Kreese přivede Terryho zpátky do Cobra Kai, ale jeho bývalý parťák nechce podruhé vstoupit do stejné řeky. Johnny závidí Danielovi, že vede Miguela. (Netflix)

Dusty56

Stejně jako první tři díly čtvrté série se ani tento neblížil kvalitě předchozích sérií. Tedy kromě momentu na baseballovém hřišti a tedy i úplného závěru. Snad tempo znovu neopadne, protože koukat se celý díl na to jak myjí auta se mi zrovna moc nechce. ()

FlyingGentle

Začíná to být napínavé a fakt, že dávný Danielův protivník Terry vstupuje konečně zpět do Cobra Kai, tomu dává novou jiskru. Jeho postava je hodně komplexní a bude rozhodně zajímavé vidět, kam nás tohle dovede. Propletení jednotlivých postav a související zápletky jsou největší devizou série, která pomalinku nabírá na intenzitě. Čekal jsem první bitku na sportovním hřišti, ale to, že k ní nedošlo, je další level, který tvůrci vkusně používají do umného srovnání útočného stylu Johnnyho a zdrženlivého postoje Miyagi-do. Možná více než karate mne však zatím baví sociální stránka celé série. Prosakují zde už notorická známá šikana, částečně rasismus, ale i pokrytectví a povýšenectví, kterému se překvapivě nevyhnou ani samotní hrdinové včetně Sam. A to je další plus. Možná tím i celý seriál získává na opravdovosti. Po třetí sérii bylo jasné, že chtěli tvůrci posunout těžiště konfrontace nejen mezi karate zápasníky, ale hlavně mezi mladé, kteří bojují o své místo v životě, a to každý den. Po čtvrtém díle bylo možné očekávat bitku, ale ten odklad zvyšuje napětí a další očekávání stoupá. Těším se opravdu na další díly a netroufám si tvrdit, jak se to vše vyvine. A to je sakra dobře. ()

castor

Kreese představí studentům jednoho z největších bojovníků tohoto sportu, společně je mají posunout na další úroveň. Terry každopádně nechce opakovat minulost, ale poučit se z ní. Miguel nadále poslouchá rady, že vyhnout se konfliktu může být tím nejodvážnějším, co může udělat. Jenže paličák Johnny razí úplně jinou teorii. Nicméně čtyři díly sledujeme prakticky to samé, občas přijde mrak, pak zase vysvitne slunce, vývoj postav i děje je víceméně nijaký. A legendární heroická arénovka Krvavý sport to nezachrání. ()