Cobra Kai - Série 4

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2021, 5 h 41 min (Minutáž: 28–46 min)

Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Courtney Henggeler, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Thomas Ian Griffith, Jacob Bertrand, Gianni DeCenzo (viac)

Daniel a Johnny čelí stejnému nepříteli a rozhodnou se spolupracovat. Kreese si taky hledá spojence a ohlíží se při tom do minulosti. (Netflix)

neo93

Opět výborné. Ani čtvrtá řada seriálu z prostředí karate neklesá na kvalitě, naopak si drží vysokou úroveň předchozích řad. Stejně jako minule, tak i nová série pokračuje v ději tam, kde jsme zanechali hrdiny v třetí sérii. Po domluvě mezi dvěma sensei se obě dvě dojo, Miyagi-Do a Orlí tesák, dávají dohromady proti společnému nepříteli a to nikomu jinému než Cobra Kai. Hned začátku je však naprosté zřejmé, že tyto dva odlišné kluby karate to nebudou mít vůbec snadné. Na jedné straně Daniel LaRusso a jeho klidný, rozvážný a obranný styl založený přesně podle japonských tradic svého sensei pana Miyagiho a na opačné straně Johny Lawrence s tvrdým, rázným a útočným způsobem karate, se kterým si nebere ohledy na své studenty. Tento kontrast různých stylů vymysleli tvůrci znovu skvěle a je moc zábavný ho sledovat. Ani v dojo Cobra Kai se nezahálí a pozorujeme v něm mnoho důležitých proměn. Kromě postavy Robbyho, který se vrací na místo činu, tak je to především velký návrat spoluzakladatele samotného klubu Terryho Silvera. To, co autorům vyšlo v třetí řadě, kdy oživili Johna Kreese funguje naprosto přesně i v podobě Silvera. A není to vůbec na škodu, jelikož tato postava tomu dává zase nový rozměr, dozvídáme se mimo jiné třeba nové informace ohledně přátelství s Kreesem. Je rovněž zajímavé sledovat určité změny v jejich charakterech napříč celou řadou. V seriálu se také objevuje úplně nová postava, mladík Kenny, jehož kroky se zanedlouho ubírají k očekávanému bodu, tedy k učení karate, což ho ale velmi poznamená. Veškerý příběh směřuje k 51. ročníku turnaje v karate All Valley s novými pravidly, se kterými musí chtě nechtě řídit všechna zúčastněná doja. A je to samozřejmě to nejlepší, co seriál nabízí po všech stránkách především, co se týče samotného karate. Ani čtvrtá řada Cobra Kai nezklamala a budu se jednoznačně těšit na další. ()

Psycho.R

Na Silverův návrat jsem se skutečně těšil. Byl jsem, ale zklamanej, že jde o jakousi jeho vyměklou verzi. Ovšem zklamání bylo vykompenzováno, když se vše začne vyvíjet jinak. A přesně tohle Cobra kai umí. Příběh se dokáže zlomit tak, jak nečekám a překvapit. Tak nějak se stalo tradicí, že sudé série jsou slabší, než liché, ale obojí hodnotím v přísných měřítkách, takže laťku to zvládá stále přeskočit. Náznaky toho, jak bude 5. série směřována jsou sice zajímavé, jen mám strach, aby to bylo stále zajímavé, protože už je málo z čeho čerpat z původní trilogie a na Next karate kid se asi navazovat nebude (ostatně tam není moc z čeho brát). Jinak mnohé odkazy jsou fajn, často zmiňovaný Rocky je tu správně, neboť se říká, že Karate kid je jeho teenage verzí (včetně stejného režiséra a skladatele). A schválně, komu došel odkaz názvu vína, které v prvních epizodách skopne Terry? ()

Sharpooter

Stejně jako předešlé série i zde jsem se náramně bavil. Příběh je skvělý, postavy taktéž, jediné mínus bych vytkl tomu, že zde přidali několik nových postav, které jsou možná i zbytečné a některé z nich jsou dokonce nestravitelné. Moc jsem nechápal, stejně jako v jiných sériích, ale zde už vůbec ne, chování některých postav, jako například senseie Kreese a v podstatě poloviny děcek. Nechci zde zabíhat do spoilerů, ale jen řeknu, že nové postavy sice látku obohatily, ale na druhou stranu jí přidaly zbytečně moc obsahu, kolikrát nudného. Tvůrci si klidně mohli více vyhrát s rozvinutím starých postav, které neprošly žádnou změnou. Ale to jen taková drobnost. Příběh super, stejně jako první řada, i celá tato série vedla ke konečnému boji na turnaji o trofej. Turnaj se odehrává v posledních dvou dílech a opravdu se jednalo o neskutečnou podívanou. Některé souboje šli vidět, jak moc jsou umělé, naštěstí těm nedali moc prostoru. Ale některé, hlavně teda s Robbym (Tanner Buchanan) byly skvělé a dokonce jsem si je přehrál vícekrát a pořád jsem byl v úžasu. Celkově jsem si tuto sérii opět užil a jen doufám, že čekání na tu další nebude moc dlouhé. Po roční pauze mi vždy trvá minimálně dva díly, než se pořádně dostanu do příběhu. Kvalita se drží na dobré úrovni a já jen doufám, že nám Netflix přinese více podobného, nebo alespoň stejně kvalitního obsahu. 8/10 ()

Clark_Kent

Když se řekne karate, vždycky je to moje srdeční záležitost. Těšil jsem se ohromně, dostal jsem opět pestrý příběh. Největší překvapení 4. řady stále vyvíjející a nekompromisní Tory Nichols /Peyton List/ pod křídly pevné Cobra Kai. Návrat Terryho Silvera tomu dal až kurevsky energickej náboj. Rozhodně nejlepší, představení na Netflixu. Čekám pátou řadu. ()

celticek

Daniel-sanovi to karate nikdo nikdy nevěřil, ale o tom to vlastně v první řadě ani není. Celou sérii sledujeme to, co tady už bylo. Nebo si to myslíme. Až poslední díl to zase rozčísne. Ten, kdo vymýšlí scénář, zaslouží metál. Nejenom, že je jasné, že máme zaděláno na další sérii, ale je to opět ukuté takovým stylem, že jim ty cliffhangery prostě žeru. To se mi snad nestalo u žádného seriálu, který má víc než 3 série. ()

Dejvecd

"If I am extra hard on you, it is because you have the ability to better than me." - Sensei Johnny Lawrence // Keď sa nad tým tak zamyslím, tak... Cobra Kai je vlastne blbosť, ale zároveň, to je asi to najlepšie, čo som v živote kedy pozeral. Zároveň je to tá najväčšia zábava, čo sa poľa seriálov týka a vlastne ma dosť udivuje, ako dokáže Cobra Kai zobrazovať rôzne zložité a ťažké témy, ako šikana, rodičovstvo... s takou porciou zábavy . Cobra Kai je zároveň Senseiom a  zároveň spolubojovníkom, ktorý vás necháva sa smiať, byť v napätí a fandiť vašim favoritom a zároveň vás nenechával chladným ani, keď si hrdinovia prechádzajú ťažkými chvíľami. Zároveň je pre vás skutočným koncertom (ak ste človek ako ja, ktorému záleží na príbehoch postáv), pretože asi v živote som nevidel seriál, kde by mala každá postava, tak strašne... zaslúžený príbeh, tým pádom ma fakt udivovalo, ako tvorcovia dokážu zaviesť každú postavu, tam kam potrebujú, tak aby to perfektne sedelo. Zároveň musím povedať, že je veľmi málo seriálov, ktoré ma prinútia mať po celý čas na tvári, ten úsmev uspokojenia, ani som si to poriadne do teraz neuvedomoval. Zároveň je Cobra Kai pozerateľná skutočne pre každého, či už ste fanúšik akčných filmov, romantických, športových, alebo dokonca vojnových, pretože ani po tých štyroch sériách, som nedokázal nájsť konkrétny žáner, pre túto pecku. Neexistuje, človek, ktorému by sa to nepáčilo a vlastne asi nikto, kto by to nemiloval, pretože tento seriál dostane každého a už ho nepustí. Zároveň ešte ku štvrtej sérií musím dodať, že asi lepší koniec to fakt nemohlo mať a už sa neviem dočkať na prípadnú ďalšiu. Do tej doby si idem pustiť, celý seriál od znova, aj keď som ho videl už asi desaťkrát, pretože "Cobra Kai never dies!!!" 10/10 ()

Blazkowicz

Víc jak rok mi zabralo sehnat tuto sérii. Pořád je to kvalitní, už sleduju i tu další. Aby se mohlo v seriálu pokračovat, tak je potřeba přivádět pořád nové postavy a nemám s tím problém. Trochu mi ale začíná vadit, že většinu času se řeší nějaké citové kraviny místo tréninku. Cobra Kai trénují jak diví, co záběr to trénink, ale Miyagi-Do trénovat skoro nepotřebuje. Ještě k těm záběrům. Bylo to i v minluých sériích, ale tady mě to hlavně při tom turnaji úplně praštilo do očí. Proč je všude tolik světel? Každý je nasvícený jak vánoční stromeček. Za kamerou stojí asi Neil Breen, protože takové úhly, ze kterých to je točené, tak to je amatérismus. Když jsou tam ty prostřihy na filmy z osmdesátek, to je úplně o něčem jiném. Všechno tam vypadá tak přirozeně, nikde se nic neblyští jak psí kulky. 4* ()

muti

štvrta sezóna Cobra Kai si udržuje stále top formu, kde sa dostávame nielen na staré krivdy a rivality, čas sa kráti a veľký turnaj kde víťaz berie všetko je za rohom. Dojo Miyagi-do a Eagle Fang nemajú so sebou snáď nič spoločné, avšak musia nájsť spoločnú cestu aby splnili mission impossible a porazili evil klan Cobra Kai. Cobra nezaháľa a na scénu prichádza väčší záporák neznie Sensei Kreese. Peklo z Vietnamu sa opäť otvára a nastáva vojenský režim, pretože víťazstvo na turnaji je prvoradé. Jedna strana ide cez mŕtvoly, druhá si snaží zachovať si ľudskosť. Ide sa all in. ()

HanzoBureshi

Lepší zakončení roku 2021 nám Netflix nemohl nabídnout. Cobra Kai stále jede bomby a to ve velkém stylu. Bál jsem se, že to bude pomalu upadat, ale když jsem tenkrát zjistil, že dorazí Thomas Ian Griffith alias Terry Silver, tak jsem věděl, že to rozjede a to je fakt, protože když byl na scéně, tak si ji kradl pro sebe, a to je dobře a to co provedl na konci série.... bylo neskutečné, takže Kreese mu nesahá ani po kotníky. Ihned jsem ho zařadil mezi mé oblíbené postavy, jako třeba Negana u TWD. Jsem také rád za návrat některých postav, které jsme mohli vidět naposledy ve 2. sérii a taky za postavu z minulé řady u kterého je potvrzeno, že bude velkou součástí další budoucí série. Celá tato řada probíhala, jak by měla, od přípravy na turnaj, která někdy měla klasicky pár hrotů a problémů až do samotného okamžiku, kdy dojde na samotné finále turnaje v karate. Mimo tréninky tu bylo spoustu dobrých chvilek ať už Terry s Danielem nebo i Johnnym. Cobra Kai je opravdu poslední dobou jeden ze seriálu na Netflixu, který si drží laťku hodně vysoko. A už čekám na další řadu, protože tohle byla pecka a možná mě i bavila nejvíce. Dle mého názoru se jedná zatím o nejlepší řadu. Tady nemám problém dát 85%. ()

Voloda

Musim priznat, ze po tretej serii (najslabsej) som myslel uz na totalny upadok ale chvalabohu nestalo sa. Navrat Teryho Silvera tomu dal znovu novy naboj a mozem smelo povedat ze stvrta seria sa vyrovnala prvej a dokonca ju v niektorych veciach aj predcila. Stvorku som zvladol na jeden zatah a bavil som sa neskutocne. Cakanie na seriu pat budu muka !:) ()

Ironhead

Je to strašná kravina... pořád se tu akorát nesmyslně mění kdo s kým proti komu. První série byla fajn nostalgie, ale po jejím úspěchu to začala bejt jen natahovaná/nastavovaná kaše, motající se v kruhu toho samého s jen přibývajícími vedlejšími postavami (z minulosti). Přesto to má pořád jisté "kouzlo", kvůli kterému to chce člověk alespoň jednou dokoukat. ()

imaginer21

Ohlasy jiných tolik nesdílím, neboť většina série byla spíše o decentních vnitřních bojích už tak dostatečně prokreslených povah všech protagonistů, takže jsem měl spíš dojem, že karate je opravdu jen jakýmsi nástrojem pro vyjádření dalších chvilkových rozpoložení v hlavách každého z nich. Chybělo více flashbacků, které tak trefně hrály na strunu nostalgie. Chyběly smysluplnější odkazy na Mijagiho filozofii (očividně Daniel už je používal spíš jen jako výplň svých motivačních projevů, když mu docházela vlastní rozvážnost v momentech, kdy se od něj čekala smysluplná mentorská činnost). Čerstvý vítr přinesl hlavně démonický Silver, který velmi rychle ukázal, že má pořád v sobě toho slizouna, jehož vybůstil na ještě hnusnější úroveň. Upozaděný mi přišel tolik oblíbený Johnny, nejlidštější postava celé série; záhy se choval příliš šablonovitě a jakoby bořil jednu ze svých zásad za druhou, aniž by mu o něco opravdu šlo (což v předchozích sériích dával chlapácky mnohem hlučněji i emočně najevo). Všechno tak zachránila v zásadě až závěrečná epizoda, která dává tušit, že to pravé ořechové nás teprve ještě čeká. Jsem rád, že Netflix odvysílal celou sérii najednou a člověka tak nepřepadlo zklamání někde v půli, když to skvělé (naštěstí) připravil závěr. U mě v této chvíli na plné čáře vede 3. série a doufám, že tvůrci v jejím duchu připravují něco podobného, ne-li lepšího (závěrečná scéna mimořádně potěšila!). ()

Adaaamecek

MILUJU TO! A chci víc. Hned! Jeden z nejlepších seriálů vůbec dostává další pokračování a je stejně bezchybné a skvělé jako minule (téměř). Akorát, že nevím pokud mě to bude bavit i příště. Mám takový pocit, že se seriál bude muset celý razantně změnit, aby zůstal i nadále atraktivní a stále tak zajímavý. To je ale problém budoucnosti a budoucí páté série. Pro mě je důležité, že se stále skvěle bavím a ten šarm tohoto seriálu stále funguje. 9/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD