Cobra Kai - Série 4

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2021, 5 h 41 min (Minutáž: 28–46 min)

Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Thomas Ian Griffith, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (viac)

Daniel a Johnny čelí stejnému nepříteli a rozhodnou se spolupracovat. Kreese si taky hledá spojence a ohlíží se při tom do minulosti. (Netflix)

Repulsion

Seriál Cobra Kai mě zatím pořád dost baví. A to vůbec nejsem fanda filmové série Karate Kid. Hlavně mě vždy sral Ralph Macchio. Nicméně na tom seriálu je právě fajn, že tam hraje víceméně kokota. Ne úplně kokotského kokota, ale pořád dost velkého kokota, který si furt hraje na kladného hrdinu, ale ve skutečnosti může za většinu průserů, které se v tom seriálu stanou. A to jenom proto, že je to úzkoprsý „self-righteous“ kokot. Seriál není jen o karate. Tvůrci si s tím docela vyhráli. Jsou tam vztahy rodičů a děti, zmatenost dospívající mládeže atd. Pěkné to je. ()

VLADEK

Nikdo v roušce nebo respirátoru, ale natáčení za covidu z téhle série čpí jako nemocniční dezinfekce. Jinak je to jen prázdná dílna na peníze. A poslední čtyři díly jsem cca z 20% skončil s prstem na "posun vpřed". ()

zurivymlok

Tento seriál je vážně skvělý. Neskutečně dobře napsané postavy, spousta humoru i emocí. Člověk dobře chápe motivace jednotlivých postav (a když už se jedna postava začne chovat od určité chvíle zcela nepochopitelně, závěrečný twist to vše najednou vysvětlí) a dokáže se velmi dobře vžít do toho, co cítí. Je vidět jak se postavy vyvíjejí s každou sérií. Finále turnaje je parádní v tom, že nebylo zřejmé, kdo vyhraje (ač já si tipnul správně a oběma postavám jsem to přál, protože si zasloužily úspěch). Seriál je asi nejvíce zacílen na mladší publikum ve věku hlavních postav, ale stejně tak si to užijí pamětníci původní trilogie, za což musím scénáristy pochválit. Ze všech seriálů, co jsem letos sledoval mě "Cobra Kai" baví nejvíce a určitě se těším na další sérii. Jen mám trochu strach, aby se materiál nezačal postupně vyčerpávat (případně se moc neodchýlil od své podstaty a nepobíhali jsme s Miguelem někde po Mexiku mezi drogovými kartely). Na závěr bych dodal, že se mi líbil i konflikt vyvěrající z přesvědčenosti, že "jen jedna cesta je ta správná" a posun postav k uznání, že ač chceme dalším generacím předávat své životem načerpané zkušenosti, musíme jim též dát prostor pro vlastní růst a hledání své vlastní cesty. ()

Sopholojong

Asi najlepsia seria, alebo minimalne rovnako vynikajuca ako ta prva. Po tretej "sracickovskej"  serii (dal som jej 7/10) plnej prazdnych zvastov a dejoveho natahovania, som si toto vychutnal ako maly sopliak, ked som videl prve "rambovky" alebo "vandammovky". Tvorcovia urobili viac ako genialny tah privedenim najpsychopatickejsieho zaporaka serie Karate Kid Terryho z tretej casti. Od zaciatku to pekne buble pod povrchom (Tory vs. Sam, rozchod Daniela a Johnnyho), dej je neuveritelne napratany nostalgiou, intrigami, tvrdostou "zivota", padmi, vzletmi, sikanami, aby v zavere vyboostil do najvyssich moznych emocionalnych vysin. Tournament v zavere bez vahania najlepsi v celej serii, hudobne i kameramansky opatreny na vysoko profesionalnej urovni. A zvraty behom neho a po nom mi nepretrzite vyrazali dych - diskvalifikacia, Terryho zakulisne tahy, premena Kreeseho, Miguelovo rozhodnutie, otec verzus syn reunion, zatknutie a prihovor k Miyagimu pri hrobe s nastupom niekoho vedla Daniel-sana. Tlieskam a tesim sa na piatu seriu ako maly spratek. Asay!!! PS: Predstavitelka Tory vyzrela v krasnu zensku. ()

Dusty56

Zklamání. Série na kterou jsem se těšil celý rok bohužel nedosáhla kvalit předešlých. Důvodů je hned několik. Zaprvé trvá skoro půl série než se to vůbec trochu rozjede. A pak když už to je na nadprůměrné úrovni (pátá, šestá epizoda), tak to zas hned spadne do průměru (sedmá, osmá epizoda) a  upřímně finálové turnajové epizody (9.,10.) také neobsahují nic nového překvapivého, co by v minulých sériích nebylo. To je totiž hlavní problém série - opakování po minulých sériích. Vlastně abych byl úplně přesný, jedna věc opravdu ubyla - bitky a hlavně ta atmosféra rivality. Seriálu se tak nedaří mě dostat do děje a jsou tak lépe vidět jeho nedostatky. Ve chvílích, kdy to stojí na Williamu Zabkovi, tak je díl skvělý. Bohužel narozdíl od prvních sérii má méně prostoru, protože stejně prostoru jako on dostává i třeba Ralph Macchio, který podle mě je špatný herec nebo hraje prostě hrozně špatně napsanou postavu. Neustále jen kecá o pánovi Mijagim a to už je moc. Ale ještě to není tak špatný jako jeho neustále protivná dcera Sam. Chová se jak mrcha a když jí to někdo vrátí, tak je kvůli tomu schopná bulet třeba ještě minimálně jednu sérii. Miguela jsem měl dřív rád, ale tady? Koukněte se na vzhledový rozdíl mezi ním a Robbym a hned vidíte, že on prostě není atlet. Pokaždý, když jsem viděl ten jeho tlustý face, jak se snaží hrát atleta, tak mi to zkazilo zbytek epizody. Kdo mě naopak překvapil a komu jsem začal fandit, přestože jsem ji dřív neměl moc rád je Tory a kdo také nezklamal je Robby. Nejvíc ze všeho mě ovšem naštvalo nejmladší obsazení seriálu - ten malý afroameričan a Anthony tam prostě vůbec nemají co dělat. A musím říct, že poprvý se moc netěším na další sérii. Dřív jsem se nemohl dočkat, v závěrečném dílu bylo vždycky něco, kvůli čemu jsem prostě musel vidět další díl. Teď? Zápletka na další sérii je úplně stejná jako teď. Místo Resse bude v Cobra Kai jiný šašek (stejně jako když místo Lawrence tam byl Resse). Mijagi-do znova bude stát proti Cobra Kai. Prostě se to už začíná opakovat a to začíná být nuda, možná by tak bylo pro seriál lepší kdyby skončil. ()

Orion12

Pořád je to zábava, která rychle utíká a sjedete jí za den, na předešlé série to podle mě, ale nemá. První dvě jsou za mě nejlepší, a potom na stejné úrovni třetí a čtvrtá. V čtvrté řadě se nám představí pár nových postav (né moc) hlavně teda Terry Silver, což je záporák z 3. dílu Karate Kida. Zase se nemusíte bát, představí se podobně jako Kreese, takže ti co neviděli starý Karate Kid nebudou o nic ochuzeni. Jinak mi příjde, že se tvůrci už trochu točili v kruzích, vytahovali staré dějové linky a řešili podobné problémy, které už třeba předtím řešili. Chtěl jsem dát lepší 3*. Ale finální dvojdíl - 9 a 10 jsou takové velké finále spojené v jednom, které se prostě sakra napínavé, nemohl jsem se odtrhnout a bylo to prostě fajn. A to možná byl problém téhle série tvůrci chtěli hajpnout na finální dvojdíl, který se odehrává celý na turnaji a je tam hodně karate, tudíž během celé série není ANI JEDNA BITKA ! mimo závěrečný dvojdíl a to prostě extrémně chybí, co to jako je já miloval fighty těch kidíku, mlátili se furt a tedka ten čas vyplnili prostorem pro nové, tolik nezajímavé postavy, nebo tréninky obou dojo, nebo teenegerské problémy. Miguel tuhle sérii šel hodně dolů. Jak říkám slabší jak předešlé sérii,ale furt to má ten vibe. A finále tak pojd mi bejby , hype na poslední sérii jak CYP. Za finálový dvojdíl si zaslouží 4*. 7/10 ()

pepazapo

tvůrci prostě dokazují že umí pracovat s látkou Karate Kida a dál ho pěkně rozvíjet je faln mít zpět postavu Terryho Silvera v podání Thomas Iana Griffitha a ten závěr je úplně top jsem zvědav na 5 sérii a jestli taky dojde k návratu Hilary Swank (nar. 1974, USA) to by byla opravdu pecka a moc si to přeju ()

jirikzaboj

Předchozí série nastavila píseček pro pokračování příběhu opravdu na míru a proto se showrunnerům podařilo krásně navázat hned v úvodu a neměl jsem ani pocit, že bych se začal dívat na něco nového a úvodní epizody měly opravdu ten nádech toho, kde to skončilo a já z toho měl velmi dobré pocity. Představil se nám tu po mnoha letech Terry Silver, u kterého jsem se bál o nějakou prázdnotu charakteru, která už dnes nemůže fungovat. Tvůrci mu dali jistý upgrade a nostalgicky s novým příběhem funguje na jedna s hvězdou. Hlavní postavy Johnny a Daniel mají skvělou chemii a je opravdu legrace sledovat jejich vzájemný boj v jednom Dodžó a vyústění některých konfliktů. Prostředek série je bohužel dost průměrný a to především kvůli opakujícím se klišé z předchozích sérií a škodí tomu konkrétně nejvíce teen postavy a jejich neuvědomělost a namyšlenost v tom, co vlastně chtějí. Dojde i na změny stran, zaříkávání dobra, zla a další dané aspekty, které tvoří seriál už od začátku. Bohužel to začíná ztrácet a unavovat. Je čas nechat některé postavy buď jít a nebo je konečně nechat dospět. Mírně mi tu chyběl ten dramatičtější nádech, ale naopak jsem vnímal o něco dospělejší příběh, ve kterém se toho spousty děje. No finální epizody byly skvostné a konkrétně celý turnaj jsem si užil a i výsledek dává smysl k tomu, aby vůbec nějaké pokračování mohlo být. Twisty docela zajímavé a jsem rád, že i tato moje oddechovka a guilt pleasure mě dokáže v mnoha ohledech překvapit. Ale je čas šlápnout znovu více na plyn a nedržet se při zemi. ()

dranesy

Ve 4 sérii si už jen potvrzujete, co tušíte ze 3 série. Je to neustálý kolotoč. Tenhle se chová jako blbec a tím naštve ostatní, pak se ten člověk pokárá a ty co šikanoval, to teď dávají sežrat jemu, až to ten člověk nevydrží a začne se chovat opět jako kokot. Lawrence a LaRusso jsou taky furt ten samý kolovrátek. Vycházíme spolu, ale teď se chvíli zajímáš o někoho mně blízkého, tak se na tebe naštvu, ty ses na mne naštval, tak já se naštvu na tebe a takhle furt dokola už 4 série a začíná to být otravný a předvídatelný. Co tuhle sérii v mých očích zachraňuje jsou poslední dva díly. Ano i když víte že výsledek bude těsný, stejně zadržujete dech a čekáte, jakým způsobem to dopadne. ()

W0ltericek

Hodně jsem se bál že se to zase bude opakovat, nějaký vztahy který budeme prohlubovat a to je vse, ale ujistilo mě o opaku že to není jenom nostalgie na čem to jen stojí je tam i něco jinýho. Samozřejmě konec nemohl být lepší a dal nám toho dost. Jsem ale rád že tady dálší sezona nebude muset být protože musí být nějakým výdělkem, ale protože tu má být. A doufam že to bude ješte lepší a ukončí to tuhle Cobra Kai serii. 9/10 ()

BStone

Seriál o soupeřících klubech v karate přichází se čtvrtou sérií a kupodivu si udržuje poměrně slušný standard, i když občas už prosakuje celkem slučná nuda a křeč. Taky postava Johnyho je nadále nesnesitelným trotlem, jehož nápady a akce o něm vypovídají mnohé. Cobra Kai má stále své diváky, jinak by jí Netlflix dávno neživil, mám jen obavy aby jí neživil donekonečna... 55% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD