od bývalého záporáka zo starých časov. Pozeralo sa na to ale dobre. ()

Blazkowicz

Pravda, už to začíná trochu drhnout. Trapných situací bylo opravdu hodně a ani jindy skvělý Chozen z toho nevyšel úplně čistý. Smradi (hlavně malý, nasraný černoušek) už mi fakt začínají lézt krkem. Silver taky nic moc. 4-* ()

Gig

Jako každá série, tak i tato měla připravené eso v rukávu a to návrat dalšího starého známého. I když tu se to dalo tušit. Už na konci předchozí série herec krásně mlžil, že by si rád zahrál atd atd... A opět potěšil. Jsem zvědav kdo bude v poslední sérii nebo se vše konečně uzavře a někdo zemře. Už na konci této série to vypadalo, že přijdeme minimálně o dvě ikonické postavy. Opět je nechaly ale žít. Ne, že bych jim to přál, ale tady se hodila aspoň jedna smrt. Minimálně u Vyvoleného to tak vypadalo. Takhle t vypadá, že všichni jsou nesmrtelní. Což je trošku škoda. A ta druhá smrt nesmrt. To je krásný závěr a navnadění na finánální sezónu. ()

HanzoBureshi

Seriál Cobra Kai přichází po páté a klasicky nezklamal, ale ze začátku se tu pomalu začínaly vytvářet hluchá místa a pár scének, které mi přišli takové směšné, ale po nějaké chvíli se tato série proměnila na tu klasiku. Pro někoho to může být už přes čáru (zdravím rychle a zběsile), ale takhle to holt dneska chodí. Všechny postavy a jejich problémy byly v pohodě a frajer Chozen si to pomalu celé sbíral pro sebe, nevím jak to dělá :D. Terry Silver je stejně cool jako v minulé řadě. No a návrat staré očekáváné postavy, to byla velká radost. Co se týče začátku, tak je pravda, že se jednalo o nejhorší start, ale hned poté se to napravilo a já dostal co jsem chtěl a ten konec? Taková epická choreografie, u které se divím, že nezměnili rating, protože se dost přitvrdilo a u toho ten epický a nejlepší soundtrack ze seriálu!!! Kdo by kdy čekal, že díky trilogii Karate Kid dostaneme takový fatal orgasm, prostě bomba, teď už jen čekat na 6. řadu, která by to měla ukončit a doufám, že ukončí, protože čím dřív, tím líp. Mé hodnocení: 8/10 ()

Milda9

Prosím, každy kdo si chcete zachovat tu jedinečnost, nezkoušejte český dabing. Takový amatérismus se jen tak nevidí. U takhle špičkovýho seriálu, může tohle vyplodit jen naprostý mistr i-diot a banda i-diotů. Mít funkční mixér, tak jsem tam po prvních větách strčil hlavu. Dámy za 3, páni za 5. Když si představím, jaký jsme měli a ještě pár machrů na dabing máme, tohle je výsměch. Styďte se. Fuj ()

smarkus

Na 5* to nebolo. Občas tomu dochádzal dych ale po 4. časti sa to pekne nakoplo ale dovtedy to bola teenage dráma. Dokonca to začínalo byť trocha otravné, keďže dej sa zaoberal (prevažne) mladšími postavami. Opať ale tvorcovia vytiahli nejaké postavy z minulosti aj keď škoda, že Barnes dostal v poslednej časti ale aj celkovo málo priestoru. Na konci dňa sa mi to páčilo viac ako 4. séria a som ešte zvedavý čo si pre nás pripravia. Táto nostaglická banda ma veľmi baví a konečne sa usporiadali nepriateľstvá a ich večné zvraty. Paráda, kiež by si 80tkové trháky vážili aj terajšie kópie a vygrcané pokračovania, áno pozerám na teba Terminátor, Predátor či Alien. ()

muti

Silver prináša nielen peniaze ale aj kórejské korene vetvy kobra kai, ktoré siahajú ešte pred vietnamskú vojnu. Chosen je síce silnou posilou Miyagi-do, ale aj jej humorným odľahčenim. Na to aby bolo možné poradiť Silvera, bude treba urovnať všetky spory a krivdy a tých je fakt že hodne. 5/5 pre piatu sezónu, koľko seriálov by si prialo mať takú silnú päťku. Ovšem, toto je najlepší čas aby už šestka nebola, mám pocit že tu už išli all in a šestka už taká dôstojná nebude. Niekedy treba skončiť v najlepšom, lebo po top jedle môže prísť už len zlý aftertaste. Každopádne, piata séria určite stojí za pozretie, o tom žádná. Hai! Is that a yes? ()

ricmont

Pátá série sice měla za mě slabší rozjezd. Ale pak se to rozjelo tak jak jsem u Cobra Kai zvyklí. Terry Silver který se snaží vést až psychologickou válku proti Danielovi. Johny který se snaží neopakovat své chyby. A dál dějové linky mě prostě chytili. Nejvíc si mě ale získala Tory a její snaha se vykoupit. Návrat Mike a Jessici potěšil a obzvláště u Mike bych si přál jeho návrat do další série. Ovšem kdo si pro mě tuhle sérii ukradl tak to byl Chozen který si každou scénu kradl pro sebe. ()

imaginer21

Creese je ďábel. Ale od začátku: Plný fanservis je dávkován zejména v druhé polovině série, kde se dočkáváme pravého stmelení obou hlavních postav (toho, v které jsem doufal po poslední scéně 3. série) a Johnny nebyl nikdy vyrovnanější a lidštější než právě nyní. Na kolena padl a vzápětí motivovaně povstal i Daniel, poprvé bez zbytečného a často otravného kolísání mezi hloupou naivitou a skutečným odkazem pana Miyagiho. Slizký Silver šel v předchozí sérii vyšlapanou cestičkou na plné obrátky a překvapila i nečekaná surovost bojových scén v samotném finále. Dětští hrdinové nám pěkně dospěli a přišli konečně trošku k rozumu. Ale za vším tím hlavním dějem se nám pěkně profiloval ve své nejtemnější (a nejmotivovanější) podobě právě ďábelský Creese, jehož fénixova cesta byla doslova blaženým balzámem na fanouškově duši. Jestli je pravda, že 6. série bude poslední, a pokud si tvůrci udrží stávající úroveň seriálu (a především pokud vytáhnou v zásadě poslední a nejočekávanější esa z rukávu), mohla by to být seriálová událost desetiletí. ()

Predator77

Tak tu máme zase po nějaké době cobra kai 5 serii a musím říct že jsem se celkem bál jak to celé dopadne ale naštěstí to dopadlo dobře máme tady opět fajn postavy, akci, hudbu ale už o něco méně humoru ale když tady je tak je dobrý, co my ale už přišlo tak ze seriálu se nám stává celkem temnější a dospělejší záležitost a konkrétně v téhle serii už jde vážně do tuhého a už to i vypadá že tu příjde i někdo o život což by tomuhle seriálu možná i prospělo kdyby nechali umřít nějakou z hlavních postav ale bohužel se tak nestalo což mě přivádí k tomu že naše postavy jsou asi nesmrtelný ale ok ještě se to dalo přežít, dál jenom teda nevím co přesně plánují pro šestou serii protože my zde celkem přišlo že se uzavřelo dost věcí a nějaké další pokračovaní my ted přijde celkem zbytečné ale tak třeba nás netflix opět překvapí a já doufám že tenhle seriál dostane parádní zakončení které si zaslouží. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD